Střídavá péče

Jakub40
Uživatel(ka) fóra

Střídavá péče

Příspěvek od Jakub40 » 17 črc 2018 11:09

Dobrý den,můžete mě prosím poradit,od března tohoto roku jsme se rozešli s přítelkyní,máme spolu sedmiletou dceru,zpočátku jsme se domluvili na střídavé péči,přítelkyně se odstěhovala k rodičům a rozdělili jsme si věci,já vybavil dceři nový pokoj nakoupil nové oblečení a bral si jí k sobě jak jsme se domluvili,jeden týden dcerka u mě a jeden u matky,navštívili jsme OSPOD a sepsali dohodu a nejednou to přestalo fungovat,matka určovala dny kdy jí můžu mít a kdy ne,dcerce se samozřejmě po matce stýská,ale dny spolu si užíváme naplno,jsem sám a o vše se v klidu dokážu postarat.Střídavou péči už matka nechce a dceru si nechává větčinou času u sebe,tak jsem přistoupil na krok o PO,soud udělal kompromis a na prázdniny je víc času s matkou,dcerka má ve všem zmatek a neví s kým chce být,matka jí neinspiruje ke styku se mnou a se mnou nekomunikuje.Máme nařízenou mediaci a nevím co bude dál po prázdninách.Soud ještě neproběhl a já bych rád dceru vídal více a i ona.Jen je to boj který jí škodí.Ani nevím jakou mám šanci na střídavou péči.Děkuji moc za odpověď.S pozdravem Jakub

Simpson123
Stálice fóra

Re: Střídavá péče

Příspěvek od Simpson123 » 17 črc 2018 12:10

Nenech se ani soukrome ani od manzelky ani an OSPOD a soudech vmanipulovat do pozice ze diteti skodi ze usilujes o vyrovnanou peci o decko. To musis vzdycky utnout a odmitnout o tom vubec debatovat, protoze decku nejvic ublizi kdyz bude odstrihnuto od otce.
Zjisti jaky navrh matka podala k soudu a jaky styk otci navrhuje. Pak opis navrh matky a jen prohod otce za matku, pokud matka navrhne otci 2/14 tak ty navrhni ze bude dcera ve vyhradni peci u otce a matce styk 2/14. SP 7/7 navrhuj jen jako kompromis.

Jakub40
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jakub40 » 17 črc 2018 15:15

Děkuji za odpověď,Moje dcerka je asi ovlivněná matkou a říká že nechce střídat,přitom u mě je štastná a je o ni dobře postaráno,ale po mamince se jí stýská.Já se jí na nic neptám a matku jen chválím a posílám jí občas dárečky aby dcera věděla že sní vycházím.
abych ještě vše ujasnil,na schůzce před měsícem na OSPOD,jsme oba rodiče sepsali dohodu o střídání,kterou matka poté nedodržuje a protože mě jí nechtěla dávat o prázdninách podal jsem návrh na PO k soudu na prázdniny kde soud udělal kompromis a u matky je deset dní a u mě pět dní.Nařídili nám mediaci,ale nevím jak to dopadne.Já jsem podal návrh k soudu na svěření do střídavé péče a matka návrh na svěření do její péče.Oba žijeme teď sami rozešli jsme se vzájemně.teď mě na OSPOD říkají ať polevím a ustoupím od střídavé péče v zájmu dcery.Nevím jestli si brát právníka nebo bojovat sám.Děkuji moc za radu.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 17 črc 2018 15:16

Jakub40 píše:Dnavštívili jsme OSPOD a sepsali dohodu
To že jste to sepsali bylo sice důležité v tu chvíli, ale nic to neříká o současné situaci. Nehledě na to, že OSPOD také řekne, že v dané době to bylo dobré řešení pro dítě, ale teď už ne a nějak to zdůvodní. Tedy berme to jako by dohoda žádná nikdy nebyla.
Jakub40 píše:a nejednou to přestalo fungovat,matka určovala dny kdy jí můžu mít a kdy ne
Tak jak je tu mnohokrát popsáno, nechat si určovat čas od matky je cesta do pekla. Soud a OSPOD bude zajímat jak to probíhá TEĎ a to bude předjímat i stav do budoucna.
Jakub40 píše:tak jsem přistoupil na krok o PO,soud udělal kompromis a na prázdniny je víc času s matkou
Tak co je tohle za kompromis, když je víc s matkou? :-)
Jakub40 píše:,dcerka má ve všem zmatek a neví s kým chce být,matka jí neinspiruje ke styku se mnou a se mnou nekomunikuje
Což je klasicka v opatrovnických sporech. Dcera je ovlivňována (v takovémto sporu vždy) tedy bych se příliš neohlížel na její názory, je moc malá a šel si po své linii, jak to chceš ty a jaké máš možnosti o ní pečovat.
Jakub40 píše:Máme nařízenou mediaci a nevím co bude dál po prázdninách.Soud ještě neproběhl a já bych rád dceru vídal více a i ona.Jen je to boj který jí škodí.Ani nevím jakou mám šanci na střídavou péči.Děkuji moc za odpověď.
Mediace bude prodlužovat jen ten čas nevyvážené péče, který, jak jsem psal, bude předjímat finální rozhodnutí. To že sis už nechal vnutit diktát matky je špatně. Nevím zda je PO omezeno jen na prázdniny, ale pokud ano a chceš pečovat rovnoměrně, tak je potřeba ihned jednat a nastolit rovnováhu. "Vykašli" se na to, že to dcerce škodí - je ovlivňovaná, je moc malá na to aby formulovala před OSPOD svůj názor na tuto věc a záleží jen na vás rodičích jak si rozdělíte péči. Když se rodiče rozcházejí tak je to pro dítě vždy utrpení a celoživotní trauma.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 17 črc 2018 15:26

Jakub40 píše:Děkuji za odpověď,Moje dcerka je asi ovlivněná matkou a říká že nechce střídat
Jak jsem psal - neber na její názory ohled, nejsou "její".
Jakub40 píše:ale po mamince se jí stýská
Matka je matka, matku nikdo nenahradí. To nic nevypovídá o tom, kdo o dítě má pečovat - teď a hlavně v budoucnu.
Jakub40 píše:kompromis a u matky je deset dní a u mě pět dní.
Neříkejme tomuto kompromis!!! U 7letého dítětě je normální, že se na prázdniny střídá napůl, i když je v péči matky.
Jakub40 píše:teď mě na OSPOD říkají ať polevím a ustoupím od střídavé péče v zájmu dcery.
Tohle je mnohem závažnější než vše co jsi dosud napsal. OSPOD funguje tak aby to měl bez práce. Tedy promiň, ale pokud jsi tak hloupý že si necháš vnutit diktát matky, tak to milerád posvětí. A má to bez práce, další čárka - jdeme na dalších 50případů, co máme ve složkách. Pokud někdo něco takového na OSPOD řekne, tak bych chtěl slyšet důvody a hlavně bych je chtěl protokolovat. Pokud řeknou, že důvod je, že už defacto v péči matky jsou, tak si za to můžeš sám.
Jakub40 píše:Nevím jestli si brát právníka nebo bojovat sám.Děkuji moc za radu.
Právníka určitě ano a hlavně tady číst a radit se.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 17 črc 2018 15:48

Jakub40 píše:...tak jsem přistoupil na krok o PO,soud udělal kompromis a na prázdniny je víc času s matkou...

Tomu uplne nerozumim, co tohle znamena. Musis vysvetlit podrobneji jak k tomu doslo, co ospod u soudu, cim matka zduvodnovala ze to vhodne neni.

Ze vseho nejdulezitejsi je mluvit s dcerou, vysvetlovat, ze ji mas rad stejne jako mama, a ze je spravne, aby byla u tebe i u mamy, ze ji mate radi oba. Jakmile se podari matce ji vstipit myslenku ze SP je spatna - je to ztraceno.
A zaroven nenechat si cas matkou diktovat. Chce u tebe dcera byt vic? Proste ji u sebe vic nech.
Bohuzel ale nerozumm tomu o PO - pokud uz sis nechal nadelit nejake soudni rozhodnuti, musis se jim bohuzel ridit :(. Ale jakmile PO skonci, opet obnov vyrovnane stridani.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 17 črc 2018 15:55

Koukam ze si uz dobre rady dostal - podepisuji to take.
Bohuzel, nemel si podavat zadny navrh na PO, mel si nechat peci neupravenou a stale rovnomerne podle dohody stridat - a nutit matku (I ospod) aby tedy presne specifikovaly, v cem stridani neni pro dite vhodne a co spatneho prinasi.

Nenech se od ospod tlacit do "dobrovolne" nevyvazene dohody - neni cesty zpet. Trvej na dohode puvodni, a na tom aby specifikovali proc vhodna neni.

A mezitim s dcerou otevrene primerene veku mluv,ptej se co se ji libi, co se ji nelibi. Pokud mozno si rozhovory skryte nahravej - ale nikde zatim nic nevytahuj.

Bohuzel, tohle je klasicka cesta k 3-4/14 (vic ti soud skoro jiste s vylucnou peci matky neda) - odstaveni otce co se ve snaze neeskalovat konflikt necha k nizsi mire pece - zmanipulovani ditete ze SP je spatna a takhle mu to vyhovuje - postaveni zduvodneni na "prani ditete".

Jakub40
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jakub40 » 18 črc 2018 00:35

Takže jsem udělal dost chyb a co mám teď dělat?

Jakub40
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jakub40 » 18 črc 2018 00:39

Matka mě nechtěla dávat dceru na prázdniny,jen týden v červenci a týden v srpnu proto jsem podal PO

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 18 črc 2018 06:14

No nemá asi smysl nad tím brečet. Jestli máš chuť bojovat (a může to být dlouhý boj na několik let) a cítíš, že Tě tvá dcera potřebuje, tak si najdi právníka a přečti celý tento web. Kdy končí to PO?

Odpovědět