Pribeh...

Odpovědět
Cupet
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od Cupet » 22 kvě 2020 07:54

Be_Be píše:
21 kvě 2020 15:15
Jediný muž "na druhé straně", na kterého narazil muž byl u odvolacího soudu (v Olomouci) a choval se nad nejhůř. Bohužel ani to nezaručí nic.
Je to tak. U prvního odvolání tam byli dva. Jeden jen seděl a ten druhý byl hajzl jako by snažil trumfnout paní předsedkyni (taky pěkná podegra). U druhého odvolání byli všichni chlapy. A nic. Jenže tam se v rozhodnutí moc nevyjadřovali, na mé argumenty to moc dobře nešlo. Jeden se při vyhlašování na mě díval dost smutně a zjevně nesouhlasil. Asi nic proti těma dvěma nesvedl. Není to je o ženských. Mě připadá, jako by rozhodovali zamindrákovaní a snažili se mstít či co. Nedovedu si to jinak vysvětlit. Není to jen proti otcům, i pár matek to poznalo.

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 22 kvě 2020 08:31

Nepřeceňujme schopnosti a možnosti soudců. Jsou to jen lidé a jako každý mají tendenci si zjednodušit práci.
Vetšinou vidím tady v diskuzích situaci, že matka nemá zábrany udělat razantní kroky a podsunout důkazy na svou stranu. Otec spoléhá na férplay a na empatii okolí "přece tu nespravedlnost musí všichni vidět", dejte mi dítě a já vám potom ukážu, že to s ním všechno zvládnu...
Soud tak má na straně matky agresivní návrh podložený důkazy (ikdyž zkreslenými nebo vylhanými), dítě matka ukradla a je u ní zvyklé. Proti tomu je otec, který svým návrhem "jen přidělává práci". Tak jak asi soud rozhodne?
Domnívám se, že v těchto případech musí otcové vzít tak trochu zákon do svých rukou, na agresi matky odpovídat také agresí Tím myslím třeba si vzít dítě k sobě na stejnou dobu jako matka už od počátku, upravit si práci, chodit do školky/školy/k doktorům a sbírat na to důkazy. Tím přesvědčí, že jsou ochotni a schopni se o dítě postarat, že je na ně dítě zvyklé, že to prostě nebude žádné riziko.
Nelze říct u soudu, že až začne střídavá péče, tak tohle všechno zajistí. A hlavně si uvědomit, že starosti a ostražitost nikdy neskončí.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 22 kvě 2020 10:41

Odpovidat na agresi agresi - to ne, cele to spise musi byt o inteligenci, promyslenosti, vytrvalosti a soustavnem usili, zapojeni poradny, vyuzivani uplaceni penezi, atd..
Jde spise nejvic o to aby otec pokud mozno zavcasu pochopil pravidla hry. Me to trvalo 1,5 roku nez jsem pravidla hry s matkou o deti v zakladu pochopil, ale znam mnoho kamaradu rozvedenych co pravidla hry nepochopilo a roky a roky delaji jen chyby.
Napriklad zakladni pravidlo hry ze jedine na cem nejvic zalezi je dostatek casu straveny s deckem - to jsem opravdu dlouho nemohl vstrebat, porad jsem jen jako idiot resil verbalni utoky matky na otce a vycitky a celou tu tunu spiny co z matky lezly jako argumentace proti jakekoliv peci otce.....dnes se tomu jenom trpce usmivam, at si zvani matka ty svoje argumenty ja si jedu svou linii, me zajima decko a ne bludy matky....tak napr. tohle mi trvalo 1,5 roku nez jsem pochopil a ejhle jak se na kydani spiny ze stran matky prestane reagovat, nebo se nauci regovat poucene tak to i tu matku prestava pozvolna bavit....bohuzel znam nekolik kamaradu co z tyhle hadaci faze o pitomosti (zastupne trapnosti ala obleceni, boty, strava, atd.) nevybredli ani po 5 letech....
Mimochodam druhe zakladni pravidlo je ze soudy a OSPOD a cely system je otci nepritelem....taky jsem byl na zacatku idiot a malam jsem se soudil ...nastesti mi to zde zkusenejsi rozmluvili...
Jo a imho 3.pravidlo je neco co mam problem schroustat dodnes....pravidlo dlouhodobe studene valky o deti....trva to vecnost a roky a roky....nema to konec....to je proti prirozenosti uvazovani chlapa, my to chceme rychle a jasne rozhodnout....ale to nejde a vsechno to plahoceni se s nepratelskou matkou - majitelkou deti je strasne dlouhodobe - skoro "bez konce"....obcas mam sen, ze uz jsou moje decka dospele ja stary a uz je klid....ale to bude u me tak za 15-20 let.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 22 kvě 2020 11:21

Simpson123 píše:
22 kvě 2020 10:41
Odpovidat na agresi agresi - to ne, cele to spise musi byt o inteligenci, promyslenosti, vytrvalosti a soustavnem usili, zapojeni poradny, vyuzivani uplaceni penezi, atd..
Jde spise nejvic o to aby otec pokud mozno zavcasu pochopil pravidla hry. Me to trvalo 1,5 roku nez jsem pravidla hry s matkou o deti v zakladu pochopil, ale znam mnoho kamaradu rozvedenych co pravidla hry nepochopilo a roky a roky delaji jen chyby.
Napriklad zakladni pravidlo hry ze jedine na cem nejvic zalezi je dostatek casu straveny s deckem - to jsem opravdu dlouho nemohl vstrebat, porad jsem jen jako idiot resil verbalni utoky matky na otce a vycitky a celou tu tunu spiny co z matky lezly jako argumentace proti jakekoliv peci otce.....dnes se tomu jenom trpce usmivam, at si zvani matka ty svoje argumenty ja si jedu svou linii, me zajima decko a ne bludy matky....tak napr. tohle mi trvalo 1,5 roku nez jsem pochopil a ejhle jak se na kydani spiny ze stran matky prestane reagovat, nebo se nauci regovat poucene tak to i tu matku prestava pozvolna bavit....bohuzel znam nekolik kamaradu co z tyhle hadaci faze o pitomosti (zastupne trapnosti ala obleceni, boty, strava, atd.) nevybredli ani po 5 letech....
Mimochodam druhe zakladni pravidlo je ze soudy a OSPOD a cely system je otci nepritelem....taky jsem byl na zacatku idiot a malam jsem se soudil ...nastesti mi to zde zkusenejsi rozmluvili...
Jo a imho 3.pravidlo je neco co mam problem schroustat dodnes....pravidlo dlouhodobe studene valky o deti....trva to vecnost a roky a roky....nema to konec....to je proti prirozenosti uvazovani chlapa, my to chceme rychle a jasne rozhodnout....ale to nejde a vsechno to plahoceni se s nepratelskou matkou - majitelkou deti je strasne dlouhodobe - skoro "bez konce"....obcas mam sen, ze uz jsou moje decka dospele ja stary a uz je klid....ale to bude u me tak za 15-20 let.
Hele, co ti v v tomto směru nejvíc pomohlo, aby jsi to začal fakticky realizovat?
Protože chlap na to skáče uplně spolehlivě. Nechá se vmanipulovat do té hry, kdy se vlastně brání proti kontrukcím, naprosto zbytečně. Racionálně ví, že to je blbost, nereagovat. Ale pak to přijde a to je snad nějaké nutnání odepisovat- párek v rohlíku měli , protože do svačiny se vylilo pití ... čepici neměli protože, se rozpárala ... zimní boty si nevzali, protože na ČHMU psali, že bude 10 st.... uááááá.
Přitom je t úplně, ale uplně zbytečný, všechno je špatně. A

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 22 kvě 2020 17:39

Lamo nejvic mi pomohl Tulen2, radil jsem se s nim pred kazdym kolem poradny a do detailu jsme resili co mam rikat + zpetna vazba po kazde poradne + analyza co se rikalo a jak na to reagovala matka + psycholog, moje chyby a omyly .....
Hele jsem sice sectely a VS vzdelany ale delal jsem hrube chyby v navrzich i ve stylu komunikace a moje zkusenost je ze bez nezaujateho poradce to proste chlap nezvadne.
A i ta poradna - do toho me taky dokopnul Tulen, ja nevim proc ale strasne dlouho (cca 1,5 roku) jsem tam nechtel jit a predstava resit osobni veci s cizim psychologem mi byla neprijemna.
Pamatuju si jak jsem padal do pasti co mi moje majitelka deti chystala a fakt to je naucitelne....pri tech analyzach s odstupem taky clovek pekne vidi ze i maminka neni az tak moc kreativni....s odstupem casu rekl bych ze se ty blaboly matek podobaji jako vejce vejci....nakonec nejobtiznejsi je opravdu zachovat chladnou hlavu, klid a rozvahu....je to ale strasny napor na nervy, chodil jsem z te poradny jako spraskany pes a jiste dementni spinavosti co tam matka kydala asi nezapomenu ... ale bez poradny to fakt imho nejde.

Odpovědět