Střídavá péče

tulen2
Stálice fóra

Re: Střídavá péče

Příspěvek od tulen2 » 18 črc 2018 07:32

Jakub40 píše:Matka mě nechtěla dávat dceru na prázdniny,jen týden v červenci a týden v srpnu proto jsem podal PO
Tohle je ten tvuj problem. Jak, matka mi nechtela davat??? Jste oba rodice, oba mate stejna prava, stejnou rodicovskou zodpovednost, navic jste meli podepsanou dohodu o stridave peci. Tak se neptam, jestli mi dite "da", nebo "neda". Proste ho vyzvednu. A vratim ho tak, jak mame v dohode. Pristi tyden mi neumozni vyzvednuti? Hned zavolam na ospod a sepisu to, ze matka porusuje dohodu, ze mi dceru nepredala ... Pak ji vyzvednu a udelam to same, matce nepredam a necham ji u sebe tak dlouho jako ona.
Ted bohuzel musis respektovat presne PO :(. Ale hned jak PO skonci (upravuje jen prazdniny?) najed na rezim podle puvodni dohody. A s dcerou mluv, mluv, vysvetluj.
Ja vim, vede to k ostrejsimu sporu. Ale kazdy otec co se zachoval jako ty, nechal matku diktovat (a doufal ze to srovna soud) skoncil s 2-3/14.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 18 črc 2018 14:23

Jakub40 nebyl na takovy drsny konfrantacni jednani nachystany. Vetsina chlapu je mekkych na takove drsne chovani. Matka to vyhroti, place, citove vydira decko, neni to vubec snadny psychycky se s tim vyrovnat.

Ale jina cesta opravdu neni, protoze kdyz se chlap podvoli a matka zacne diktovat co se bude s deckem delat uz se ten vazalsky system pak obtizne meni, a to jak lidsky tak i pravne u soudu a OSPOD. Casem si vsichni zvyknou ze decko je majetek matky a ze rozhoduje matka a soud to pak jen odklepne a da na to papir s kulatym razitkem.

Podle meho kdyz chlap nezacne tuhle opatrovnickou problematiku studovat zavcas zde = nema zakladni info jeste davno pred rozvodemm, tak musi pohoret jako nepripraveny nevzdelany blbecek. Taky kolikrat to ma chlap tezke, protoze typicky matka sbali kufry nalozi decko do auta a odstehuje se k rodicum a pak decko nechce pujcovat, cili situaci ma pevne v rukou matka. Ma se s zenskou boxovat? Vsechny tyhle drsny akce jsou psychicky narocne, zena tyhle hnusy dela s usmevem ale bezny muz ma moralni problemy....

Jakub40
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jakub40 » 18 črc 2018 14:50

Ahoj,o dcerku chci bojovat,chci jí vychovávat rovnocenně,a udělám pro to cokoli.Po, končí v srpnu,a v září máme nařízenou mediaci a poté má proběhnout soud.Vůbec ale nevím když to má trvat roky jak dceru budu do toho konečného rozhodnutí mít,když s matkou není domluva.

Jakub40
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jakub40 » 18 črc 2018 15:04

mám velký zájem a chci dceru vychovávat rovnoměrně,PO končí v srpnu a v září máme nařízenou mediaci,ale nevím jak si dceru brát poté od září a až do rosudku?

Jakub40
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jakub40 » 18 črc 2018 15:37

Ahoj,o dcerku chci bojovat,chci jí vychovávat rovnocenně,a udělám pro to cokoli.Po, končí v srpnu,a v září máme nařízenou mediaci a poté má proběhnout soud.Vůbec ale nevím když to má trvat roky jak dceru budu do toho konečného rozhodnutí mít,když s matkou není domluva.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 18 črc 2018 21:14

Tak znovu. Současný stav sis nechal vnutit a tím si prokázal před soudem a OSPOD, že ti to "nevadí". Nechápu, že se ptáš po právníkovi a přitom sis sám (?) podal PO na soud, který (nepřekvapivě jak je popsáno na těchto stránkách) rozhodl tak, že omezil tvoji péči na prázdniny. Jako "bonus" jsi dokázal, že se s matkou nejsi schopný dohodnout a tedy střídavá péče není možná. Co teď? Počkat na konec PO a převzít péči, tak jak to bylo v původní (stále platné) dohodě. To, že se to matce nebude líbit je jasné, budou hádky a tahanice o dceru. Je potřeba po tomto ihned vehementně a správně komunikovat s OSPOD, který ti ale není nakloněn. Musíš mít i podporu dcery, která to musí chtít a musí být schopná se tak vyjádřit před OSPOD. Pokud to nezvládneš, tak OSPOD podpoří další PO, které bude dost podobné jako máš teď s "neomezenou" platností a "game over". Ale je to podle mě jediná šance, pokud je to už takhle rozehrané.

Jakub40
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jakub40 » 18 črc 2018 22:30

Děkuji za všechny názory,dneska jsem si sehnal právníka a budeme řešit všechny věci,mezitím mě byvalá zamezila přístup do areálu kde bydlí,takže ted bude boj.Zapoměl jsem tady uvéct proč jsme se rozešli.V březnu tohoto roku při oslavě mych narozenim se bývalá tolik opila,že si sama rozbila hlavu a poté napadla mého syna z předešlého manželství a mě,tak to bude asi použito proti ní.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 19 črc 2018 07:09

Jestli něco pochopíš při opatrovnických řízeních tak to, jak je pravda ohebná věc. Tedy bych nebyl překvapený kdyby to bylo podáno tak, že ji tvůj syn napadl a rozbil hlavu :-). Takže s tím opatrně, každopádně čím větší konflikt, tím méně je možná střídavá péče. Takže standardní taktika je nechat na sobě dříví štípat a být ten "rozumější". Jediné v čem neustupovat je podíl péče na výchově dětí.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 19 črc 2018 09:09

Jakub40 píše:V březnu tohoto roku při oslavě mych narozenim se bývalá tolik opila,že si sama rozbila hlavu a poté napadla mého syna z předešlého manželství a mě,tak to bude asi použito proti ní.
Naivni. Nic takoveho VUBEC nebude mit zadny vliv pri soudu o vychovu deti - a silne bych Ti doporucil takove veci vubec nevytahovat - obrati se to jen proti tobe.

Jedine na cem zalezi je soucasny stav, to, ze jste meli dohodu o SP, a prani ditete. Takze ty potrebujes aby te dcera trosku podrzela, aby rekla ze je u tebe stejne rada jako u mamky + zacit opet jen co skonci PO plnit dohodu o SP, starat se o dceru stejne jako matka. Byt pritom opatrny, aby sis nevykoledoval od soudu dalsi PO omezujici peci podporene ospodem. A ukazovat, ze krome sporu o formu pece mezi vami neni zadny jiny konflikt.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 19 črc 2018 09:26

Jakub40 píše:Děkuji za všechny názory,dneska jsem si sehnal právníka a budeme řešit všechny věci,mezitím mě byvalá zamezila přístup do areálu kde bydlí,takže ted bude boj.Zapoměl jsem tady uvéct proč jsme se rozešli.V březnu tohoto roku při oslavě mych narozenim se bývalá tolik opila,že si sama rozbila hlavu a poté napadla mého syna z předešlého manželství a mě,tak to bude asi použito proti ní.
Takove ocernovani ze se matka ozrala a pak se poprala - to bych absolutne vynechal a nepouzil, protoze pokud se hraje o SP tak to musis podat tak ze s matkou je vse OK, jen se neshodnete na rozsahu pece, ale nicmene oba mate schopnost se vyrovnamne starat o spolecne decko.
Rikat u soudu ze je matka agresivni ozralec ma smysl jen tehdy pokud bys navrhoval vyhradni peci otce a opravdu bys mel padne argumenty ze matka neni pro peci o decko vhodna protoze notoricky chlasta.

Hlavne si ujasni jestli mas vubec koule a zaludek na to tahani se s matkou. Ja sam to napriklad vyreseno vnitrne nemam a sam jsem se doposud nerozhodl kam az bych to byl schopny hrotit s moji matkou majitelkou deti. Velky problem je ze pred OSPOD a soudem musis o matce lhat a chvalit ji a soukrome to budes citit jinak a tohle lhani je pro chlapa problem. Pak ta tvrdost az ti skonci PO, budes muset decko unaset ze skolky proti vuli matky a delat vsechny ty manevry co delala matka - nevydavat ji decko....to chce zelezny nervy, si predstav ze ve stejny dobe budes chodit s tou zenskou na mediaci a na OSPOD kde musis lhat jak je maminka fajne pani. Je to totalni psycho co po tobe nas justicni system chce abys sehral. Ja sam byl na OSPOD jen 2x a po studiu zde jsem tam predvedl tu komedii co system vyzaduje, ale stalo me to neuveritelne nervy a premahani, nejradeji bych tam OSPODnici rekl uplne jine veci, ....to si uzijes, chce to dobrou vnitrni pripravu a dobre nervy, dopredu si musis chystat papiry co kde budes rikat a zakladat do spisu a podobne sachy. Jo a priprav se na to ze i tve nejblizsi okoli muze na Tebe delat natlak abys mamince ustupoval, nehrotil to a decko ji nechal....to je mimochodem taky o nervy, protoze vsude prevlada nazor ze decko je majetek matky a otci patri jen ty alimenty :cry:

Odpovědět