Pribeh...

Odpovědět
T25
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od T25 » 26 srp 2018 11:11

Pokud tento pribeh poslouzi jako varovani pro ostatní, tak mělo smysl se o nej podelit a souhlasim, ze moc sanci na stridavou peci nemam. Ano, vysvětlovat detem (jiz to castecne delam ), ze s nimi chci byt vice casu, je rozhodne spravne a vim, ze by to deti uvitaly, masaz ze strany BM ani nemůže nastat, protože nemá z ceho brat, musela by si pouze slozite vymyslet. V mych 54 letech ( BM je o 16 let mladsi ) se soustredim hlavne na budovani vztahu s dětmi v case, který je mi prozatím dan. Celkove vzato si uvedomuji, ze jsem ve slepe vire v manzelstvi a rodinu podcenil skoro vse, co se podcenit dalo - odstehovani se k BM do jejího domu, který si po 10 letech a rozvodu nasledne prodala a odstěhovala se s dětmi do nedalekého města ( bez zazemi jsem tedy byl rad, ze jsem dostal alespoň maly obecni byt ), dluhy za půjčky z manzelstvi přesahující pul milionu na opravu domu, auto, dovolene, atd..(s tim si poradim, jsou to jenom peníze, mam kvůli tomu 2 zamestnani prizbusobene styku s dětmi, ani stridava pece by nebyl problém, vse by casove zapadalo ), vse se mi tedy ted vraci jako bumerang.V tomto by mi zadny psycholog nepomohl, tim si musim projit sam ( uz to trva 2 roky ) a ze by mohl byt jeji "novy" partner pripadne i mym spojencem, to opravdu nehrozi...BM nebyla ani na chvilku svoubodnou matkou, vse mela dobře promyslene, prave s kolegou, s kterym sedi v jedne kancelari 15 let. Tohle ale uz davno není podstatne, deti a budovani pevneho vztahu s nimi, je pro mne to nejzasadnejsi v mem zivote a od toho se budou i nasledujici kroky odvíjet.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 27 srp 2018 15:03

...a jsou ty děti vůbec tvé?

Smutné je, že sem většinou všichni chodí až s křížkem po funuse... předtím málo kdo... :roll:

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 28 srp 2018 00:32

Deti jsou moje, o tom není pochyb.
Ano, je to castecne pravda, v době manzelstvi jsem o této strance snad ani nevedel, vůbec by me nenapadlo nad necim podobnym uvazovat, zili jsme normalni život se svými radostmi i starostmi, tri mesice před rozhodnutim BM se rozvest, jsme se shodli na tom, ze jsme prozili s dětmi naší nejkrasnejsi dovolenou v Chorvatsku..,po zvratu na pocatku lonskeho roku jsem jiz tuto stranku samozrejme sledoval, o SP peci jsem pozadal při prvním stani, kde se rozhodovalo prave o budoucim osudu deti, nemyslim si tedy, ze bych něco vylozene zameskal, soudkyne argumentovala tim, ze jsou deti prilis male na SP, naznačila však, ze nic není nemozne v budoucnu...

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 28 srp 2018 05:30

No kéž by to takhle fungovalo - ale nefunguje, to je jen slib tatínkům aby dali pokoj. Škoda, že to tak nefunguje a přímo v rozsudku se neurčí že v budoucnu to bude jinak. Nyní se v budoucnu řekne, že děti už jsou v péči matky, zvykly si, není důvod nic měnit. Děti 3 a 5 už by SP normálně zvládli, pokud jim tenkrát nebylo tolik tak se dal soud protahovat do toho aby oběma bylo min. 3.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 28 srp 2018 10:04

T25 píše:...ze jsou deti prilis male na SP, naznačila však, ze nic není nemozne v budoucnu...
Strasliva cuncarna. Ted tatinku drz hubu, ale "v budoucnu" (kdy to budoucno nastane??) by to mohlo byt jnak, az budou vetsi ... az budou prset zaby. Nejdriv vubec stejna soudkyne s nejvetsi pravdepodobnosti nebude chtit rizeni o peci otevrit, ze nenastala podstatna zmena. No a pak "deti si zvykly, a nic menit nechteji, jak potvrzuje ospod ... jen je treba zvysit vyzivne, protoze jsou o dva roky starsi... tak 30% by bylo akorat .. :) - to bude nejpravdepodobnejsi dalsi prubeh. To uz bohuzel "nenaznacila". Ani to, ze si samozrejme "zvyknes" i ty, nebudes chtit znovy absolvovat vsechny ty prasarny, jen smutne budes koukat, jak se ti deti vzdaluji.

Nic pritom soudu nebrani dat sp hned, s nizsim podilem otce a kratsimi intervaly stridani, a do budoucna (cca ty dva roky, nez tedy budou "dost velke" specifikovat jak se prejde na intervaly delsi a vyrovnanou peci.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 28 srp 2018 10:49

No teda prasarna to teda je, to je absurdni ze 3 a 5 let jsou deti male na SP, totalni kravina hlavne protoze dite muze kazdy den stridat peci ve skolce a peci s matkou, tak by me fakt zajimalo jak by decku ublizilo stridat skolku + otce + matku?

V pripade T25 to soudkyne zkratka vyhodnotila tak ze otec je slusnak - slaboch, nechal se odstavit, nedelal zadne velke tyjatry a s matkou se o deti nijak drsne nepretahoval (zadne sceny pred skolkou a podobne) tak sup decka do vyhradni pece matky. Podle me si te zaradila dom kolonky bezproblemovy slusnak = ten se s tim stykanim 3/14 + nejake odpoledne v druhem tydnu smiri?

Kolik ti pani soudkyne nadelila styku, odhaduju tak ty 3/14 + jedno odpoledne ve stredu?

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 29 srp 2018 00:27

Zvyknout si na současnou situaci, to u me nepripada v úvahu a udelam vse, co je v mych silach, aby se mi deti nevzdalovaly, novy soud o rozsireni pece planuji na pristi rok ( letos probehly uz soudy dva, co se tyce deti, navíc jeden nepodstatny - rozvodovy ). Paradoxne a s nadsázkou receno, největšími spojenci ze všech tech pracovnic ospodu, soudkyn, atd., jsou mi prave deti, které jsou u mne absolutne spokojeny, starsi 5lety syn mi jiz nekolikrat řekl, ze chce bydlet u taty, dane casy detem nestaci…, takze tento boj není jenom kvůli mne, tatovi, který se chce se svými dětmi vidat prirozene vic, vychovavat je, ale hlavne kvůli detem ( 5 a 3 ), které celou tuhle absurdni situaci snaseji dost tezce a hlavne ji dostatecne ani nerozumi.
Styk mam s nimi v jednom tydnu 2x, ze je vezu do skolky, ze skolky, potom 1,5 hodiny u mne doma, druhy tyden v po na prespani, st do skolky, ze skolky + 1,5 a v patek na 18h přes vikend, v nedeli v 18 h odevzdavam, při druhem soudu, kde se resil prazdninovy rezim, který fungoval skoro jako stridava pece ( a fungoval ) mi hned na pocatku zase jina soudkyne vpalila to, ze mam styk s dětmi v tomto pripade nadstandartni, coz je ale holy nesmysl...
Včera se mi vratily deti z dovolene BM s tim, ze ma starsi 5lety kluk horecky, jsou ted na pozorovani v nemocnici, situace se lepsi ( okamzite jsem do nemocnice jel ), mel jsem mit puvodne deti na tri dny doma jako kompenzaci za dovolenou v ramci letni SP, nejdulezitejsi je zde samozrejme ale stav kluka. Mladsi holcicku jsem si tedy jel pote vyzvednout, predavku poprvé, diky tomuto duvodu, provadel jeji kolega z práce, ale když jsem videl jak moji malou 3letou holcicku při predavce nechutne olizuje, tak se ve mne varila krev, dal nemusim popisovat, tohle urcite muj spojenec nikdy nebude....
Vim jedno, ze zadost o rozšířenou peci u soudu pristi rok urcite podam, jiz mam vyhlednuteho schopného pravnika a budu hledat ve skulinách, aby podnet pro rozšířenou i SP v budoucnu mel vahu, i diky vasim radam.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 29 srp 2018 07:02

T25 píše:největšími spojenci ze všech tech pracovnic ospodu, soudkyn, atd., jsou mi prave deti, které jsou u mne absolutne spokojeny, starsi 5lety syn mi jiz nekolikrat řekl, ze chce bydlet u taty, dane casy detem nestaci…, takze tento boj není jenom kvůli mne, tatovi, který se chce se svými dětmi vidat prirozene vic, vychovavat je, ale hlavne kvůli detem ( 5 a 3 )
Děti jsou moc malé aby jejich názor byl vůbec brát v zřetel a bude použit jen jako podpůrný pro návrh OSPODu resp. soudce. Ty se navíc dozvíš co vypověděli až u soudu, k výslechu je přivede maminka atd. Navíc opravdu není nic těžkého v tomto věku je zmanipulovat/zastrašit a nemůžeš se na ně za to zlobit. Čím déle bude trvat období nevyrovnané péče tím je pravděpodobnější, že si zvyknou a bude jim daný režim vyhovovat.
T25 píše:provadel jeji kolega z práce, ale když jsem videl jak moji malou 3letou holcicku při predavce nechutne olizuje, tak se ve mne varila krev, dal nemusim popisovat, tohle urcite muj spojenec nikdy nebude....
Na to se vykašli, vím je to těžké. Ale je potřeba si zvyknout na to, že to bude určitě "fajn chlap" a tvoje děti ho budou milovat. I díky tomu, že je vidí více než ty, to je bohužel realita. Říkám, že zpřetrhat vazby a vyhlásit válku umí každý, ale mít "dobré" vztahy po rozvodu to je velká práce. Navíc v tvém postavení musíš být doslova splachovací skoro ve všem kromě podílu péče, nemůžeš si dovolit nějak "ujet". Nezapomeň je mraky lidí co nepřipustí SP kvůli "špatné komunikaci". Pokus se vyrovnat s tím, že manželství je konec a tvoje žena si může dělat co chce, teď už jde jen o děti.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 29 srp 2018 11:01

bod 1 - ano, souhlasím s tím, že čas zde hraje obrovskou roli, fungování mých styků s dětmi posvěcených soudem ( předtím byl stejný model nastaven od ospodu ) se datuje od lonskeho listopadu a je to doposud stále stejné, děti chtějí trávit u mně více času, není to o tom, že by si zvykly, ale je s nimi takto manipulováno, přijímají daný stav, kdy jim pokaždé vysvětluji, že už je musím odvézt k mamince, která se na ně taky těší, atd. a nemyslim si, ze by se v budoucnu mělo u mého vztahu s detmi něco dramaticky menit, je pevne zakoreneny. Podotýkám, že vůči BM z mé strany nepadlo jediné křivé slovíčko před dětmi, k tomu bych se nesnížil, vzájemná komunikace s BM je už jiná story, k tomu se vrátím v bodu 2

bod 2 - Ptám se, není soudní rozhodnutí o SP určeno právě podobným případům, kdy je "komunikace špatná" ? BM jsem SP bez vláčení u soudů navrhoval mnohokrát a hned na počátku, i s tím, že by se mohla s dětmi kdykoli stýkat i v "mých" týdnech, všechny moje návrhy však striktně zamítla, proto jsem přirozeně požádal o SP u soudu. Pokud by se BM chovala rozumně, tak je dnes i ta komunikace jiná. Dnes je tzv. na koni a dává mi to se vším "všudy" sežrat, provokativní komunikace pramení hlavně z její strany, já s ní ,kromě důležitých informací o dětech, komunikovat nechci vůbec, pro mě je to dávno pasé, tedy i manželství.

Ano, právě, že jde o mé děti, tak mám velký problém s tím, kdo se u nich pohybuje, v mnoha případech jsem splachovací, ale s tím, že se u děti pohybuje člověk, který stál u zrodu krachu našeho manželství, tak s tím se nikdy nesmířím, to je ale můj problém a nemění to nic na mém hlavním cíli - rozšířená péče a následná SP. Mimochodem, včerejší výstup, kdybyste jej videli, byla cílená provokace, vše mohlo proběhnout v klidu, choval se jakoby otcem byl on, protože se cítí být pevný v kramflecích, malá vůbec nevěděla, co se s ní děje. Znám ho z dřívějška, není to žádný princ na bílém koni, který se z ničeho nic objeví, je to její kolega z práce, který akorát čekal na příležitost, motal se kolem nás po celou dobu našeho manželství, dozvěděl jsem se, že ji po celou dobu tajně miloval, takže "fajn chlap" to rozhodně není.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 29 srp 2018 12:28

A jak by se Tobe libilo kdybys mel novou partnerku a BM by zacala takhle vyvadet, to by se ti taky nelibilo. Bohuzel se T25 musis pres noveho chlapa "prenest" a od BM se musis citove odpoutat, soustred se jen na deti a BM doprej novemu chlapovi. Bohuzel deti casem realne budou vychovavany vice novym "tatinkem" a ty jako biotatinek s malym stykem budes realne za hodneho strejdu. Aby se tohle nestalo zbyva jak spravne pises pouze jedina cesta - usilovat o vetsi styk a o SP.

Jinak ten soucasny styk s deckama mas maly a jeste rozkouskovany = vysledek je ze stykani s detma mas malo zato setkavani s BM mas mnoho :( Za rok v novem kolecku u soudu bych se asi snazil to nejak spojit do ucelenych bloku s prespanim, tak aby to byl min ten napr sudy vikend + 2 dny v tydnu v lichy tyden, to by casem mohlo vyhovovat i BM. A opravdu bych nezavrhoval ze novy nabijec tvy BM muze byt casem Tvuj spojenec....fakt to tak casem muze byt, ale musis to chtit a tu BM mu "doprat".

Odpovědět