Když se puberťák nechce střídat

Odpovědět
katka1
Uživatel(ka) fóra

Když se puberťák nechce střídat

Příspěvek od katka1 » 04 kvě 2018 09:29

Ahoj, potřebovala bych poradit. Už jsem to tu psala, ale přesto shrnu základní informace. SP dohodou 2roky, děti 7,5 a 13,5 roku, první rok v pohodě 7/7 dané soudem, po roce problém se starším, nevyhovovalo mu časté střídání, tak bez soudu rozšířeno na 14/14, s nástupem puberty katastrofa - otec a syn. Na žádost syna a s podporou otce zavedeno na 3 měsíce nestřídání staršího, 2 víkendy v měsíci s neomezeným stykem kdykoliv...otec nevyužil ani jednou, uražený, striktně dodržoval jen 2 víkendy. Po 3 měsících hádka, bez vysvětlení syn sbalen do hodiny a přestěhován zpět k němu - výhružky, křik, hádky, mám na tebe papír od soudu, mám na tebe právo (tuhle větu nesnáším). Syn se s ním nechtěl dál hádat, tak se prostě střídá, pořád nechce u něj bydlet, ale nemá sílu se hádat (slovy: ale on mi to dá zase sežrat mami)...Vztah mezi nimi je na bodu mrazu...otec ho za nic nepochválí, pořád jen direktivně nařizuje, snaží se jej vycepovat (citát: já to z něj dostanu), známka 2 z čehokoliv je špatná...nesnaží se, má na víc, já to z něj dostanu...a to je pořád dokola...kluk má 2 dvojky na vysvědčení, za mě krásné na puberťáka...pro otce špatné, má na víc, ty dvojky si opraví....prostě jednoduše na něj tlačí, tlačí, žádná pochvala ani uznání, po zápase jsem nezažila na kroužku ani jednou dobrý to bylo, jen...no nic moc, příště se více snaž...třídní učitelka naznačila, že SP mu nevyhovuje, že přesně ví, kdy se přestěhoval, poznámky z chování prakticky vždy u otce, je rozhozený, nesoustředěný...

A teď mi poraďte - syn tam prostě nechce bydlet, odchody jsou tragické, prakticky na půl huby se s ním přivítá, courá se 15 min, než se prakticky odplíží...ex samo dělá, že to nevidí a nevidí nikde problém...vše je v pořádku...co teď??? I když s ex se snažím hovořit, navádět ho trošku ať ubere, že si to s ním pokazí, nevidí, neslyší, já mám benevolentní výchovu a on to pak musí ty děti vycepovat....upozorňuju, že býval normální...co dělat? Na nestřídání at situace vychladne a urovná se neslyší, že prý si to už zkusil a hotovo....a pak se vrátil (nevrátil, otec nařídil)...mám se obrátit na ospod? soud? vše jsme vždycky vyřešili bez soudu, ale teď už jsem v koncích. Může si skoro 14tiletý říct, kde chce bydlet? Nebo chlapi jak na otce, aby byl zase normální??? Mám pocit, že žárlí na můj vztah k puberťákovi..my se skoro pořád smějeme, vím všechny trable, lásky, zajdeme si na kávičku i když je to kluk a s ním nedělá skoro nic, nesvěřuje se mu vůbec, o tom, že má sociální sítě a v přátelích polovinu ulice jen ne otce, kterého tam prostě nechce už ani nemluvím. Jakoby mu dával "sežrat", že se rozhodl s ním nebydlet a "mě má raději"....syna to trápí na jednu stranu a i když mu řekne něco tak mu to smete ze stolu, že to není pravda...ex neumí uznat něčí názor, pokud není shodný s jeho...to pak prostě hodinu posloucháte přesvědčování, že si to vlastně myslíte blbě a váš názor není správný a neskončí to dokud neřeknete...ach jo...máš pravdu...

K

tulen2
Stálice fóra

Re: Když se puberťák nechce střídat

Příspěvek od tulen2 » 08 kvě 2018 18:48

Ja si myslim, ze neni dobre vubec pripoustet, aby s jednim rodicem nebyl. Zvlast u pubertaka.
Vidim to jako chybu otce, ze mu to nabizel, a take chybu tvoji, ze podobne snahy hned v pocatcich neutnes.
Dite obecne, pubertak obzvlast, bude volit prostredi, ktere na nej tolik naroku neklade. Ale je to tak dobre? Ja si to nemyslim. Podle popisu otec nijak patologicky neni, mladsi je u nej v pohode... tak bys podle me mela pomoci starsiho "srovnat", take pouzit ostrejsi styl, abys otci trochu v tomhle pomohla.

Otazka je, jestli chces, nebo se jen rochnis v tom ze ta sp nefunguje, a ja ti to rikala a nechtela jsem ji? To si dukladne musis promyslet sama.

Odpovědět