Pribeh...

Odpovědět
T25
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od T25 » 23 čer 2019 22:30

Muj kamarad, který má svého známého jako dobreho pravnika a jiz mi ho v minulosti doporucoval, si mysli, ze podání návrhu či protinávrhu na SP nemá cenu, dokud nemám v ruce nájemní smlouvu o novém vetsim a vyhovujicim bydleni. Samozřejmě ale tohle muzu zmínit v rámci obrany u tohoto soudu s tím, že budu dávat návrh během příštího roku. Teď bude podle jeho slov nejlepší, když písemnou formou sesumíruji své námitky a pošlu je k soudu ještě před jednáním. Nejlépe by prý bylo, kdybych poukázal na nějakou lež, kterou můžu 100% vyvrátit, aby si soud udělal obrázek, což ale dost dobře nejde, protože z matčiny strany jsou to vše pomluvy, které mohu vyvrátit pouze sdělením, že se nejedná o pravdu..

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 24 čer 2019 08:14

No nerikal jsem to...ty jsi tak ustraseny a slaby ze sam uz dopredu hledas vymluvy abys ani tu SP u soudu nenavrhoval (zduvodneni sis uz nasel - nemas byt).
Takze zase jeden slaboch co ma plna usta reci na netu a pak pujde k soudu s tim ze souhlasi s peci matky.
A na soudu jeste "chytre" jako idiot budes vyvracet lzi matky a roztocis na plny obratky hloupe dohadovani kdo kdy v poslednich x letech rekl, nerekl, koupil, slibil, bla bla bla moralizovani o tom kdo ma pravdu.
Hadat se u soudu s matkou, vykrikovat ze matka lze, ....a bude se hledat 100% lez matky.
Tohle ti poradil kamarad? Ne tohle ti poradil idiot :D

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 čer 2019 08:38

T25 píše:
23 čer 2019 22:30
Muj kamarad,...
Dosahl tvuj kamarad SP proti vuli matky, s nekolik let bezicim rezimem pece matky, soudne zakotvenym? Jestli jo, urcitou vahu jeho radam dej.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 24 čer 2019 08:58

Samozrejme, ze ne, je to kamarad, který ma spořádanou rodinu, nikdy se takto podobnými problémy dopodrobna nezabyval a jelikož pracuje ve statni sprave ( detaily nebudu uvadet ), tak se ze sve pozice k danemu tématu vyjadril, nikde jsem ale nepsal, ze se jeho doporucenimi budu ridit, zajimal me vas názor, ja se také přikláním jinému reseni/navrhu, bude me vsak zajímat i názor pravnika, k jednani s nim snad v dohledne době dojde.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 25 čer 2019 15:41

Ad kamarad se sporadanou rodinou - zejmena sporadani chlapi nad 50 jsou vubec nejvetsi trubky, v oblasti opatrovnicke zijou tak v case cca 40 let zpatky. Moje zkusenosti z ruznych rozhovoru o SP s takovymi muzi jsou naprosto otresne. U starsi generace je zazrany model decko patri vyhradne matce tak moc ze i chlapi nad 50 tohle v drtive vetsine berou jako hotovou vec.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 25 čer 2019 18:42

Tenhle kamarad je v pohode, je mu přes ctyricet, vyjadril svůj názor, na druhé strane me ve vsem podporuje a pomaha mi, prestoze to není vylozene blizky kamarad, ale kluk, kterého znam spise okrajove, jeden z mych největších kamaradu je však jeho bratranec. Neznamena to však, ze se budu ridit jeho názory, ted domlouváme pravnika, coz je pro mne pomoc obrovska..
Jinak s druhou casti, kterou Simpson uvadel souhlasim, minuly tyden ne moji vinou doslo na debatu o mem pribehu v mistni hospode, kde pracuji a nestacil jsem zirat, co tady na vesnici panuje za udesne názory...Zensky po padesátce to vidi tak, ze mama je mama a deti by mely byt vždycky u ni, nekteri chlapi to vidi zase tak, ze když vidim deti alespoň několikrát tydne před skolkou, po skolce a ne jenom 1x14, tak podle jejich nazoru pry akorát blbnu detem hlavu a ze ze me bude stejne za chvili strejda, fakt obrovska podpora...a uz vůbec nechapou, ze pro deti jezdim do nedalekého města a jenom je vozim do skolky několikrát tydne, to jim hlava nebere...ac jiz nejsem nejmladsi, tak si suverenne rozumim nejlepe s generaci kolem triceti,petatriceti, ktera ma na věc uplne jiny názor, me pocity sdileji a hlavne u nich citim tu největší podporu a berou mne.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 11 srp 2019 22:18

Zdravim všechny uprostřed leta.
Uzivam si ted s dětmi stridavou peci, na nic jiného není opravdu cas, ale je to super, deti jsou u mne stastne, druhy tyden v praci vždycky nejak preziju. Soud se pomalu blizi ( 22.8. ), ted si beru "svatak" a musim se na vse pripravit. Advokata se mi nepodarilo sehnat, budu se tedy bránit sam, zítra sepisi svůj protinavrh, ale vim jedno, nebudu se pitvat v tom, co byvala napsala, podle vseho, co citim a vidim ze svých zkusenosti, tak to bude prirozene jenom pouze o detech a co by bylo nejlepší pro ne, o nicem dalším se nechci u soudu prit nebo handrkovat. Vim, ze na me jeji advokat bude mit pripraveny cely arzenal argumentu, musim zachovat klid, podle vseho dojde i na znalecke posudky, takze netusim, s cim vsim uderi...

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 11 srp 2019 22:29

Navíc tedy musim priznat, ze soucasna SP během leta je naprosto idealni i vzhledem k tomu, ze se vidim s bývalou jen při predavce, kdy vse proběhne bez problemu, idelni stav...Proc nejsme v těchto zásadních vecech dal jako napr. ve Svedsku nebo v USA, kde se osudy deti po rozvodu resi uplne jinak...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 12 srp 2019 11:38

T25 píše:
11 srp 2019 22:18
...Advokata se mi nepodarilo sehnat......
?? Internet, telefon, a po nekolika telefonatech si urcite nekde domluvis schuzku. Neni nezbytne nutne aby to byl skvely odbornik - advokata sam povedes a vsechny jeho kroky treba tady zkonzultujes. Ale je dulezity uz jen jako efekt - casto umravni pouha jeho pritomnost soudkyni v chovani i vyrocich. Je dobre na nej navalit to neprijemnou a nevdecnou praci - vracet pozornost soudkyne k detem a sikovne odmitat nepodstatna temata, rikat i nepekne veci o matce (kdyz ona rika o otci) ... otec pak jen "smutne" sedi a tise vyvolava dojem smutneho skveleho taty - misto aby byl "hajzl jeden bojovna, mstiva, ja mu ukazu poucovat mne ..." Jeste to zvaz. Sam se skoro jiste neudrzis - neznas to.

HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO » 12 srp 2019 12:53

Pridavam se k tulen2. Bez advokata, nebo jine osoby znale soudnich jednani, tam nechod.

Vubec nemas tuseni na co soudy hledi a co jak posuzuji. Vse co reknes muze byt obraceno proti tobe, az se nebudes stacit divit. Navic soudce do protokolu přeříkává tvoje slova a je nutné uhlídat, že zaprotokoluje vše přesně tak, jak říkáš!
Příklad: Řekl jsem, že se chci s dcerou víc učit do školy, že ji to učím trošku jinak než matka a že si myslím, že je to pro ni prospěšně. SOUD zaprotokoloval: S matkou máme na výchovu jiné názory. PROBLÉM: soudce o rozdílné výchovné vedení opřel zůžení styku a OSPOD na to upozorňuje u odvolacího soudu.

Navic nemas tuseni, jaka mas u soudu prava a moznosti. Např. já jsem nevěděl, že u soudu mám právo na to, aby byly přečteny všechny dokumenty, jak můj návrh, tak vyjádření matky, tak kompletní zpráva z OSPODu, kde třeba v mém případě bylo uvedeno, že děti jsou navedeny k tomu, jak mají vypovídat o tom kde s kým chtějí být. Ale OSPOD to u soudu ani nezmínil, hlavně aby měli co nejmíň práce. Takže v protokolu u soudu z toho podstatného nebylo vůbec nic. A na to konto se vyhotovil rozsudek.

Odpovědět