Pribeh...

Odpovědět
Lama
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od Lama » 26 zář 2018 10:53

Petr_Novak píše:
26 zář 2018 10:35
U nás má každé dítě jiné kroužky a sport co týden (SP týden/týden).
Mají to velmi pestré, nenudí se a jak budou větší, tak si sami řeknou co z toho chtějí dělat výlučně.
A jak to vzniklo? Jak daleko od sebe bydlíte?
Dovedu si to u spousty kroužků předtavit - naše děti třeba rádi chodí na keramiku jen občas, sami nechtěli závazně přihlásit, jen občas jí, když je škaredě, nemaj jiné plány. Ale leckde by to moc nešlo- má to nějakou návaznost.
U nás si hodně o kroužcích rozhodují děti, takže si moc nedovedu předtavit, že si vybeo cíleně jeden týden to, druhý to. Kdyby chtěli vozit k tátovi do města na kroužek, tak je tam vemu i v jeho dny (zatím nemaj) . On si je zas po kroužku vyzvedává i u mě, funguje to. Bydlíme teda cestou z jeho práce. Ostatní kroužky mají ve škole.
Ikdyž je pravda, že pokud by to nevadilo v kroužcích a dětem, tak bych pro střídání kroužků ob týden neměla problém.
Spíš mi to překvapuje.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 26 zář 2018 12:32

Loni jsem chtěl pro děti sport, aby se hýbaly. BM chtěla kroužky ve škole, protože nebyla schopna děti vyzvedávat a někam vozit. Že bych děti vozil já i v jejím čase bylo jako kdybych jí děti unášel. Děti tedy chodily do kroužků ve škole podle výběru BM a já platil. Ten klid mi za to stál. Letos stejná diskuze ale s tím rozdílem, že jsem už nechtěl vyhazovat peníze za kroužky, ale chtěl sport. BM zase chtěla nařídit kroužky a opět se bavit nechtěla, takže jsem si to zařídil po svém a ona tím pádem taky.

To víš, že by to šlo v pohodě zařídit, že bychom se domluvili kdo kdy a kam vozí děti bez ohledu na to čí to je týden. Když se ale nechce, tak se udělá problém z čehokoli. Už mě to ani nepřekvapuje.
U kroužků ať si řeknou a chodí kdy chtějí kam chtějí a mění se to klidně co měsíc. Tam je to fakt jedno a je to spíš o zábavě v rámci školy a družiny. U sportu už to není tak jednoduché a děti na to nemohou mít tak velký vliv. Každý na to má svůj názor, prosím nekamenovat. To, že chodí na tréninky jen ob týden je ale na prd. Říkám si, že alespoň něco.
Ambice nemám a ony si za chvíli děti řeknou sami.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 26 zář 2018 15:00

Hm, si moc nedovedu představit sport, kde toto projde, jak u trenérů, tak u ostatních dětí, které musí co týden. Možná tak nějaký sport na úrovni kroužků. Ale ted je všechno hned vrcholové. ... Syn třeba ted přišel s házenou... Od páté třídy tréninky 8x týdně. :-S

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 27 zář 2018 09:52

Koukám, že jsou obdobné problémy všude...Já teď zase řeším s BM docházku malého na fotbal a domluva je v nedohlednu. Treninky má po - st - pa od 16 hodin, ve st ma skauta, takze by na fotbal mohl chodit v po a v pa, coz by v pohode stacilo, jenze tomu tak nebude, protože mam deti v jednom tydnu v po-st-a potom vikend, v pondělí tedy se mnou na fotbal muze, v patek uz ne, protože mam deti az od 18 hodin, druhy tyden, kdy mam deti v ut a ve ct tudíž malej nemůže na tréninky vůbec, protože BM prohlásila, ze ji fotbal nezajima a ze tam kluka vozit (5min cesty autem ) nebude. Nabidl jsem ji tedy, ze ho tam v po a v pa v jejím tydnu odvezu a po treninku hned privezu, o cemz ale nechtěla ani slyset, protože jsou to jeji dny, neda se tedy delat vůbec nic a kluk, kterého fotbal nesmirne bavi, o nej brzy prijde….

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 27 zář 2018 10:22

S pátky bych měla taky problém, odjíždíme tak v 50% případů pryč.
Přítel třeba se svými dětmi taky hodil vidle do pátečních zájmů dětí- jezdí pro ně 200 km, vidí je jednou za 14 dní a ex mu tam nasr.ala v zájmu dětí fotbal... A tváří se ublíeně, že kvuli tatínkovi...

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 27 zář 2018 11:24

Ok, rozumim, pokud mam po patku deti na vikend ja, tak snad není problém, ale nejde to, protože je mam az od sesti. Druhy patek a nasledne vikend, kdy je ma BM by trenink ozelel, ale jde tady napr. i o to pondělí, kdy je ma BM, ale na trenink nemůže...a také vim, ze BM s detma moc nikam nejezdi, maximalne nekdy v sobotu nebo v nedeli, takze by to slo v pohode skloubit, kdyby byla alespoň trochu rozumna, coz není ani nahodou.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 zář 2018 11:26

Lama píše:
27 zář 2018 10:22
S pátky bych měla taky problém, odjíždíme tak v 50% případů pryč...
To asi vetsina lidi, nikdo nechce, aby druhy rodic diteti naplanoval nejakou aktivitu bez jeho vedomi prave na patek. Na druhou stranu T25 ma deti patek od 18-ti .... tam asi nic nebrani tomu, aby to bylo hned po skole, aby ten trening alespon v jeho tydny chodit mohl, kdyz chce.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 27 zář 2018 14:33

Ve sportu kam chodíme mají zatím pochopení, že tam chodí 2x týdně, ale jen v mém týdnu. Chápu, že to v budoucnu bude problém, ale aktuálně není a dokud to takto půjde, tak nic řešit nebudu. Hlavně že se hýbou a trenéři jim dávají sodu včetně učení respektu, disciplíny.... Ublížit to nyní nemůže.
Nějaké ambice na mistry světa nemám ani já ani BM, takže tvrdé prosazování nějakého super zájmu dítěte tady nyní není.

Očekávám, že za rok za dva to bude ale divoké, pokud se nebudeme chtít domluvit. Já už viděl takových zvratů, že jsem připravený na všechno.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 27 zář 2018 17:55

Petr_Novak píše:
27 zář 2018 14:33
Ve sportu kam chodíme mají zatím pochopení, že tam chodí 2x týdně, ale jen v mém týdnu. Chápu, že to v budoucnu bude problém, ale aktuálně není a dokud to takto půjde, tak nic řešit nebudu. Hlavně že se hýbou a trenéři jim dávají sodu včetně učení respektu, disciplíny.... Ublížit to nyní nemůže.
Nějaké ambice na mistry světa nemám ani já ani BM, takže tvrdé prosazování nějakého super zájmu dítěte tady nyní není.

Očekávám, že za rok za dva to bude ale divoké, pokud se nebudeme chtít domluvit. Já už viděl takových zvratů, že jsem připravený na všechno.
A s tím mám docela problém, začít s něščím, co není udržitelné. Pro všechny do budoucna jasná frustrace -jak dítě, trenéři, rodič... Tak spíš hledám , kde je to nějak trvale udržitelné alespon hypoteticky. Což sport s tréninky 8x týdně + víkend není.
my se naštěstí na týden dohodnem, jen je logistika na mě, ta s věkem dětí pomalu odpadne. horší jsou víkendy, tak se to snažím směřovat na sport, kde ty soutěže jsou nárazově, ne co týden. Tomu se dá prohazováním víkendů či jen jednotlivých dětí přizpůsobit.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 27 zář 2018 23:06

Já věřím, že to je jenom dočasně a brzy se s BM domluvíme na jednotné linii. Teď to beru jako chaos po letech soudních bojů.

Odpovědět