Návštěva lékaře jen s matkou

Tatobudsnama
Stálice fóra

Re: Návštěva lékaře jen s matkou

Příspěvek od Tatobudsnama » 10 dub 2018 11:55

Diky za radu. Ja proste sem se bal nebo mam stale tu obavu aby me nespinila. Proto jsem tam s nimi chtel jit. A to ze to ex odmita me v tom trosku utvrzuje.
Ale po radach tady to vezmu za jiny konec. Asi to vse moc hrotim.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 10 dub 2018 14:48

Tatobudsnama píše:Diky za radu. Ja proste sem se bal nebo mam stale tu obavu aby me nespinila. Proto jsem tam s nimi chtel jit. A to ze to ex odmita me v tom trosku utvrzuje.
No 99% se stane to, že Ti nekdy az bude ta spravna prilezitost vmete do tvare ze se o deti nestaras a ani k lekari s nima nechodis.....to chudinka matka musela chodit s detickama k lekari a ty jsi ji chudince nepomohl, jsi zly otec - nechces pomahat.
To ale je zkratka ta zenska logika konfliktu. Napr. ta moje uz ted "argumentuje", vpodstate v linii matky ktera at udelas nebo chces udelat cokoliv tak nakonec to skonci vetou matky - ty o deti stejne nestojis, nestaras se, delas to jen abys mamince ublizoval a podobne.

Jinak ty rady co tady pise Tulen a ostatni jsou spravne a logicke. Ale je tady jedna potiz a to je ta zenska "logika konfliktu", ze at udelas cokoliv tak jsi stejne spatny otec, aneb zajimas se o zdravotni stav decek tak jsi spatny a vyvolavas konflikt s matkou kdyz chces jit k doktorovi.
Na druhou stranu kdyz se nezajimas nijak detailne o zdravotni stav decek a k doktorivi nechodis - jsi spatny otec a nemas o deti zajem a matka klidne prednese srdceryvne vylevy jak se starala o nemocne decko zatimco zly otec byl treba na dovolene a valel si sunky .

V zasade po zkusenostech s tou moji je mi jasne ze "konfliktni" situaci lze vytvorit ale opravdu snadno. Snad z toho je jen to pouceni, ze se tim asi nema cenu trapit, at udelas cokoliv stejne budes spatny otec co se nestaral a nestara. Aspon teda u me to takhle funguje a to jsem ve fazi ze se ani nesoudime, jenom si cas od casu vymenujeme nazory ;)

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 10 dub 2018 17:19

Uf. To jsem docela překvapena, že Vám všem stačí až dodatečně pokecat s doktorem po telefonu, jak na tom dítě je. A to kdo ví jestli a přitom v mnoha případech nemáte ani od matky dost informací. Máte zodpovědnost za zdraví dítěte a necháte to tedy na kom? Na matce a na lékaři?

Asi záleží, o čem se vlastně bavíme. Ale pro mě asi není ani preventivka "jen tak", i tam se můžou začít řešit vážné věci, stejně jako termín očkování, nedej bože pokud má dítě opravdu nějaké zdravotní problémy. Když už s dítětem k doktorovi jdu, tak z toho důvodu, že mám vážné obavy o jeho zdraví, ne?

Z pohledu rodiče (bez jakékoliv souvislosti s onou či takovou péčí) je to pro mě neakceptovatelné, že bych u toho nemohla být a to jenom proto, že "to není můj čas". A to se asi bavíme o pediatrovi a co potom nějaké spec.vyš. nebo hospitalizace (tam taky půjdete jenom ve svém čase?), atd. Stejně tak jako nedovedu pochopit, že bych měla říct otci dítěte, ne Ty u toho nebudeš.

No v tomto mám úplně jiná měřítka, ale to už od porodnice, kde bych dítě nenechala ani minutu bez dozoru. A v mnoha případech to u nás není tak, že jenom doktorovi odkýveme, co nám povídá a slepě věříme, což pokud se nebudu účastnit vyšetření, se dost vylučuje.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 10 dub 2018 19:28

Be_Be píše:Uf. To jsem docela překvapena, že Vám všem stačí až dodatečně pokecat s doktorem po telefonu, jak na tom dítě je. A to kdo ví jestli a přitom v mnoha případech nemáte ani od matky dost informací. Máte zodpovědnost za zdraví dítěte a necháte to tedy na kom? Na matce a na lékaři?

Asi záleží, o čem se vlastně bavíme. Ale pro mě asi není ani preventivka "jen tak", i tam se můžou začít řešit vážné věci, stejně jako termín očkování, nedej bože pokud má dítě opravdu nějaké zdravotní problémy. Když už s dítětem k doktorovi jdu, tak z toho důvodu, že mám vážné obavy o jeho zdraví, ne?

Z pohledu rodiče (bez jakékoliv souvislosti s onou či takovou péčí) je to pro mě neakceptovatelné, že bych u toho nemohla být a to jenom proto, že "to není můj čas". A to se asi bavíme o pediatrovi a co potom nějaké spec.vyš. nebo hospitalizace (tam taky půjdete jenom ve svém čase?), atd. Stejně tak jako nedovedu pochopit, že bych měla říct otci dítěte, ne Ty u toho nebudeš.

No v tomto mám úplně jiná měřítka, ale to už od porodnice, kde bych dítě nenechala ani minutu bez dozoru. A v mnoha případech to u nás není tak, že jenom doktorovi odkýveme, co nám povídá a slepě věříme, což pokud se nebudu účastnit vyšetření, se dost vylučuje.
zcela upřímě - ano, naprosto mi stačí si s doktorem pokecat až po, i tak s ní mohu řešit zásadní rozhodnutí. Obvykle nejdu k dokrtorovi kvuli vážným obavám o zdravotní stav dítěte, ale z 95% z toho důvodu, že bud je to jakási povinná preventivka a nechci být nutně za rebela, co tam nechodí nebo protože něco potřebuji ( vyšetřit CRP, udělat streptest)- nic, co by nezvládl lékař sám bez mé asistence, ikdyby tam s dítětem šel negramota a ignorant. Informace si pak zjistím telefenicky po nebo řeším s lékařkou předem. Kdyby chtěl chodit tatínek vždy, s radostí mu to přenechám.
Snad jediné, co bych řešila je hospitalizace, tam bych se asi krapet cukala.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 11 dub 2018 08:55

Tatobudsnama píše:Diky za radu. Ja proste sem se bal nebo mam stale tu obavu aby me nespinila. Proto jsem tam s nimi chtel jit. A to ze to ex odmita me v tom trosku utvrzuje.
Jak jsem cetl co jsi psal - budes mit soud a chces stridavku a matka ma vyhradni peci a stridavku odmita. Muj soukromy nazor je ze na tom soudu bude matka vykladat ze se o deti nestaras a ze o ne nemas zajem (i ta moje matka majitelka deti tohle rika), na 99% padne i zminka ze i kd doktorovi vodi decka matka a otec nic.

Podle meho odhadu tedy i na soudu padne otazka jak je to s doktorem a kdo tam decka vodi a atd.. Imho tam budes vypadat blbe kdyz reknes nechodim k doktorovi s deckama.

Pochopitelne cely se to musi udelat tak abys nevypadal konfliktne, ale u soudu bych urcite mluvil o tom jak k doktorum s deckama chdis a jak je to fajn a jak s matkou fajn spolupracujes.

Frederik
Nováček fóra

Příspěvek od Frederik » 11 dub 2018 08:56

Ta ženská logika (anebo spis matek potížistek) mi něco připomíná. Schválně kdo znáte podobné reakce.

-Já s nim chodím k doktoru a jsem s nim doma, když je nemocny, ty se o něj nezajímáš. (O: já jsem tam s nim několikrát u lékařky byl)
A proč tam s nim lezeš mezi nemocné děti? Ja tam s nim nelezu, když nemusí.

-Ani mi nepřispěješ na léky na imunitu a na očkovaní (O: Rad bych věděl, co to je za léky a znal názor dr, a u očkovaní, protože je to nadstandart bych sel rad s tebou a malým za lékařkou a věděl co doporučuje ona vzhledem k veku a stavu ne ze jen dostanu jen sumu a zaplat, ale taky byl zapojen do procesu. )
Ty ses xxxxx, tak mi nic nedávej, zaplatím si to sama, mne zdraví našeho dítěte jedno není.

- Malý je teď porad nemocny, nemůže s tebou byt, do školky nechodí už měsíc, jdu s nim na vyšetřeni (O: Mužů jít s vámi? Rad bych věděl, co s nim je, když má sníženou imunitu a co tedy doporučuji, vždyť na víkendy byl ok)
Vždyť nemáš čas, není potřeba (O: Rad si ho udělám)
Není potřeba, jdu se svou mámou, víš, ze tě nemůže vystát, jdeme pro homeopatika, stačí když je zaplatíš, jsou drahé.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 11 dub 2018 11:29

Nic jako ženská logika neexistuje. Ženy jsou od přírody většinou jen chodícím držákem vařečky, žehličky, věšáku na prádlo... a to je tak vše. Zbytek musí obstarat muž. Je proto důležité si hned na začátku každé hádky uvědomit, zda je pro chlapa tak důležité mít pravdu, nebo klid.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 dub 2018 12:05

Pavel Soukup píše:...zeny jsou od přírody většinou jen chodícím držákem vařečky, žehličky...
Ale no tak, to je hloupe.
Ano, znam zeny co jsou kravy nebeske. Stejne tak znam muze co si o nich myslim ze jsou neschopni blbecci. Myslim ze to v populace bude tak nejak mezi muzi a zenami vyvazene.
Ano, je vic zen odmitacek SP, o tom zadna. To ale neni otazka schopnosti, nebo inteligence.

Frederik
Nováček fóra

Příspěvek od Frederik » 11 dub 2018 12:35

Pavel Soukup píše:Nic jako ženská logika neexistuje. Ženy jsou od přírody většinou jen chodícím držákem vařečky, žehličky, věšáku na prádlo... a to je tak vše. Zbytek musí obstarat muž. Je proto důležité si hned na začátku každé hádky uvědomit, zda je pro chlapa tak důležité mít pravdu, nebo klid.
Blbost, znam jak ženy, co na to sedí, ženy, co jim sedí víc mužská role, chlapy, co jim též jde lépe tato ženská role a cítí se v ní době, chlapy, co jim sedí ta mužská role, lidi co jsou tak vyrovnaní, tedy nemají problém ani s jedním nebo si nějak poradí, lidi, co jsou lenoši a mají problém se vším.

Přístupem nebo výrokem viz výše si akorát zavíráte dveře sám a vyvoláváte zbytečné konflikty.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 11 dub 2018 13:41

tulen2 píše:
Pavel Soukup píše:...zeny jsou od přírody většinou jen chodícím držákem vařečky, žehličky...
Ale no tak, to je hloupe.
Nepřijde mi to hloupé, přijde mi to darvinovské. Miliony let ženy hlídaly děti v jeskyni, vařili, starali se o oheň, zatímco muži zajišťovali potravu. Tohle se ze dne na den asi jen tak nezmění, nicméně problém zadavatele otázky to nezmění. Mnoho tátů dělá stejnou chybu. Důvěřují a "zaspí" na vavřínech. Takže nedůvěřovat a prozíravě se co nejdříve pustit do výchovy a nečekat co matka, nevymlouvat se co matka, ale pečovat, pečovat, pečovat.

Odpovědět