Pribeh...

Odpovědět
T25
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od T25 » 27 kvě 2019 11:25

Komunikuji s dětmi o tomto neustale a vim od nich, ze pokud se matce deti ( hlavne starsi kluk ) zmini o tom, ze by chtely byt s tatou vice casu, tak je hned "utre" a zacne negativni masirka ve smyslu, ze jsou s tatou vic nez dost, atd...S tim OSPODEM to ted urcite nestihnu, je to po všech strankach nerealne, ale urcite se tim budu zabývat a zavolam tam alespon...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 kvě 2019 12:54

T25 píše:
27 kvě 2019 11:25
.... zmini o tom, ze by chtely byt s tatou vice casu, tak je hned "utre" a zacne negativni masirka ve smyslu, ze jsou s tatou vic nez dost, atd....
No a co tedy nastane kdyz se jich TY otevrene zeptas, jak by to chtely deti - kdy a jak dlouho chteji byt u tebe, jak u matky...? Kdyz se jich zeptas, jestli by treba na par mesicu nechtely zkusit, aby to bylo spravedlive, aby byly u tebe stejne dlouho jako u matky?
Co si myslis, ze deti odpovi, kdyz se jich na totez zepta matka? Co si myslis ze reknou, kdyz se jich zepta cizi, treti osoba?

Tohle (prinejmensim ve vztahu k sobe, o zbytku se muzes jen domnivat z jejich reakci) musis otevrene zjistit. Na nejake ze matka zacina masirku, ze jsou matkou ovlivnene .... na to nikdo moc koukat nebude, dokud by to fakt nebyl prusvih veliky. Proste jde fakt o nazor deti - bohuzel cim dal vic se to posouva smerem, ze nazor deti je svaty - ze neni spravny, co je jeho zdrojem, jestli by deti nahodou nebyly spokojene i pri jinem usporadani - to uz nikdo zkoumat nechce.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 27 kvě 2019 15:41

Deti mas 6 a 4 roky = rozumovy stav decek je takovy, ze matka nema problem vymyt jim hlavicky lehce, ber za prokazane ze decka vsemu co jim matka rekne bezmezne veri.
Porad si myslim ze jdes T25 na vec spatne. Situace je pro Tebe neprizniva objektivne = majitelka decek uz ma noveho tatinka, novy tatinek funguje vyborne protoze ted mu porodila nove decko. Mas minimalni kontakt s deckama (10% casu, 90% matka).....tahle realita dava prostor na zlepseni pres dohody s matkou = ze budes s matkou kamarad a zbavis ji decek kdyz bude chtit byt s novym chlapem nebo kojit nove mimino, apod.
Soudy a konfrontace nepomohou, to jen situaci zhorsi.
Mozna by byla cesta jak zabojovat - neco ala co tady psal jeden otec (taky v mizerne pozici) - ten na to sel tak ze za deckem dochazel proti vuli matky i v dny mimo styk do skolky/do skoly a podobne, decko tedy videlo otce i pres likvidacni rozsudek prakticky kazdy den, ale ten otec do decka hucel a mel na to koule jit do konfrontaci, to byl tvrdy bojovnik a to T25 ty fakt nejsi.

BTW ja mam decka predskolkove a uz do nich hucim ted, protoze stejne tomu neuniknou, rikam jim tatinek je stejne dulezity jako maminka, nebo tatinke je pro vas deticky nejdulezitejsi clovek na svete....muze to znit smesne, ale mluvit do decek zakladni fakta je nutne porad, protoze tahle strategie decka setrit, nemluvit o necem abych decko ochranil -to je overena cesta do predvidatnych vysledku.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 01 čer 2019 00:35

Diky za podnety, postupne se ke vsemu dostanu, ted zacnu odzadu...predskolkovy vek dle mych zkusenosti je cas, kdy v Tvem pripade je urcite dobre se pokouset detem vstepovat jak je tatinek dulezity, atd., ale v tomto veku deti nechapou skoro vůbec nic, vse dulezite jsem jim zacal povídat az když trochu chapaly realitu, ze tatinek jiz s nimi nebydli, atd. ,az když jsem byl majitelkou deti vyhozen z baraku, v době, kdy detem byl rok a pul a tri a pul. Postupem casu, když se deti pozvolna rozmluvily, tak chapaly ma slova prirozene cim dal tim vice, coz se i nadále bude stupnovat a i zlepšovat. Zadny novy tatinek pro ne neexistuje, je to pro ne pouze strejda, deti jiz pochopily, ze s nimi bydli kvůli mamince, berou tedy fakt, ze oxyduje v jejich pritomnosti a domacnosti, ale vůbec nic to nemeni na nasem vztahu otec - deti, tady je polozen pevny zaklad, který se uz nikdy nezmeni. Tohle si matka velice dobre uvedomuje, proto vyvolava novy soud, aby jiz takto omezeny styk otce s dětmi zkrouhla na uplne minimum, soud proběhne v cervnu. Pokud by tohle posvetil soud, tak uz se svet skutecne zblaznil, ale mozne je všechno, vim, ze si na to bere pravnika, ja zatím zadneho nemam. Matka jde v této nasilne prevychove doslova a do pismene přes mrtvoly. V soucasne době me neustale obtezuje maily nebo sms zprávami ve snaze vyprovokovat mou reakci, kterou pak nasledne pouzije u soudu, coz se ji občas podari, vi jak na me a jak me spolehlive vyprovokovat tim, jak vyuziva sve pozice majitelky deti. Vim, ze s touhle matkou uz nebude nikdy mozna zadna dohoda, jedina cesta, jak dosáhnout nejake zmeny nebo dohody povede jenom přes soud. Dnes to opet potvrdila jako dirigent z porodnice, když nakazala popelari, aby vzal kluka od 16 hodin na fotbalovy trenink místo aby jako normalne uvazujici clovek poslala zpravu at vezmu kluka na trenink, protože hodinu po treninku si obe deti stejne beru na vikend (samozrejme, ze kluk chodi na tréninky nejradeji se mnou ), dela vse pro to, abych se s dětmi nevidel ani o minutu vice, nez je stanoveno od soudu. Samozrejme, ze kluk, když me na treninku videl ( chodim tam na každý trenink, i když je to v jejím case, alespoň do hlediste, tohle mi nikdo nezakáže ), tak okamzite bezel za mnou a chodil si i pro rady nebo cokoliv jiného během treninku, hlavne jsem ale videl, jak je kluk naockovany a vedel, ze musel jit za tim blbem po skonceni treninku s odevzdanym vyrazem i chovanim. Na detech je videt, jak jsou naockovane ze všech stran, cele jejich dve rodiny + prace, kde ty dve hrdlicky pracuji naproti sobe jiz přes 15 let, vymysleji taktiky a ruzne zpusoby, jak me od deti odstavit uplne, ja jsem proti nim uplne sam, ale o to vic budu bojovat a hlavne bojuji, ac se to nekterym odbornikum na podobne situace nezda pravdepodobne.

Otazka tykajici se jak to vidi deti ? Starsi kluk uz mi několikrát řekl, ze chce bydlet se mnou, coz prejdu bez odezvy, protože moc dobre vim, jak to v cele tehle situaci mají nejtezsi prave deti, ne rodice a nebudu s nim mluvit o necem, co je nerealne.
Pokracovani priste...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 čer 2019 08:52

T25 píše:
01 čer 2019 00:35
Otazka tykajici se jak to vidi deti ? Starsi kluk uz mi několikrát řekl, ze chce bydlet se mnou, coz prejdu bez odezvy, protože moc dobre vim, jak to v cele tehle situaci mají nejtezsi prave deti, ne rodice a nebudu s nim mluvit o necem, co je nerealne.
Podle me je tohle to nejhorsi, co delas. Ano, je nerealne aby bydlel pouze s tebou, to mas pravdu. Ale je nejdulezitejsi vec na svete o tom s nim mluvit, vysvetlit mu to, rict ze tobe by se to taky libilo. Ale ze realne je ze bude u mamky i u tebe stejne. vysvetlit mu jake by to bylo, ze to tak ma spousta deti z rozvedenych rodin, a ze je to fajn, protoze to je spravedlive.
Pripravit ho na to ze se nejake pani na to budou ptat, ze mozna bude muset rict ze to tak chce i u soudu, ze to ze to chce pred mamkou utajit nemuze.

Protoze - rekl to tobe. Jasne, znamena to ze te rad ma, ze mu u tebe dobre je. Ale vi to nekdo dalsi (jinak nez od tebe). Vi to ospod, ma to pisemne zaznamenane jako nazor deti? Vi to soud? Prece jak muzou rozhodovat, jak muzou doporucovat, kdyz tenhle nazor ditete neznaji? Pripadne kdyz se jim to dite boji rict?

Dal nevidim jako uplne ok ten ton jakym mluvis o novem partnerovi matky. To si ale musis srovnat sam. Ja jen rikam, ze jestli to takhle poznaji na soudu, ospod, u posudku - bude to tve velke minus. Asi to uplne spatny chlap nebude, kdyz bere kluka na ten fotbal, atd. Ty by ses mel snazit aby on sam matce rekl "neblazni, to je prece blbost abych ja sel na fotbal, nech ho jit s tatkou, vzdyt tam stejne je ... ja radsi cojavim, nasekam drivi, nebo pujdeme spolu do kina". Ty se ale stavis do role jeho protivnika a soka, a "vyzyvas" ho tim k tomu, aby se na naschvalech matky podilel. Takhle se to jevi zvenku mne.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 02 čer 2019 15:58

T25 uvazujes nerealisticky.
Asi zijes v iluzi ze manzelstvi ti skoncilo rozvodem protoze ti tu Tvou krehulku prebral jiny chlap, ze ti ji svedl?
A neni to nahodou tak ze novyho chlapa si nasla krehule sama protoze vase manzelstvi bylo na pendrek?
Jsi typicky hloupy defendor vztahu (obrance vztahu davno ukonceneho), ukrivdeny, nenavidis nového chlapa (pises o nem jako idiot kydy ze je oxidant a podobne), pomalu bys bral exmanzelku zpatky....navic tyhle nenavistne kydy kazdy hned otoci proti tve snaze byt s deckama....vsichni reknou ...no jasne o decka otci nejde ale chces se mstit byvale krehulce chudince.

Tohle si bude myslet kazdy kdo ma odstup a nezavislost a cte ty tvoje vylevy proti novému partnerovi ty tvoji krehule! Pocitej s tim na 100% ze to kazdy pozna a uskodi ti to a myslim ze se ani poradne neovladas a ventilujes tyhle kydy nejenom zde, a vysledek je ze te maji v pasti, maji te tam kde te system chce mit.....

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 02 čer 2019 23:54

Simpson 123, po Tvem prispevku se musim smat, nic proti Tobe, ale jsi totalne vedle...Byvala manželka je mi uz dva roky totalne u p...e, to jen na vysvětlenou, nechtel bych ji zpatky, i kdyby se svet obratil na ruby, nikdy. Hodne me zarazi, ze i na této strance je mnoho lidi, kteří nedokazou pochopit podstatu věci, tzn, ze tady a v mem pripade nejde tak ani o mne, ale o deti, ty vsim trpi nejvic a to ja vim, protože to vidim každý tyden několikrát. Vsechno poznáš az Tvoje deti dorostou do veku, kdy budou moci normalne komunikovat a trochu i premyslet, je to jenom o case a u deti se to během let meni hodne, u deti, které vyrustaji v takoveto situaci a ne v normalni rodine, se to meni o mnoho rychleji, vedi, ze nevyrustaji a nikdy nebudou vyrůstat tak jako jejich spolužáci ve skolce nebo ve skole, vůbec jim to nezavidim, mel jsem stastne detsvi a vůbec si nedokazu v jejich pozici prozivat něco podobného. Dále je mi uplne jedno, co si kdo bude myslet pokud ventiluji takove názory, jako ventiluji, tak je budu ventilovat i nadale, protože jsem presvedcen o sve pravde a nikdy ze svého nazoru neuhnu, nejsem prizdisrac, který by se najednou zacal kamarádit ze zmetkem, který stal za rozpadem rodiny po 9 letech a narozeni dvou deti v prubehu.Tyhle názory naprosto nechapu, kamaradili byste se třeba s vrahem vasi matky, asi ne, ze ? S nekterymi lidmi se proste nekamaradi a kamaradit nebude, chce to od vas i trochu dustojnosti. Vy mate pravdebodobne zkusenosti, ze jste prisli o manzelstvi a deti, pak byla chvili matka samoživitelka, prijel princ na bilem koni a pak byla domluva na pohodu s nedelnim grilovanim. Tenhle zmrd není zadny princ na bilem koni, ale ten , který vedel o kazde minute z našeho manzelstvi, pravidelne navstevoval mou rodinu, když jsem nebyl doma ( sluzebni cesta ), vse jsem toleroval, protože z tohohle zoufalce jsem fakt strach nemel, vse ale dopadlo jinak. Proto a to uz si jednou konecne uvědomte, mi vadi, ze tenhle zmrd se pohybuje kolem mych deti, uz kvůli svým moralnim hodnotam, vse hraje hlavne kvůli BM a jelikož ji zna tolik let, tak od ni ma kompletni itirenar o par problemech v nasem manzelstvi ( 4 hadky do roka, je to moc ? ), jak postupovat, aby tuhle zenskou oblbnul. Tohle je uplne smesne, byvala je hodne naivni, takze to inzovi spolkla i s navijákem, poznal jsem ji taky jako velkou naivkou, ale v zivote by me nenapadlo toho zneuzit. Tenhle smejd by se spravne nemel vůbec kolem mych deti vyskytovat.
Ja se tu bavim o svých detech, na kterých mi zalezi na svete nejvic, vim, ze BM pouzije u soudu cokoli, ma vypracovany elaborat, muze si vypracovat co chce, ja budu ale postupovat podle spravedlnosti ne kvůli mne, ale hlavne kvůli detem. Dnes ( diky tulen2 ) jsem znovu ozivil téma, ze chteji deti bydlet u taty tim zpusobem, ze jsem jim řekl, ze bych chtěl, aby deti bydeli a travili cas vice u taty, ze to musí rict, atd., tak starsi kluk, se kterym jsme dnes oslavili 6 let, řekl okamzite, " tato, rekni mi, kde to mam rict nebo jake pani to mam rict", takze asi tak...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 03 čer 2019 08:24

T25 píše:
02 čer 2019 23:54
" tato, rekni mi, kde to mam rict nebo jake pani to mam rict", takze asi tak...
No a? S tim, kdyz si to deti samy preji, je potreba pracovat. Mel bys navstivit ospod, a pisemne tam zaprotokolovat ze si deti preji byt u tebe mnohem vic, ze je to trapi .. Ze te casto prosi, aby u tebe mohly vic zustavat. Co s tim mas delat, ze je velice obtizne jejich prani odmitat.

Dal podle reakci - mely by s detmi promluvit a jejich prani zaznamenat. Dal bych opet navstivil ospod, a probral s nimi moznost PO na peci vyrovnanou, podle prani deti. Podal bych PO, a zaroven navrh na upravu pece (dle prani deti). Pokud by PO zamitl soud, nekolikrat bych u sebe nechal deti podle jejich prani (porusoval rozsudek).

Pri tom stale s detmi mluvit, vysvetlovat jim co delas, jakym zpusobem se snazis aby u tebe dyl byt mohly, a ujistovat se ze to je to co chteji.

Zbytek - delej jak myslis. Ale fakt to nerikame proto abychom te nasrali, abychom ti rikali ze kamaradit se s milencem ex je fajn. Rikam to proto, ze ti tenhle postoj uskodi u soudu, posudku ... budes podeziran, ze SP chces "za trest", ze ex chces tyrat ... A s tim si fakt neporadis - protoze rizeni o peci neni o spravedlnosti, o zakonnosti - to je o pocitech a dojmech. + jak jsem psal - kdyz z tebe bude ten pan citit tohle, bude kopat vzdy s matkou deti, bude mu stejne jako ji delat radost te nasrat. Zatimco kdyz se s nim dokazes bavit normalne - budou ho jeji naschvaly vuci tobe otravovat a vadit mu, sam ji muze usmernovat.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 03 čer 2019 12:51

Podle mě v této fázi bude získání střídavky obtížné. Ale vzhledem k situaci bych to celkem bezproblémově viděl na nějaký ten "rozšířený styk":

- dítě chce víc
- matka má nové dítě, spoustu práce navíc. Děti se budou cítit odstrčené, že nemají všechny pozornost.
- "nový otec" bude mít najednou doma tři děti

Tedy podle mě si matka ponechá kontrolu (vlastní péči), ale bude ráda že u tebe budou děti co nejvíce. Teď je na zvážení zda jít tohle lehkou cestou nebo se připravit na (třeba) mnohaletý soudní spor se všemi následky na vztazích, dětech apod. Dítě se sice teď vyjadřuje, že chce být u tebe, ale po masáži matky, až se zahájí nové řízení už tomu tak (pravděpodobně) nebude.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 03 čer 2019 14:26

Souhlasím, dobrý podnět a mám to také v úmyslu ( rozšířená péče ), také jsem to v rozumném návrhu při mediacích navrhl, matka však zásadně nesouhlasila a předložila návrh, který se defacto ztenčil skoro na 1/14, je jasné, že opět bude rozhodovat soud. Počkám na předvolání, protože jsem si jistý, že v nejbližších dnech obdržím předvolání k soudu, kde se bude matka domáhat již zmiňovaného ztenčení mého styku s dětmi, tam předložím svůj návrh, kterým jsem se prezentoval při mediaci. Pokud uspěji, tak by to byl významný krůček k doufejme budoucí SP.
Co se týče matky ( nové dítě - více práce ), tak raději zaměstná toho pitomce, babičku, veškeré příbuzenstvo nebo kamarádky, než aby mi dopřála jednu jedinou minutu navíc s dětmi, to už vím.
Na OSPOD půjdu a popíši přání dětí, ale vím, že to nebude mít žádný účinek, protože již v minulosti paní na OSPOD mě vždy vyslechla, ale jediné, co mi doporučila se stále obracet na soud, se vším...
A ještě se vracím k mému postoji u soudu - ne, rozhodně se vůbec o tom zmetkovi vyjadřovat nebudu, budu tam bojovat o svoje děti. Vím, že se bude matka snažit použít tento argument, já se však budu bavit pouze o dětech a jejich potřebách, tzn. více času u otce, aby nemusely neustále zbytečně přejíždět tam a sem, atd., nikdo mě nedonutí se o tom zmetkovi vyjadřovat, ani soud.

Odpovědět