Pribeh...

Odpovědět
Hugo76
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od Hugo76 » 03 zář 2018 14:08

tulen2 píše:A ze to bude skvele vzdy? To malo casu s nimi se projevi. Musi se projevit. Spolecne zazitky budou ubyvat, deti si zvyknou ze jsou u tebe malo (a vic chtit nebudou - protoze jsou tak zvykle). Nakonec i ty otupis, zvyknes si, a uz ani nebudes chtit aby u tebe deti vic byly (kdyz o to nestoji). Hezky vztah zustane, to asi jo, kdyz matka nebude zpracovavat. Ale ohromny kus rodicovstvi bude pryc. Zkusenosti mnoha otcu, co si mysleli, ze to nevzdaji :(
Matka nebude zpracovávat? V dobu kdy požádáš o SP tak zpracovávat bude, to si piš. Za dané situace bych si hodně rozmyslel co uděláš a jak si narušíš další vztahy s matkou i dětma. Věz, že na svých dětech vidím, že stačí 2 týdny o prázdninách a vrátí se jako vyměněné - trvá 1-2 dny než se vrátí do "normálu" a to s matkou jsou vztahy relativně dobré a manipulace probíhá spíš podprahově. Je mi jasné kam by se náš vztah odebíral pokud by děti byly v péči matky.

T25
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od T25 » 03 zář 2018 21:37

Ano, detem byly 3 a 1 rok, když BM zažádala o rozvod, do baraku jsem však minimalne pul roku ještě potom za dětmi dochazel, v době kdy jim byly 2 a 4 roky jsem zazadal o SP, bylo to první kolecko u soudu, podobne situace nevyhledavam ( u soudu jsem byl poprvé ), na druhé strane to však bylo i trochu "prinosne" v tom, ze jsem si "osahal", jak to u zdejších soudu a u této problematiky chodi, pricemz jsem pocital s tim, ze neuspeji. Tyto zkusenosti plus další dobře minene rady ze zdejšího fora me pomahaji v tom se pripravit na další stani v pristim roce. Ohromny kus rodicovsvi bude pryc, to je bohužel pravda a to me mrzi na cele te kauze nejvic, to ze nemam sanci doprat detem cas, který by si se svým otcem zaslouzily, tady mají vliv jini.
Manipulace deti ze strany BM v neprospech otce nehrozi, jiz jsem tu zminoval, ze nemá z ceho brat, musela by si hloupe vymyslet, maximalni deti krmi tim, ze je pripravuje na jejich aktivity, coz je v poradku. Nemam kristalovou kouli, abych se dozvedel, jak se bude nas vztah vyvíjet v budoucnu, ale jednoduse neverim, ze by se mohlo stat něco ve smyslu, ze by u mne deti nechtely travit vic casu nez je tomu doposud, zatím tomu nenasvědčovala ani jedna situace, spis naopak, deti nechtely castokrat k matce..
Komunikace s BM není dobra, ale na zásadních a důležitých vecech, které se primo tykaji deti se dohodnout dokážeme a to myslim by mělo stacit, jinak je skoro v kazde zprave naznak provokace, mozna taky po vecerech studuje co vse je nutne k zamitnuti SP, pokud mezi to patri spatna komunikace, tak se ji to dari dobre. Navazuji i na dobře minenou radu, ze bych snad mel BM v okoli a před známými velebovat jaka je to matka, atd., tak to se mi zda uplne zcestna myslenka, alespoň v tomto pripade, po tom vsem, jak dokázala obrátit naruby zivoty mnoha lidi, hlavne deti, to opravdu nejde, nesmysl a hlavne mnoho lidi ji za to odsoudilo.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 03 zář 2018 22:25

T25 píše: Manipulace deti ze strany BM v neprospech otce nehrozi, jiz jsem tu zminoval, ze nemá z ceho brat, musela by si hloupe vymyslet,
A to taky ale velmi dobře jde, zvlášť ve věcech které nejde ověřit. Věz, že když děti uslyší 10 poznámek proti tvé osobě denně tak to v nich toho zanechá docela dost.
T25 píše:e by u mne deti nechtely travit vic casu nez je tomu doposud, zatím tomu nenasvědčovala ani jedna situace, spis naopak, deti nechtely castokrat k matce..
A co nový přítel matky, nebo zvířátko - haf-haf, myslíš že to v dětech nic nezanechá, že pak za pejskem nebudou chtít? Nebo od pejska?
T25 píše:to patri spatna komunikace, tak se ji to dari dobre.
No to je klasika, hlavně něco o co může OSPOD opřít zamítnutí SP pokud jsou děti v péči matky.
T25 píše:Navazuji i na dobře minenou radu, ze bych snad mel BM v okoli a před známými velebovat jaka je to matka, atd., tak to se mi zda uplne zcestna myslenka, alespoň v tomto pripade, po tom vsem, jak dokázala obrátit naruby zivoty mnoha lidi, hlavne deti, to opravdu nejde, nesmysl a hlavne mnoho lidi ji za to odsoudilo.
Na to se vykašli, to už tady psalo více lidí. Matku veleb jak můžeš, je to super máma, všechno funguje, na všem se bezvadně domlouváte, není žádný problém :-). Ne pokud matka není feťačka, alkoholička a prostitutka dohromady tak nemáš žádnou šanci.

Cupet
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Cupet » 04 zář 2018 00:25

Když to čtu, tak je mě těžko. Podobná situace, jen ne tak dlouhý vztah. Problém s dětmi je ten, že si zvyknou, druhého rodiče mají rády, jsou u něj v poho, jen převezmou názor rodiče s delší dobou „působnosti“. Můžeš se stavět na hlavu, ale autoritativně to takto budou brát. Soud to v budoucnu řešit nebude, bude hledat (pokud se nezmění princip) výmluvy proč ne SP. U mě soudkyně pokládala malému jen konfrontační otázky bez hlubšího zjišťování, jen aby našla výmluvu. Odvolací soud? Na upozornění nevhodného chování matky (nepředávání dětí, fyzický útok na otce) řekl, my prošetřujeme otce, nikoliv matku. To, že ona je ta, co brání a ovlivňuje soud vidět nechce. Mají klapky na očích a vidí jeden směr. Dokud nebude situace taková, že standard bude SP a nespolupracující či podrazy vytvářející rodič o výsostnou možnost výchovy svých dětí tak vlastní vinnou přijde, budou stále Ti slušnější rodičové odstrčeni. Také jsem myslel, že žiji v právním státě, pomocí soudců bude odhaleno špatné chování rodiče a jeho neblahý vliv na děti. Ušetřím děti tahanic a počkám na soud. Zlatý oči. OSPOD předmíchá pro soud karty a ty nemáš šanci ani na remízu. Neštítí se ničeho, klidně slova matky uvede jako vyjádření dětí a soud se chytne pro své zdůvodnění čehokoliv.
Je to hlava 22, přimět pak matku do budoucna spolupracovat na něčem, proti čemu brojí. Jak zachovat u dětí vyrovnané pouto a váhu obou rodičů, když v 90% času jsou s jedním rodičem. Vidí, jak druhý rodič je nucen se podřizovat díky nerovnému postavení a jednostrannému diktátu. Je bláhové počítat později se změnou, děti se postupně díky situaci změní. Na staré zkušenosti zapomenou a budou brát situaci dle aktuálního stavu. Sice na zmrzlinu v sobotu dobrý, ale nevíme, zda se dokáže o nás postarat přes týden. A navíc náš „hlavní rodič“ nechce.
Nikdo ze soudců přece nemůže nepochopit, že jedině okamžitě nastavená vyrovnaná péče rodičů tomu všemu zamezí. Jenže, oni nechtějí. Nejhorší, ani nenastavují podmínky a své rozhodnutí tak, aby to k vyrovnané péči do budoucna směřovalo. Dokud nebude možný postih státu a soudců za záměrně ničené vztahy dětí s rodiči díky špatným rozsudkům, situace se nezlepší. Zatím platí hajzl rodič v současnosti = lepší rodič v budoucnosti, ještě u nás pravda a láska nezvítězila. Proto je potřeba se rvát a bojovat. Na právo nespoléhat.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 04 zář 2018 07:10

Já neříkám, že je to správně, ale jak tady bylo psáno mnohokrát. Soudci jsou jenom lidi, nechtějí mít práci navíc a vědí, že otec se nakonec s tím nějak smíří. Pro ně (a i děti) je to lepší varianta než mít děti v konfliktní SP, kde padá jedna žádost o předběžné opatření za druhým. Máma byla a je, ať je jakákoliv a vždy (tedy většinou) ten vztah s dítětem bude sázkou na "jistotu". Z pohledu soudce otec který své děti miluje je neopustí když nebude SP, ale bude se jim i tak maximálně věnovat. Jinak jak píšeš myslím, že "povinná" SP by tuhle "nespravedlnost" odstranila, ale nemyslím že by se to v dalších 10ti letech podařilo realizovat :-(
Osobně mám děti ve střídavce proti vůli matky, ale uvědomuju si to jejich pouto k ní, které se nikdy nezmění a vždy bude pozitivní. I když třeba dělala za dobu manželství neuvěřitelné věci, děti tohle "vymažou" z mysli. Prostě tohle se nepředělá a na matku se neútočí, možná něco pochopí až budou dospělí ale fakt jenom možná.

Cupet
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Cupet » 05 zář 2018 06:26

Nechci popírat ani omezovat pouto dětí k matce. Ale nastavená SP s varováním budeš dělat problém, přijdeš o ni, by myslím odlehčila i soudům. Oba rodiče by si dali pozor pro děti by to byl přínos. Přes osobní averzi díky podlostem matku jako rodiče uznávám, ovšem smířit se jen s víkendy nejde. Děti potřebují ukazovat směr, možnosti. Mě osobně dal každodenní kontakt s otcem a jeho příklad do života hodně. Stačí půlhodina řešení věcí, pak zase s druhým prckem. Pokud matka řekne, udělám vše proto, abys byl od dětí odřezán, je to také uznání role druhého rodiče? Jak se může opírat soud i OSPOD o názor dětí, když tyto nejsou schopny pochopit souvislosti, už vůbec význam obou rodičů. U maminky si mohu kdykoliv hrát na mobilu, taťka mě v tom omezuje a chce, abych dělal i jiné věci, u mamky je lepší. Vyjádření dětí bych bral, pokud by mohly vyzkoušet vyrovnaný pobyt i u druhého rodiče alespoň dva, tři měsíce a matka by nepopouzela, ale podporovala.
Nemohu souhlasit, že soudci jsou jen lidi. Jsou alibisti a ví, že na ně nikdo nemůže. Výlučná péče matky v těchto případech je sázka na jistotu – dětí ztratí otce. Možná ne úplně, ale nedostanou do života to, co mohly. A soudu o nic nejde, jejich děti to nejsou. Kamarád mě říkal, potkal jsem se na koncertu se svým klukem a připadal jsem si jako cizí člověk, tak to matka dotáhla „k dokonalosti“.
Nechci matky urážet, určitě jsou i uznávající otce a jsou i podobně postižené bezohledným otcem. SP dle mě by vyřešila hodně věcí. Příkladů je hodně.
Změna školy, bydliště. Mohu ředitelku školy žalovat a žádat o odškodnění za přijetí dětí do školy, a tak znemožnění rozšířené péče otce díky vzdálenosti? Bývalá právnička se smála mé naivitě, když děti ředitelka přijala i přes můj podaný nesouhlas. Řekla děti si zvyknou, soud bude za dlouho a ničeho nedocílíte. To, že děti mohly zůstat v původním bydlišti a také tam zůstat chtěly nikdo neřešil. Proč to v Americe jde, zde ne?
Nechci si tu vylívat srdce nebo být militantní, možnost nastavení SP později vidím jako malou. Soud nenastaví konkrétní podmínky, o co by se dalo později opřít a OSPOD jen „bezzubými radami“ nechává otce v naději, aby dal pokoj. Že vše dopadne jinak, ví a pak se ohání rozhodnutím soudu, nepomůže. V životě jsem se nesetkal s tak pokřivenou povahou, jakou měla pracovnice a ředitelka OSPD Zlín. Uznávám, vyjímky být mohou, ale nezřel jsem je.
Pokud máte radu, jak nastavovat do budoucna podmínky pro SP, když je rozsudek 2/14 a děti v čudu, přimět OSPOD, aby na matku tlačila a ta rozvíjela u dětí ničený vztah s otcem pro umožnění SP (což je v souladu s výroky ÚS) prosím dejte ji. Kéž by to zde bylo možnostmi zahlceno.

T25
Uživatel(ka) fóra

Pribeh...

Příspěvek od T25 » 11 zář 2018 23:39

Zcela se ztotoznuji s timto posledním příspěvkem, dobře napsano.
Mam zde konkretni situaci, jak probiha komunikace s BM. Prihlasila staršího kluka (5) do skautského krouzku, dozvedel jsem se jako i všechno ostatní az pote, co syna prihlasila. Samozrejme jsem s timto jiste prinosnym krouzkem souhlasil, potiz je však v tom, ze schůzky ve Skautu budou probihat vždy kazdou stredu, jednou za 14 dni mam deti ve stredu do 18 h, Skaut je od 17 h. Dnes mi psala, ze chce, abych si prehodil soudne urcene dny a zamenil stredu za utery, ale to nejde, protože mam sichty nastaveny ve svých 2 zamestnanich tak, ze s nimi jednoduse nelze pohnout. Automaticky mi tedy „nakazala“, ze privezu deti v 16:30 a pak pojede s malym do krouzku, ja jsem však nesouhlasil a nabidl, ze muzu kluka bez problemu odvezt do krouzku sam, nacez zacala zurit, poslala několik mailu s tim, ze je to jeji aktivita, ze nechce, abych tam jezdil s klukem ( bylo by to jednou za 14 dni ), atd., nepreje si spolecne chvile deti s biologickými rodici. Sam jsem prihlasil kluka na fotbal, ten je po a ct, pozadal jsem ji tedy, zda by mohla 1x za 14 dni odvezt kluka na fotbal ( nemuzu kvůli praci…), coz striktne odmitla s tim, ze ji fotbal nezajima a nikam kluka vozit nebude. Pokud pry nebudu souhlasit, tak vse da k soudu ( soudem a sociálkou vyhrozuje každý tyden, zvykla si u soudu vyhravat…), tohle je pouze jeden drobny priklad, jak probiha komunikace za poslední 2 roky, s touhle zenskou se proste neda dohodnout na nicem…

T25
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od T25 » 11 zář 2018 23:46

...jen doplnim, ve čtvrtek mam mit deti opet ja, s tim, ze je vyzvedavam v 7 rano, starsi kluk nemůže do skolky ještě kvůli doznivani nemoci a omluvence do 19.9., mladsi nemá povinnou skolku, jsou ji 3 roky, BM vyhrozuje, ze pokud neodvezu mladsi dcerku do skolky, tak vola sociálku, připomínám jen, ze mam i pisemne potvrzene od BM, ze budou deti u mne cely den (před mou odpoledni praci), dnes však zmenila názor a pokud malou neodvezu do skolky ve čtvrtek, tak vola zminenou sociálku...

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 12 zář 2018 10:35

T25: tak pred casem jsi sem psal naivni pozitivne nerealisticke prispevky jak se s BM dohadujete na dulezitych vecech a ted tady pises ze ti ta BM hazi klacky pod nohy pri kazdym kroku. Tak se probud a zacni se chovat tvrde, primocare, asertivne (zapoj OSPOD, otravuj s zapisy co matka vyvadi, chtej naridit poradnu na OSPOD, stavej to tak ze ty jsi nekonfliktni a matka nedodrzuje dohody a rozsudek). Ta baba citi ze jsi mekkota a proto se tak chova. Psychika baby je tak nastavena ze tresta nemilostrdne ty hodne a spolehlive a slusne chlapy, takovi chlapci babam neinponuji a nevazi si jich....a ta tvoje bejvalka mi takto pripada.
A nezapomen na to ze ty reci BM musis vpodsate ignorovat, funguj dle rozsudku. Pokud vim u soudu jsi dostal nadeleno tak malo styku ze BM muze u dalsiho soudu jen ztratit a ty jen ziskat. Navic nemuze ti v Tvem case diktovat kam decko budes vodit atd.. A taky se musis sam rozhodnout jak to cely budes dal hrat, jsou 2 cesty, prvni resit problemy ale pred institucemi drzet linii problemy nejsou jsme s BM kamaradi a SP je fajn reseni pro deti, nebo druha cesta drzet linii matka me tresta protoze chci SP, koukejte tady a tady je zadokumentovano u OSPOD jaky jsem vzorny slusny tatinek a ta maminka zlobi a kazi idylu. Treti cesta kdyz uz mas rozsudek s vyhradni peci matky imho neni.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 26 zář 2018 10:35

U nás má každé dítě jiné kroužky a sport co týden (SP týden/týden).
Mají to velmi pestré, nenudí se a jak budou větší, tak si sami řeknou co z toho chtějí dělat výlučně.

Odpovědět