změna společné na střídavou - dohled ospodu

standa_brno
Nováček fóra

změna společné na střídavou - dohled ospodu

Příspěvek od standa_brno » 03 dub 2018 08:50

Ahoj,
potřebuji poradit - s ex mám následující problém: máme ve společné péči syna ve věku dva a půl roku. Rozvod před rokem, kdy odešla de facto s novým přítelem a v době rozvodu s ním již byla těhotná - nyní mají spolu dítě. Vzhledem k věku kluka (v té době rok a půl) jsem se snažil být rozumný a domluvil se v době rozvodu přes všechny majetkové ústupky bývalé manželce (nechal jí byt, vybavení, v podstatě vše) na společné péči (já v týdnu 3 noci, ona 4 noci) a měl zato, že vše funguje dobře. Až do včerejšího dne, kdy při předání z domu k ní, došlo k tomu, že kluk se s velikonoční výslužkou ode mne po rozloučení rozběhl za jejím druhem a ukazoval mu zajíčky se slovy ´hele tati´. Následovala večer v klidu konverzace po zprávách, kde mi přiznala, že syna nechává říkat novému druhovi ´tati´, že prý z toho ještě nemá rozum, že je pro něj morální vzor a podobné perly. Když jsem jí upozornil - a ona o tom ví - že mojí nové přítelkyni když řekl syn mami, jsme ho opravili a stačilo to - již jí tak neříká. Když ji argumentuji, že mu plete hlavu, že jsme jasně byli domluveni, že má jednu mámu a jednoho tátu, tak oproti původní dohodě, kde jsme si tohle vyříkali, začala včera jak jí to nevadí a že se s tím smířila, že má dva táty.
Jak postupovat - ona sama ho asi neusměrní - tzn mám zkusit změnit společnou na střídavou, ať je tam nějaká vazba na ospod (jestli s tím vůbec bude něco dělat - pohlídá atd.), nebo jestli narovnat čas kdy je u mne a u ex - tzn místo 3 nocí v týdnu změnit na jeden týden 3 a druhý 4? Nevím, poraďte.
Se synem mám skvělý vztah, máme rituály, vše naprosto bez problémů a v pořádku. Sám čekám s novou přítelkyní v létě dítě, majetkové poměry máme plus mínus stejné, doposud větší konflikt (za rok trvání střídavé péče) nebyl.

tulen2
Stálice fóra

Re: změna společné na střídavou - dohled ospodu

Příspěvek od tulen2 » 03 dub 2018 10:07

Ja bych touhle cestou nesel. Bud rad ze dohoda byla, spolecna prosla, a s tim stridanim fungujete. Nedrazdil bych hada soudnictvi a ospodu bosou nohou - vzdy je nebezpeci ze o peci spolecnou kvuli "neshodam" prijdes, a bude z toho vylucna matky.
Protoze zmena formy pece tenhle problem ani v nejmensim neresi. Zapojovat ospod je take podle me zbytecne. Kdyz matka nechat oslovovat pritele "tati" chce, nikdo nema paky jak s ni pohnout :(.
Jak vychazis s jejim novym pritelem? Uz to jde, nebo jeste ne? Zkusil bych to I pres nej, zkusit mu vysvetlit proc nechces aby mu syn rikal tati (osloveni krestnim jmenem je v tehle situaci asi to nej), vysvetlil jak to mas doma ty s pritelkyni, ze ji take nerika mami, a proc. Proste brnknout na strunu chlapske sounalezitosti, ze by si to on u sveho syna jiste taky nepral, a ze to snad spravne u tebe pochopi, ze to neni nic proti jemu. + Rozhovor s ditetem, ze to tatka neni, a ze to pro tebe prijemne neni, a opet, proc.
Kdyz to ale nijak neklapne, nedelat z toho konec sveta, osloveni neni to co dela tatu tatou :-).

standa_brno
Nováček fóra

Příspěvek od standa_brno » 03 dub 2018 13:26

S jejím přítelem vůbec není reč - mačo co už v době manželství se dělal otcem, borec čtyřicet let, co si primárně chtěl hrát na hlavu rodiny. Ten se cítí polichocen tím oslovením a byl jsem toho svědkem. No asi půjdu cestou, že srovnám dny - tzn jeden týden si ho vezmu 3 noci a druhý 4 noci. Aby mne malej viděl více, s nima reč nebude, ani s jedním. A co jsem si teď zjišťoval - ospod na tohle s prominutím prdí úplně, kdyby to bylo opačně (druhá máma) tak to řeší, v případě otce se mi vysmějí.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 03 dub 2018 14:37

standa_brno píše:...A co jsem si teď zjišťoval - ospod na tohle s prominutím prdí úplně...
To bylo nejake oficialni zjisteni? Nebo jen "nekdo rikal" ... ze to tak fakticky bude, je hodne pravdepodobne. Ale ani kdyby ospod pracovnice byla superpokrokova, nemohla by s tim delat nic, maximalne matku pokarat a u soudu SP podporovat.

Ale - jak mate tu spolecnou peci ted? Rozsudek soudu bez specifikace casu, dohodou? Nebo nejaka dohoda s jasnym delenim casu? Byt tebou, hodne bych se bal ze tim ze si nechas kluka o noc vic (porusujes dohodu, at uz psanou nebo ne) rozdmychas konflikt, ktery povede k soudu novemu, zruseni pece spolecne (jasny konflikt - pro soud impuls ze spolecna mozna neni) a jeji nahradou kdovimcim s kdovijakym rozsahem kontaktu.
O te jedne noci to fakt neni - na SP snaze prejdes kolem skolniho veku z dlouhodobe bezici pece spolecne, nez ted s konfliktem.
Mluv o tom se synem, ze tata si ty, ne treba Jarda, a ze rikat mu tak je spatne, ze u tebe taky prece nerika treba Jitce mamo... Podle me prestane sam.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 03 dub 2018 15:46

Dohodu v žádném případě porušit nesmíš, takže si nedovedu představit, jak chceš srovnat dny.

Že říká ve 2,5 letech nějakýmu sponzorovi "tati" vůbec neřeš, soustřeď se na váš vztah, to je nejpodstatnější.

standa_brno
Nováček fóra

Příspěvek od standa_brno » 03 dub 2018 16:18

Dohodu o čase nemáme, pouze dohodu o společné péči, kdy jsmw si na hubu řekli, že já 3 noci a ona 4 noci. Takže to budu chtít narovnat.
Odpověď na ospod: vím to přímo od exzaměstnance ospodu, co ještě loni na úřadě působil.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 03 dub 2018 18:16

standa_brno píše:Dohodu o čase nemáme, pouze dohodu o společné péči, kdy jsmw si na hubu řekli, že já 3 noci a ona 4 noci. Takže to budu chtít narovnat.
Odpověď na ospod: vím to přímo od exzaměstnance ospodu, co ještě loni na úřadě působil.
Velmi nedoporučuji dělat jakékoliv vlny. Pokud dohoda o dnech funguje, tak ji nechte běžet dál. Jakmile se do toho začne vrtat, je velká šance, že to skončí výlučkou matky.
Ohledně oslovování, zkuste to nějak odlišit u sebe - vy tatínek, on Karel, pokud řekne táta o Karlovi, tak ho opravte. Dítě si vytvoří automatickou reakci, kdy v každé domácnosti bude Karla oslovovat a jmenovat jinak. Jako se přizpůsobí ve škole, že tam se neprdí nahlas a doma může (např.), pak si upraví i toto. Nehroťte to, na tom vztah nestojí.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

standa_brno
Nováček fóra

Příspěvek od standa_brno » 03 dub 2018 21:37

Ok, díky za rady. Od tří let věku jsme stejně byli domluveni na úpravě času na jeden týden 3 a druhý týden 4 noci. Takže jsem si o to řekl už teď a po kratší domluvě jsme řekli že zkusíme už příští týden. Mne jen děsí představa, že matka malého ho povede k tomu, že otec je někdo jiný atd., klasická obava asi. I proto chci mít na kluka víc času. Kdyby byla sama, neřeknu půl slova.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 dub 2018 07:12

standa_brno píše:...a po kratší domluvě jsme řekli že zkusíme už příští týden.....
Ta zena je andel :). Mas z p... kliku :)

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 04 dub 2018 09:23

Máš velké štěstí, že tvá ex je tak hodná, co by za to jiní tátové dali. Važ si toho a vyvaruj se zbytečného rozruchu.

Odpovědět