Návštěva lékaře jen s matkou

Návštěva lékaře jen s matkou

Příspěvekod Tatobudsnama » 08 dub 2018 21:13

Muze matka, ktera ma deti v peci zakazat otci aby sel s detmi spolecne k doktorovi ? Matka si nepreje abych u vysetreni (neurologie) byl. Ze to zvladne sama a bude me informovat. Ze deti budou klidnejsi kdyz tam nebudu. Ja mam nicmene obavy, ze je to jen zaminka. Nekolikrat jsem byl s detmi jak u doktoru tak zubaru a vse v poradku. Nekolikrat dokonce s matkou spolecne a nebyl zadny problem.
Tatobudsnama
Stálice fóra

Re: Návštěva lékaře jen s matkou

Příspěvekod tulen2 » 08 dub 2018 23:14

Tatobudsnama píše:Muze matka, ktera ma deti v peci zakazat otci aby sel s detmi spolecne k doktorovi ? Matka si nepreje abych u vysetreni (neurologie) byl. Ze to zvladne sama a bude me informovat. Ze deti budou klidnejsi kdyz tam nebudu. Ja mam nicmene obavy, ze je to jen zaminka. Nekolikrat jsem byl s detmi jak u doktoru tak zubaru a vse v poradku. Nekolikrat dokonce s matkou spolecne a nebyl zadny problem.

Neni to bezne, ale kdyz to je v "jejim" case, case mimo "styk", tak ma opravdu druhy rodic smulu. Rozhodne to neni v zajmu deti, a neni to spravne, kdyz otec chce, matka by mela deti uklidnit - vzdyt to je prece prima a super, ze tatka taky chce, ne?
Zaminka - k cemu?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Tatobudsnama » 08 dub 2018 23:24

Jako v cem uklidnit ? Neni v zajmu deti aby tam s nima byl I tata ? Mluvim ze sve zkusenosti. Vzdy kdyz jsem nimi byl u doktora tak vse bylo v pohode. Tatka sice chce, ale ma smulu. V jine diskuzi jsem dostal radu at k doktorum chodim aby me znali. At se zajimam coz delam. No ja se obavam ze zacina cim dal vic zminovat stav deti. Ze SP neni vhodna protoze.... deti jsou unavene, deti nechteji, deti maji rezim apod. A vazne se bojim toho ze bude hrat na notu jejich zdravi a psychiky. A ja nemuzu tusit jake pohadky muze doktorovi vypravet. Na druhou stranu I ja sem rodic. Mam snad pravo jit s ditetem k doktorovi.
Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 09 dub 2018 07:35

Tatobudsnama píše:Jako v cem uklidnit ? Neni v zajmu deti aby tam s nima byl I tata ?

Jako uklidnit deti, pokud tvrdi, ze je to rozrusuje, mela by je dokazat uklidnit a mela by byt rada, ze tam tata bude. Samozrejme, je to hloupost, ty vis ze by deti byly v pohode. Ale ma cenu vyvolavat konflikt s matkou, kdyz ONA (ne deti) si nepreje abys tam byl?

Tatobudsnama píše:V jine diskuzi jsem dostal radu at k doktorum chodim aby me znali. At se zajimam coz delam.

No a to je dobre. Takze klidne k tomu doktorovi zajdi nasledne sam, v rychlosti mu vysvetli svou obavu, a zeptej se o co slo. Slusny doktor pochopi, a bude se na "obtize" deti hned koukat jinou optikou, az matka prijde. No a u neslusneho bys stejne svoji pritomnosti niceho nedosahnul.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Tatobudsnama » 09 dub 2018 11:54

Ona vidi problem v tom, ze kdyz tam budu, tak ze deti nebudou v klidu, proste vymysl. Ja se samozrejme o konflikt nesnazim, jen chci byt u vysetreni svych deti a diskutovat s doktorem to je vse. Ono spolehat se na vse co mi ex rekne... to nechci. Chci to slyset od doktora.
Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 09 dub 2018 13:21

Tatobudsnama píše:Ona vidi problem v tom, ze kdyz tam budu, tak ze deti nebudou v klidu, proste vymysl. Ja se samozrejme o konflikt nesnazim, jen chci byt u vysetreni svych deti a diskutovat s doktorem to je vse. Ono spolehat se na vse co mi ex rekne... to nechci. Chci to slyset od doktora.

V jakou je to dobu? Kdo má v ten čas mít děti? Ty či ona?
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Be_Be » 09 dub 2018 13:46

Když to vezmu ze svého pohledu, že bych byla "stykačka", tak bych rozhodně u takových věcí být chtěla. Pořád jsem rodič, v tomto přece nelze hrát na to, "že to není v mém čase". Mluvím o plánovaných, objednaných vyšetřeních. Jinak nespolupracující rodič Tě nebude proaktivně informovat o tom, že dětem bylo v noci tak a tak, jdu s nimi teď k lékaři a je v tomto státě je to asi nevymahatelné. Navíc mám informace takové, že aktuálně už není potřeba souhlasu druhého rodiče k vážným úkonům, že dle NOZ(?) se to bere tak, že rodič VŽDY jedná v zájmu dítěte, což je teda něco na mě. :(
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvekod dalik16 » 09 dub 2018 14:02

Moje zkušenost v tomto je dána tím, že matka bojovala všemi způsoby proti střídavé péči. O doktorech mne vůbec neinformovala, protože doktorům napovídala nesmysly a dělala ze sebe a z dětí chudáka. Doktor pak pod jejím vlivem napsal pokřivenou zprávu a udělal si špatný úsudek na mne. Jakmile zprávu získala, naopak se tím oháněla co nejvíc, aby všichni viděli "že i ten doktor vidí, jaký je otec hajzl".
Když jsem se o nějakou lékařskou prohlídku intenzivně zajímal s předstihem, abych se mohl také zúčastnit a předešel pokřiveným závěrům, tak pokud matka neměla vyhnutí, udělala veleotočku a hodila celou prohlídku na mne ve smyslu "tak si to tedy zařid, když jsi tak chytrej". V tom případě mi aspoň za zády změnila termíny u doktora, abych to neměl jednoduché.
Chce se to obrnět trpělivostí. Když matka nechce spolupracovat, tak ji k tomu nedonutím. Pokud jsem se o prohlídce dozvěděl, tak jsem doktorům zavolal a ptal se na výsledek, slušně a stručně vysvětloval situaci. Doktoři (spíš doktorky) to většinou pochopili. Z některých byla znát předpojatost, ale to šlo vždy poznat, protože reagovali podrážděně, jelikož se báli, co ten otec potížista po nich bude chtít. Jakmile zjistili, že jsem slušný, mám zájem o děti a ne o konflikt s doktorem, tak vychladli.
Je to běh na delší trať. Z počátku skutečně matka těmi zmanipulovanými zprávami vytvářela negativní dojem na mne. Jenže tento dojem je nutné neustále sytit. Po čase se z ní stala známá osoba a okolí si na ni dává pozor. Žádnému normálnímu doktorovi není příjemné vědomí, že se jeho zpráva objeví v boji o děti.
Výjimkou jsou psycholožky, to je samostatná kapitola. Ty škodí vědomě ze svého přesvědčení.
dalik16
Stálice fóra

Příspěvekod Tatobudsnama » 09 dub 2018 14:17

Vezmu to poporade:

1) V jeji dobu ale nevim cas. Ale jde o to, ze zrovna druhy den je statni svatek (1.5) a ja mam deti vikend pred a chtel jsem s nimi byt delsi dobu az do utery kdy svatek konci. Proto ji to oznamuju mesic predem. 14 dni ji prosim o info jestli je to ok. Jak iditot co si pujcuje nejakou hracku. 14 dni do ex busim at mi to potvrdi, a ona se vymackla az vcera a hned ze ma doktora. Coz samozrejme vedela uz drive a i mi to potvrdila.

2) Ja myslim ze kdybych nenalehal tak by mi to oznamila pred vikendem, ze prodlouzeny vikend proste neni mozny prave z tohoto duvodu. Ted to vim a rikam ok. Tak bud tam s nimi muzu jit ja a nebo oba rodice. To preci nicemu nevadi. Doktor nas pozna oba, deti budou v klidu, protoze opravdu nevidim duvod, proc by je mela pritomnost jednoho nebo druheho rodice nejakym zpusobem rozptylovat. Tady je to vylozene duvod matky, ktera nechce abych byl bud a) s detmi dele b) nevedel co rika doktorovi

3) bojim se presne toho co pise dalik16. Mnoho veci me k tomu presvedeni nahrava. Neni to prvni pripad kdy odmitla abych sel s nimi. Rekl jsem ji ze je to naposled a ze priste proste pujdu. A je to tu zas. Copak je to nejaka hrozba, problem ze tata chce jit s detma k doktorovi ve svem volnu a probrat s doktorem veci, ktere se deti tykaji? Nesmysl.
Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 09 dub 2018 15:28

Tatobudsnama píše:Vezmu to poporade:

1) V jeji dobu ale nevim cas. Ale jde o to, ze zrovna druhy den je statni svatek (1.5) a ja mam deti vikend pred a chtel jsem s nimi byt delsi dobu az do utery kdy svatek konci. Proto ji to oznamuju mesic predem. 14 dni ji prosim o info jestli je to ok. Jak iditot co si pujcuje nejakou hracku. 14 dni do ex busim at mi to potvrdi, a ona se vymackla az vcera a hned ze ma doktora. Coz samozrejme vedela uz drive a i mi to potvrdila.

2) Ja myslim ze kdybych nenalehal tak by mi to oznamila pred vikendem, ze prodlouzeny vikend proste neni mozny prave z tohoto duvodu. Ted to vim a rikam ok. Tak bud tam s nimi muzu jit ja a nebo oba rodice. To preci nicemu nevadi. Doktor nas pozna oba, deti budou v klidu, protoze opravdu nevidim duvod, proc by je mela pritomnost jednoho nebo druheho rodice nejakym zpusobem rozptylovat. Tady je to vylozene duvod matky, ktera nechce abych byl bud a) s detmi dele b) nevedel co rika doktorovi

3) bojim se presne toho co pise dalik16. Mnoho veci me k tomu presvedeni nahrava. Neni to prvni pripad kdy odmitla abych sel s nimi. Rekl jsem ji ze je to naposled a ze priste proste pujdu. A je to tu zas. Copak je to nejaka hrozba, problem ze tata chce jit s detma k doktorovi ve svem volnu a probrat s doktorem veci, ktere se deti tykaji? Nesmysl.

Jestli je to v její dobu, pak máš smůlu.
Už máte po soudu, nebo v jaké jste vlastně stavu? Proč to vlastně řešiš?
Pavel Soukup
Stálice fóra

Další

Zpět na Fungování střídavé péče