Střídavá péče a dvě školy

Re: Střídavá péče a dvě školy

Příspěvekod Lama » 19 dub 2018 21:53

tulen2 píše:Zkusila si si udelat takovou minianketu mezi kamaradkama a znamyma, jak to vidi se SP? Pripadne s temi co o tom moc nevedi promluvit jak to ve skutecnosti v pohode pobiha?
Ale nema cenu presvedcovat nepresvedcitelne, a kazit si vztahy nekonecnymi diskuzemi ... jen by me zajimalo, jak to vidi zeny ve svem okoli. Ptam se na to kazde, co je v tom tematu nejak vic osobne namocena .... a posledni dobou se kocham odpovedmi, jak se to mezi mladsimi zlepsuje :). Tak jestli budes tak hodna .. rad se necham prekvapit, at uz mile, nebo ne.

Je to jako se vším, co není mainstreem. Pokud o tom nemluvíš osobně, dostane se na to téma mimochodem, slyším předevšim takové ty evergreeny o chudácích s baťůžkama, dvěma domovy, dvě výchovy...
jakmile začnu sebejistě, jak to skvěle funguje, víceméně nikdo nemá odvahu s evergreeny vyrukovat.
|Ti co nás znají osobně, vidí , že to funguje a berou to pozitivně. Dokonce už i moje matka. Ale než to viděli, tak mi spíše zrazovali, byli udivení, nedůvěřiví.
Ale jinak já mám v okolí několik dobře fungujících společných péčí , operativních na bázi dohody. To dělá dobré jméno nejlépe.
JInak obecně - lidi nemaj rádi střídavku, společná péče jim tolik neva, ikdyž vůbec nechápou rozdíl.
Lama
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 19 dub 2018 23:04

jj, to byl kdysi supergenialni marketing odpurcu SP - "batuzkari", zmatene deti co nevedi kde maji domov, a dve postylky :(((. Bohuzel se na tom hned na zacatku silne neblaze podepsaly osoby s presahem do politiky, napr. marie vodickova, a tak se ten batuzkar a znatene dite tak zaryl do vedomi, aniz by tenkrat nekdo kohokoli se SP znal :(.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 24 dub 2018 08:21

tulen2 píše:jj, to byl kdysi supergenialni marketing odpurcu SP - "batuzkari", zmatene deti co nevedi kde maji domov, a dve postylky :(((. Bohuzel se na tom hned na zacatku silne neblaze podepsaly osoby s presahem do politiky, napr. marie vodickova, a tak se ten batuzkar a znatene dite tak zaryl do vedomi, aniz by tenkrat nekdo kohokoli se SP znal :(.

To není jen "tenkrát" a "kdysi", ta masáž probíhá neustále, zrovna včera mi kolegyně dávala přečíst článek v nějakém bulváru, psal ho někdo z webu šancedětem.cz. Prostě skvělá šance dětem přijít o jednoho z rodičů.

Fotra křivě obvinit a prohlásit za násilníka, popadnout děti a odjet s nimi co nejdál, následně zakázat styk a zmanipulovat, aby ani ony už nechtěly za tátou a šance dětem je tu jedna dvě. Nerozumím proč nějaké matky chtějí vůbec SP, vždyť to dítě je chudák, má dva batůžky, ne-li tři, čtyři postýlky a patero botiček. No a dokud si tohle fotrové nechají líbit, tak se nic nezmění.
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Lama » 24 dub 2018 08:37

Pavel Soukup píše:
tulen2 píše:jj, to byl kdysi supergenialni marketing odpurcu SP - "batuzkari", zmatene deti co nevedi kde maji domov, a dve postylky :(((. Bohuzel se na tom hned na zacatku silne neblaze podepsaly osoby s presahem do politiky, napr. marie vodickova, a tak se ten batuzkar a znatene dite tak zaryl do vedomi, aniz by tenkrat nekdo kohokoli se SP znal :(.

To není jen "tenkrát" a "kdysi", ta masáž probíhá neustále, zrovna včera mi kolegyně dávala přečíst článek v nějakém bulváru, psal ho někdo z webu šancedětem.cz. Prostě skvělá šance dětem přijít o jednoho z rodičů.

Fotra křivě obvinit a prohlásit za násilníka, popadnout děti a odjet s nimi co nejdál, následně zakázat styk a zmanipulovat, aby ani ony už nechtěly za tátou a šance dětem je tu jedna dvě. Nerozumím proč nějaké matky chtějí vůbec SP, vždyť to dítě je chudák, má dva batůžky, ne-li tři, čtyři postýlky a patero botiček. No a dokud si tohle fotrové nechají líbit, tak se nic nezmění.

Zas na druhou stranu, ruku na srdce - myslíš, že takovédle řeči někoho přesvědčí o opaku?
Tak se zkuste zamyslet, co by tak asi skutečně mohlo vést ke změně myšleí lidí? Jsou to výkřiky, prohlášení, demonstrace, plamenné vykřikování.... Asi ne
já chápu, že je ten boj frustrující, člověk si to musí nějak odžít. Ale reklamu střídavce, která by vedla k pozitivnímu pohledu na ní je třeba jiný přístup. Krapet pozitivní. Ne plný hněvu, naštvanosti, ublíženosti. Těm pocitům částečně rozumím. Ale jsou odrazující.
Lama
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 25 dub 2018 12:17

Lama píše:
Pavel Soukup píše:

Zas na druhou stranu, ruku na srdce - myslíš, že takovédle řeči někoho přesvědčí o opaku?
Tak se zkuste zamyslet, co by tak asi skutečně mohlo vést ke změně myšleí lidí? Jsou to výkřiky, prohlášení, demonstrace, plamenné vykřikování.... Asi ne
já chápu, že je ten boj frustrující, člověk si to musí nějak odžít. Ale reklamu střídavce, která by vedla k pozitivnímu pohledu na ní je třeba jiný přístup. Krapet pozitivní. Ne plný hněvu, naštvanosti, ublíženosti. Těm pocitům částečně rozumím. Ale jsou odrazující.

Opravdu? Co konkrétně se prosim Vás v našich dějinách změnilo laláčkovou politicky korektní ráboby humání cestou? I prachsprostá invaze a rozvrat cizího státu se musí maskovat za humanitární bombardování, aby se to všem líbilo? Pak je ovšem problém v přepjaté korektnosti, nikoliv ve faktu, jakým by se měly věci změnit.
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Lama » 25 dub 2018 16:00

Rozlišujme dvě věci. Já píšu o tom, jak změnit pohled společnosti na střídavou péči. Myslím tim jednotlivé matky, které se budou třeba jednou v budoucnu rozhodovat, jakou péči budou prosazovat pro své děti. A tam rozhodně neudělá službu banda hysterických otců, kteří budou nadávat na příšerné matky, vykřikovat o právech otců. Prostě to má efekt opačný, ač se vám to líbí nebo ne. Chápu, že někdo je natolik frustrován situací, že si nedokáže pomoct a ventiluje to tímto způsobem. Ale programově si nalhávat, že to je pro dobro věci, je blbost.

Druhá věc je prosazování vlastní střídavé péče event. prosazování změny zákonů apod. Tam je mi naprosto jasné, že otec neuspěje s tím, že napíše na soud návrh- rád bych o děti pečoval a navrhuji jejich svěření do střídavé péče. Děkuji.
Lama
Stálice fóra

Předchozí

Zpět na Fungování střídavé péče