Pribeh...

Odpovědět
dalik16
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od dalik16 » 13 čer 2019 10:21

Představa T25, že si nejprve dá na své straně "vše do pořádku" a teprve pak půjde k soudu bojovat o děti ... totální nesmysl!!! Matka si vždy najde spoustu negativních a konfliktních situací, i kdyby byl otec svatý. Matka konflikty vyvolá a pak je dá otci k tíži. Když se jí nepovede vyvolat konflikt, tak bude prostě a jednoduše lhát o tom, jak je otec špatný a ona dobrá.
Tohle by se mělo zapsat do desatera pro rozvodové tahanice: (většinou) muži bojují otevřeně, dávají argumenty a s těmi pracují, totéž očekávají od protistrany. Ženy využívají intriky a záludnosti. Asi jako pes a kočka.
Čekat půl roku na lepší byt? Tím se jen fixuje současný stav. Naděje na střídavku takhle je minimální. Lepší ani horší než 4/14 to nebude.
O děti musí začít bojovat hned, brát si je k sobě, trávit s nimi čas, věnovat se jim. Cílem je budovat vztah s dětmi, za tím se musí jít. Matka je v tomto jen vedlejší element. Hodně chlapů se soustředí na matku a řeší ji víc než děti. Chyba.
Pokud by to nakonec dopadlo 2/14 nebo 4/14, tak ale tento půlrok, kdy T25 může bojovat a být s dětmi, bude pro vás všechny obrovsky prospěšný.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 13 čer 2019 13:01

Presne tak, urcite necekat na novy byt, klidne staci laciny podnajem garsonky.
Imho prave ted je matka v presu, je v situaci ze ma doma novyho vriskajiciho kojence - to je objektivni zmena pomeru v rodine, matka ma objektivne spoustu namahave prace s novym kojencem a proto logicky starsi deti mohou casteji k biootci. Klidne muzes matku po case i zlomit, ze sama se rada starsich deti vice zbavi....tohle neni neobvykle ani u vyhrocenych sporu o decka kdyz prijde novy manzel a nove decka.
Cekat dlouhe mesice az se matka oklepe z porodu a az se zabehne s novym kojencem a starsimi detmi je takticka chyba T25!
T25 jde na vsechno takticky i strategicky uplne naopak nez rika logika. Vzdyt i novy manzel te holobice bude mit plny kecky novyho vriskajiciho mimina a nebude tak nadsene jeste behat kolem 2 cizich decek, navic ty cizi decka jsou male a vyzaduji mnoho dozoru a pece.
Tohle vsechno mi rika aby T25 necekal ani den.
Ale T25 zase odklada akci aby unikl neprijemnostem, ve skutecnosti se porad te baby boji, konflikty s matkou si nepreje a vyhyba se konfliktum....
T25 porad pasivne na matku ceka (ceka az si matka sama poda novy soud) a on se docka, nebojim se, matka si za rok za dva roky zase rekne soudu - o vyssi aliky :evil:

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 13 čer 2019 16:31

Simpson123 píše:
13 čer 2019 13:01
klidne staci laciny podnajem garsonky.
No sociálka jede podle "checklistu" - postel, stůl, dětský pokoj (v tomto pořadí). Víc ji nezajímá, to jen pro upřesnění.

Jinak souhlas.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 17 čer 2019 14:45

A co kdyz si OSPOD v checklistu neodskrtne samostatny detsky pokoj?
Zakon nerika ze musi byt pro deti samostatny detsky pokoj. I moje majitelka deti ma maly byt a samostatny detsky pokoj taky pro decka nema.
Pokud vim u me to OSPOD zjistoval rozhovorem (to se me pani zeptala jak bydlim a zda mam kde s deckama bydlet). Ale formalne ma OSPOD ve spisu jen formulár Záznam o vyhodnocení situace dítete. Tento formulář se mnou OSPODnice vyplnila formou pohovoru. OSPOD konal na prikaz soudu, ktery ulozil ukol provest setreni o rodinnych a vychovnych pomerech nezletileho. A v tomto formulari OSPOD ve spisu neni o bydleni a postylce a detskem pokoji ani radka.
Pani na OSPOD si ovsem cile delala tuzkou poznamky do papiroveho sesitu, takze byla tam i neformalni podoba zaznamu, mimo spis.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 17 čer 2019 21:37

Díky za názory, ke kterým se vrátím...teď se ale chci zeptat, co dělat v případě, kdy matka vyvolá soudní jednání, je určeno datum a hodina, ale předvolání k mé osobě vůbec nedorazí, nic jsem zatím nedostal a proto se ptám, mám totiž docela vážné obavy, že se opravdu něco chystá již v červnu, nic mi ale nepřišlo, pošťačka mě vůbec v tomto směru nekontaktovala, je to přeci úřední dopis...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 18 čer 2019 10:22

T25 píše:
17 čer 2019 21:37
je určeno datum a hodina, ale předvolání k mé osobě vůbec nedorazí
No a jak to tedy vis?
T25 píše:
17 čer 2019 21:37
mám totiž docela vážné obavy, že se opravdu něco chystá již v červnu

Tak mas obavy, nebo vis ze je urcene datum a hodina jednani??

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 18 čer 2019 11:00

Souhlasím, že moje zpráva možná vypadala trochu bizarně, vše je však ještě bizarnější...o tom, že matka chystá soud se již vyjadřovala po mediacích, proto jsem předvolání očekával, nic však nepřišlo. Dnes jsem již zajel pro jistotu na hlavní poštu, kde mě ujistili, že tam žádný dopis s pruhem neleží, rozhodl jsem se tedy zajet přímo na okresní soud pro informace a světe div se, bylo tam uvedené stání u soudu vyvolané matkou, na příští pondělí ! Ukázalo se totiž, že mi předvolání bylo zasláno, ale do obce na druhém konci republiky se stejným názvem, kde nejspíš dopis zůstal "viset" a dál už nikdo nic neřešil. Okamžitě jsem tedy požádal o odročení, abych se na soud mohl připravit a bylo mi vyhověno, soud proběhne na konci srpna, přesné datum mi ještě zašlou, tentokrát se snad již trefí...Čeho konkrétně se bude soud týkat, tak to si teď budu teprve pročítat, měl jsem alespoň možnost nahlédnout do spisu a už vím, že bude zastupována právním zástupcem.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 18 čer 2019 11:34

Az zjistis co matka k soudu podala za navrh bude vse jasnejsi.
Navrh matky by mel byt i na soudu i ve spisu na OSPOD, protoze musi byt ustanoven opatrovnik (OSPODnice), deti musi byt u soudu zastupovany.
Urcite je dobre se poradit jak reagovat (podle meho je lepsi se poradit tady nez si brat advokata).

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 18 čer 2019 12:43

Simpson123 píše:
18 čer 2019 11:34
...
Urcite je dobre se poradit jak reagovat (podle meho je lepsi se poradit tady nez si brat advokata).
To si uplne nemyslim. Podle me je dobre poradit se tady, A vzit si advokata. Rict mu chci abyste delal to a to, jednal takhle a takhle, tohle navrhoval. Kdyz bude rikat ze neco nejde, ze to neni zvykem, opet, poradit se tady.

Z nezastoupeneho otce u soudu casto delaji trhaci kalendar, tvrdi mu nepravdive veci, protokoluji si jak chteji - uz jen sama pritomnost advokata muze mnoho techto veci utlumit (+ uklidnit i otce, aby pri velkych cunarnach, co budou tvrzeny, nevybuchoval).

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 18 čer 2019 14:51

Na me dela T25 dojem ze nebude schopen advokata ridit a jen zaplati tucne palmare advokatovi, ktery si to u soudu odsedi a sepise 1 list A4 navrh otce na siroky styk + jeste mu advokat v kancelari i ten navrh na SP rozmluvi (pripada mi ze i T25 sam hleda duvod ze kdyz nema jeste ten novy byt tak u soudu ani tu SP nebude chtit).
Podivne je i to ze navrh matky T25 pasivne dlouhe mesice cekal a dockal se (neprekvapive, opakovane sama matka o soudu mluvila na mediacich)....fakt mi pripada T25 jako predem porazeny.

Odpovědět