Pribeh...

Odpovědět
Simpson123
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od Simpson123 » 17 pro 2018 11:41

katalyzator píše:
16 pro 2018 16:25
T25 píše:
15 pro 2018 02:12
.... - tady uz není co zhoršovat, protože uz to horsi byt ani nemůže ...
Ale může ...
Taky se mi jevi ze to T25 jen pokazi a zhorsi dalsim soudem. Na me T25 dela dojem ze na ten soud prijde s holyma rukama a bude zamaznut jako obtizny hmyz, protoze neverim ze bude efektivne schopen vest spis na OSPOD + zasobit soud cislovanymi navrhy na vykon rozhodnuti.

Navic ta tragicka naivita ze soud je tady naklonen pro tatinka "vysirace", ze mu soud pomuze? No to je fakt naivita jako od otce hlupaka ktery u soudu jeste nikdy nestal? Vzdyt jsi T25 musel videt jak te zamazli u soudu uz napoprve?
Jakykoliv soud co vyvolas bude mit tendenci stav zafixovat s oduvodnenim ze deti si zvykly, pak jedine co muzes uplatnit je dobre zdokumentovane mareni styku + dobre vedeny spis OSPOD abys mohl napadat OSPODzubatou kdyz rekne ze maminka je fajne a dite matce.

T25
Stálice fóra

Pribeh...

Příspěvek od T25 » 27 kvě 2019 08:45

Dobrý den,

mám dotaz - bývalá je momentálně v nemocnici po porodu ( vypadá to zhruba na týden ). Děti mám dnes, odvezl jsem je ráno do školky, budu je mít do zítřejšího rána, následně je běžně mívám ve st od 7:00 do 18:00 ( vozím a vyzvedávám do školky a zpět ) a poté v pátek od 18:00 přes víkend. Matka o této události mlčí, nehodlá se na ničem jako i v jiných případech domluvit, vše jsem se dozvěděl z jiných zdrojů. Jedná se mi o to, zda mám právo jako rodič a zákonný zástupce dětí je mít v péči po celý týden, pokud matka není z uvedených důvodů schopna se o děti postarat. Odmítám svěřit děti cizímu člověku, se kterým jsou děti nuceny sdílet domácnost u matky, případně babičce z její strany. Předem díky za odpověď.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 27 kvě 2019 09:03

Je jedno komu je rodič, který je má v péči svěří. Může to být klidně lední medvěd. Tedy bych si jen nechal písemně (sms apod.) odsouhlasit jak se provede předání (máte v rozsudku). Jestli je to v bydlišti matky, tak není co řešit - dovezeš, zazvoníš, předáš lednímu medvědovi.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 27 kvě 2019 09:32

Tohle je hodně diskutabilní, původní návrh OSPODU, ze kterého vycházela soudkyně, zněl - "otec předá děti k rukám matky v uvedené časy", v rozsudku od soudu je zapsáno - "v uvedenou dobu otec nezletilé převezme v místě bydliště matky a následně je v uvedenou dobu vrátí v bydliště matky". Závěrem zde stojí - "matka se zavazuje nezletilé řádně na styk s otcem připravit", což v tomto případě také nehrozí, protože jaksi nebude matka třeba týden přítomna...Nelíbí se mi to, ještě si všechno pořádně musím promyslet, protože nemám povinnost předávat děti komukoliv, pokud u předání dětí není přítomna matka, rozhodně to není uvedeno v rozsudku a jestli je to v místě bydliště matky nebo třeba na lampárně, nehraje roli. Navíc zítra by měl děti vyzvedávat "kdosi" ve školce, přitom děti nikdo jiný kromě rodičů zatím nevyzvedával.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 kvě 2019 09:42

T25 píše:
27 kvě 2019 08:45
... Jedná se mi o to, zda mám právo jako rodič a zákonný zástupce dětí je mít v péči po celý týden...
Jak pise Hugo. Bohuzel, praxe je takova. Jsi povinen deti predat treba lednimu medvedovi, pokud matka rekne ze je to on, kdo se ted starat bude. Ledaze bys mel velice zavazne info, ze se ta osoba o deti neni schopna postarat, ze deti poskozuje - pak predat nemusis, ale je dobre predem informovat ospod a probrat s nimi, proc nepredas. Coz ti u ledniho medveda projit muze, ale u babicky, nebo partnera matku v zadnem pripade ne.

Situace by se mohla mirne menit, kdyby deti jasne rikaly ze chteji byt u tebe, ne u xxx, yyy. Pak bych doporucil predem spolu s nimi navstivit ospod, probrat to tam, vysvetlit ze maminka je v porodnici, deti chteji byt u me, ze predam jen co z porodnice prijde a bude se moci starat.

Jinak budes oznaceny ty za lumpa co nepredal, nedodrzuje rozsudek ….

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 kvě 2019 09:45

T25 píše:
27 kvě 2019 09:32
. Navíc zítra by měl děti vyzvedávat "kdosi" ve školce, přitom děti nikdo jiný kromě rodičů zatím nevyzvedával.
Skolka by mela mit podepsane od matky ze /kdosi/ je vyzvednout muze. Jinak by je nemela /komusi/ vydat.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 27 kvě 2019 09:57

Presne na to ceka, ze udelam nejakou chybu, proto mlci a o nicem me neinformuje, nedomlouva se, bere to automaticky, jako kdyby byla pritomna...Budu opet muset sklopit usi a podstoupit další "svinarnu", protože deti samozřejme chtějí být se mnou, o tom není pochyb, provede se tedy další věc proti jejich vuli….na všechno je ale uz pozde, navíc pokud o nejakych nekalých praktikách ze strany matky informuji OSPOD, tak se tvari "my nic, my muzikanti", všechno na soud, ani nechteji zalozit spisy, nic...v cervnu me navíc s největší pravdepodobnosti ceka další soud, kde bude chtit matka zkrouhnout uz takhle hubene casy, které mam soudem urcene, v jeji prospěch, vcetne zakazu sledovani fotbalových treninku nebo turnaju kluka z me strany, pokud je to v jejím case...navíc je to krouzek, kam jsem kluka sam prihlasil a ona souhlasila jen na doporuceni kamaradek, které tam deti jiz mají. Pravidelne však tréninky bojkotuje, protože jak jinak, většina je v jejich casech, takze tam kluk stejne skoro nechodi a přitom ho fotbal zatím tolik bavi...argumentuje tim, ze se pry timto snazim rozsirit styk s klukem ( leda jako pozorovatel ), k tomu není co dodat...

T25
Stálice fóra

Pribeh...

Příspěvek od T25 » 27 kvě 2019 09:58

to ale nevim, jestli si v mezicase nezaridila...zeptam se na to

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 kvě 2019 10:32

T25 píše:
27 kvě 2019 09:57
... ani nechteji zalozit spisy,...

To je hloupost, spis u ospod musi existovat. Komunikuj s nimi pisemne, informuj je o prani deti travit s tebou vic casu, popros je o narizeni poradny, ze tam s tebou matka odmita chodit, odmita vyhovet prani deti a umoznit ti vyssi podil pece. Vzapeti pozadej pisemne o nahlednuti do spisu.

Mluv s detmi otevrene, ptej se jich jak to chteji, snaz se aby jasne chtely byt u tebe vic, a aby to dokazaly rict i treti osobe. Pokud uz jsou zpracovane, a budou rikat ze sp nechteji (aniz by zkusily) a ze to takhle staci - sance s tim hnout je miziva.
T25 píše:
....protože deti samozřejme chtějí být se mnou, o tom není pochyb, ….
Jak pisu, ty deti to musi byt schopne vyjadrit. Bez toho je situace skoro nemozna.

Pokud jasne chteji - vysvetli jim, ze je rad u sebe nechas, kdyz je mamka v porodnici. Ze ji tam treba spolu muzete I navstivit , a ze k mamce pujdou az z porodnce prijde. Kdyz to takhle budou chtit, zajdi spolu s nimi na ospod, mej pripraveny pisemny popis situace (matka v porodnici, atd, atd, deti si preji byt u otce, matka nesouhlasi a trva na predani treti osobe, otec deti dle jejich prani necha u sebe, preda az po navratu z porodnice), a nech si podepsat ospod ze si je informoval a s detmi tam byl. Muzes to skusit timhle zpusobem - nastane asi peklo, muze ti to takhle pomoci i uskodit.

Kdyz je jen nechas u sebe a budes delat mrtveho brouka, uskodi ti to skoro jiste.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 27 kvě 2019 11:22

T25 píše:
jakych nekalých praktikách ze strany matky informuji OSPOD, tak se tvari "my nic, my muzikanti", všechno na soud, ani nechteji zalozit spisy, nic...v cervnu me navíc s největší pravdepodobnosti ceka další soud, kde bude chtit matka zkrouhnout uz takhle hubene casy,
Co vím, tak praxe je taková že po rozsudku se spis archivuje. Tedy když je něco po rozsudku, tak OSPOD nechce zakládat nový spis ani otevírat starý. Tedy jak psal tuleň je potřeba písemně žádat - všechno. Takové to, že si tam půjdeš popovídat a oni ti to odkejvou je k ničemu. U soudu pak řeknou, že s tebou nic neřešili. Podchyť si to, zvlášť jestli čekáš nový soud.

Odpovědět