Pribeh...

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od tulen2 » 04 čer 2019 12:24

T25 píše:
04 čer 2019 11:59
...Naprosto souhlasim s tim, ze jsme si vztah/manzelstvi zakazili oba dva, ...spoustu chyb, ale ne takových, aby to mělo ve finále hned na první dobrou znamenat rozpad rodiny,...

..ale aby někdo doopravdy pochopil tuto etapu v mem zivote, tak by si ji musel prozit, tohle se tezko da vysvětlit, to nejde...
jj, je to tak. Za rozpad manzelstvi vzdycky muzou 2 .... manzelka a tchyne :-). Ale ja bych toho druheho hledal bliz.

Nerozumim tomu proc by zrovna tvuj pribeh mel byt vyjimecny - ja tam naopak vidim uplnou "klasiku", podle toho co licis.

Jinak drzim palce at se ti povede prosadit vic casu s detmi - porad mysli na to, ze to MUSIS resit s nimi (nemyslim to ze mamka mela milence, ze te opustila, atd. - ale resit s nimi ze by bylo fajn abyste byli spolu vic, ptat se jestli to chteji, vysvetlovat kroky co budes delat aby to klapnout mohlo). Bez jasne podpory deti, vyjadrovane otevrene, o moc vic casu neziskas.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 04 čer 2019 14:17

Taky na pribehu T25 nevidim nic vyjimecneho, v CR celkem obvykly pribeh. Bohuzel i chyby jsou obvykle. U Tebe je ale T25 na povazenou ze se neposouvas dopredu (nemas novou zenskou). Od rozvodu ubehl uz dlouhy cas a mel by ses uklidnovat a odpoutat od byvalky...to se nedeje, dukazem je jak resis novyho chlapa, prijde mi ze je to tvuj nahradni terc za bejvalku. Psycholog ala Klimes by te zaradil do skupiny: otec nezpracoval rozchod, nevyrovnal se z rochodem a chce se bejvalce mstit.
Mas plna usta deti ale nedelas potrebne veci ve prospech decek. Z odstupu ti radim zapracuj na sve zmene, sam sobe musis naordinovat dobre vztahy s bejvalkou i s novym chlapem, proste protoze novy chlap realne plni ulohu otce a travi cca 90% casu s detmi, navic matka bude majitelkou decek i do budoucna - v teto situaci proste konfrontace nebude fungovat...jdi cestou klidnym zpusobem s detma travit svuj cas a pomalu s deckama mluvit, po dobrym nabizet matce dohody. Soudy zkusit taky muzes ale dukladne se pripravit a sehrat tam spolupracujiciho tatinka co ma rad deti i bejvalku a s novym chlapem je kamarad.

Taky mi pripada ze bys mel chodit do poradny sam, aby ses vymanil ze svych dogmat. Na poradne muzes ventilovat sve nazory a moralni dogmata ala kdo zavinil rozvod a kdo oxiduje...., nejlip aby sis sam sebe nahral i reakci psychologa na ty nesmysly a pak bys sam uznal jak skodlive uvazujes.

Ber to tak ze tady na tomto foru mas jeste lidi co otcum fandi a stejne dostavas info ze jdes na vec spatne. Uvaz ze takova soudkyne a nebo OSPOD baba bude horsi nez jsme my zde.

T25
Stálice fóra

Pribeh...

Příspěvek od T25 » 04 čer 2019 19:03

Zazil jsem doposud dva soudy ( mimochodem první dva soudy ve svém zivote, treti se nepocita, protože to byl soud v nepritomnosti za emigraci ještě v dobach komunismu, to jen tak na okraj ), souhlasim s tim, ze OSPOD baba nebyla vůbec prijemna, i když tam figurovala jen jako pritakavacka s návrhem na svereni deti do vyhradni pece matce, obe soudkyne však na me pusobily velice prijemnym zpusobem, mel jsem z nich celkem dobry pocit, i když pote rozhodly tak jak rozhodly. Nutno však podotknout, ze první soud, který se odehral a kde jsem usiloval o stridavou peci, tady jsem dopředu vedel, ze to nedopadne, detem byly 2 a 4 roky a soudkyne uz na zacatku rikala, ze na SP jsou deti prilis male, zaverem však dodala, ze nic není nemozne v budoucnu, tuhle vetu si hodne dobře pamatuji. Nikdo mou osobu nenapadal ( samozrejme krome matky ), nejake hadky, kterými se byvala oháněla ( neopomněla se zminit i o mych názorech na popelare, atd.), však soudkyni vubec nezajimaly, jednalo se skutecne jenom o deti.
Včera se vratila byvala z porodnice a uz bylo po super vikendu s dětmi znat jakou prosly deti masirkou, to co jsme si rekli nebo, o cem jsem s dětmi mluvil, tak je všechno zase jinak, nevim, jestli je rozumne jit s dětmi za OSPOD babou, aby ji (hlavne starsi kluk ) řekl o tom, ze deti chteji byt vice s tatou, atd., je jasne, ze kluk o tom s matkou mluvil, on bezelstne mluvi o vsem, co od rodicu slysi, takze ho matka podle vseho ihned "zpracovala"

K ostatnímu se vratim, ale musim tedy rici, ze nektere názory me skutecne zarazeji...

soh24
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od soh24 » 04 čer 2019 20:03

Nechtěl jsem se k tomuto případu vyjadřovat ale nedalo mi to:
1/Zcela chápu nenávist T25 k novému partnerovi jeho bývalé manželky, ale skutečně jak tu bylo mnohokrát řečeno tím ničemu nepomůže. Nikoho to nezajímá, ani nás a už vůbec ne úřady apod. Pokud je někdo z protistrany vinen, tak je to především bývalá manželka. Je třeba se skutečně soustředit především intenzivně na děti!
2/ Přijde mi trochu úchylné chodit s novým "tatínkem" mých dětí na fotbal, pivo, jezdit na chatu, dovolené apod. A už vůbec to nic neřeší. Jestli si někdo myslím, že se na základě tohoto, s ním nový partner bývalé manželky proti ní "spojí", tak je to naivní. Možná to tak někdo má, ale myslím, že je v menšině, já bych to nedal.
3/ Vůbec si nemyslím, že za rozchod vždy mohou oba. To jsou pouze hloupé řeči ještě hloupějších psychologů a podobných nepotřebných parazitujících profesí. Může to tak být, ale myslím, že často postačí, když se objeví někdo mladší, pohlednější, bohatší, pochválí nový účes, novou halenku, pár kilo dole, pozve na večeři, koupí dárek, naslibuje růžové zítřky....Čím se provinil ten opuštěný partner? Maximálně pouze tím, že zvolil nezodpovědný, jednoduchý, nemyslící... protějšek. A stává se to často a po mně potopa....
4/ Sám jsem na těchto stránkách načerpal mnoho užitečných informací, určitou podporu a nezištnou pomoc. I díky tomu se mi podařilo vybojovat SP. Všem děkuji. Nicméně dostávám pocit, že se to tu začíná ubírat ne dobrým směrem. Ty časté rady jak lézt bývalým partnerům a jejich novým protějškům do prd..e, mačkat baretku a leštit kliky na úřadech, kupovat si pár hodin s vlastními dětmi dobrovolně nehoráznými alimenty k rukám matek apod., to mi přijde jako cesta do pekel. K dílčím úspěchům jednotlivců to možná přispěje, ale obecně je to špatně. Pouze to posiluje a upevňuje tento zku..ený systém, kdy muž-otec je stále méněcennější rodič a způsobí to mnoho problémů těm co to budou řešit po nás. Nevím zda jsou nějaké oficiální statistiky, ale uvádí se, že po rozchodu kolem 50% otců děti nechce, dalších 30% to vzdá po prvním jednání, možná 10% rodičů se domluví a stěží 10% otců bojuje. A to je strašně málo. Dokud nás nebude více, nebude se bojovat tvrději , nebudeme více vidět a slyšet tak to lepší nebude… Chápu, je to o penězích, čase, vůli…Děti za to však stojí a přejí si to!

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 04 čer 2019 22:16

Letmo jsem prosel Vasi odpověď, vse si proctu podrobne a dukladne pozdeji, ale citim, ze jsem si konecne procetl odpověď normalne uvazujiciho kluka, který si také necim podobnym prosel, moc diky za tuhle racionalni a rozumnou odpověď.

Josef
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Josef » 04 čer 2019 22:40

soh24 píše:
04 čer 2019 20:03
Nechtěl jsem se k tomuto případu vyjadřovat ale nedalo mi to:
1/Zcela chápu nenávist T25 k novému partnerovi jeho bývalé manželky, ale skutečně jak tu bylo mnohokrát řečeno tím ničemu nepomůže. Nikoho to nezajímá, ani nás a už vůbec ne úřady apod. Pokud je někdo z protistrany vinen, tak je to především bývalá manželka. Je třeba se skutečně soustředit především intenzivně na děti!
2/ Přijde mi trochu úchylné chodit s novým "tatínkem" mých dětí na fotbal, pivo, jezdit na chatu, dovolené apod. A už vůbec to nic neřeší. Jestli si někdo myslím, že se na základě tohoto, s ním nový partner bývalé manželky proti ní "spojí", tak je to naivní. Možná to tak někdo má, ale myslím, že je v menšině, já bych to nedal.
3/ Vůbec si nemyslím, že za rozchod vždy mohou oba. To jsou pouze hloupé řeči ještě hloupějších psychologů a podobných nepotřebných parazitujících profesí. Může to tak být, ale myslím, že často postačí, když se objeví někdo mladší, pohlednější, bohatší, pochválí nový účes, novou halenku, pár kilo dole, pozve na večeři, koupí dárek, naslibuje růžové zítřky....Čím se provinil ten opuštěný partner? Maximálně pouze tím, že zvolil nezodpovědný, jednoduchý, nemyslící... protějšek. A stává se to často a po mně potopa....
4/ Sám jsem na těchto stránkách načerpal mnoho užitečných informací, určitou podporu a nezištnou pomoc. I díky tomu se mi podařilo vybojovat SP. Všem děkuji. Nicméně dostávám pocit, že se to tu začíná ubírat ne dobrým směrem. Ty časté rady jak lézt bývalým partnerům a jejich novým protějškům do prd..e, mačkat baretku a leštit kliky na úřadech, kupovat si pár hodin s vlastními dětmi dobrovolně nehoráznými alimenty k rukám matek apod., to mi přijde jako cesta do pekel. K dílčím úspěchům jednotlivců to možná přispěje, ale obecně je to špatně. Pouze to posiluje a upevňuje tento zku..ený systém, kdy muž-otec je stále méněcennější rodič a způsobí to mnoho problémů těm co to budou řešit po nás. Nevím zda jsou nějaké oficiální statistiky, ale uvádí se, že po rozchodu kolem 50% otců děti nechce, dalších 30% to vzdá po prvním jednání, možná 10% rodičů se domluví a stěží 10% otců bojuje. A to je strašně málo. Dokud nás nebude více, nebude se bojovat tvrději , nebudeme více vidět a slyšet tak to lepší nebude… Chápu, je to o penězích, čase, vůli…Děti za to však stojí a přejí si to!
Důležitá informace! Odkus si čerpal, pošleš zdroj?
A ano, souhlasím s tím, že se nemá přespříliš ustupovat. Podle mně se má jít tvrdě hned od začátku , jinak si vás každý , jak se teď říká "namaže na chleba" .
I když rada o uplácení matek atd. je často míněna pro ty, kdo už vlastně prohráli , ale chtějí si alespoň nějak zachovat děti. Smutný konec.
A taky souhlasím s myšlenkou,že se něco začne dít , až bude zájem otců o děti masivnější.Až vznikne v mužské populaci většinová poptávka po spravedlivém porozvodovém uspořádání, tak se teprv něco stane.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 04 čer 2019 22:49

Napsal jsem krasnou odpověď, ale nejak se ztratila ve viru internetu, napisi tedy znovu...

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 04 čer 2019 23:14

Vratim se o několik zprav zpet a zeptam se napřímo - měli jste tuhle negativni zkušenost, ze vam nkdo primo rozvratil rodinu nebo to byl klasicky pribeh, kdy chlap si nasel novou zenskou a pak se prirozene domahal svých deti na SP nebo jakoukoli jinou peci ? Na tohle poprosim upřímnou odpověď, protože pak se nemame o cem bavit. Ono je pak trochu jiny pribeh, když se chlap, který pochybil domaha SP, i když by to nakonec ve finále vuci detem stejne bylo spravedlive. Ptam se hlavne proto, aby jste mi vysvetlili ( mozna ještě jednou ), kde chlap, který miluje sve deti a svou zenu, prestoze v manzelstvi dochazi k problemum, mel vechno odnášet, ale ne v době krize, ale hlavne potom, kdy se rozdeluje cas, který je dopran otcovi, c se tyce styku s detmi. Ještě jednou upozornuji, ze bývalou chci videt co nejmene, coz se ted bohužel nedeje, protože jsou predavky, 3-4 tydne, deti samozreme nic nevedi, protože predavky probihaji v poradku.
A ještě se zeptam na kamradcovstvi s clovekem, který vychovava vase deti - opravdu byste s nim chodili na pivo, kdybyste prokazatelne vedeli, ze tenhle clovek vam rozvratil rodinu s malymi dětmi ( s prispenim byvale ) ? Uz se konecne proberte...

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 05 čer 2019 07:05

T25 píše:
04 čer 2019 23:14
Vratim se o několik zprav zpet a zeptam se napřímo - měli jste tuhle negativni zkušenost, ze vam nkdo primo rozvratil rodinu nebo to byl klasicky pribeh, kdy chlap si nasel novou zenskou a pak se prirozene domahal svých deti na SP nebo jakoukoli jinou peci ? Na tohle poprosim upřímnou odpověď, protože pak se nemame o cem bavit. Ono je pak trochu jiny pribeh, když se chlap, který pochybil domaha SP, i když by to nakonec ve finále vuci detem stejne bylo spravedlive. Ptam se hlavne proto, aby jste mi vysvetlili ( mozna ještě jednou ), kde chlap, který miluje sve deti a svou zenu, prestoze v manzelstvi dochazi k problemum, mel vechno odnášet, ale ne v době krize, ale hlavne potom, kdy se rozdeluje cas, který je dopran otcovi, c se tyce styku s detmi. Ještě jednou upozornuji, ze bývalou chci videt co nejmene, coz se ted bohužel nedeje, protože jsou predavky, 3-4 tydne, deti samozreme nic nevedi, protože predavky probihaji v poradku.
A ještě se zeptam na kamradcovstvi s clovekem, který vychovava vase deti - opravdu byste s nim chodili na pivo, kdybyste prokazatelne vedeli, ze tenhle clovek vam rozvratil rodinu s malymi dětmi ( s prispenim byvale ) ? Uz se konecne proberte...
My máme pohlaví třeba převrácení. To, že mi ona rozvratila rodinu bych ale nenazvala. Podvadel mě můj manžel, ne jeho milenka.
Že by je spolu chodili na kafe a víno, to rozhodně ne. Ale když už se právě někde sejdeme z jiných důvodů, na t fotbale, tak spolu mluvíme a většinou se podaří něco i probrat, vyřešit.
A ne, nejsem kus ledu, taky to tak nebylo od začátku, taky v tom bylo spoustu emocí. Ale jak už tu psal Simpson, člověk by se měl posunout.... My se prvně viděli asi po 9m, dokázala jsem ovládat emoce, připustit si, že děti budu z neutrálních vztahu profitovat. Být po stránce emoční mi sra. la. A teď už mi je vcelku jedno. Hledám si na tom nějaká pozitiva, protože ty negativa prostě jsou a nelze je změnit a je snazší je přijmout. Jistě tam nějaké zbytky těch nepříjemných omoci zůstaly, což se projevu hlavne takovou tou jistou skodolibosti, když něco vidím a říkám si: dobře mu tak/dobře ji tak.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 05 čer 2019 07:12

T25 píše:
04 čer 2019 23:14
Já nejsem příznivcem zbytečných diskuzí - možná se pletu ve svých názorech a budu rád když dáš vědět po soudu jak to dopadlo a to by teď mělo být jediné co tě má zajímat.

Aby dopadl dobře soud a aby si viděl víc své děti. Diskuze o tom kdo může za rozpad manželství a jestli je to spravedlivé si můžeš řešit na jiném fóru, tady se řeší opatrovnické spory. Myslím, že hodně lidí ti tady x krát řeklo, že řešíš něco jiného než bys teď měl. Myslíš, že ti teď pomůže, že budeš morální vítěz když dokážeš, že matka nemorálně rozbila manželství? Myslíš, že jednou přijdou tvoje děti, že je přesvědčíš a řeknou "tati, ta máma se zachovala tenkrát fakt hrozně, to ty si byl jinej kabrňák". Zapomeň, to se nikdy nestane, vždyť je to jejich máma a je s nimi teď 90 procent času, nevlastní otec je s nimi také mnohem víc než ty.

Ty jsi to s dovolením posral na začátku (měl si už tenkrát chtít ukotvit SP do budoucna když děti byli malé a ne se nechat uchlácholit soudkyní, ještě s takhle malým stykem), teď řešíš kraviny místo toho abys ses připravoval na soud a řešíš jak jsou tvoje ex s novým mužem špatní a nemorální. K smíchu - plýtváš energií, prober se!

Faktem je, že taháš za kratší kus provazu a jestli spor ještě víc vyhrotíš tak o ty děcka přijdeš úplně, protože koho si asi vyberou když je někdo bude nutit si vybrat? Ty máš teď konstruktivně řešit jak se vidět víc s dětma, i kdyby to mělo znamenat že budeš ex mazat med kolem huby a chodit s jejím chlapem na pivo. Protože tvrdej a nekompromisní si měl být na začátku, ze styku 2/14 teď těžko něco vykřešeš. Já taky svoji ex chci vidět co nejméně, ale zase chci vidět co nejvíc svoje děti - bez nějakých kompromisů a přetvařování to nejde, dělám to kvůli svým dětem, aby nemuseli žít na bitevním poli. Jestli budeš vystupovat u soudu tak jak tady píšeš, tak se jen konstatuje špatné komunikace a game over - rozsudek zabetonuje péči až do puberty.

SOUDU NEJDE O SPRAVEDLNOST, ale o to zajistit dětem relativní klid při výchově i kdyby to mělo znamenat v podstatě vymazání jednoho rodiče. A asi nemusím říkat který rodič to pravděpodobně bude. Nejdůležitejší je současný stav - podíl péče a jak to chtějí děti, ne morální vina jednoho z rodičů, takže být tebou napřímím svoji energii tímto směrem.

Odpovědět