Pribeh...

Odpovědět
T25
Uživatel(ka) fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od T25 » 03 pro 2018 17:29

...to je preci blbost, pokud mala dostane teplotu, tak se to muze stat z ruznych duvodu, které nemusi nutne souviset primo s danymi dny, kdy mam deti, o deti se zajimam a zajímat chci, i když jsou nemocne, jenomze mi to matka neumozni a resi zdravotni problémy tak, ze mi deti nepreda. Deti jsem vratil v poradku, teplotu vyresil, dnes deti sly normalne do skolky.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 03 pro 2018 17:46

Presne tak to asi na ospod bude, az vylicis jak to probiha.

Nemocne deti dlouhodobe nechavas u matky a neberes si je = chces pecovat jen o zdrave deti.
Protoze si je neberes a nejsou u tebe kdyz jsou nemocne, a s kazdym prdem k doktorovi nebehas = nestaras se o jejich zdravi, nechodis k doktorovi, nechavas to na matce.
Matka si na opakovane nemoci u tebe stezuje, pisemne, ty ne = asi s nimi delas aktivity co vedou k nemocem, je treba ti domluvit.

Aha, vy jste se tatinku starat chtel ... ale rok (nebo dele?) vam matka nemocne deti nedava, a cas s nimi nahrazovat nechce ... No, proc jste neprisel driv? (....Asi vam to moc nevadilo, ze? Asi chcete ted tu starostlivou maminku za neco trestat, zejo? - tohle v zavorce si budou pracovnice myslet, a podle toho /ne/konat).

T25
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od T25 » 04 pro 2018 00:22

Nesmysl, starat jsem se vždycky chtěl a chci at byly nebo jsou deti zdrave ci nemocne, drive jsem však vždycky ustoupil az do doby, když jsem zacinal mit podezreni, ze toho matka zneuziva. Jedinou chybu vidim v tom, ze jsem to jiz radikalne neresil drive, navíc to se mnou matka nikdy neprobirala, proste rozhodla a hotovo, je také dulezite si uvědomit, ze se postupem casu chovani matky rapidne menilo. Drive bylo naprosto bezne, ze jsme k doktorce(um) jezdili spolecne, ted ani kolikrat nevim, jak na tom zdravotne deti jsou. A to, ze mela holka o vikendu teplotu se stalo po roce, odkdy plati soudni rozhodnuti o mem styku s dětmi, vůbec poprvé ( vikend předtím mel kluk zanet v oku, ale to je vse ). Ještě k tomu poslednímu odstavci - pokud si budou tohle pracovnice na OSPODu myslet, tak na tom postu nemaji co delat.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 04 pro 2018 07:37

T25 píše:
04 pro 2018 00:22
Ještě k tomu poslednímu odstavci - pokud si budou tohle pracovnice na OSPODu myslet, tak na tom postu nemaji co delat.
Ale tak to funguje. Musel bys narazit na někoho mladého, kdo má ještě chuť něco dělat. Počítej s tím, že každá OSPOD paní má 40+ takových případů jako jsi ty a tak se pravděpodobně nedočkáš ničeho jiného než usměrnění (bude ti jasně naznačeno, že je nemáš "otravovat") nebo kývání hlavou (které ale také nic nevyřeší). Takhle schůzka bude hodně důležitá - je potřeba se na ní připravit a dát najevo, že nejsi stejný jako těch dalších 40. A i tak budeš muset mít štěstí na úřednici.

A také nevím jak jsou karty rozdané, asi už to vše řešíš dost pozdě.

T25
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od T25 » 04 pro 2018 09:25

Diky za zpravu, ale samozrejme vim, ze tam nebudu vykladat nic o minulosti, ale o soucasnych pripadech. Dnes jsem mel odvezt rano deti do skolky, nakonec jsem vezl pouze kluka, matka mi totiž oznámila, ze ma holka kasel a ze s ni pojede k doktorce. Namital jsem, ze po skolce muzu jet k doktorce také a potom si vzit malou domu ( dnes je muj den ), ale matka se se mnou o tom nebavila a rozhodla, ze bude mala dneska u ni doma, mam uz toho vazne dost...

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 04 pro 2018 10:58

Koukni T25 krome jinych veci (nevyresil jsi si napr. odchod byvalky, nestravil jsi novyho chlapa, dokonce z toho co pises lze odvodit ze bys tu svoji krasotinku bral zpatky (viz to jak davas vinu novymu nabijeci za to ze se vas vztah rozpadl)) taky nechapes jednu zasadni vec:

1. Co se tyka jednani na OSPOD, u soudu, u psychologa, mluveni s matkou pokud dodrzuje dohody...no proste cele to soukoli opatrovnicke masinerie tam musis byt vstricny, ustupny, flexibilni, nechat si srat na hlavu a podobne velkoryse chovani otce tam je pro otce plus.

2. Ale co se tyka praxe chovani s matkou, tam musis ne recickama ale realnymi akcemi matce ukazat ze existuji hranice, ktere kdyz prekroci tak budes ucinne tomu celit.
100x tady bylo napsano ze cokoliv muzes jako otec prekousnout ale jedinou vec na svete prekousnout nemuzes a to je ta jedina vec na ktere opravdu zalezi a to je cas otce s deckama.
Ale ty T25 nejsi schopen reagovat primerene, matky se bojis, jako trdlo nechas matku s deckem odjet a pritom je tvuj den. Bohuzel v takove situaci musis jit do konfrontace, dite matce vytrhnout a odvezt pryc.
Pokud si pak matka bude stezovat, bude to ona kdo narazi na necinnost OSPODu, naopak matka se tam odkopa ze nepredala decko v den otce, OSPOD baba se bude matky sama ptat jak decko kaslalo, jak casto matka nepredava, jaka byla teplota, co doktor, velmi rychle se ukaze ze matka nemoci decek jen zneuziva aby nepredala.
Ale tohle je treba udelat od zacatku, ted matka moc dobre vi ze jsi T25 mekota, neinponujici trdlo co si necha libit cokoliv (bohuzel pravdepodobne tohle byl skutecny duvod vaseho rozchodu).
T25 bohuzel z toho co pises mi vychazi jako nejlepsi reseni aby ses s tim ze jsi mekke trdlo smiril a matce decka nechal, koukni zjevne na to nemas nervy a budes pak jen zklamany ze ti instituce okolo (tva vira v OSPOD je fakt komicka) nepomohly a ony ti nepomuzou.

T25
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od T25 » 04 pro 2018 11:38

Není to vira v OSPOD, nedelam si iluze, pokud nepomuze jednani tam, obratim se na soud. Nazývej si me jak chces, je mi to jedno a hlavne je to ted vedlejsi a rozhodne to nebyl důvod k rozchodu. A taky nebudu nikdy vytrhavat deti matce a delat podobny sceny prave kvůli detem, takovehle divadlo bych před nimi rozhodne nehral, aby mely z této situace ještě vetsi trauma nez mají doposud. Navíc malou ani k autu neprivedla, nechala ji doma v panelaku, kde ji hlidal ten kripl, k doktorce jela po tom, co jsem odjel s klukem do skolky.
Ano, tohle je naprosta pravda, ze zalezi hlavne na case otce stravenym s dětmi a dodrzovani alespoň momentalne stanoveného casu soudem, taky pro to udelam všechno dostupnými prostředky, které jsem uvadel vyse, ale rozhodne nebudu predvadet tyjatr před dětmi, to je hovadina.
Pokud instituce nepomohou, budu hledat jiné cesty, ale rozhodne se nevzdam, to si trochu spatne odhadl.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 04 pro 2018 13:24

Nechces chapat a zenes se do prohrane bitvy, protoze to hrajes spatne. Tak jak to chces udelat budes za troublemakera ty a ne matka protoze mareni styku ze strany matky neni nikde ve spisu, naopak maminka se vzorne stara a vse z hledika naseho opatrovnickeho systemu funguje na jednicku.

Koukni to vyhroceni se udela bez tyjatru tak ze jakmile se decko uzdravi a budes ho mit u sebe tak se matce nevrati a nechas ho u sebe dele a na OSPOD zaloziz lejstro ze si decko nechavas dele abys nahradil minule nerealizovany cas u otce + navrhy matce na smirne nahrazeni casu za kaslani a nachlazeni a jine krasopismactvi (lejstro musis sepsat inteligentne, to uz sam nezvladnes a musis to lejstro mit nachystany a sepsany dopredu).

Situace se okamzite vyhroti, matka zacne zurit, a toho ty se bojis, protoze na to nemas koule, bojis se matky.

Az pote co ukazes realny zajem o to se nenechat pripravovat o svuj cas s deckem ma cenu jakykoliv kolotoc OSPOD a soud rozjet, protoze vsem musi byt jasna tva snaha ze se matky nebojis, ze jsi pripraveny (zadokumentovat to u OSPOD tak aby matka byla ta co brani styku a nechce nahrady za nemoc). Pisou ti to tady i ostatni ze fakt ze to mareni styku nechavas matce projit si cely system (OSPOD, soud) vylozi jako ze otci to nevadi, funguje to u maminky dobre, maminka se stara o neboha nemocna kaslajici deticky, otec jen prudi a neni duvod neco menit.

Ale jak uz jsem psal taky si muzes sam rozhodnout ze na tohle vyhroceni nemas koule a muzes hodit flintu do zita a decka nechat matce a postupne se nechat odriznout, deticky budou mit kazdy druhy styk s otcem kaslicek a budou se lecit u maminky a jsi realne na styku 2/14 nebo 2/30 kdyz se maminka postara.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 pro 2018 13:32

Simpson123 píše:
04 pro 2018 13:24
jakmile se decko uzdravi a budes ho mit u sebe tak se matce nevrati a nechas ho u sebe dele a na OSPOD zaloziz lejstro ze si decko nechavas dele abys nahradil minule nerealizovany cas u otce
Tohle si myslim ze nemuze - uz je dany rozsudek, cas neni povinnost nahrazovat (prave proto musi otec trvat na case co ma mit - nebo vyzadovat "dobrovolne" nahrazeni toho casu matkou).
Pokud to udela, bude za veeelikeho troublemakera - nikde neni protokolovane zadne predchozi nepredani od matky, zadne sliby nahrazeni casu, ... muze se dockat vyrazneho omezeni a treba I asistovaneho styku.

Tohle mel delat dokud nebyla pece upravena - ted uz je pozde a nic mu nepomuze, a kdyz matka bude chtit, bude si ty nemocne deti stale nechavat doma a nenahrazovat, protoze je tak zvykla. Soud MOZNA neco udela, az to bude tak popate.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 04 pro 2018 13:35

nebo 2/365, to taky není výjimkou...
...

Odpovědět