Střídavá péče

Jakub40
Uživatel(ka) fóra

Re: Střídavá péče

Příspěvek od Jakub40 » 19 črc 2018 10:31

Děkuji za názor,mám už právníka a řešíme stáhnout původní návrh na svěření do střídavé péče a nový návrh na svěření do péče otce.Další věc mám vážné podezření že bývalá dále holduje alkoholu,proto jsem se sní rozešel a potom to napadení mám asi deset svědků,bojím se o výchovu dcery,to že mě zakázala vstup do areálu kde bydlí je asi z důvodu,abych neviděl jak tam popíjí,nevím jestli tuhle zkutečnost nějak opatrně nenahlásit na OSPOD.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 19 črc 2018 11:10

Jakub40 píše:Děkuji za názor,mám už právníka a řešíme stáhnout původní návrh na svěření do střídavé péče a nový návrh na svěření do péče otce.Další věc mám vážné podezření že bývalá dále holduje alkoholu,proto jsem se sní rozešel a potom to napadení mám asi deset svědků,bojím se o výchovu dcery,to že mě zakázala vstup do areálu kde bydlí je asi z důvodu,abych neviděl jak tam popíjí,nevím jestli tuhle zkutečnost nějak opatrně nenahlásit na OSPOD.
To je ale zasadni vec, pokud matka prokazatelne notoricky chlasta tak to meni situaci, pak musis zapojit OSPOD aby to proveril. Ale pozor musi to byt fakt pravda a musi ji ospodnice nacapat ozralou, pak se musis postarat aby to OSPOD napsal do spisu je to ozrala matka, tehdy a tehdy byla dle OSPOD opila atd..

Pokud budes jako otec tvrdit matka notoricky chlasta a OSPOD zjisti ze to neni pravda jsi v troube a budes neverohodny, obrati se to proti Tobe a budes neverohodny i u soudu.

Cele to je dle meho neverohodne: protoze jsi dopustil aby matka co chlasta mela u sebe decko, hele nepusobi to verohodne, nezlob se.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 19 črc 2018 11:21

Simpson123 píše:Cele to je dle meho neverohodne: protoze jsi dopustil aby matka co chlasta mela u sebe decko, hele nepusobi to verohodne, nezlob se.
Presne tak. Tak bud matka pije, ale tak ze pro neni problem se o dite starat a nijak to tuhle jeji schopnost nenarusuje - pak vubec nema cenu to vytahovat Nebo matka chlasta jak duha - v tom pripade u ni to dite prece nenecham, okamzite ho vezmu k sobe, zavolam policii ze je opila a neschopna se postarat, necham zaprotokolovat.

Bez toho abys mel v ruce papiry od policie (nejmene jednou, nejlepe vickrat) ze matka byla jak sliva a dite si prebral ty, se jakekoli obvinovani z piti obrati proti tobe (piti se neprokaze, ty budes za vysirace). Pokud to oznamis na ospod, ten samozrejme matce zavola, objedna se na kontrolu - matka bude strizliva a divit se co to vymyslis.

Jakub40
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jakub40 » 19 črc 2018 14:26

Tak k pití bejvalé,ona si ted dává pozor,tak to řešit nebudu a budu se po prázdninách věnovat tomu abych měl dceru stejně stridave,a k věci na OSPOD,všichni máte špatné zkušenosti,ale já musím říct,že jsem se tam setkal s pomocí a porozumění,paní pod kterou spadáme je v pohodě a já mám u zapsané dobré jmeno,a ze vším mě vychází vztříc,naopak se diví chování bejvalé,tak tam dobré zkušenosti

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 19 črc 2018 15:00

Jinak Jakube vyhradni peci otce klidne navrhovat muzes + SP navrhovat v druhem sledu jako kompromis, ale nesmis nikde na matku hazet spinu a alkoholismus. Argumentovat ve prospech otce lze ruzne, lepsim prostredim u otce, citove vazby na babicky a dedecky, atd.. a stridavku ochotne nabizet jako kompromis u soudu az v prubehu jednani, aby bylo videt jak se chces dohodnout.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 19 črc 2018 15:06

Jakub40 píše:,že jsem se tam setkal s pomocí a porozumění,paní pod kterou spadáme je v pohodě a já mám u zapsané dobré jmeno,a ze vším mě vychází vztříc,naopak se diví chování bejvalé,tak tam dobré zkušenosti
Ale joo, to miva hodne lidi, pozitivni zkusenosti :) :). Pani smutne kyve hlavou, potrasa hlavou coze to ta matka vyvadi ... rika ze by se prece mela rozumne domluvit ... ze ona nic nemuze, to jedine soud. Ze si prece muzu podat navrh na PO, atp. No a pak u soudu jen sedi jak pipka, a kdyz se soud zepta na nazor, prohlasi "dite do pece matky, otci rozsireny styk dle uvazeni soudu"... a je hotovo, ospod ma nazor ze dite matce (nikdo po nem nechce zadne zduvodneni), fakticky je dosud dite u matky vetsinu casu - neni co resit. Odvolani dalsi pulrok, nebo posudky, do te doby situace zabetonovana a jeste vic fixovana.

Zamysli se trochu ... Vzdyt ten ospod ma ohromne moznosti .... Muze (a mel by) podat sam navrh na PO na vyrovnanou peci. Procpak to ta hodna pani s porozumnenim neudelala? Procpak mas na ty prazdniny "kompromis", 2/3 matka, ty 1/3?? Proc to neni 50/50? Myslis, ze ta soudkyne nezvedne telefon, tem hodnym panim nezavola a nezepta se? Ze si na chodbach, pred licenim, po liceni "jen tak neoficialne" nepovidaji o dalsich pripadech?

Tolik k hodnym panim. Opravdu takova, co pristupuje k rodicum vyrovnane a oba rodice do SP tlaci, pokud se neshodnou na jine forme, tak tech je jak safranu. Pak uz je dost takovych "hodnych" co uznavaji, ze prece tatinek je dulezity, ze 2/14 je malo, a pece matky a 4/14 je podle nich akorat, na tom by se prece "rozumny" tatinek domluvit mel. No a pak zbytek, casto take "hodnych", co prikyvuji .. a pro ty je stale akorat 2/14, to je prece "standard", a otec co chce vic se matce jen msti (at uz za cokoli).

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 19 črc 2018 16:26

Jakub40 píše:a k věci na OSPOD,všichni máte špatné zkušenosti,ale já musím říct,že jsem se tam setkal s pomocí a porozumění,paní pod kterou spadáme je v pohodě a já mám u zapsané dobré jmeno,a ze vším mě vychází vztříc,naopak se diví chování bejvalé,tak tam dobré zkušenosti
:-) :-) :-) Hele promiň, ale nechápu - o pár dnů dříve píšeš, že tě OSPOD nutí ať necháš dítě matce.

Jakub40
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jakub40 » 19 črc 2018 18:37

Nuti to bych tak neřekl,chtěl jsem vyhovet,ale ono to stejně vše dopadlo jinak,mám ještě jednu otázku jak mám na ospodu vysvětlit že beru zpět můj návrh na střídavou péči a podávám na svěření do mé péče?

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 19 črc 2018 21:52

OSPOD není soudce, OSPODu nemusíš nic vysvětlovat. Budeš to muset vysvětlit na soudu a soud použije OSPOD pro prosazení svého názoru. Paní z OSPODu se na Tebe ale v kanclu bude smát a pak Tě klidně bez okolků "sejme", když ucítí že to tak soudkyně chce. V mém případě sehrál OSPOD vyloženě okrajovou roli, takže jen potřebuješ aby ti vyloženě neházel klacky pod nohy.

Myslím, že k nějakému zdůvodňování postačí to, že ti matka omezuje styk s dítětem, což ty dělat nebudeš. Navíc máte oba stejné podmínky pro výchovu dcery.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 20 črc 2018 06:24

Taktak, na ospodu se vubec nebav o forme pece. Vubec se tam nesnaz tlacit, ze chces SP (nebo dokonce svou vylucnou). Tam res pouze to, abyste oba vychovavali dceru v rozumnem rozsahu, aby jeden z vas bezduvodne neodpiral kontakt s druhym, proste to, abyste pecovali vyvazene. Jde ti o dite, o cas s nim, ne o formu pece.

Odpovědět