Pribeh...

Odpovědět
Josef
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 44
Registrován: 31 pro 2014 00:06

Re: Pribeh...

Příspěvek od Josef »

Advokata,nebo aspon trochu znalou advokatku sezenes i ted v lete,tak honem ,jdi telefonovat, jestli mas aspon trochu penez,odpoledne budes uz s nekym domluvenej.
Jestli na to nemas,tak si pujc.
Be_Be
Stálice fóra
Příspěvky: 219
Registrován: 26 zář 2015 15:59

Re: Pribeh...

Příspěvek od Be_Be »

Musím souhlasit, manžel byl sám a byla to největší chyba, za kterou troufám si říct, bude pikat už napořád. K odvolačce už měl advokátku (která měla zkušenosti se SP), ale byla to další fatální chyba, teď už by vzal rozhodně jen kontakty přímo odtud, bohužel i za cenu zadlužení se, sám by tam nešel. Teď Tě hlavně čekají velmi důležité jednání a to už nikdy nepůjde vzít zpět.
T25
Stálice fóra
Příspěvky: 119
Registrován: 11 srp 2018 22:58

Re: Pribeh...

Příspěvek od T25 »

Díky za názory, vše si plně uvědomuji, ale v současné době si jednoduše nemůžu zastoupení u soudu právním zástupcem dovolit, s tím nic nenadělám. Zítra mám schůzku s advokátkou, kterou jsem oslovil, hodinu se mnou bude probírat můj případ a hlavně můj protinávrh, který budu tento týden podávat. Zítra budu tedy o něco moudřejší, dozvím se doufejme cenné rady i z pozice advokátky, která se bude dívat na celou věc z neutrální pozice.
Josef
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 44
Registrován: 31 pro 2014 00:06

Re: Pribeh...

Příspěvek od Josef »

Verim,ze prachy nejsou,ale doopravdy by ti nejaky kolega v praci/ sourozenec/ bratranec/ soused par tisic nepujcil? Ani kontokorent v bance? Nebo v nejhorsim nejaka aspon trochu slusna uverova společnost? Nebo neco prodat ?
Za deti by to stalo.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 533
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Pribeh...

Příspěvek od Simpson123 »

Tvuj navrh jsi mel uz davno probrat do detailu zde, s lidma kteri se v SP orientuji a znaji praxi a moznosti. Necekej ze nahodne zvolena advokatka to udela dobre, pravdepodobne ti jeste vysvetli ze mas souhlasit s peci matky a SP ani nezadat, protoze tak je advokatka zvykla to delat a tak se to delalo uz pred 20 lety a proc to menit.
Navrh otce strucny, max 2x A4. A hlavne zadny kydy jak jsi zde psal (novy manzel je kripl, atd.).
Cupet
Stálice fóra
Příspěvky: 65
Registrován: 14 pro 2017 23:12

Re: Pribeh...

Příspěvek od Cupet »

Pokud jsi ještě u soudu nebyl a protistrana bude mít alespoň trochu schopné právní zastoupení, tak z mé zkušenosti nemáš moc šancí. Ani právník, pokud není specialista na rodinné právo a nebude se aktivně bít nedává záruku úspěchu. Soud není o právu, ale argumentech a ty Tě, pokud nejsi otrkaný v danou chvíli u soudu nenapadnou nebo to neřekneš správně tak, aby to nešlo přetočit. Každou větu, co řekneš, soud dokáže otočit zcela jinak, jen aby našel podporu svých závěrů. O odvolací soudy přikryjí předchozím jakoukoliv prasečinu. Nebudeš věřit, jak absurdně a nepochopitelně. Samozřejmě OSPOD záškodní činností také udělá své. To neovlivní žádné lepší zastoupení, ale dokáže to znesnadnit a částečně eliminovat. Tak charakterově pokřivené lidi, jak jsem potkal na soudech a ospodech jinde snad ani potkat nelze. Měl by sis sehnat o Tvé právní zástupkyni reference, zda se o ni můžeš opřít. Jak píše Be_Be, pokud bych měl současnou zkušenost a byl na začátku, tak bych se obrátil i na podporu zde. Jak se podělá první soud je to horší a horší až nemožné a opět za podpory těch, co mají dbát nad právy a potřebami potřebných. Přeji šťastnou volbu a ať to dobře dopadne.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 533
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Pribeh...

Příspěvek od Simpson123 »

Ale on uz ma cele kolecko s OSPOD i se soudem uz za sebou, ale je to nepoucitelny trulo, nebere rady co zde dostava a dela vsechno naopak a spatne, ted zejmena prosral pasivnim cekanim prilezitost sam podat navrhy a cekal a cekal az se dockal ze militantni alfasamice podala sama hnusny navrh k soudu a zase bude v pozici trula co se jenom brani a blekota u soudu ....
U soudu s nim zametou, ale to neni jen jednodimenzionalni vec, nejde jen o rozsudek a papir s kulatym razitkem.
Ten soud i kdyz zamitne SP proste muze byt i pro matku zpetna vazba, ze otec tu je, otec to nevzdava, otec se neztrati ze zivota deti.
Proste je to psychologicka bitva a nejen pravni spor.
Cupet
Stálice fóra
Příspěvky: 65
Registrován: 14 pro 2017 23:12

Re: Pribeh...

Příspěvek od Cupet »

Aha, všechno jsem nečetl. Jen poslední rady a tak jsem vyšel z toho (asi to soudy dělají obdobně). Svou vinou stejného přístupu (ohled na děti, však on soud už dá spravedlivě matce přes prsty), mám podobný stav. Tak jsem chtěl ať to T25 slyší silněji. Psychologické bitva… asi jo, je důležité dávat najevo svou snahu a hledat cesty rozšiřování péče. Ovšem matky nezahálí a odvety dělají jinak..v hlavách dětí.
T25
Stálice fóra
Příspěvky: 119
Registrován: 11 srp 2018 22:58

Pribeh...

Příspěvek od T25 »

Protinávrh budu podávat snad zítra, ve zkratce zde v podvečer nebo spíš večer ( tento týden mám děti ) jej zde popíši, stejně však bude rozhodující přímá konfrontace ve čtvrtek. Advokátka bohužel ve čtvrtek k soudu nepřijde, vezmu si ji však na případné odvolání. Minulý čtvrtek jsem s ní konzultoval návrh matky, seznámil ji s předešlými soudy a celou situací a podle jejích slov je sice návrh matky hnusný, ale u normální soudkyně nemá šanci obstát, protože je vše ze strany matky postaveno na nepodložených základech, tedy tvrzení proti tvrzení. Neznamená to, že soud vyhraji, ale jediné o čem tento soud bude, je útok jejího právníka s nepříjemnými otázkami na mou osobu. Hádat se nehodlám, skrývat nemám co, vysvětlím pravdivě svůj pohled na věc a doufám ve spravedlivý rozsudek soudkyně, která rozhodovala poslední soud, kde se řešil styk otce s dětmi o letních prázdninách a při kterém de facto přiklepla střídavou péči, která proběhla loni a probíhá letos. Matka nezahálí, to je pravda, děti jsou po týdnu u ní těžce naočkované, takže bude opět chvíli trvat než se dostanou do normálu, je si jistá, že soud vyhraje, proto kluka již připravuje na to, že se s otcem po prázdninách již skoro neuvidí, protože se musí učit...
T25
Stálice fóra
Příspěvky: 119
Registrován: 11 srp 2018 22:58

Re: Pribeh...

Příspěvek od T25 »

Zasílám pracovní verzi mého návrhu :

S návrhem matky jako biologický otec nezletilých dětí …. a …. zásadně nesouhlasím, podávám naopak návrh na střídavou péči, která by v tomto případě byla podle mého názoru nejvhodnějším řešením vzhledem k silnému citovému poutu mne jako otce a dětí. Na začátku mého protinávrhu si dovoluji podotknout, že jsem se s matkou již od počátku, kdy se rozhodla pro rozvod a rozbití naší rodiny, několikrát snažil dohodnout ohledně střídavé péče, s čímž však matka nesouhlasila. Jakákoli změna styku otce s dětmi k horšímu by vedla k citové újmě dětí, které jsou na mne jako otce fixované, stejně tak jako na matku. Děti si již zvykly na dva domovy, příkladem bezproblémové střídavé péče může být loňské nebo letošní léto, kdy vše probíhá v pořádku po týdenních intervalech, za svou osobu mohu říci, že jsou u mne děti šťastné a spokojené, naopak se ptají v běžných kalendářních měsících, kdy je aplikován omezený styk otce s dětmi, proč jsou u maminky více času než u mne. Dále bych rád uvedl na pravou míru, že obsah návrhu matky na úpravu práv a povinností rodičů k nezletilým dětem je plný lží a nepravd. Ohledně mého bydlení mohu říci, že se v něm děti cítí velice dobře, jsou u mne spokojené, navíc se zhruba na přelomu roku budu stěhovat do …. do většího bytu, abych mohl být dětem ještě více na blízku. S matkou i nadále mám zájem se domluvit na střídavé péči v jakékoli formě, jsem otevřený k dialogu, přestože se matka snaží vyčlenit mne jako otce co nejvíce ze života dětí. Pokud by nedošlo ke schválení mého návrhu na střídavou péči, navrhuji alespoň rozšířený styk, který přikládám v druhé části tohoto protinávrhu. Závěrem bych dodal, že vzhledem ke skutečnosti, že matka porodila další dítě, nemá přirozeně tolik času na děti naše, tudíž rozšířený styk otce formou střídavé péče považuji za vhodné řešení.
Odpovědět