Pribeh...

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od tulen2 » 04 led 2020 20:06

T25 píše:
04 led 2020 19:38
Advokata nemam
Skoda. Ne ze by vyresil neco za tebe ... ale pomuze mit sebou nekoho kdo mirni nejen soudkyni, ale i tebe, ... Soud miva tendence chovat se k nezastoupenym otcum prezirave (co vy mi tu budete tvrdit ... ja to tak delam 30 let ...., tvrdit ze neco mozne neni, atp).

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 04 led 2020 20:33

tulen2 píše:
04 led 2020 15:55

Kdyby se ti treba povedlo aby starsi kluk CHTEL jit k soudu a rict sam u soudu ze u tebe chce byt vic, ze vubec neni pravda ze ho ovlivnujes aby chtel byt vic, kdyby se to povedlo aby s tebou predtim takhle sel na ospod .... Jenomze - tohohle dosahnout kdyz jsou v peci matky, 80%casu u ni ... to je nemozne. Musis si i umet pripustit ze zatimco u tebe rika pravdu jak by u tebe chtel byt vic, u maminky rika pravdu ze by u tebe byt vic nechtel, ze by nechtel aby byla smutna ....

Není to mé vlákno, ale ono s tím mluvením o tom kde by děti chtěly být to není tak jednoduché. Soudkyni, znalkyni, ospodbabě komukoli kdo brání v péči otci bude stačit jediné přitakaní ze strany dítěte že jste na toto téma vůbec mluvili k tomu, že ho ovlivňuješ jako se to stalo mně. Mé zanelcké posudky vyšly v můj prospěch, děti preferují prostředí u otce atd. Zubatá před soudem neváhala, 20 minut se zavřela s dětmi v pokoji a tam je dusila. Jediné ahmm jí stačilo k závěru že je ovlivňuji. To hned napsala i k soudu. Přitom během toho výslechu jí postupně 3x řekly že jsou tady málo a chtěly by být víc. Záleží na věku toho dítěte, jestli si to své přání dokáže obhájit.

Pokud chytne svini soudkyni jako já, tak posudky může zaplatit i sám, jelikož "prohrál"- děti byly svěřeny matce přece... Přitom znalce navrhla sama soudkyně....

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 05 led 2020 19:16

Kanón píše:
04 led 2020 20:33
... ale ono s tím mluvením o tom kde by děti chtěly být to není tak jednoduché. ...
Pokud chytne svini soudkyni jako já, tak posudky může zaplatit i sám, jelikož "prohrál"-...
Ano, a ano. Jenomze - s mluvenim to neni jednoduche, bez mluveni to je nemozne. A ano, svic¨ne soudkune muze dat posudek, pokud v posudku padne SP ne a otec sp chce, nechat zaplatit i pouze otce.
Proto je dulezite posudek odmitat, chtit aby tek kdo posudek chce, dobre zduvodnil proc ho vlastne chce. Ale samozrejme problem to 100% neresi, pokud je svine soudkyne, co proste SP rada nema ....

T25
Stálice fóra

Pribeh...

Příspěvek od T25 » 06 led 2020 09:24

Advokáta se mi už asi takhle rychle sehnat nepodaří, i když to ještě budu zkouset, nicméně budu zítra usilovat o odročeni stani, protože je pravda, ze jsem mel cas si posudek pouze precist, ale vzhledem k mnoha nejasnostem se s pravnikem nebo psychologem ( jednoduse receno - odborníkem ) chci poradit, jak postupovat dal, na coz prirozene není cas, kdyz je stani jiz zítra a budu také požadovat pritomnost znalkyne na pristim stani, ted musim jen doufat, ze soudkyne stani odroci...

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 06 led 2020 21:48

Nakonec jsem dnes mluvil tel s jednou pravnickou, které jsem poslal stejne shrnuti jako zde a ji z toho vychazelo, ze by se nemelo vylozene jednat o snizeni styku (v shrnuti to také není doslovne napsano) na ten prodlouzeny vikend 1x14, ale, ze by se mělo jednat i třeba o nejaky blok v tydnu prvním, ale muj pocit pote, co jsem docetl celou knihu znalkyne byl automaticky takovy, ze je myslen pouze tento prodlouzeny vikend, mozna s jednim ci dvěma krouzky v tydnu prvnim, pokud by tomu bylo tak, pak tedy nevim, jak by mi to mělo pomoct s vetsim vlivem na vychovu deti, o kterem se v posudku znalkyne několikrát zminuje, když bych mel deti ještě méně nez doposud….jo a ještě advokatka podotkla, ze na tuto znalkyni soudkyne v tomto meste daji.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 07 led 2020 10:50

T25 píše:
06 led 2020 21:48
... ze by se nemelo vylozene jednat o snizeni styku (v shrnuti to také není doslovne napsano) na ten prodlouzeny vikend 1x14....
.. pak tedy nevim, jak by mi to mělo pomoct s vetsim vlivem na vychovu deti, o kterem se v posudku znalkyne několikrát zminuje....
No a prave proto musis tu znalkyni dostat pred soud, aby se vyslovila jasne (vhodnymi otazkami ji k tomu smerovat, aby se vyslovila casove tak jak chces). Takhle si ten posudek (jak vidis sam u sebe) muze kazdy vylozit vicemene jak chce, a vytrhat si z nej takove kousicky jake se mu ke zduvodneni hodi .. a nad tim celym cni jeji JASNE doporuceni SP NE (protoze pro ni sp znamena pouze 7/7).

Ale kdyz si ji u soudu povodis tak aby potvrdila, ze by bylo fajn st-pondeli .. a k tomu v protilehlem tydnu pridat st-ct (aby deti nebyly dlouho bez jednoho rodice), abys mel tedy ten vliv na vychovy zvyseny, jsi poctem noci 6/14, casem asi 6 a kousek/14 = no a to uz prece stridava pece je, to prece nejde nazvat pece matky, staraji se oba +- vyrovnane.

Jenze soud si toho je vedomy, ze by tohle pri odvolanich asi neustal. Takze si z posudku vezme to ct-po, SP ne, a zbytek bude ignorovat, rozsudek oduvodni vybranymi vetami z posudku - odvolani nepruchodne, uspesna US nemozna. Proto tam potrebujes tu znalkyni, aby se vyjadrila s casem jasne, pripadne JASNE rekla proc neni vhodne nic pridavat v protilehlem tydnu, a proc pouze ct-po (mene nez ted?), kdyz zaroven rika posilit vychovny vliv otce. Proc nepridat stredu? ...

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 12 led 2020 01:18

Konečně se můžu dostat k tomu, jak to celé prozatím dopadlo, hned na začátku jsem uvedl, že chci předvolat k dalšímu jednání znalkyni, čemuž soudkyně vyhověla s tím, že na tom mám právo, přesto proběhlo v úterý asi dvouhodinové jednání. Řešily se totiž další detaily např. ohledně mé finanční situace, protože matka podala návrh na zvýšení výživného a dále se řešily i body z posudku. Jednání bylo asi po hodině přerušeno s tím, že měla být kontaktována znalkyně, k čemuž ale nedošlo, protože byla nedostupná, nejspíš také někde u soudu, předběžné jednání je teď stanoveno na 3.3., tento termín však bude ještě upřesněn, do 14 dnů mám poslat soudu otázky pro znalkyni. V druhé polovině stání byla řečena zásadní věc, že soudkyně na základě posudku SP neposvětí. Protistrana navrhla, že i do dalšího stání by měl být v duchu návrhu znalkyně styk pozměněn, soudkyně to také navrhla, souhlasil jsem a začalo vyjednávání s tím, že se jedná podle soudkyně o prozatímní řešení do březnového stání, kde je možnost uvést připomínky, další návrhy s tím jak to v těchto dvou měsících fungovalo, atd. Nakonec to bylo stanoveno takto ( ustoupit musely obě strany, BM navrhovala pouze čt - ne, já naopak dva dny v protilehlém týdnů, atd. ) :
sudý týden budu mít v po odpoledne do 18h kluka, ve st ve stejném časovém rozmezí holku a od ct do pondělního rána obě děti.
lichý týden pouze obě děti ve čt odpoledne do 18h.
Samozřejmě vím dopředu, že mi to takto vyhovovat určitě nebude, hlavně v lichém týdnu bych si přál přidat st - čt s přespáním, v pá do školy, což mi bylo tentokrát zamítnuto, stejně tak jako sudý týden obě děti st - po.
Lichý týden pouze toto čt odpoledne vím, že nebude fungovat, protože má holka kroužek tance, což po konci znamená jít maximálně někam na zmrzlinu a jet s dětmi nesmyslně na 18h k BM, tady určitě budu usilovat o přespání dětí s přidáním středy.

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 12 led 2020 10:42

Jen malé rady:
1. ačkoliv teď soudkyně řekla, že SP neuzná, tak příště to klidně zase navhni a bojuj za to, uváděj argumenty. Jestli to příště vezmeš jako fakt, že SP nebude, a budeš hájit jen minimalizaci svých ztrát z výlyčné péče, tak budeš pouze v defenzivě a zase tě o kousek oberou. Mnohokrát se mi stalo, že na jednom stání soudkyně jasně řekla svůj názor a při dalším jednání se zachovala rozdílně. Prostě bojuj za svůj názor, ukazuj že nesouhlasíš.
2. pokud je ve čtvrtek kroužek tance, který navrhla matka, a ty nebudeš mít prostor na dítě, tak to takto jednoduše řekni před soudem. Přehraj to na matku: "trvá matka na kroužku tance? jak se potom mám s dítětem potkat? navrhuji že dítě přespí u mne." Jen ať se matka potí nad tímto nesmyslem, že ti sice dá dítě ale současně tě nutí do kroužku tance `v zájmu dítěte`.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 12 led 2020 12:52

Mas ted tedy vic nebo min, nez s tebou deti byly predtim??
Jinak jak pise marek - na SP trvej, nenech to hrat na "dohodu", otec souhlasi s ..
Podle me to dobre neni, ze jsi ted "souhlasil" s tim co pises. Vic nedostanes. A mit takhle rozkouskovana odpoledne na par hodin, a jeste ke vsemu nekdy jedno dite, jindy druhe ... - nebude to brzy bavit tebe ani deti...
No a otazky pro znalkyni - ty jsi mel poslat pred vypracovanim posudku, aby bylo jasne k cemu ma posudek vest. Kdyz ji ted posles otazky (treba castecne rozporujici posudek, a vedouci ji k vysloveni veci ktere vyslovit nechce), dobre se pripravi a najde si zduvodneni. Copak soud posila predem otazky svedkum? Posle je snad podezrelemu policie? Ja bych to nedelal. Perfektne bych se sam pripravil, na co a jak se chci ptat, a poslal soudu jen obecne ze chci predvolat znalkyni k vysvetleni nejasnosti v posudku.
(edit - ale urcite si nemyslim, ze by ti to ted k necemu pomohlo ... snad jen k lepsimu pocitu ze jsi bojoval. Od zacatku mi to jako snaha zvratit stare rozhodnuti bez jasne podpory deti prislo jako odsouzene k nezdaru. Proste ber kazdou hodinu o kterou to bude vic nez si mel jako velkou vyhru :-) )

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 13 led 2020 13:55

Ja bych urcite navrhoval i v tom tydnu co mas deti ct - ne aspon minimalne 1 den navic, protoze vracet decka v nedeli odpoledne je kravina. Urcite bych chtel vracet decka v utery a modlil se, aby soudkyne dala aspon vraceni decek v pondeli rano do skolky / do skoly.....takhle si kazit vikend s deckama to by mi ukrutne vadilo.
BTW typicky prusvih slabeho muze 3S je ze ten soudni prusvih vidis jako ze bejvalka ustoupila i ty jsi ustoupil a s navhem soudkyne jsi souhlasil - FYI to co popisujes je vysledek manipulace soudkyne - natlakem a zastrasovanim si te soudkyne povodila jako loutku do situace kdy se otec u soudu sam od sebe podela a sesype, soudkyne kvakne nejake naucene zastrasovaci bububu a otec uz ustupuje i z pozic uplne porazeneho do pozic zadupaneho do zeme....nakonec tam takovy zastraseny slaby podelany tatinek ani tu SP nebude zadat a cely stastny odejde od soudu s tim ze ztratil den s deckama ....ale mohlo to dopadnout i hure.
Konkretni otazky znalkyni bych soudu urcite neposlal a poslal bych jen obecne ze chci dotazovat znalkyni za ucelem vyjasneni rozporu v posudku a nic vice, ty "rozpory posudku" bych si nachystal na znalkyni soukrome na papir, otazky jak psal drive Tulen a dukladne bych se to nabifloval a u soudu jel jako preskakujici gramodeska, ale na tohle je fakt lepsi tam mit advokata nebo nekoho zde

Odpovědět