Návštěva lékaře jen s matkou

Re: Návštěva lékaře jen s matkou

Příspěvekod Simpson123 » 12 dub 2018 12:04

dalik16 píše:Moje zkušenost v tomto je dána tím, že matka bojovala všemi způsoby proti střídavé péči. O doktorech mne vůbec neinformovala, protože doktorům napovídala nesmysly a dělala ze sebe a z dětí chudáka. Doktor pak pod jejím vlivem napsal pokřivenou zprávu a udělal si špatný úsudek na mne. Jakmile zprávu získala, naopak se tím oháněla co nejvíc, aby všichni viděli "že i ten doktor vidí, jaký je otec hajzl".
Když jsem se o nějakou lékařskou prohlídku intenzivně zajímal s předstihem, abych se mohl také zúčastnit a předešel pokřiveným závěrům, tak pokud matka neměla vyhnutí, udělala veleotočku a hodila celou prohlídku na mne ve smyslu "tak si to tedy zařid, když jsi tak chytrej". V tom případě mi aspoň za zády změnila termíny u doktora, abych to neměl jednoduché.
Chce se to obrnět trpělivostí. Když matka nechce spolupracovat, tak ji k tomu nedonutím. Pokud jsem se o prohlídce dozvěděl, tak jsem doktorům zavolal a ptal se na výsledek, slušně a stručně vysvětloval situaci. Doktoři (spíš doktorky) to většinou pochopili. Z některých byla znát předpojatost, ale to šlo vždy poznat, protože reagovali podrážděně, jelikož se báli, co ten otec potížista po nich bude chtít. Jakmile zjistili, že jsem slušný, mám zájem o děti a ne o konflikt s doktorem, tak vychladli.
Je to běh na delší trať. Z počátku skutečně matka těmi zmanipulovanými zprávami vytvářela negativní dojem na mne. Jenže tento dojem je nutné neustále sytit. Po čase se z ní stala známá osoba a okolí si na ni dává pozor. Žádnému normálnímu doktorovi není příjemné vědomí, že se jeho zpráva objeví v boji o děti.
Výjimkou jsou psycholožky, to je samostatná kapitola. Ty škodí vědomě ze svého přesvědčení.

Reagoval jsem vpodstate na souhr tohodle. Imho jde o to co budes rikat u soudu az budes resit stridavku a matka bude proti. Asi na 99% dojde i na tema zdravotni pece o deti. Nejsem znaly toho jak to chodi u soudu ale myslim si ze soudkyne nebo matka svede debatu na zdravotni peci a bude pak v rozsudku i napsano dite matce, protoze se stara dobre o deti a i k doktorovi a lekarskou peci zajistuje vyhradne matka, atd...

Proto si myslim ze otec by mel mit dobrou a detailni znalost co doktor na decka predepsal/lecil, a imho by se mel u soudu ohanet tim jak mu na zdravi decek zalezi a jak se maximalne stara a informuje (chodi s deckama k lekari), pomaha nebohe chudince matce.

Jako vyvolavatel konfliku budes posuzovan tak jako tak, protoze jsi tak nekonecne drzy ze zadas soud o stridavku.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Tatobudsnama » 16 dub 2018 16:56

Ještě krátké info od právníka: Pokud se o vyšetření dětí dozvíte a matka si nepřeje Vaši účast,samozřejmě máte právo se vyšetření dětí zúčastnit bez ohledu na názor matky. Pokud se o termínu nedozvíte, máte právo se lékaře na stav dětí, výsledky vyšetření atd. zeptat a samozřejmě ho požádat o sdělení dalších termínů návštěv lékaře či vyšetření.
Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 16 dub 2018 20:19

To je info od pravnicky co ti tvrdi ze mas velkou nadeji :)?
(pravne na tom neni spatne nic - ale prvni pulka postupu dobra neni.)
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod katka1 » 04 kvě 2018 10:28

Ahoj, tak jsem to četla a teda SP ne SP a kolem a kolem nehodnotím, jen tu základní otázku....je jedno kdo má děti v péči, jsi zákonný zástupce a ten má nárok jak být u vyšetření, tak být informován o zdravotním stavu dítěte. Péče je jen administrativní věc, kde děti žijí, v žádném případě, ti do 18ti let nezaniká být zákonným zástupcem - takže klidně můžeš na vyšetření a nikdo tě nemá co vyhazovat. Naše dětská lékařka naopak vyžaduje i souhlas druhého zákonného zástupci při očkování, když se jeden z nás nemůže dostavit. O preventivce automaticky dostanu zprávu pro ex nebo on pro mě, podle toho kdo má čas tam jít. Nový zubní nevytrhne zub bez písemného souhlasu obou zákonných rodičů - ani jeden neřeší naší SP nebo ne SP. Pokud mám problém někde (původní zubní problém měl, byl to lékař ex, nechtěl u vyšetření mě...nevím co tam ex navykládal, tak jsme se rozloučili a je to) tak prostě řeknu, že jsem zákonný zástupce a tím to považuju za vyřízené. A nehnu se :-):-).
katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 08 čer 2018 08:40

Mám opačný problém. Máme střídavou péči, ale s matkou není domluva. Chce synovi volat, nebo ho vidět - syn je malý, má tři roky, telefonovat ještě nevydrží a není to pro něj záživné a v době, kdy je se mnou mi nepřijde normální, aby ho "rozhodila" matka návštěvou. Nicméně k problému. Matka si přesto hledá pokoutně cesty, jak syna vidět, takže za ním chodí do školky v době, kdy je syn se mnou. Je to sakra normální? Soud jednou stanovil čas, kdy má matka vídat, pečovat, vychovávat, ovlivňovat syna... tak proč se ho nedrží, resp. jak mám docílit toho, aby do školky za synem nechodila??? Prostě si tohle nepřeji - jde to zakázat? Stěžovat si na OSPODe, soudě, nebo kde?
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Lama » 08 čer 2018 11:02

Pavel Soukup píše:Mám opačný problém. Máme střídavou péči, ale s matkou není domluva. Chce synovi volat, nebo ho vidět - syn je malý, má tři roky, telefonovat ještě nevydrží a není to pro něj záživné a v době, kdy je se mnou mi nepřijde normální, aby ho "rozhodila" matka návštěvou. Nicméně k problému. Matka si přesto hledá pokoutně cesty, jak syna vidět, takže za ním chodí do školky v době, kdy je syn se mnou. Je to sakra normální? Soud jednou stanovil čas, kdy má matka vídat, pečovat, vychovávat, ovlivňovat syna... tak proč se ho nedrží, resp. jak mám docílit toho, aby do školky za synem nechodila??? Prostě si tohle nepřeji - jde to zakázat? Stěžovat si na OSPODe, soudě, nebo kde?

Na jednu stranu chápu, měla by to respektovat.
Na stan druhou - nechápu s tím rozhozením - proč by kontakt s matkou měl dítě rozhodit?
Když bude chtít v mém čase otec děti vidět, tak je prostě uvidí. Zrovna dneska si je vyzveden ze školy mimo plán a nevidím v tom nejmenší problém. Přišla bych si uplně uhozená, kdybych mu bránila.
Lama
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 08 čer 2018 11:59

Chápu to a cítím to stejně. Zkusil bych "bojovat" stejnými zbraněmi - chtěl bych setkání se synem také mimo svůj čas, tak aby matka jednoho dne řekla že jí to vadí. A snažil bych se obrnit trpělivostí - je to (i) její dítě, ona je matka, je normální že jí chybí. Neřekl bych že to dělá schválně a čas všechno obrousí, není lehké nevidět své dítě polovinu času.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 08 čer 2018 12:32

Lama píše:nechápu s tím rozhozením - proč by kontakt s matkou měl dítě rozhodit

Nechapes, protoze si nebyla v situaci "boje" matky o dite a zamezeni SP. Fakt v tehle vyhrocene dobe casto kratkodoby kontakt s druhym rodicem (telefon, videni) dite rozhodi. Dalsi vec je ta, ze casto takove matky zneuzivaji techto kontaktu k pokusum o vetsi pripoutani, nasledne treba i zvraceni SP na peci vylucnou.

Chapu ze se to tatkovi moc nelibi. Na druhou stranu to treba opravdu nedela jako naschval tobe, a jako pokus SP zrusit. Treba je v tom jen jeji styskani - s tim si casem sama poradi. Urcite ti nezbyva nic jineho nez to tolerovat a vyjadrovanim smerem k diteti i podporovat (aby nemelo pocit, ze dela neco zakazaneho). Urcite si nikde nestezovat, nikde oficialne prot tomu nebrojit - proboha, vzdyt mas SP, nedavej komukoli do rukou argumenty na jeji ruseni (otec brani matce, nemohou se domluvit ... ). V "case matky" delej ale to same, take ho ve skolce navstevuj, take ho kontaktuj, v podobne mire jako mamka. Uz jen proto aby dite nemelo pocit, ze pro mamku znamena vic. Kdyz mamka rekne ze ji to vadi, nekric vitezoslavne ha, me to taky vadilo ... , ale zkuste si na to vidani mimo nastavit nejaka pravidla.

Lama píše:Zrovna dneska si je vyzveden ze školy mimo plán a nevidím v tom nejmenší problém. Přišla bych si uplně uhozená, kdybych mu bránila.

Presne tak. u uspokojive probihajici SP nakonec rodice neresi nejakou tu hodinu, striktni 7/7, domlouvaji se jak je potreba, a soudni rozdeleni berou jako ramec, jako mantinel v pripade ze se na nejakem konkretnim case shodnout nemohou - rozhodne ten, co u nej dite v te dobe ma byt.

Ale tobe dal tatka pravdepodobne predem vedet, ze by chtel kontakt v "tvuj" cas. Dela to matka u pavla v jeho cas? Da predem vedet, ze s ditetem nekam jde? Napr. tohle by melo byt pravidlem.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 08 čer 2018 12:48

Jenže my jsme ve válce, matka všemi zbraněmi usiluje o zrušení SP. Není to žádná hodná uvědomělá maminka, které jde o dobro a zájem syna, kdepak. Takhle ludra udělá cokoliv, aby mě zadupala do země bez ohledu na to, že jsem milující otec jejího syna. Takže s tím nemůžu nic dělat a mám jen přihlížet tomu, jak chodí do školky a "manipuluje" se synem... v mém čase ???
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Lama » 08 čer 2018 13:26

tulen2 píše:
Lama píše:nechápu s tím rozhozením - proč by kontakt s matkou měl dítě rozhodit

Nechapes, protoze si nebyla v situaci "boje" matky o dite a zamezeni SP. Fakt v tehle vyhrocene dobe casto kratkodoby kontakt s druhym rodicem (telefon, videni) dite rozhodi. Dalsi vec je ta, ze casto takove matky zneuzivaji techto kontaktu k pokusum o vetsi pripoutani, nasledne treba i zvraceni SP na peci vylucnou.

Chapu ze se to tatkovi moc nelibi. Na druhou stranu to treba opravdu nedela jako naschval tobe, a jako pokus SP zrusit. Treba je v tom jen jeji styskani - s tim si casem sama poradi. Urcite ti nezbyva nic jineho nez to tolerovat a vyjadrovanim smerem k diteti i podporovat (aby nemelo pocit, ze dela neco zakazaneho). Urcite si nikde nestezovat, nikde oficialne prot tomu nebrojit - proboha, vzdyt mas SP, nedavej komukoli do rukou argumenty na jeji ruseni (otec brani matce, nemohou se domluvit ... ). V "case matky" delej ale to same, take ho ve skolce navstevuj, take ho kontaktuj, v podobne mire jako mamka. Uz jen proto aby dite nemelo pocit, ze pro mamku znamena vic. Kdyz mamka rekne ze ji to vadi, nekric vitezoslavne ha, me to taky vadilo ... , ale zkuste si na to vidani mimo nastavit nejaka pravidla.

Lama píše:Zrovna dneska si je vyzveden ze školy mimo plán a nevidím v tom nejmenší problém. Přišla bych si uplně uhozená, kdybych mu bránila.

Presne tak. u uspokojive probihajici SP nakonec rodice neresi nejakou tu hodinu, striktni 7/7, domlouvaji se jak je potreba, a soudni rozdeleni berou jako ramec, jako mantinel v pripade ze se na nejakem konkretnim case shodnout nemohou - rozhodne ten, co u nej dite v te dobe ma byt.

Ale tobe dal tatka pravdepodobne predem vedet, ze by chtel kontakt v "tvuj" cas. Dela to matka u pavla v jeho cas? Da predem vedet, ze s ditetem nekam jde? Napr. tohle by melo byt pravidlem.

Čemu řikáš včas?
Když mi to dá vědět 5 minut předem a nebudu mít nic domluvené, tak je to včas. Když mi to dá vědět půl roku dopředu, budu mít domluvenou akci, tak je to pozdě. Samo s ubývajícím čase se zvyšuje pravděpodobnost, že už je jiný lán. Ale stále toho nenaplněného času je přeci spoustu. Zvláště ten, kdy je dítě bezprizorně ve školce.
OK, tak bych to podmínila uričtou reciprocitou. Ty chceš v mém čase, já bych chtěl taky. Nejde to? Proč? jak to, že v mém čase ano, v tvém ne.
Pokud by se mého času dožadoval a nefungovalo by to obráceně - tak bych měla opravdu vážné podezření, že mi chce bránit v kontaktu s dítětem, že ten motiv ( chci viděti dítě) není uplně čistý.
Lama
Stálice fóra

PředchozíDalší

Zpět na Fungování střídavé péče