Pribeh...

Odpovědět
Hugo76
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od Hugo76 » 18 čer 2019 18:44

tulen2 píše:
18 čer 2019 12:43
Simpson123 píše:
18 čer 2019 11:34
...
Urcite je dobre se poradit jak reagovat (podle meho je lepsi se poradit tady nez si brat advokata).
To si uplne nemyslim. Podle me je dobre poradit se tady, A vzit si advokata. Rict mu chci abyste delal to a to, jednal takhle a takhle, tohle navrhoval. Kdyz bude rikat ze neco nejde, ze to neni zvykem, opet, poradit se tady.
Z mé zkušenosti bych bez advokáta do toho nešel, nebo z vás opravdu udělá soudkyně "trhací kalendář". Nehledě k tomu, že většinou mluví advokát a vy máte čas přemýšlet nad tím, kam se to jednání ubírá. O tom, že podává spoustu věcí elektronicky a tak jak je soudkyně zvyklá je číst nemluvě. Ale chce to být v souhře, protože znám spoustu případů, kdy z vás jen bude tahat peníze a nakonec pokrčí rameny - to by mělo být patrné z prvního pohovoru.

T25 no comment, myslím že už před časem jsem psal ať si dojdeš na soud se s občankou zeptat. Jestli matka o tom na mediacích už mluvila, tak bys měl být v obraze co asi bude v podání psát. Ona se ta linie uvažování maminek moc nemění :-)

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 18 čer 2019 20:02

Díky moc za názory, ke všemu se během večera vrátím. Teď se však musím svěřit s incidentem, který se odehrál dnes v podvečer, spojený s mým časem, kdy jsem měl děti v péči. Dnes (termín přeložen naštěstí z pondělí na úterý ) proběhl závěrečný fotbalový zápas malých capartů s rodiči a celkové rozloučení se sezonou v podobě grilování, melounů a spousty pochutin pro děti, včetně atrakcí pro děti jako skákací hrad, atd. Děti se na to strašně těšily ( starší kluk hrál zápas, mladší holka dováděla na dětských atrakcích ) a věděly proč, protože to bylo úžasné. Slušně jsem již o víkendu požádal bývalou na dnes o schovívavost, protože z takovýchto akcí je někdy problém děti včas dostat, navíc bylo jasné, že se to asi nestihne do 18:00. Matka však striktně odpověděla, že chce děti v šest, ač každých 14 dní ve středu běžně jezdím s dětmi v půl sedmé, protože skaut končí v šest, což je však v pohodě, protože je to jak ona říká "její aktivita" ( nemluvě o tom, že v pátek, kdy jsem již měl svůj víkend, tak měl kluk skautské přespání v přírodě, se vším jsem samozřejmě souhlasil, nejsem blázen, abych z trucu připravil kluka o podobné zážitky a vše matce odsouhlasil ). Dnes se stalo to, že ještě v 17:45 jsme dohrávali zápas ( o malou se starala v době zápasu kamarádka ) a pokud bychom měli být na 18:00 u bývalé, tak by to znamenalo, že bychom odešli ze zápasu před koncem s tím, že už musíme jít, zostudil bych kluka před všemi malými spoluhráči a i před všemi rodiči, neudělal jsem to a raději si ponesu následky, tohle bych klukovi prostě nikdy neudělal. Poté si všechny děti začaly hrát na atrakcích, rozdávaly se medaile, všichni se krásně bavily, ale musel jsem již děti pakovat ač brečely, že jít ještě nechtějí...K domu matky jsme dorazily tedy s půlhodinovým zpožděním, načež jsem zjistil, že matka vyslala na předávku dětí toho kripla.
S dětmi jsem se rozloučil, s tím, že se uvidíme ve čtvrtek, načež se do mě ten zmrd pustil, že jestli nevím, kdy je šest hodin, a vyhrožoval, že příště už to bude řešit (on!?), tohle neměl říkat a vyslechl si ode mě své. Takže ještě jednou vás všechny žádám, aby jste se již nevyjadřovaly kladně nebo raději vůbec o tomhle prima zmrdovi, moc všem děkuji. Pokud by dorazila matka vyzvednout děti jako ve všech minulých případech, tak bych si akorát od ní vyslechl obvykle litanie ( zdůrazňuji však, že jinak předávám děti vždycky včas ), na to už jsem zvyklý a myslel si své, před dětmi se s ní nikdy, opakuji nikdy, nehádám, tohle ale bylo jiné kafe....Můžete mít názory kritické nebo jaké chcete, jsem na ně připraven, ale o všem, co se dnes událo, jsem přesvědčen, že jsem udělal správně.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 18 čer 2019 21:19

T25 píše:
18 čer 2019 20:02
tohle neměl říkat a vyslechl si ode mě své.
Ano, chapu, je to nesmirne tezke. Ale zkus priste v klidu s usmevem rict, ze deti si to uzivaly, a ze jim prece nebudes pretrhavat program, kdyz uz bohuzel jsou u tebe vyrazne kratsi cas nez u matky- a do dalsich diskuzi se nepoustet. Ze bohuzel zapas skoncil pozdeji.
Nedejboze, kdybu v tobe bouchly saze, a jednu bys mu vrazil ... To by ti tak nesmirne uskodilo - na vsech soudech by se jen omilalo jaky si nasilnik, matka by rikala jaky si byl vzdycky nasilnik - a neni sprochu .. takze asi tak, mirni se i ve vylevech slovnich.

Zbytek ano, udelal si dobre. Jen si jeste mel matce poslat sms "o pul h se zpozdime, klukuv zapas se protahnul na dele"

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 18 čer 2019 21:48

Souhlasím, sms jsem asi mel poslat, ale vim jaka by prisla odpověď "ze ji to nezajima, okamzite privez deti nebo volam policii, atd., " a proto jsem sms neposlal. Dokonce tam byla i jeji kamarádka, která se nabízela, ze ji zavola ( mimochodem kamarádka, která ji presvedcila, ze fotbalovy krouzek je super, jeji kluk tam chodi rad, atd. ), ale ja jsem to odmítl, protože jsem nechtel do tohoto problemu nikoho dalšího zatahovat. Saze bouchly, ale k napadeni kohokoliv bych se nesnizil, to vim, ze by ublížilo ve finále hlavne detem, nikdy jsem timto zpusobem jakekoli spory neresil, to je pod moji uroven. Na druhé strane s usmevem bych mu fakt nikdy nic nerekl, na to jsem byl pripraven k setkani s matkou. On není opatrovníkem deti, to, ze s matkou zije nebo, ze je jeji manzel ho neopravnuje rozhodovat o vecech tykajicich se deti, které s bývalou mam, tohle je a vždy bude pouze mezi mnou a matkou a na to je také dulezite nezapomenout. Hlavne me vytočilo jeho rceni, ze on bude priste resit pozdni prijezd. On ? S jakym poverenim ? Nic takového u soudu zatím nebylo podlozeno, ze ma takove pravo.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 18 čer 2019 23:27

Zatím posílám nástřel témat, které se budou týkat srpnového soudu vyvolaného matkou.

Jedná se o Návrh matky na úpravu práv a povinností rodičů k nezletilým dětem ve věci, atd..
První dva body zprávy podané právnickou kanceláří se týkají současného stavu.
3 bod je však již návrh matky ve smyslu, že je nezbytně nutné změnit současný model styku otce s nezletilými dětmi. Matka má za to, že rozsah styku stanovený na základě rozsudků není aktuálně v nejlepším zájmu nezletilých dětí. Podle názoru matky došlo k takové změně poměrů, že je na místě upravit práva a povinnosti rodičů k dítěti, a to zejména otázku styku, dále možná otázku výživného, to vše při zachování péče nezletilých dětí do péče matky. Vztah rodičů po skončení jejich soužití byl velmi komplikovaný a mezi rodiči byla v otázce práv a povinností k nezletilým dětem celá řada rozporů. Otec již v souvislosti s dřívějším rozhodováním usiloval o svěření nezletilých dětí do střídavé péče rodičů. Matka zastávala názor, že SP není v zájmu nezletilých dětí.
Matka věřila, že pokud upraví s otcem práva a povinnosti k nezletilým dětem formou dohody, povede to k zklidnění vyhrocené situace, takže přistoupila na dohody, které byly schváleny rozsudky. Doba, po kterou je realizován model styku stanovený na základě rozsudků ukázala především to, že vztahy rodičů se neuklidnily. Proto má matka za to, že by nyní bylo vhodné zavést do praxe co nejdříve takový model, který by co nejlépe odpovídal zájmům a potřebám nezletilých dětí.
( veškeré lži v této zprávě budu vyvracet až na samém konci )
Pokračování zítra...Ať již můj příběh dopadne jakkoli ( doufám však, že dobře...), tak si fakt přeji, aby celé tohle bylo alespoň ponaučení ( pozitivní či negativní ) a hlavně spousta cenných rad/poznatků pro boj otců o své děti.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 18 čer 2019 23:44

Manžel matky, pokud má děti svěřené do péče matka, se podílí na výchově dětí. tedy řeší i včasný příchod od otce, druhořadého stykače. Biologický otec je podřízen manželovi matky a musí se řídit jeho pokyny, protože jeho pověřila matka dohledem a péčí, tedy vykonává kompetence pečujícího rodiče.
Takže správná reakce by měla být, "omlouvám se, děti to tak chtěly, nepodařilo se mi je přesvědčit k dřívějšímu odchodu."
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 18 čer 2019 23:59

A pokud to není soudně podloženo ? Tak jsou to jenom báchorky, protože o ničem takovém soudní rozhodnutí nebylo, z prostého důvodu - v době rozhodnutí byla matka vdaná ne za něj, ale za mne.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 19 čer 2019 06:19

Jak soudně podloženo? Jak vysvětlil forU - matka má děti v péči, tobě jen umožňuje styk. Jeho matka pověřila aby jí zastoupil při převzetí dětí, tedy je opravdu reálně "víc" než ty. Těch rozdílů je přeci celá řada - ty třeba nemůžeš dát děti na hlídání svému kamarádovi, protože byl styk umožněn pouze tobě. Matka může pověřit kohokoliv, tedy to většinou dopadá tak, že děti hlídají všichni kromě biologického otce.
Chápu, že je nesmírně těžké se situací smířit, ale tady hádky (zvlášť před dětmi) ničemu nepomůžou. S úsměvem bych řekl, že se omlouváš, že to dnes nešlo stihnout - půlhodinu nikdo řešit nebude a tu sms bych určitě poslal. To může být i v jiných neočekávaných případech typu zácpa na silnici apod. Když tohle matka bude vytahovat (předání o 30min později), tak znemožní jen sama sebe.
Zkus se vžít do jejich role - oni si spolu založili novou rodinu a ty jsi relikt minulosti, jen otravná moucha, která jim brání v dokonalé rodinné harmonii. Snažil bych neprudit, nehádat se, nevyvolávat konflikty. Jenom kopeš kolem sebe a škodí ti to, k ničemu to není. Ty se teď musíš snažit rozšířit styk se svými dětmi a čím víc bude konfliktů, tím více bude mít matka munice. Děti se k tobě musí těšit a ne, že se budou bát co se zase stane při vracení - to raději řeknou, že k tobě ani nechtějí jít. Soustřeď se fakt jen na to - na co nejvíce pozitivně stráveného času s dětmi a ne na žabomyší spory s matkou, která tě bude jen prudit a snažit se vyprovokovat aby docílila svého. A účel světí prostředky i kdybys měl jít s novým borcem na pivo, to ty ale nepůjdeš to už jsme probírali :-) Chápeš v jeho zájmu je taky aby (cizí) děti byli co nejvíc z domu a měl za dané situace klid. On je ten kdo může matce ve finále říct - "no tak ať s nima teda je, aspoň můžem chvíli dělat něco jiného".

Nera
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nera » 19 čer 2019 08:16

forU píše:
18 čer 2019 23:44
Manžel matky, pokud má děti svěřené do péče matka, se podílí na výchově dětí. tedy řeší i včasný příchod od otce, druhořadého stykače. Biologický otec je podřízen manželovi matky a musí se řídit jeho pokyny, protože jeho pověřila matka dohledem a péčí, tedy vykonává kompetence pečujícího rodiče.
Takže správná reakce by měla být, "omlouvám se, děti to tak chtěly, nepodařilo se mi je přesvědčit k dřívějšímu odchodu."
A jaké postavení má manželka "stykače "?

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 19 čer 2019 08:49

Osobní styk rodiče s dítětem

§ 887

Výkon práva rodičů udržovat osobní styk s dítětem nemohou rodiče svěřit jiné osobě.

§ 888

Dítě, které je v péči jen jednoho rodiče, má právo stýkat se s druhým rodičem v rozsahu, který je v zájmu dítěte, stejně jako tento rodič má právo stýkat se s dítětem, ledaže soud takový styk omezí nebo zakáže; soud může také určit podmínky styku, zejména místo, kde k němu má dojít, jakož i určit osoby, které se smějí, popřípadě nesmějí styku účastnit. Rodič, který má dítě v péči, je povinen dítě na styk s druhým rodičem řádně připravit, styk dítěte s druhým rodičem řádně umožnit a při výkonu práva osobního styku s dítětem v potřebném rozsahu s druhým rodičem spolupracovat.

Odpovědět