Pribeh...

Odpovědět
T25
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od T25 » 29 srp 2018 20:38

Něco podobného ani neprichazi v úvahu, nehodlam motat detem hlavu ještě nejakou tetou, deti presne vi, ze v klidu stravime spolu cas ve trech, bud doma nebo nekde po vyletech, navíc by mi to ani nebylo prijemne, ze by v nasem spolecnem case s dětmi figuroval ještě někdo další, mam s dětmi perfektni vztah, který si nijak nenecham narusovat a vse s nimi zvladam v pohode sam. Ostatne po dvou rozvodech, mnoha nekolikaletych vztazích, nic takového ani nezamyslim, maximalne se s nekym vidat, deti dotycne třeba představit, ale timto konci. A co se tyce BM, tak ta jiz na pocatku našeho problemu prohlásila, ze mi jakoukoli znamost prolustruje a "schvali", zda muze k detem ci ne, takze asi tak...
Deti jsou pro me absolutne to nejcennejsi, co v zivote mam, vse ostatní jde stranou. Od BM jsem citove odpoutany jiz davno a ze by se ze mne jako biotatinka mel v budoucnu stat pouze hodny strejda, jednoduse nedopustim, navíc deti moc dobře vi, kdo je jejich tata a budou to vedet i v budoucnu.

Ano, soucasny styk je hodne rozkouskovany a casove nevyhovujici, s BM se proto musim při stafetach setkávat často, z cehoz taky radost nemam, neustale bezduvodne provokuje, nedej boze, ze bych prijel o par minut pozdeji kvůli dopravni zacpe, o cemz ji pripadne informuji, to uz vola nebo pise na ospod.
Presne tak, spojeni do bloku v sudem tydnu + dva pribyvajici dny v lichem tydnu by hodne pomohly, ubylo by spousta nesmyslného cestovani a deti by byly vic v klidu. Něco podobného jsem navrhoval jako zalozni plan při prvním stani, když mi soudkyne nejdříve zamitla SP. Oduvodnila to tim, ze tento rozsireny styk je "skoro" jako SP...
A ze by spojeni do bloku v sudem tydnu + dva pribyvajici dny v lichem tydnu vyhovovaly BM si nemyslim, protože ma problém i s takto v soucasne dobe nastavenym stykem, kdyby mela pravomoc o styku otce s dětmi rozhodovat, tak deti nevidim bud vůbec nebo jen na par chvil jednou za mesic, ještě před prvním soudem mi vyhrozovala, ze když zazadam o SP, tak deti uz neuvidim, coz je samozrejme nesmysl, ale asi takto jsou karty rozdany.
A jeji soucasny partner ? Je to takovy analni horolezec, poskok, podrztazka, o kterého by si normalni zenska neoprela ani kolo, ale vse umi perfektne "okecat", vycitil ve 47 letech mozna svou poslední prilezitost, zde hralo zasadni roli, ze se uz z práce znaji 15 let a vse spolu vždycky probirali. Neprichazi vůbec v úvahu, ze prave on by mel byt v budoucnu mym spojencem, bojuji proti mne oba, sepsal pro BM rozvodove papiry, jeho rukopis jsem poznal, pripravil perfektne BM na oba soudy a v pripade rozhodnuti soudu o prideleni SP ji slibil, ze sezene dobreho pravnika na to, aby mi SP zase odebrali. BM ma i v obci zvedy, které ji pravidelne informuji o tom, jak probiha muj cas straveny s dětmi a ceka na sebemensi chybu, atd.., proto uvazuji, ze se odstehuji do jiné obce, pripadne do 17km vzdáleného města, kde momentalne s dětmi BM bydli. Puvodne jsem z okoli Prahy, na sever Cech jsem se prizenil prave k BM, kdyby nebylo deti, tak uz jsem davno zpatky, takhle tady samozrejme zustavam kvůli detem do konce života.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 30 srp 2018 10:23

Koukni to co tady pises jsou zahorkle kecy chlapa ktery se totalne nevyrovnal s rozchodem s bejvalkou. Dej tomu rozchodu cas aby ses uklidnil, potrebujes odhaduju minimalne jeste rok. Soustred se na decka a zapomen na stupidni kecy ze si BM nasla nejakeho analniho alpinistu....takovy kydani spiny na novyho partnera tvy BM ti nepomuze.

A upozornuju te ze si hodne uskodis (i deckam uskodis) kdyz budes tuhle stupidni spina linii hrnout na decka, uvedom si ze ten novy nabijec travi s tvyma deckama a s BM nyni cca 4x vice casu nez ty a ze funkci vychovatele realne zastava za Tebe novy nabijec, takze opravdu s tim kecanim jaky je to blbecek prestan:!:

A ze muze byt novy partner tvy BM i tvuj budouci spojenec co se decek tyka to si napis jako svuj cil a usiluj o to! Ona ta chlapska sounalezitost muze v budoucnu zafungovat, za rok za dva az se nyni okouzleny nabijec probere z ruzoveho sneni a pozna zenu dukladneji tak se bude treba divit chlapec usaty co ma doma, tak mu to doprej :lol:

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 30 srp 2018 11:12

S tím vcelku souhlas. Naše Buchta ( bývalá milenka, nyní manželka ex) se taky občas hodí, bud pokud potřebuji děti předat o něco dřív, než se ex vrátí z práce. Nebo semtam se s ní něco řeší líp, než s ex - hlavně termíny různých dovolených, akcí. Různé ztráty a zašantročení kdečeho, na které jsem dřív , v rámci zachování dobrých vztahů rezignovala- teď většinou napíšu Buchtě a měsíce ztracené věci jsou rázem na světe...A je toho víc. Nic zásadního, ale proč si komplikovat život záští. od dětí ho neodtřihneš. Tak proč nevyužít alespon pár pozitiv.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 30 srp 2018 11:44

Pouze jsem popsal zlomek situace, jaka doopravdy je, s bejvalkou to nemá vůbec nic spolecneho, to uz jsem tady myslim naznacoval několikrát, ale jestli je nekomu lhostejne, s kym travi deti cca 4x vice casu, jak popisuješ, tak mne ne, každý to ma nastavene jinak, ale je to ciste muj problém, deti bych do toho nikdy netahal, to je nesmysl, vůbec se o nem nezminuji a deti také ne, pouze o mame a to v tom nejlepsim slova smyslu, tohle si odhadl spatne…

A zaverecna rada ? Diky za ni, ale popisuješ to tu jak podle nejake sablony, jenze život podle sablony není, v nekterych pripadech to funguje, v nekterych ne, každý pripad je svým zpusobem unikatni, v tomhle pribehu je to ale naprosta blbost, ke které nikdy nedojde.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 30 srp 2018 14:14

T25 fakt se musis uklidnit, dej si rok cas abys to prekonal. Pochop takovyma vetama na sebe napraskas presne to co nechces aby vsichni okolo vedeli a sice ze jsi az po usi ve vztahu s bejvalkou a ze se v tom topis jako kote v sudu a proto novyho nabijece BM tak nenavidis, a proto pises tyhle blbiny:
A jeji soucasny partner ? Je to takovy analni horolezec, poskok, podrztazka, o kterého by si normalni zenska neoprela ani kolo, ale vse umi perfektne "okecat", vycitil ve 47 letech mozna svou poslední prilezitost, zde hralo zasadni roli, ze se uz z práce znaji 15 let a vse spolu vždycky probirali.

Kdyz takovehle zhrzene vylevy ctu tak musim dat castecne za pravdu Klimesovi, ze treba asi T25 v soucasnym stavu uplne idealni adept na SP nebude.
Promin T25, ale musel jsem to napsat, protoze v tomhle fakt musis udelat zmenu sveho mysleni. Je to tezke se odpoutat od BM zvlaste kdyz se vidite kazdy treti den pri predavani decek. Ach jo proc se skoro vzdycky velka laska promeni na velkou nenavist?

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 30 srp 2018 16:38

Ano, byla to veta, kterou jsem si mohl odpustit, ale nemam rad pribehy, kde se rekne A a nerekne se B, napsal jsem to pro dokresleni celkove situace a není to ani podstatne, od BM jsem odpoutany jiz davno, i když to tak asi nevypada, spis mi vadi, co podnikala a podnika ohledne deti po rozhodnuti se nechat rozvest a o to tady jde především, to jsem jiz myslim uvadel.

Na druhy odstavec odpovim tak, ze v soucasne době by stridava pece byla prave idealnim resenim, s BM bych se při předávkách videl jednou tydne, deti by byly v klidu, stejne tak jako tomu bylo v lete, kdy si na SP v pohode zvykly a rozhodne bych nepotreboval zadneho "spojence". A co se tyce vet typu, ze deti bude de facto vychovavat jeji kolega z práce, tak to taky nebude tak horke, protože si BM nenecha v tomto smeru do niceho mluvit.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 31 srp 2018 10:52

T25: Ber to jako zpetnou vazbu, to co ti tady nekdo napise je pohled ciziho cloveka ktery ma od tveho pripadu odstup a nadhled.
Me to tady velice pomohlo precist si na moje prispevky reakce lidi s nadhledem a odstupem. A BTW velmi si dej pozor na ventilovani jakychkoliv kritickych nazoru na matku a novyho nabijece na verejnosti (znami a kamaradi), nakonec se to k matce donese a je z toho jen zla krev, a to ani nemluvim o tom ze by ti ujely nervy nekde na OSPOD a nebo na soudu - to uz vubec neni chytre. Musis se zkratka ovladat vzdycky a to i na na tomhle foru, pred detma, pred znamyma, sousedama atd. Me to taky delalo problemy a musim taky vzdycky zatnout zuby abych o sve matce nerekl neco kritickeho, ale fakt se musis ukaznit a nekritizovat, nespinit, nenadavat.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 31 srp 2018 22:57

Ano, s tim souhlasim a ver, ze je to hodne tezke se drzet zpatky a zatnout zuby, zvlaste pote, když BM od zacatku krize presne tohle dela, hazi na mne a na muj vztah s dětmi neustale spinu mym nebo nasim spolecnym znamym, kamaradum a sousedum ( bydlim v obci o 200 obyvatelích, kde to bylo po cely lonsky rok téma c.1), ma na FB fanklub 15 a vice kamaradek, které ji zobou z ruky, nemluve o jeji praci, kde jsem všechny také do jiste miry znal... tohle uz ale davno pro me není téma, s nikym se na toto téma vůbec nebavim a bavit nechci, otevrel jsem se ( mozna az moc ) pouze na této strance.
Pokud bych mohl vse shrnout, co jsem se na této jiste prinosne strance dozvedel a vzal si k srdci od navstevniku s většími zkusenostmi, tak jsou to velmi cenne rady hlavne v komunikaci s dětmi, kdy jim urcite budu vstepovat fakt, o kterem však během ted nevyrovnane pece stejne dostatecne vi, ze je maji tatinek i maminka uplne stejne radi a ze by v tomto pripade chtěl tatinek s dětmi byt vice nez doposud, s cimz deti nadsene souhlasi ( v tomhle opravdu nelzu ).
Ano, souhlasim, s tim, ze pohled cizího člověka s odstupem je urcite prinosny a hodne jsem si z techto nazoru vzal, na druhé strane také vim, ze s nekterymi názory souhlasit nejde, protože jak jsem jiz také uvadel, každý pripad je jiny. Opakuji jen, ze dobře minene rady se snad "zkamaradit" nebo mit současného partnera BM za "spojence" jsou v tomto pripade uplne liche, dokazal bych si to představit když :
- chlap zahne nebo ma novou milenku, nechce prijit o styk s dětmi, když bejvalka prirozene zazada o rozvod, tady by se clovek spojil i s dablem jenom proto, aby deti alespoň nejak vidal
- manzele se od sebe odlouci, každý si zije sam na svém pisecku, pote prijde novy, tak zde často pouzivany termin "nabijec" bejvalky, tady také není co resit.
- mohl bych uvadet ještě další priklady…
Pokud jste však cetli pozorne tento pribeh, tak tady jde trochu o něco jiného.
Dále se vratim k zarucenym zpravam, ze se z biotatinka stane za cas pouze hodny strejda, v tomto pripade se to nestane, to muzu rict se 100% jistotou, prestoze jsem s dětmi ve styku v casove nevyhode, to moc dobře vim.
Byl jsem s dětmi od narozeni každý den ( az na par výjimek, sluzebni cesta, atd. ), lonsky rok se prirozene straveny cas s nimi zmenil, ale nejdelsi casovy usek, kdy jsem deti nevidel byla jejich 10denni dovolena letos v srpnu, kdy se vratily ted v pondělí, coz jsem také popisoval. Jinak dany stav ve vztahu s dětmi se od lonskeho listopadu vůbec nezmenil, spis naopak, s dětmi mam vztah cim dal tim lepsi a prirozene se rozviji i s jejich vekem a nic na tom nezmeni ani fakt, ze v jejich domacnosti oxiduje někdo další, opet je to pripad od pripadu.
Moc dobře tedy vim, co mam delat, v pristim roce zahajim nove stani o uprave bloků, o kterých tady uz byla rec, budu doufat v rozumnou soudkyni a postupne vse smerovat podle okolnosti k SP.
Shrnul bych to tim, ze deti si tuhle situaci nevybraly, jsou ji vlaceny a ve svém veku nevedi, co se s nimi deje, ale prijimaji ji jako dany fakt, udelam vse proto, aby se podíl ve styku co nejvíce vyrovnal, o cemz je vlastne tato stranka ( viz uvodni povidani ) a rozhodne nebudu stat s kapesníčkem v ruce a pozorovat, jak se mi deti vzdaluji, nikdy bych to neudelal hlavne kvůli detem samotnym.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 03 zář 2018 11:19

Znovu jsem precetl tvuj pribeh, ty deti maji aktualne 5 a 3 = v dobe pred 2 lety kdy se manzelka odstehovala a fakticky te odrizla od decek (odvezla si je sebou do noveho bydliste) bylo miminum jen 1 rok a 3 roky (to je vek kdy je matka na rodicovske a stara se "24 hodin denne", zato otec chodi do prace a proto na 24 hodinovou peci nema otec logicky prostor). To je pro otce uplne nejhorsi vychozi situace. Asi bys niceho nedosahl proti vuli matky v jakemkoliv rezimu, i kdybys nasilim predskolkovy deti stridal jen by sis vykoledoval nejake hnusne omezuji PO ala asistovany styk. V tomhle veku kdy jsou decka predskolaci je SP proste velmi obtizne pruchozi. Uvedom si ze jakekoliv rozsireni pece a SP bude proti vuli matky se kterou mas spatne vztahy nepruchodna. I kdyby byla realita jaka chtela musis drzet linii ze matka je fajn pani a fajn matka, tuhle mantru musis byt schopny predvest i mezi znamymi, kamarady, sirsi rodinou (na OSPOD a na soudu a i u psychylogu musis sehrat tuhle nekonfliktni hru na jednicku). Tulen2 ti radil psychologa a jak to tady po Tobe ctu asi bys ho mel vyhledat (manzelska poradna je zdarma a muzes tam i sam), a mimochodem bude se ti to hodit az te zacne od soudu urceny znalec z oboru psychologie posuzovat na "vztahy v rodine".

PS: A prestan byt naivni co se pevnosti a trvalosti vztahu otec stykac se obcas vidi s detma tyka, takovy maly decka matka zpracuje proti tobe levou zadni - kdyz bude chtit. To ze mas pekny vztahy s deckama znamena ze matka deti proti tobe nestve a nezpracovava, tak si to nepokaz a jed po kolejich slusne vztahy a zadne ocernovani a spina.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 03 zář 2018 13:27

Simpson123 píše: To ze mas pekny vztahy s deckama znamena ze matka deti proti tobe nestve a nezpracovava
Presne tak, kdyby to delala, sikovne, za dva roky toho mala casu co s nimi jsi nemas nejmensi sanci, vubec by k tobe nechtely.

A ze to bude skvele vzdy? To malo casu s nimi se projevi. Musi se projevit. Spolecne zazitky budou ubyvat, deti si zvyknou ze jsou u tebe malo (a vic chtit nebudou - protoze jsou tak zvykle). Nakonec i ty otupis, zvyknes si, a uz ani nebudes chtit aby u tebe deti vic byly (kdyz o to nestoji). Hezky vztah zustane, to asi jo, kdyz matka nebude zpracovavat. Ale ohromny kus rodicovstvi bude pryc. Zkusenosti mnoha otcu, co si mysleli, ze to nevzdaji :(

Odpovědět