Pribeh...

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od tulen2 » 03 led 2020 21:03

Navrhoval si otazky pro znalce? Bylu mu polozene ve zneni co si navrhoval? Co odpovedel na otazky tebou navrhovane?

No, jestli jeste mas silu, ted jedine pozvat znalkyni na stani, a co nejvic jeji posudek rozcupovat (metody, zavery). Ne stylem to delate blbe, jste hloupa, ale .. tady pisete dobre posilit vychovnou roli otce ... nebylo by tedy vhodne cas traveny s otcem postupne zvysovat, sdruzovat do delsich celku ... aha, bylo by tedy mozne napr. od stredy do pondeli? Bylo? A co pridat odpoledne v protilehlem tydnu? .. aha, a proc by tedy nebylo mozne, napr za pul roku, posunout cas s otcem od utery? No a mohli bychom spolu s matkou se na takovem harmonogramu domluvit, bylo by to v zajmu deti? Proste pokusit se z toho udelat jeste o kousek vic (streda ze skoly - pondeli do skoly? + zkusit jeste odpoledne v protilehlem tydnu), nasledne opet argumentovat ze o SP pri takovem rozlozeni jde, hlavne u odvolaciho, + pripadna US

Mezitim se pokusit sehnat jineho soudniho znalce, co napise posudek na tento posudek + tvoji charakteristiku - ale nevim zda se ti to podari.

Jinak - podle toho co si od zacatku psal vysledek naprosto predvidatelny, neprekvapil.

Jeste mi chybi co v posudku rikaji deti, jejich vyjadreni k usporadani a nazor.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 04 led 2020 02:24

Moc díky za podnětné názory !
Začnu odspodu, situace s dětmi u psycholožky byla taková, že je přivezla matka na jednání v 11:00, já jsem měl pohovor na 13:00. Přijel jsem včas a těsně před jednáním spěchal na toaletu v McD oproti kanceláři psycholožky, kde seděla matka s partnerem a dětmi, normálně jsem se s dětmi přivítal, ale byly překvapené, co tam vůbec dělám, ač jsme o tom předevčírem trochu mluvili. Od toho se odviji i cele sezeni s dětmi s matkou, které i podle posudku znalkyne doslova a do pismene nevedely, která bije, vůbec si neuvedomovaly o co jde, vzhledem k veku je to naprosto pochopitelene, hraly si nebo zlobily. Prisel jsem na 13 hodinu, s dětmi jsem se videl, okamzite se ke mne vrhly, ale opet nechapaly, co tam delam. Matka s dětmi odchazela, mala holcicka ale kricela, ze chce k tatovi, nacez jsem ji vysvetloval, ze ted musí jit s maminkou a ze se uvidíme zítra, scena chvili trvala, BM mi řekla at jdu do kancelare psycholožky a zavru dveře, jinak neodjedou, coz jsem ucinil. Hned si toho ale vsimla znalkyne, ze jsem matce nepomohl uklidnit malou a zacaly minusove body pro mne jako pro otce.
Co se tyce otázek pro znalkyni - ne nenavrhoval jsem zadne, ani nevim, kdo tuto znalkyni sehnal/navrhl, prislo mi jen oznameni. Pozvat znalkyni nelze, protože ma kancelar 100km od města, kde proběhne soud. S jejím posudkem vůbec nejsem spokojen, je tam hlavne detailne rozebrana mluva deti, které fakt nevedely o co go a starsi syn me třeba nechtene potopil, když řekl, ze jezdime od taty pozde do skoly. Jedna se o pouhe jedno rano během 14 dni, kdy v tydnu vezu deti do skoly/skolky, matka to ma tri minuty, ja 10km a hlavne pozde nejezdime, akorát o 10 minut později. Jedna se o to, ze kluk je zvykly cekat s matkou ještě předtím nez skolu otevřou (7:40 ), my prijedeme 7:50, nekdy je provoz, atd., ale nikdy neprijizdime pozde, jde jen o to, ze kluk jeste nechape presny pojem o case, nemam mu to za zle. Před jednanim u znalkyne mi řekl, ze mu matka tvrdila, ze nemůžou byt u taty vic casu, protože jezdi pozde a on to po této masazi řekl i znalkyni.
Znalkyne me také doslova obvinila, ze ovlivnuji deti, tedy spis staršího kluka, ale není tomu tak, akorát deti ucim tomu, aby rikaly pravdu. Mnohokrat se me hlavne starsi kluk ptal, co ma delat, aby se mnou byly vice casu, protože byly jednoduse zpruzene, ze zase po 1,5h musí k mamince, tak jsem mu řekl, ze to muze povedet pani az se na to bude ptat, kluk řekl jen, "tato, rekni mi kdy a jake pani to mam rict" .Řekl jsem mu tedy, ze muze sve prani rici, když se ho bude ptat ted a kluk nevedomky řekl, ze "mi tata řekl, ze to mam rict vam, ze s nim chceme byt vice casu", coz znalkyne automaticky brala jako ovlivnovani deti a zminila to hned několikrát ve spisu, hodne tim ovlivnila negativni duch celého posudku.
Rozhodne chci navrhnout ještě jiné varianty styku, zaroven ale mam fakt velke vyhrady k psycholožce, ktera zminila v posudku spoustu nepravd, opravdu jsem se az divil, stranila matce skoro ve všech bodech. Nevim také, z jake pravomoci ma nárok navrhovat napr. prodlouzeny vikend 1x14 a SP smést ze stolu bez další diskuze. Jiz vim, ze BM si dokonce krome pravnika bere k soudu i současného partnera, prijde mi to jiz trochu za hranou, když tenhle clovek se bude podilet i na svedectvi proti mne, navíc je zde podle mého nazoru také ucelovost vzhledem k manželskému svazku. Mam sanci protestovat proti tomuto svedkovi vzhledem k ucelovosti ?

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 04 led 2020 02:35

Ještě mam dotaz, mozna naivni, ale presto jej polozim. Za tento posudek se urcite musí zaplatit, ale doposud mi neprisla zadna faktura ani suma, kterou mam zaplatit...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 led 2020 12:50

T25 píše:
04 led 2020 02:24
.... co tam vůbec dělám, ač jsme o tom předevčírem trochu mluvili......

.... BM mi řekla at jdu do kancelare psycholožky a zavru dveře, jinak neodjedou, coz jsem ucinil.....

Co se tyce otázek pro znalkyni - ne nenavrhoval jsem zadne, ani nevim, kdo tuto znalkyni sehnal/navrhl, prislo mi jen oznameni. Pozvat znalkyni nelze, protože ma kancelar 100km od města, kde proběhne soud...
Achjo. To prece pisu od zacatku, mluvit s detmi, mluvit, mluvit. Ne "trochu mluvit" ale hodne mluvit, jasne vysvetlit co se bude dit, o co jde, a to klidne 10x, dokud nebudes mit pocit ze tomu (primerene veku) rozumi.

Jasne, tohle zapada do celeho obrazu .. bm ti rekla at jdes ... a tak si to udelal. Proste to co se bude dit ridi bm - tobe se to nelibi, ale je to tak. No a tak jsou deti u bm - protoze si se nevzeprel uz tenkrat kdysi pred prvnim soudem, protoze si si to neprosadil. Tak to proste je, takovy jsi (to fakt neni urazka).

Opet achjo - jsi tady uz nejakou dobu, tech temat tady je spousta, davno si mel nacist co delat se znalkyni, a k cemu posudky velice casto vedou. To se na stani VUBED o tom ze bude navrzena znalkyne nemluvilo? No a i kdyby ne - hned potom co si dostal vyrozumeni ze soud navrhuje znalce, mel si protestovat ze neni co zkoumat, a pokud presto soud zkoumat chce, navrhnout vhodne otazky - na tom bys pak mohl stavet lepe. Samozrejme ze pozadovat ucast znalkyne na stani mozne je, i kdyby byla z gronska. Bohuzel nevim, jestli se ti povede ji dost rozcupovat a nekam to posunout. Podle toho jak si stezujes jak ti vsichni ublizili si myslim ze ne - tve utoky co udelala spatne s usmevem odbornice hrave odvrati.

Myslim ze SP nedosahnes, stejne jako jsem ti to rikal od zacatku. Ze ct-pondeli, + pulku prazdnin, jarni prazdniny na stridacku, velikonoce vzdy u tebe, vanocni prazdniny + vanoce nastridacku napul, budes moci povazovat za uspech.

Pokud presto chces dal bojovat, zkus sehnat znalce co se postavi proti posudku prvni znalkyne, co napadne zavery a metody, nejlepe s tebou bude ochotny absolvovat i stani. Pozor, take to musi byt soudni znalec, s "kulatym razitkem" (asi nenajdes). Kdyz se tohle nepovede, aspon si zaplat konzultaci u nekolika psychologu, kde s nimi spolecne posudek projdes, reknes jim co se ti zda divne, oni tobe co se zda divne jim, jak by reagovali.

Placeni - ano, s nejvetsi pravdepodobnosti zaplatite s ex znalkyni napul. Castka bude asi 10-20k. Pokud bys pouze ty trval na jeji ucasti na stani, muze soud "za trest " nauctovat jeji vylohy na cestu a ztraceny cas pouze tobe, a napul dat jen posudek.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 led 2020 13:07

T25 píše:
04 led 2020 02:24
Co se tyce otázek pro znalkyni - ne nenavrhoval jsem zadne, ani nevim, kdo tuto znalkyni sehnal/navrhl, prislo mi jen oznameni....
Jen malinko pomuzu tve pameti, 22 srp 2019 21:36 jsi psal ze ospod navrhl znalkyni - tedy o tom byla na stani rec, mel jsi prostor znalce odmitat a argumentovat proc znalec ne
Hned vzapeti ze Te Simpson ptal jestli si navrhl otazky znalkyni - mel si hned premyslet jake otazky, vyhledat je, soudu zaslat, hned si se mohl zeptat kolik to bude stat a kdo to zaplati (a argumentovat take vynalozenim znacnych prostredku - mohou ze v zajmu ditete pouzit lepe), at tedy ospod, pokud chce znalce, zcela presne specifikuje co ma byt vysledkem zkoumani, co neni schopny sam urcit?.....

Budit to opet ponaucenim pro ostatni - vyrovnanou peci nastavte IHNED po rozchodu, necekejte ze vam ospod nebo soudy pak pomuzou. Protoze budete mit spis co delat, abyste dokazali ustat tlak snazici se vas odstavit.

Dalsi soudy bez jasne podpory deti nerozjizdejte - snazte se spis zvyseni domluvit v poradne ....

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 04 led 2020 14:13

Ano, to je pravda, ted ale není cas na sahodlouhe vysvetlovani, soudni znalkyne mi telefonovala necely tyden před jednanim, které probehlo 12.12., protože mi poslala pozvanku na pohovor opet na spatnou adresu a vratila se ji zpet, potom se teprve uracila mi zavolat, namital jsem, ze je to moc brzy, atd., nakonec jsem ale souhlasil. Ted potrebuji spis radu, jak postupovat u soudu, mam pochybnosti a namitky vuci znaleckému posudku, muzu se dovolat u soudu o novy znalecky posudek vyhotoveny jinou osobou ? Soud je uz v utery, do te doby zadneho soudniho znalce nesezenu, obalku se znaleckym posudkem jsem dostal včera...Moje chyba je, ze jsem to tu mel probrat před rozhovorem s psycholožkou, navíc jsem byl i rad, ze tam budou deti, protože jsem si byl jisty, ze alespoň starsi kluk rekne to, o cem jsme se mnohokrat bavili, tedy, ze chteji byt deti vice u taty. Jenze ten den si je tam vezla matka, u znalkyne byla pouze ona, ja jsem se dětmi vlastne jenom potkal. Jo a ta situace u znalkyne byla takova, ze jsem vchazel na pohovor, s dětmi jsem se videl, chvili si pohral, vysvetlil detem, ze ted musí jet s maminkou a sel na jednani, znalkyne na me jiz cekala, mala kricela, ze chce ke mne, tak me odpalkovala BM s tim, ze když nezavru za sebou dveře, tak neodjedou, protože bude mala porad rvat a pak tohle všechno obratila znalkyne proti mne, prestoze jsem udelal v dane chvili to nejlepší.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 led 2020 15:55

T25 píše:
04 led 2020 14:13
... ted ale není cas na sahodlouhe vysvetlovani...

.... Ted potrebuji spis radu, jak postupovat u soudu, mam pochybnosti a namitky vuci znaleckému posudku, muzu se dovolat u soudu o novy znalecky posudek vyhotoveny jinou osobou ?

..... protože jsem si byl jisty, ze alespoň starsi kluk rekne to, o cem jsme se mnohokrat bavili, tedy, ze chteji byt deti vice u taty....
No to taky neni potreba, ani tady, ani u soudu.
Rady jsi dostal jak predtim, tak ted. Ale nejednas podle nich. Ne, jiny posudek zadat nemuzes, bez toho abys mel od jineho soudniho znalce potvrzene, ze ten stavajici ma nedostatky, neni v poradku. Najdi si ty vhodne otazky pro znalce, a bude ti jasnejsi jak postupovat. Ty sam NIKDY nedokazes ze znalkyne je spatna, ze nema rada SP, ze posudek byl neodborny. S pomoci vhodnych otazek si ji ale muzes na stani rozebrat, poukazat na rozpory v posudku, "donutit" ji aby rekla ze vlastne u tebe deti muzou byt uz od stredy, a ze vlastne nevi, proc ne uz od utery, a ze odpoledne v protilehlem tydnu by bylo take OK ... A pak se ptat, jaky bude rozdil, kdyz v tomhle rezimu budou v SP, nebo kdyz se to bude jmenovat pece matky, jestli si je vedoma ze sp nemusi byt nutne 50/50, jestli tedy pecujes ...

Kdyby se ti treba povedlo aby starsi kluk CHTEL jit k soudu a rict sam u soudu ze u tebe chce byt vic, ze vubec neni pravda ze ho ovlivnujes aby chtel byt vic, kdyby se to povedlo aby s tebou predtim takhle sel na ospod .... Jenomze - tohohle dosahnout kdyz jsou v peci matky, 80%casu u ni ... to je nemozne. Musis si i umet pripustit ze zatimco u tebe rika pravdu jak by u tebe chtel byt vic, u maminky rika pravdu ze by u tebe byt vic nechtel, ze by nechtel aby byla smutna ....

Jestli tedy chces bojovat dal, musis chtit, aby soud predvolal na dalsi stani znalkyni.
Nebo se smirit s tim, ze to bude pece matky a ty ct-pondeli = podle posudku, a byt rad kdyz to nebude jeste min :(

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 04 led 2020 16:57

Diky za radu, mam tedy rici v utery u soudu, aby soudkyne předvolala na další stani znalkyni ?
Co když mi toto me prani soudkyne zamítne s oduvodnenim, ze jsem si mel pani psycholožku na prave probihajici soudni jednani zajistit ( coz je však z casovych duvodu jiz nemozne ) ?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 led 2020 18:18

T25 píše:
04 led 2020 16:57
..mam tedy rici v utery u soudu...

Mel by to tvuj advokat pisemne soudu hned navrhnout (predvolani znalkyne jako svedka), jeste pred stanim, a pozadat o odroceni stani (tak aby se znalec mohl dostavit) s poukazanim na nejake nejasnosti posudku, ktere je nutne vysvetit (napr. pouzite metody zkoumani, zavery atp.). Proto je dobre posudek s psychology (nejlepe s jinym znalcem, i treba anonymne, s tim ze jeho jmeno uvedeno nebude, nebude davat zadne dobrozdani) hned probrat, abys vedel co rozporovat.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 04 led 2020 19:38

Advokata nemam, zkusim to resit jiz zítra.

Odpovědět