Pribeh...

Odpovědět
soh24
Uživatel(ka) fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od soh24 » 20 srp 2019 22:32

Omlouvám se, ale myslím si, že tady je už každá rada marná, zbytečná. Je to pořad dokola, divím se, že máte pořád s T25 trpělivost. Nebaví mě to už číst. Chceš T25 skutečně SP? Myslím, že je to jen hrané, ve skutečnost pro to neděláš vůbec nic!

Cupet
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Cupet » 20 srp 2019 23:45

Ale ne pánové nechte ho. Situaci neměl a nemá rozhodně jednoduchou. Spíš vzhledem k termínu jednání by to chtělo rady, o co se opřít u soudu, co nepoužít, čeho vyvarovat. Jak případně alespoň částečně negovat-zpochybnit vyjádření ospodnice „děti matce“. Opřít se již teď občanským zákoníkem? Výroky ÚS? Pokud u soudu byla zamítnuta SP kvůli nízkému věku a je to v rozsudku tak taky pádný argument. Pokud ho opravdu děti podpoří tak je to super. Snad to nebude jen jedno stání a bude případně čas na přípravu s právníkem na další. Možná doporučení pro T25 vyžádat pro právníka zápis z jednání, ať je seznámen s průběhem. Ale já nejsem ten pravý na rady.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 21 srp 2019 13:22

T25 podle me zadne bezproblemove manzelstvi neexistuje, neznam takove bezproblemove vztahy (vztahy bez hadek, konfliktu, problemu neexistuji).
Zato kazdy zna rozvody v rodine, v okoli, kazdy slysel nebo cetl ze cca 50% manzelstvi skonci rozvodem, bulvar je plny rozvodu celebrit, atd...
Proto KAZDY chlap by se mel zajimat jak funguje rozvod, OSPOD a soudy, zejmena kdyz si vyrobi decko.
U Tebe je kamen urazu ze mas stale klapky na ocich co se tve alfasamice tyka, to jak detinsky uvazujes o "kriplovi" (kripl = cerna barva a alfasamice ma bilou barvu je fakt k placi, probud se).

Nakonec nejlepe bude abys sepsal svuj petit do jedineho odstavce:

Otec navrhuje upravu pece o deti: SP sudy tyden decka u otce a lichý týden decka u matky.
Důvody pro změna úpravy péče otec spatřuje ve změně pomeru: starsi decko nastupuje do skoly, a proto nízky vek jako argument proti SP zanikl + deti u otce opakovane vyzaduji travit delsi cas s otcem. Otec dale uvadi, ze matka porodila v XX/2019 dite (kojenec) takze matce bude SP 7/7 vyhovovat, protoze matku male dite plne zamestnava (kojenec). Otec s matkou chce i v budoucnu spolupracovat na vychove deti, a proto navrhuje pro zlepseni komunikace rodinnou poradnu/mediaci.

Tecka nic vice, zadne kydy o neatraktivnim kriplovi a o konfliktech.
A techto nekolik vet bych na soudu opakoval jako kafemlejnek, jako preskakujici gramofonova deska, nerad to pisu ale T25 na vice nema ani lidsky ani intelektualne. Bylo by dobry to opravdu napsat takhle simpl a pak tam tyhle vety opakovat jako kafemlejnek - max s drobnymi upravami jako ze ano vztahy nejsou idealni a chci je zlepsit v poradne, ano matka se stara dobre a deti jsou fajn a zadne velke problemy nejsou, ano nejake drobne problemy v komunikaci byly, ale slo jen o drobnosti, napriklad pozdni prijezd o 15 minut a podobne. Tohle funguje matka se dostane pod tlak ze dela z malichernych problemu zbytecne vedu.....atd.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 22 srp 2019 22:36

Dnes jsem absolvoval trihodinove stani u soudu ( mimochodem soudkyne se pozastavovala nad cetnosti, protože se jednalo jiz o treti stani během roku a pul ) a nez se jednani rozbehlo, tak se podle spisu spise pozastavovala nad neschopnosti nas dvou se jakkoli dohodnout a po pravde se vyjádřila, ze tohle za nas zadny soud nevyresi a odnasi to nejvíce deti, které tohle všechno citi, ac by rodice byli jiného nazoru, v tom ma urcite pravdu. Svůj protinavrh, který jsem zde uvadel, jsem podal včera a všichni se tim na zacatku zabyvali, protistrana mozna byla trochu zaskocena, když jsem v prve rade zadal o SP. Matka pote vysoukala ve sve reci další trumfy typu, ze pry mladsi holka párkrát zazlobila poranu ve skolce, jake pry mají deti kamarady v obci, kde bydlim, poté zacala vytahovat body ze spisu, který vypracoval jeji pravnik. Prisla rada na odpověď z me strany, vse jsem s ledovym klidem vyvratil a pote celil otazkam pravnika. Jak jsem mel zprvu obavy, ze na mne vytahne podpasovky vseho druhu, tak to ze mne všechno spadlo a klidne jsem odpovidal i na jeho dotazy, které se tykaly mého budoucího bydleni, o kterem jsem se prirozene zminil. Resil informace typu, kde to bude, kdy to bude, proc to nebylo dřív, atd., na vse jsem strucne odpověděl. Pote se me vyptaval, jak vypada muj den s dětmi, tak jsem odvetil, ze rano vstanu pripravim snidani, ranni hygiena, svacina, obed, odpoledne aktivity, az jsem se tomu potaji smal...také byvala resila, ze pry deti jedly hranolky ci krokety nebo něco podobného. Ano, v aquparku většinou ani jinou nabidku nemaji a vyjimecne se snad nic nestane. V prubehu druhé hodiny mi opravdu prislo, ze je soudkyne naklonena mirne SP, byla opravdu skvela, o snizeni styku nepadlo ani slovo, vse probihalo spis v opacnem duchu. Vsechno pak zhatila OSPOD baba, která navíc nekam spechala a odesla z jednani drive. Zajimave je však, ze tuto OSPOD babu jsme měli na zacatku, po prestehovani matky nam byla pridelena jina, která u jednani však pritomna nebyla. Tahle "stara" OSPOD baba pak spustila svou naucenou mantru, kterou jsem od ni slysel jiz při prvním stani - nedohoda rodicu, SP ne, vzhledem k veku, vhodnejsi pece matky, doporuceni znaleckých posudku, atd., Zaverem je tedy jednani odroceno při zachovalem stavu na 7.1.20 s tim, ze bude soudni znalec zkoumat moje bydleni, vychovne kompetence, atd...Mezitím nam soudkyne doporučila se dohodnout, coz jsem uvadel několikrát, ze jsem tomu otevren.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 23 srp 2019 09:22

No tak to je standardni postup - soud naridi znelecky posudek, definuje otazky znalci a urci soudniho znalce.
Ted je potreba nezustat pasivne sedet a cekat (tvuj problem T25 je pasivita).
Musis zacit aktivne pracovat s OSPOD a s matkou.
Potrebujes OSPOD znovu zapojit do organizace dohod, musis znovu chtit spolupraci s matkou a pomoc OSPOD na zlepseni komunikace s matkou, sam musis na OSPOD protokolvat ze zadas OSPOD o to aby zorganizoval s matkou poradnu, sama soudkyne tlaci na dohodu, a ty se dohadovat s matkou chces a OSPOD musi v zajmu ditete konat a ty navrhujes ABCDE aby delal OSPOD, tohle pisemne protokolovat, kdyz OSPOD zahraje mrtvyho brouka stezovat si na OSPOD babu, musis byt aktivni i kdyz vis ze je to realne nanic (takhle system funguje, dulezite je aby z toho vychazela matka jako ta spatna co nechce dohody, nechce spolupraci a dobry otec vstricny navhuje dobre kompromisy - tohle musi byt videt z tech protokolu OSPOD).
Tyto aktivity otce u OSPOD bude pak vhodne i u znaleckeho posudku ukazovat, koukejte ja se dohodnout chci, jednani na OSPOD probihala tak a tak, otec zada pripadovou konferenci na OSPOD za ucasti mediace, psychologa, "novyho manzela kripla"....otec navrhuje ABCDE.

Vsechny kroky na OSPOD konzultuj zde. Vzdycky nez neco udelas tak se zeptej jak to udelat, proc to udelat, pamatuj OSPOD je velmi dulezity a nakracet tam nepripraveny a pokecat si s OSPOD babou na 4 oci bez zapisu je na nic, protoze pak te nakonec OSPOD baba zarizne u soudu a rekne dite matce otci aliky.

PS: nepises nic o penezich, matka nemluvila o alimentechan ani slovo? To povazuji za velike plus, matce se dosud nepodarilo najet na linii otec chce SP, protoze nechce platit aliky.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 23 srp 2019 09:27

Díky za info.

Řekl bych, že bude úspěch když se podaří uchovat současný poměr péče - matka se teď vystraší střídavkou a zpracuje děti aby ji nechtěli. V tomhle věku nemůžeš od nich očekávat nějakou osobní statečnost. Soudní znalec nebude zkoumat tvoje bydlení (to má dělat sociálka - stůl, postel, ...), ale výchovné kompetence. Šance že netrefíš na znalce, který by navrhl střídavku za dané situace (a za nepodpory dětí) se limitně blíží k nule. Když matka vyjde jako psychopatka, tak to zůstane jak to je. Když se něco najde u tebe, tak ti klidně můžou zkrouhnout dosavadní styk jak chce matka. Neměl si vůbec znalce připustit - to mohl udělat třeba ten tvůj právník. Navíc sociálka evidentně stojí proti tobě. Měl si na ní být připraven (nebo právník), když víš jaká je - proč péče matky, proč jsou děti ještě na SP malé, ... Prostě jít bez zkušeného právníka a perfektní přípravy za dané situace je sebevražda, všichni to tady říkali.

Tady bych je podle mě jediná naděje to hrát na vyčerpání matky - oddalovat rozhodnutí, navrhovat mediace, chodit tam dokud to neodmítne ona. Něco jí nabídnout. Prostě tak, aby svoji pozornost nasměrovala na nové dítě, partnera a nechala to být jak to teď je (SP vůbec neuvažuju).

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 23 srp 2019 10:06

Souhlasim s Hugo76. Tech cca 6 mesicu vyuzit na vyjednavani s matkou a chtit pomoc od OSPOD.

Navrhoval jsi otazky znalci? Odmital jsi znalce?

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 23 srp 2019 21:00

Chtěl jsem ještě jednu věc - co řekli děti, jaké je jejich přání? Alfa a omega dnešních soudních rozhodnutí? Paní ze sociálky s nima musela cca týden před jednáním mluvit a měla na jednání prezentovat jejich stanovisko. Neříkej mi, že se to neprobíralo?

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 23 srp 2019 22:34

Vůbec, s dětmi nikdo nejednal, naopak pani ze sociálky prohlásila, že jsou děti ještě malé, tudíž je do problému vůbec nechce zatahovat a k žádným pohovorům tedy nedojde.

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 24 srp 2019 02:22

Ne tvé děti nejsou na toto malé. Např. má soudkyně dala jednu z otázek znalci aby zjistil zda děti preferují otce či matku, zda preferují prostředí u matky či otce atd. A to měly sotva 4 roky.
Opravdu toto je velmi důležité aby děti chtěly být stejně u matky i otce nebo ideálně více u tebe, časem se jich určitě někdo zeptá...

Odpovědět