Návštěva lékaře jen s matkou

Re: Návštěva lékaře jen s matkou

Příspěvekod dalik16 » 08 čer 2018 14:09

@Pavel: ano, tohle znám moc dobře. Matka bojuje proti střídavce všemi způsoby, např. citově vydírala děti předstíranou lítostí.
Musíš se nad to povznést. Matka může děti vidět i v době "tvé" péče. Nebojuj s tím, to bys musel stát celý den před školkou. Matka se časem unaví. Však když přijde 2x týdně do školky, aby se koukla na děti, tak ono jim leccos dojde (dětem i učitelkám). Anebo má matka fakt strach o děti, pak to není nic špatného.
!ALE! ošetři si právní stav, tj. informuj školku/školu o tom, že máte soudem daný režim a nepřeješ si, aby matka vyzvedávala děti v tvůj čas (slušně ústně jim to řekni a pošli jim to ještě písemně emailem). To si matka nesmí dovolit. Až budete mít vztahy lepší a bude důvěra, pak se na čemkoliv jistě dohodnete.
dalik16
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 08 čer 2018 15:06

dalik16 píše: tj. informuj školku/školu o tom, že máte soudem daný režim a nepřeješ si, aby matka vyzvedávala děti v tvůj čas ...

Tyhle instituce (skola, skolka) bych do toho vubec netahal. Sami maji svych starosti o co nej peci o deti dost.

Skola/skolka je povinna druhemu rodici dite vydat, at je uprava pece jakakoli, at je to "jeho" cas, nebo ne. Rodic je nositelem rodicovske odpovednosti, a skolce/skole neprislusi zkoumat ci je to cas dle rozsudku - to je jen a pouze vec rodicu. V tomto duchu by mela postupovat kazda skoka/skola, a zaroven takto rodice, ktery po ni pozaduje nejake omezovani pece druheho rodice, informovat. Buhuzel stale ne vsude to vedi, casto na pokyn obzvlast matek "v tyto casy mu ho nedavejte - nedavejte mu ho vubec .. atp." tyto jejich "pokyny" plni, volaji aktivne policii, atp.

Jinak jak pise lama - delej to take v jejim case, tim lehce zjistis druh jeji motivace. Pokud je nevinny (prosty stesk), odezni to samo, uvidi ze dite je stale v pohode, nebude mit cas pored nekam na hodinku litat ...
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 08 čer 2018 15:24

Zcela nerozumím kontextu jak bych mohl návštěvou syna v čase matky odhalit matčiny úmysly styku?
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 08 čer 2018 19:57

Pavel Soukup píše:Zcela nerozumím kontextu jak bych mohl návštěvou syna v čase matky odhalit matčiny úmysly styku?

Prostě matce řekneš, že chceš dítě vidět mimo "svůj" čas. Když opakovaně odmítne, tak máš důvod jí také nevycházet vstříc (chce něco co sama neumožňuje). Ale jestli je děcku tři roky tak si užívej, že máš SP a neřeš s prominutím kraviny. Dítě v tomhle věku prostě "patří" matce (nikdy bych nevěřil, že to napíšu), tak to ber jako takový bonus. Prostě musíš být rozumnější než je ona. Když dostaneš facku, tak nastavíš druhou tvář :-) :-) :-). Když se moc rozhádáte tak to bude důvod SP zrušit, takže tě (a nejsi sám) dál čeká tanec na ostří nože. Buď rád, že SP probíhá a čím déle to bude trvat tím na tom budeš lépe.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 11 čer 2018 09:01

Inu kraviny jak pro koho. Rád bych měl svůj vlastní život a žil spořádaně a spokojeně, což se dost dobře nedá, pokud je bývalá partnerka kráva a vynucuje si telefonáty či schůzky, což mi nabourává mé soukromí. S krávou si nechci volat, natož se s ní scházet. Ona se chtěla rozejít, já se rozcházet nechtěl, no a když už jsme od sebe, tak ať jednou pro vždy táhne a dá mi pokoj. O syna budu moc rád pečovat, ale o krávu nestojím. Tohle snad musí pochopit každy.
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Lama » 11 čer 2018 09:58

Ne, já to nepochopím. Vypadá to na uražené ego. Rozcházet ses nechtěl, ale najednou je to kráva? Proč ses nechtěl rozejít s krávou? S krávou jsi si pořídil dítě, takže je na místě svoje ego a konfort překousnout a snažit se s matkou vycházet, v zájmu dítěte.
Dělam to běžně, taky by bylo pro mne jednodušš se s otcem dětí na ničem nedomlouvat, nic neřešit, žít si svůj život. Ale jednou jsem si s ním pořídila děti a je to moje zodpovědnost, nikoho jiného, nikdo mi ho nepřidělil, nevylosoval.
Chce to krapet nadhledu.
Naposledy upravil Lama dne 11 čer 2018 21:42, celkově upraveno 1
Lama
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 11 čer 2018 10:14

Přesně tak. To ošklivé slovo si úplně vymaž z hlavy. Je to matka tvého dítěte, kdysi jste se asi měli hodně rádi a jistě byla úžasná (proto sis s ní to dítě dělal). Tady už nejde o tebe a tvoje (zhrzené) pocity, tady už jde jen o to dítě. Nikdy bych neřekl o své ženě, že je kráva (a to se ke mě vůbec nezachovala hezky), natož před dítětem!!! Prostě nerozumíme si, už spolu nebydlíme, ale oba jsme dobří rodiče a máme Tě moc rádi. Jestli se rozhádáte, tak bude soud muset řešit komu z vás to dítě dá do péče. Kdo z vás "vyhraje"?
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 11 čer 2018 15:33

Pavel Soukup píše:Inu kraviny jak pro koho... vynucuje si telefonáty či schůzky, což mi nabourává mé soukromí. S krávou si nechci volat, natož se s ní scházet. .
.. Tohle snad musí pochopit každy.

Taktak, nemusi. Vzdyt ona si nechce volat ani se schazet s tebou, ale s ditetem. To mi prijde jako normalni. Jste prece oba rodice, driv nebo pozdeji budete jeden I druhy nemocny, byde pro dite lepsi nechat I "mimo urceny cas" dite u druheho. Pojedete na sluzebku, na panskou/damskou jizdu v terminu kdy se to nehodi... Je dulezite tohle dokazat prizpusobovat. Proto ti vsichni radi take navstevuj dite po dohode mimo termin, take mu volej. A ukazuj na tom vase skvele vztahy - podivejte, jsme schopni se domluvit na navstevach mimo urceny cas.

Mas SP, neni to vubec norma. Je to ohromny uspech toho dosahnout. Nesnaz se to ohrozit fakt malichernostma, nesnaz se davit najevo matce ze "si vyhral". Vyhralo dite, zustavaji mu oba rodice, oba ma rado.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 12 čer 2018 13:03

Hugo76 píše:Přesně tak. To ošklivé slovo si úplně vymaž z hlavy. Je to matka tvého dítěte, kdysi jste se asi měli hodně rádi a jistě byla úžasná (proto sis s ní to dítě dělal). Tady už nejde o tebe a tvoje (zhrzené) pocity, tady už jde jen o to dítě. Nikdy bych neřekl o své ženě, že je kráva (a to se ke mě vůbec nezachovala hezky), natož před dítětem!!! Prostě nerozumíme si, už spolu nebydlíme, ale oba jsme dobří rodiče a máme Tě moc rádi. Jestli se rozhádáte, tak bude soud muset řešit komu z vás to dítě dá do péče. Kdo z vás "vyhraje"?

Ale kde ty věci. Aby bylo možné udělat si konkrétní úsudek musel bych uvést v širším kontextu souvislosti proč co kdo... a tohle není místo, kde bych měl pocit, že je vhodné něco takového psát. Tohle jsou pozitivní lála stránky, kde si bezmocní tatínci foukají bolístky, zatímco majitelky dětí si jedou svou lajnu
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 12 čer 2018 16:01

Pavel Soukup píše:Ale kde ty věci. Aby bylo možné udělat si konkrétní úsudek musel bych uvést v širším kontextu souvislosti proč co kdo... a tohle není místo, kde bych měl pocit, že je vhodné něco takového psát. Tohle jsou pozitivní lála stránky, kde si bezmocní tatínci foukají bolístky, zatímco majitelky dětí si jedou svou lajnu

Tak myslím, že co kdo komu udělal je snad už jedno - podívej se na to z pohledu toho dítěte. To má mámu a tátu, oba miluje. To že budeš o mámě říkat že je kráva, …., nechápu čeho chceš docílit.

Myslím, že není nic snadnějšího než sem na ty pozitivní lalá stránky hodit (klidně pod jiným nickem) svoji cestu k SP - určitě to pomůže dalším.

Já jen vím, že bych nechtěl být v SP, kde jsem uprostřed bojiště a lítají z obou stran silná slova.
Hugo76
Stálice fóra

PředchozíDalší

Zpět na Fungování střídavé péče