Pribeh...

Odpovědět
Be_Be
Stálice fóra
Re: Pribeh...

Příspěvek od Be_Be » 11 bře 2020 18:39

Tak zrovna dítě s neštovicemi jsme "na styk" dostali také. Jen pro ukázku. Jinak na nepředávání u nás zabralo skutečně až podání VRka a zajímavé bylo, že následně se soudkyně dopisem dotazovala, jestli ne/probíhá i nadále - je to běžné?

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 11 bře 2020 20:34

Lama píše:
11 bře 2020 11:49
Kanón píše:
11 bře 2020 10:58
T25 píše:
10 bře 2020 21:34
matka tvrdi, ze musí byt u ni doma po inkubacni dobu,
Jak matka tvrdí? Matka ať si tvrdí co chce. Máš nějak určený styk ne, tak na tom trvej. Pokud by nechtěla předat tak volej ospodbabě ať jí vysvětlí že předat musí, pokud k předání nedojde napiš stížnost na soud (tuším návrh na výkon rozhodnutí se to jmenuje). Že je nemocný nebo v inkubační době nehraje roli, od lékaře by žádné lejstro na jehož základě by se styk neměl uskutečnit neměla dostat. Moje bývalá to zkusila a neuspěla, já jsem jel 250 km pro syna s neštovicemi. (autem místo obvyklého vlaku)
U nás se ospodbába postavila za dítě, že to je v zájmu dítěte a přikryla to doktorka. A to ani nebyla inkubačka, ani neštovice. Jen obavy z koronaviru: to víte, u vás v Praze to teď řádí... , děti oslabené po předchozí nemoci, jsou vysoce ohroženou skupinou.
Všechno je to o lidech. Já jsem už z dřívějška kdy matka zkoušela nějaké teploty a virozy aby děti nepředala měl s doktorkou vykomunikované že jsem plně schopen a ochoten o děti pečovat i v době nemoci, že já i děti o to moc stojíme aby jezdily domů a naštěstí doktorka to pochopila a matce na to nepřistoupila. Takže nyní to už matka ani nezkouší, předáváme i s menší teplotou, naštěstí nikdy na tom nebyly tak, že by předání nebylo možné s ohledem na jejich zdraví.
Naposledy upravil(a) Kanón dne 11 bře 2020 21:04, celkem upraveno 2 x.

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 11 bře 2020 20:58

Simpson123 píše:
11 bře 2020 13:34
Imho tyhle zeny vedi ze otec je typ 3S (slusny, spolehlivy, slaby). U 3S neni schopnost jak se proti tomuhle nepredavani (pod nejruznejsimi zaminkami) ze strany matky postavit.
I ta OSPOD baba si otce po 2-3 schuzkach otipuje, jiste pozna ze je to dalsi slusny otec co nebude delat velke problemy. I soudkyne to podle meho rychle pozna jakeho otce pred sebou ma (hned na prvnim jednani) a to stejne na 100% pozna i soudni znalec. Zakladni charakterove a povahove rysy pozna skoro kazdy a nemusi byt vzdelanim psycholog.....a pak uz to jede logicky dle prani silne alfa matky, protoze vsichni zainteresovani vedi ze to projde a ze otec nic moc krom poplakavani na OSPOD neudela, ze se necha uchlacholit, ukecat, zastrasit....
Vlastne nejvic zajimava vec je, ze tihle kluci 3S si to neumi pripustit ze jsou jasnymi 3S, napr T25 se tady opakovane bil v prsa ze neni 3S, ale realita je realita a tan chlap od Lamy dtto.
Podle meho kdyz je chlap 3S a ma decka s alfasamici (zena dela velke problemy) lepe udela kdyz poslechne rady antistridavkare Klimese a decka odepise a zalozi novou rodinu.
Vedeni blative soudni valky o decka proti fanaticke majitelce decek je podle meho u 3S muze totalne prohrana snaha, skoda penez, skoda nervu. Tu energii muze 3S muz venovat jine rodine a byt uzitecny.
Souhlas. Ale hrají tam roli i další faktory. Hlavně známosti, možná i peníze. Já u sebe to vidím takto: ospodbaba dobře ví že se nevzdám, na soud už jsme poslali spoustu návrhů, odvolání i dvakrát ÚS, ale přesto u soudu - děti matce s odůvodněním špatné komunikace a že matka je prý primární pečovatel.To, že je problém s komunikací na straně matky a že primárního pečovatele z matky "udělala" soudkyně svým uvaleným PO s tím, že mám strpět péči matky to už nezmiňuje. U nás na maloměstě je to tak. Advokátka zastupující u soudu při opatrovnických sporech je tady jen jedna. Kancelář kousek od radnice kde sedí dvě ospodbaby.(vedoucí ospod je jen loutka na braní peněz, který ani nechápe rozdíl mezi SP a rozšířeným stykem, takže to tam vedou ty dvě). No a když tahle paní zastupuje matku, kdy za ty roky se tam všichni dobře znají, tak vidím u soudu že vše funguje jak dobře promazaný stroj - PZ matky-ospodbaba-soudkyně. Takže proti tomuto je těžké bojovat. Samozřejmě to není nemožné, takže nyní leží má stížnost na ospodbabu na Krajském úřadu a odvolání na KS. Pak bude ÚS a pak při první příležitosti začnem znovu. Možná až bude po všem sem také napíšu svůj příběh a třeba si z něj někdo vezme nějaké ponaučení, jako já jsem se snažil a snažím si něco vzít.
S tím zakládáním nové rodiny. Možná u mladých ano, ale vždy je tu riziko že to dopadne stejně.

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 11 bře 2020 21:03

Be_Be píše:
11 bře 2020 18:39
Tak zrovna dítě s neštovicemi jsme "na styk" dostali také. Jen pro ukázku. Jinak na nepředávání u nás zabralo skutečně až podání VRka a zajímavé bylo, že následně se soudkyně dopisem dotazovala, jestli ne/probíhá i nadále - je to běžné?
No já jsem dítě s neštovicemi "nedostal", já jsem ho naopak i s neštovicemi chtěl...
To asi běžné úplně nebude, škoda že nemám takovou soudkyni....

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 12 bře 2020 14:44

Podle me je strasne dulezite, aby mnohem vice otcu chtelo SP! Proste porad (i v roce 2020) sem dal Tulen odkazy na konferenci o SP kde se doctes z nejakeho pruzkumu v CR ze cca 85% otcu nakraci na soud s dohodou o vyhradni peci matky. Dokud bude tohle cislo například 50%, 60%, 85% necekam obecny, silny posun mysleni OSPOD a soudu a advokatu a taky verejnosti.....proste protoze je SP stale neco minoritniho a vetsina otcu to nepozaduje, ....
Proto si moc vazim kazdeho otce ktery se do toho pusti a SP pozaduje.

aktuální data: 2016: ženy: 75,5 %, 7,9 %, společná/střídavá: 16,3, jiná osoba: 0,3 %
- existuje pouze jediný výzkum, který se tohoto týká, je tento: analýza zveřejněná v roce 2001
v časopise Právo a rodina, které byla v průběhu jednoho roku provedena u okresního soudu
ve Žďáru nad Sázavou. Z 301 případů, u kterých proběhlo řízení o úpravě výchovy a výživy, se
otcové v 84% svěření dětí do vlastní péče vůbec nedomáhali. Ze zbylých případů, kdy se
svěření do péče domáhali pouze oni nebo zároveň s matkou byli úspěšní v 57% případů (do
podílu jsou započteny také případy, kdy soud rozhodl o tzv. dělené péči (rozdělení dětí,
střídavá nebo společná výchova). Je otázkou, z jakých důvodů muži svěření dětí do výchovy
nenavrhují, může jít o pocit, že jde o předem prohraný boj, může to být ovšem také
způsobeno vlivem tradičního uspořádání rolí v rodině.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 12 bře 2020 17:47

Lama píše:
….U nás se ospodbába postavila za dítě, že to je v zájmu dítěte a přikryla to doktorka…..
Na tom chtelo HNED s tou ospodackou pracovat. OK, chapu, jasne, ma obavy, …. jakesi minimalni nebezpeci hrozi … Ale prece je v zajmu ditete aby co nejvic casu travili s otcem. OK, pojdme tedy tenhle tyden zrusit, ale domluvit se jasne a pisemne s matkou o nahrazeni tehdy a tehdy …. to by bylo fajn, ne?
Coze, matka nechce? No tak to asi tim duvodem nebude koronavirus, to asi bude spis zastupny problem, ne? Co si o tom myslite vy?
Hmm, takze to sepiseme ... ospod tedy stoji za tim ze pro dite je dobre aby nyni u otce nebylo a aby se ten ztraceny cas nijak nenahradil??

No a podle zaveru - VR s tim ze podobne zastupne veci (viroza, koronavirus, pocasi) matka pouziva casto a jejich frekvenci zvysuje a cas odmita nahrazovat.
Nebo dohoda o nahrade casu - matka ztrati motivaci cas takhle krast, kdyz ho vzdy bude muset nahradit, I tak ze se ji to hodit nebude.

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 12 bře 2020 20:53

To Simpson:
Já jsem od počátku požadoval a prosazuji stále svou výlučnou péči (stejně jako matka). SP jsem nabídl jako kompromis na mediaci, matka nesouhlasila, že to co mám úplně stačí. I v odvolání ke KS mám jako hlavní petit svou VP, alternativa SP. Mám lepší zázemí, jsou tu doma, mám na ně čas, chtějí tu být víc, mají tu kamarády a hlavně SP na 300 km je problém -2 školy. A je také jasné že kdybych chtěl pouze SP, tak soud řekne že 2 školy ne, SP není vhodná, otec VP nechce, takže děti matce. Ale na druhou stranu školu jde řešit i jinak- třeba domácí výuka u jednoho z rodičů, nebo asymetrickou SP.
T25 snad promine...

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 12 bře 2020 22:41

Dnes jsem mel mit na odpoledne obe deti, mel jsem akorát holku, v pondělí mam podle soudniho rozhodnuti odpoledne s klukem, který bude mit nestovice presne tyden. Matce jsem napsal, ze si pro nej prijedu v obvykly cas, odvětila však, ze to neprichazi v úvahu do konce pristiho tydne, kdy mam mit obe deti od ctvrtka do pondělního rana, dal se o tom se mnou nehodla bavit. Zítra zavolam na OSPOD, ale nepřikládám tomu moc velkou vahu, cekam odpověď ve stylu "prineste spis, založíme", jako jsem to uz mnohokrat udelal, pouze se pak na to podivala soudkyne při jednani, ale to je tak vsechno. V pondělí budu ve stanoveny cas před panelákem, ale vim, ze mi dite nepreda, volat policajty a vystavit kluka stresove situaci, protože matka 100% pak rekne klukovi, ze na ni tatinek zavolal policii ?

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 12 bře 2020 23:20

tulen2 píše:
12 bře 2020 17:47
Lama píše:
….U nás se ospodbába postavila za dítě, že to je v zájmu dítěte a přikryla to doktorka…..
Na tom chtelo HNED s tou ospodackou pracovat. OK, chapu, jasne, ma obavy, …. jakesi minimalni nebezpeci hrozi … Ale prece je v zajmu ditete aby co nejvic casu travili s otcem. OK, pojdme tedy tenhle tyden zrusit, ale domluvit se jasne a pisemne s matkou o nahrazeni tehdy a tehdy …. to by bylo fajn, ne?
Coze, matka nechce? No tak to asi tim duvodem nebude koronavirus, to asi bude spis zastupny problem, ne? Co si o tom myslite vy?
Hmm, takze to sepiseme ... ospod tedy stoji za tim ze pro dite je dobre aby nyni u otce nebylo a aby se ten ztraceny cas nijak nenahradil??

No a podle zaveru - VR s tim ze podobne zastupne veci (viroza, koronavirus, pocasi) matka pouziva casto a jejich frekvenci zvysuje a cas odmita nahrazovat.
Nebo dohoda o nahrade casu - matka ztrati motivaci cas takhle krast, kdyz ho vzdy bude muset nahradit, I tak ze se ji to hodit nebude.
Souhlas. Ale není to můj boj.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 13 bře 2020 08:51

Dnes jsem mel mit na odpoledne obe deti, mel jsem akorát holku, v pondělí mam podle soudniho rozhodnuti odpoledne s klukem, který bude mit nestovice presne tyden. Matce jsem napsal, ze si pro nej prijedu v obvykly cas, odvětila však, ze to neprichazi v úvahu do konce pristiho tydne, kdy mam mit obe deti od ctvrtka do pondělního rana, dal se o tom se mnou nehodla bavit. Zítra zavolam na OSPOD, ale nepřikládám tomu moc velkou vahu, cekam odpověď ve stylu "prineste spis, založíme", jako jsem to uz mnohokrat udelal, pouze se pak na to podivala soudkyne při jednani, ale to je tak vsechno. V pondělí budu ve stanoveny cas před panelákem, ale vim, ze mi dite nepreda, volat policajty a vystavit kluka stresove situaci, protože matka 100% pak rekne klukovi, ze na ni tatinek zavolal policii ?
[/quote]

Ano nejaky stres decka tam bude, jako vzdycky. Ale za ten stres decka je zodpovedna matka tim ze nedodrzuje co dodrzovat ma. Navic ty proste musis zahajit tyhle neprijemne procesy a zavolat tu polici a dokumentovat mareni styku abys v tehle discipline dosahl zkusenosti a byl obratny a matce ukazal ze kdyz mari dostavi se neprijemnosti a bude mit ostudu v baraku, bude krik atd.. Sam jsi drive psal ze se to nepredavani opakovalo uz mnohokrat a ze na ty policajty nebyls nachystany, kdyz je na Tebe poslala matka tak jsi dokonce vydal deti i ve svym case protoze jsi nezkuseny a hloupy...takze milanku vylez ze sve ublizene a bolestinske ulity nezkuseneho hlupaka a koukej se to naucit. Na poprvy to bude trochu opruz, ale na podruhe uz to bude rutina a po 10x uz budes v klidu a "profesionalne obratny".
Me fascinuje ze jsi tak mekky 3S, prece uz v te komunikaci s matkou kdyz oznamuila ze nepreda musis naznacit ze riskuje, zastrasovat ji neprijemnostmi, policajty, atd. at megera celou noc nespi a tesi se n tyjatr s policisty....a halvne pak to provest....pokud matce nezneprijemnis jeji levoty tak je to moralni hazard, protoze si alfasamice rekne ze ji to proslo a bude v tom pokracovat a vic a vic.

Odpovědět