Pribeh...

Odpovědět
Hugo76
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od Hugo76 » 03 čer 2019 14:37

Hele myslet si můžeš co chceš, hlavně to nikde neříkej. Je to rozehrané tak, že matka má v podstatě novou rodinu. Tady už nikoho nezajímá kdo komu co, chápeš? Soudkyně to chce mít rychle za sebou, udělat si čárku. Nikoho nebaví poslouchat bývalé manžely, jak se hádají, to už slyšeli milionkrát.

Sociálka po soudu nic dělat nebude, bude jen odpinkávat na soud. Protokolace děcka může mít nějaký smysl, ale taky se to může otočit proti tobě. Víš kolik lidí tam dotáhne děti, aby něco vypověděli a jak to pak vypadá?

Mnohem lepší "zmetek" co se stará o děti (tvoje i svoje), než idiot co je mlátí (z praxe). Jak psal Tuleň, asi mu osud cizího dítěte není ukradený, když chodí na ty tréninky apod. Kdybyste si tam sedli vedle sebe s pivem v ruce, tak pro všechny lepší :-D

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 03 čer 2019 15:15

Hugo76 píše:
03 čer 2019 14:37
Hele myslet si můžeš co chceš, hlavně to nikde neříkej. Je to rozehrané tak, že matka má v podstatě novou rodinu. Tady už nikoho nezajímá kdo komu co, chápeš? Soudkyně to chce mít rychle za sebou, udělat si čárku. Nikoho nebaví poslouchat bývalé manžely, jak se hádají, to už slyšeli milionkrát.

Sociálka po soudu nic dělat nebude, bude jen odpinkávat na soud. Protokolace děcka může mít nějaký smysl, ale taky se to může otočit proti tobě. Víš kolik lidí tam dotáhne děti, aby něco vypověděli a jak to pak vypadá?

Mnohem lepší "zmetek" co se stará o děti (tvoje i svoje), než idiot co je mlátí (z praxe). Jak psal Tuleň, asi mu osud cizího dítěte není ukradený, když chodí na ty tréninky apod. Kdybyste si tam sedli vedle sebe s pivem v ruce, tak pro všechny lepší :-D
Souhlas. Ono by se tam třeba dalo i leccos dohodnout na přímo s ním.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 03 čer 2019 15:45

Fakt asi žijete úplně v jiném světě, tohle přesně ukazuje na praxi, že každý případ je jiný, v něčem se můžou shodovat, ale ve finále je svým způsobem každý případ unikátní, hlavně pro to, jaké postavy v něm figurují, za jaké situace se vše přihodilo, tohle se jednoduše nedá nalinkovat a paušalizovat.
A s ním fakt na pivo chodit nebudu, to jsem myslím taky již několikrát vysvětlil, bojovat se dá i jinak.
A že má matka novou rodinu ? Ano, je to její způsob, jak si chce pojistit naše děti, stihla už i svatbu, to je celé. A že se ten zmetek stará nebo předstírá starost a nemlátí děti ? To je přece taky jasné, protože by ho samozřejmě matka logicky okamžitě vykopla a na trénink s klukem šel jenom proto, že mu to matka nakázala. Absolutně nechápu, jak vám může být zcela ukradené, že vám cizí člověk de facto vychovává děti, v tomhle případě ještě takovej zmetek ( důvodů jsem myslím uváděl již dost ), vše posvěcené soudem. A říct, no jo no, to je život, takhle rozhoduje soud, atd., je možná někoho případ, ale já o své děti rozhodně bojovat budu.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 03 čer 2019 19:17

T25 píše:
03 čer 2019 15:45
Fakt asi žijete úplně v jiném světě, tohle přesně ukazuje na praxi, že každý případ je jiný, v něčem se můžou shodovat, ale ve finále je svým způsobem každý případ unikátní, hlavně pro to, jaké postavy v něm figurují, za jaké situace se vše přihodilo, tohle se jednoduše nedá nalinkovat a paušalizovat.
A s ním fakt na pivo chodit nebudu, to jsem myslím taky již několikrát vysvětlil, bojovat se dá i jinak.
A že má matka novou rodinu ? Ano, je to její způsob, jak si chce pojistit naše děti, stihla už i svatbu, to je celé. A že se ten zmetek stará nebo předstírá starost a nemlátí děti ? To je přece taky jasné, protože by ho samozřejmě matka logicky okamžitě vykopla a na trénink s klukem šel jenom proto, že mu to matka nakázala. Absolutně nechápu, jak vám může být zcela ukradené, že vám cizí člověk de facto vychovává děti, v tomhle případě ještě takovej zmetek ( důvodů jsem myslím uváděl již dost ), vše posvěcené soudem. A říct, no jo no, to je život, takhle rozhoduje soud, atd., je možná někoho případ, ale já o své děti rozhodně bojovat budu.
Hele, jestli to dělá jen proto, že mu to ona nakázala a ne z nějakého vniřního přesvědčení, tak tím snažší mu u toho piva nabídnout, že je příště hodíš na fotbal ty a on může mít volno.

Jinak situace jsou jiné. Nicméně fakt, že on byl její milenec nic nemění na tom, že rozpad vztahu jste zapříčinili vy dva. On si šel jen za svým štěstím, krapet sobecky, bez ohledů, ale zas tak moc bych mu to nezazlívala, kdyby nebyl on, našel by se jinej. A kdyby neexistovali žádní chlapi, co nechtěj kukat se zadanou, tak nastane konec světa. Takže to je celé v rukou toho, kdo podvádí. Ty pokřivené morální hodnoty má především matka, ta podváděla a tohoto výchovného vzoru ( matky) stejnak děti nezbavíš.

Já ne že bych byla s naší Buchtou kdovíjaká kámoška, na víno bych s ní cíleně taky nešla. Ale když se někde sejdem ) asi tak jako vy na tom tréninku), tak nemám problém se s ní bavit. Člověk fakt kolikrát pořeší spoustu věcí a doví se zajímavá zjištění.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 04 čer 2019 00:08

Diky za super názor, ano, to se celou tu dobu snazim vysvětlit...
Pokud by matka odesla z našeho manzelstvi a ukončila vse přirozenou cestou, tak by k zadnym podobnym situacim nikdy nedochazelo, jsem si jisty, ze ac bychom každý bydleli jinde a zili si svůj novy zivot, tak bychom se na detech dokazali nejakym zpusobem domluvit. Dokazu si představit, ze bych toleroval i jejího noveho nápadníka, který by se s bývalou normalne poznal, tak jak se v zivote lidi poznavaji a i komunikace by probihala.
V tomhle pripade ale proste NE, znaji se vic nez 15 let, vse bylo pripraveno za mymi zady, muzu se jen domnívat, jak dlouho me podvadeli během manzelstvi, o to tady ale ted nejde. Tohle je proste smejd, který mel vse, co se tykalo našeho manzelstvi, z první ruky. Samozrejme, ze největší zasluhu na rozpadu naší rodiny mela byvala, ale to jeho vůbec neomlouva, naopak, sel si za svým jistym, oba sli za timto ucelem přes mrtvoly. V tomhle pripade jde doslova a do pismene o prevychovu deti ve snaze vnucovat detem noveho otce a jejich biologickeho otce totalne vymazat z jejich života, nastesti se ji to ale vůbec nedari diky skvělému vztahu otec - deti, tohle si nevymyslim, tohle vim se 100% jistotou.
Z mého pohledu, kdybych se dostal do situace, v jake se ocitl ten zmetek, tak si vůbec nedokazu představit, ze bych sel do takového vztahu a hlavne se podilel na jeho rozvraceni, kdy je detem 3 a 1 rok a de facto bych tim ovlivnil jejich detsvi, pohled na svet, pohled na rodinu a vse, co se jako male deti zacinaji ucit o svete, na to bych jednoduse nemel zaludek.
Opakuji tedy ještě jednou, ze takovejhle smejd s těmito morálními hodnotami a vlastnostmi nemá u deti co delat, tecka.
Ano, na rozpadu manzelstvi se vždycky podileji oba, to ale nic nemeni na faktu, ze by mel byt za tento krok, kdy je nevratne narusene detsvi deti, někdo zodpovedny. Vse to však paradoxne konci pote tim, ze kroky, které vedou k zasadni zmene života deti jiz od takhle nizkeho veku tim, že svého otce jiz skoro nevidi, posveti matce soud. Ve svém zivote jsem mel přes padesát krátkodobých nebo i delších vztahu, samozrejme vse bez deti, nedokazu si ale představit, ze bych po narozeni deti v manzelskem živote se svou vyvolenou, pote svou lehkovaznosti nebo nezodpovednym pristupem, rozvratil rodinu a tim znicil detem jejich detsvi, protože tohle se s nimi potahne do jejich dospelosti.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 04 čer 2019 06:52

Hele ty to asi furt nechápeš.
1.) Vaše manželství pravděpodobně dlouhodobě nefungovalo. Většina nových vztahů vznikne na pracovišti, proto co se stalo je logické. Byl bys šťastnější kdyby si ex našla novou známost někde na sex seznamce?
2.) Ona se tě nesnaží prvoplánovitě "vymazat", prostě se chová jako většina matek, to jsme si tady prožili všichni stejně. "Prostě s dětma stačí chlapovi být jednou za čtrnáct dní na víkend a hlavně že na ty děcka pořádně platí, když už si je udělal. Stejně jsem s nima byla pořád sama." Prostě tvoje ex si (velice rozumě) vzala dlouholetého kolegu z práce (nebyl to žádný úlet) a podle své mateřské logiky předpokládá, že založila novou rodinu (svatba, nové dítě) a všem bude dobře. Vždyť je to pochopitelné, jen z toho vynechali tebe :-).
3.) Měl bys na sobě zamakat, tyhle negativní pocity a pomlouvání už ničemu nepomůže. Naopak si to všechno pohnojíš. Měl by sis zařídit nový šťastný život, vykašlat se na to co bylo a těšit se co bude. Ber to jako novou příležitost si zařídit život s někým kdo tě bude mít fakt rád. Samozřejmě do toho vést spor (pokud možno bez emocí) o větší podíl na výchově tvých dětí, ale brát to jako okrajovou záležitost, nebo se z toho zcvokneš. Výsledkem války jsou buď mrtví nebo zranění - a v tomhle případě jsou v první linii tvoje děti.

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 04 čer 2019 08:30

Hledej na tom pozitiva, jinak budeš zapšklý kazisvět. Ta tvoje bejvalka by se na tebe stejně vykašlala a odešla by ... podváděla tě několik let, takže k tobě žádnou úctu nemá a neměla. Proto je lepší, že ses jí "zbavil".
Pokud by zůstala sama, věnovala by veškerou energii tomu, aby tě stáhla z kůže. Teď má doma chlapa a vyřádí se na něm, ty máš klid. S tím chlapem se mnohem snáze domluvíš. Jak píšeš, pokud ten chlap dělá věci "protože mu to nakázala", může v tobě časem hledat spojence.
Já bych třeba uvítal, kdyby moje bejvalka konečně někoho našla. Jenomže ona je taková sebestředná zlatokopka a hysterka, že jakmile promluví, tak každý chlap uteče.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 04 čer 2019 10:18

Díky za názory, zde je jasně vidět, že vycházíte nejspíš ze svých osobních zkušeností a přesně to ukazuje na fakt, že se tyhle příběhy nedají paušalizovat, jen chci naznačit to, že jsem stripky z manzelstvi uvadel jen na uceleni a dokresleni pribehu, jinak uz me to co bylo doopravdy nezajima, pokud bych nemel s bývalou deti, tak uz bych bydlel davno v jiné casti republiky, odkud pochazim a nechtel ji do smrti videt ani s ni jinak komunikovat. Jenze bohužel prave s ni ty deti mam, zustavam tedy v te casti republiky, kde se mi vůbec nelibi, jenom kvůli detem a tak to i zustane. Absolutne však nechapu názory typu : "prosli jsme si tim všichni, bla bla..", tohle ma byt prijatelne norma a fakt, ze se to deje jinde a "prosli jsme si tim všichni" ma byt brano jako spolecenska norma ? Pokud je tomu tak u vas, tak u mne tedy rozhodne ne, jde tady prave a hlavne o deti, je pro me absolutne nepochopitelne, ze se s timhle stavem někdo smiri, ja tedy rozhodne ne. Ochudit deti o jejich vlastního tatu, protože "maminka" ? Mozna byste si měli na Wikipedii znovu dohledat co to vůbec stridava pece je a hlavne, ze mají deti rovnocenne pravo na oba rodice at uz ke krachu manzelstvi doslo z jakehokoli duvodu. Ve svete, hlavne ve státech, je to naprosto bezna norma, ze se po rozvodu prechazi automaticky na stridavou peci ( krome výjimek, kdy jeden z rodicu o to nemá zajem nebo jeden z rodicu nesplnuje podmínky rodicovstvi zvlast zavaznym zpusobem ), pokud by tomu tak bylo u nas, tak by ubylo 80% rozvodu, protože by si matky jednoduse sve konani rozmyslely a chovaly se v manzelstvi zodpovědněji. Zadne manzelstvi není dokonale, je to i o kompromisech, v mem pripade muzu tvrdit, ze jsem opravdu do poslední chvile nic netusil, vse prislo jako blesk z cisteho nebe, ale to ted vůbec není dulezite, to jen na okraj.
Diky za rady ohledne noveho vztahu, atd., ale o zadny urcite nestojim, sam jsem uplne v pohode, zil jsem takhle dlouha leta před manzelstvim, nic mi nechybelo, naopak jsem v te době byl nejspokojenejsi, holek jsem mel kolik jsem chtěl, pak uz jsem se ale chtěl usadit a hlavne mit deti. Vim, ze v soucasne době by mi pripadna nova partnerka jenom prekazela, navíc ani nemam zajem donekonečna zacinat znovu a znovu, uz stacilo...Nejsem urcite zapskly, ac to mnohym muze tak pripadat, jsem naopak vesela otevrena povaha, mam i dost pratel, co mi ale vadi je pachane bezpravi na detech, boji o spravedlnost v zivote deti budu věnovat zbytek života, jestli se z toho zcvoknu nebo ne, jak pisete, uz není podstatne.

Judit
Nováček fóra

Příspěvek od Judit » 04 čer 2019 10:46

Vasi diskuzi sleduji od pocatku. A budu li uprimna je mi z ni smutno. Poslouchejte co vam zde radi zkusenejsi, jake kroky cinit a jakym zpusobem to prezentovat. Prala bych vam, abyste deti mel kdyz uz ne ve stridavce tak mnohem mnohem vice (momentalni system je sileny). Ale uprimne ty reci okolo vypadaji jako vylevy nedospeleho, urazeneho klucika a ne dospeleho taty od deti. Vase ex by se s vami nerozvedla kdyby vase manzelstvi fungovalo. Vztah jste si zkazili vy dva. Netvrdte, ze to tak neni. Vzdy to tak je, mozna to jen videt nechcete. Prestante demonizovat jejiho noveho partnera. Pravdepodobne byl jen posledni hrebicek do rakve, ale ne jeji pricina. Vezmete uz jako fakt, ze je ted manzel vasi ex a ze s nim vasi deti travi cas. Smirte se s tim, nebo vsechno jen zkazite. Chovani vasi ex (ve smyslu vy/pece o deti) po jejim odchodu v zadnem pripade neobhajuji.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 04 čer 2019 11:59

Diky moc. Naprosto souhlasim s tim, ze jsme si vztah/manzelstvi zakazili oba dva, udelal jsem za tech 9 let spoustu chyb, ale ne takových, aby to mělo ve finále hned na první dobrou znamenat rozpad rodiny, to uz je ale všechno za mnou a beru to jako etapu ve svém zivote a krome dokresleni pribehu zde na diskuzi se k této etape uz vůbec nevracim. Ohledne osoby, kterou si byvala vzala, tak tady se muj postoj nikdy nezmeni, dal uz to asi nemá cenu rozvadet, svůj názor jsem myslim popsal dostatecne. Co mi ale vadi v soucasne době nebo v době po rozvodu je neprijatelne chovani matky, ovlivnovani deti negativními poznámkami o jejich otci a hlavne jeji snaha otce vymazat z jejich života dalším planovanym soudem, soucasny stav styku otce s dětmi je naprosto nedostačující, kdo tim ale trpi jsou hlavne deti a kdyby se to nedejboze ještě mělo negativne zmenit, tak uz fakt nevim... Všechny rady si beru k srdci a také za ne dekuji, urcite podle nich budu u soudu postupovat a rozhodne se nechystam používat u soudu retoriku, kterou prezentuji zde. Tady pouze popisuji pribeh z me pozice, jak to doopravdy vidim, z pohledu nekoho jiného se muzou me názory zdat jako cire blaznovstvi, tomu rozumim, ale aby někdo doopravdy pochopil tuto etapu v mem zivote, tak by si ji musel prozit, tohle se tezko da vysvětlit, to nejde...

Odpovědět