Pribeh...

Odpovědět
Simpson123
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od Simpson123 » 04 pro 2018 13:53

Ok, uznavam ze rozsudek musi dodrzovat, cili cokoliv rozjizdet pres OSPOD nutno az po opakovane dokumentaci mareni styku + cislovane návrhy na výkon rozhodnutí na styk soudu.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 04 pro 2018 13:55

Uz to tady vlastne bylo:
... sam pises, ze v minulosti ti deti pod zaminkou nemoci mnohokrat nepredala, cas nenahradila ... No a co na to ty?
Po prvnim takovem pripadu bych hned upozornil ospod, aby ji vedl k respektovani rozsudku, normalni nemoc neni zadnym duvodem k nepredani. Hned pri druhem by putoval na soud navrh na vykon rozhodnuti, + na ospod opet zadost aby matky vedli k respektovani, a dotaz co ucinili po minulem oznameni, ... pri kazdem dalsim opet navrh, stiznost na ospod, pokud by byl necinny...

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 04 pro 2018 13:56

Z mého pohledu (a, bohužel, i zkušeností) se ženeš plnou (smírnou) parou do nepříjemností.
Tak například vidím, že nikde nemáš věci doložitelné. Píšeš například, že:
"Navíc malou ani k autu neprivedla, nechala ji doma v panelaku, kde ji hlidal ten kripl, k doktorce jela po tom, co jsem odjel"
No ale ona a ten kripl klidně u soudu řeknou cokoliv jiného (cokoliv), a bude to dosvědčené tvrzení proti Tvému osamocenému (netvrdím, že to přesně takto řeknou, ale vidím, že Ty to svoje tvrzení nedoložíš).
Je fajn, že nechces
"predvadet tyjatr před dětmi, to je hovadina.".
To ona to hovadina je, ale zase, nevíš, zda a co se z této informace dostane dětem, děti klidně mohou žít v pocitu, že "tatínek zase tyjátr dělá"; (opět, netvrdím, že jim to maminka takto přímo nakuká, ale ono stačí, když děti uvidí nervózní matku a nasraného "toho kripla" a ten Tvůj klidný a vstřícný přístup už nevidí, když u (ne)předání ani nejsou).
Dále mne zaujalo:
"Drive bylo naprosto bezne, ze jsme k doktorce(um) jezdili spolecne, ted ani kolikrat nevim, jak na tom zdravotne deti jsou."
Což je pro OSPOD a soud rovnice:
(ví, kde je doktor) + (neví, jak na tom zdravotně děti jsou) = (nezájem o děti)
(U mne soudkyně z toho, že vím, kde sídlí jejich doktor, dovodila, že matka informuje dostatečně. Takže si teď s paní doktorkou slušně a v pravidelných intervalech dopisuji.)

Rozumím tomu, o co Ti jde a že Ti na dětech záleží, ale nemám z Tvého postupu dobrý pocit.
...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 pro 2018 14:18

katalyzator píše:
04 pro 2018 13:56
..
Rozumím tomu, o co Ti jde a že Ti na dětech záleží, ale nemám z Tvého postupu dobrý pocit...
T25 - Nad timhle se zamysli, takhle to snad citime vsichni. Nebud nastvany jeste na nas, ze te "ponizujeme, delame si z tebe legraci, jsme ironicti".

Jen vsichni co ti pisou vidi, ze volis spatne postupy - proto jsi s detmi tam kde jsi.

Schvalne, jestli neveris, zkus to opet tak jak myslis - jsem zvedavy na pokracovani, snad to opet bude alespon pouceni pro dalsi.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 05 pro 2018 00:22

Ok, beru na vědomí, jsou to vaše názory a v mnohém pravdivé a podnětné. Vrátím se k počátku rozhodnutí o styku s dětmi. V listopadu loňského roku tomu bylo přesně rok, co OSPOD rozhodl o mém styku s dětmi, který nebyl kdovíjaký ( 1x za 14 dní víkend + v každém týdnu buď styk ut + čt do skolky, ze skolky a na 18 h k matce, druhý týden pon přespání u mně, st do skolky/ze skolky a na 18 h k matce a pak vikend ), alespoň nejaky a nebylo to pouze 1x za 14 dni, což nasledne potvrdil i soud, pricemz jsem zadal o SP, ale v danou dobu jsem vedel, ze ji nejspis nedostanu, soudkyne argumentovala tim, ze jsou deti prilis male na SP. Detem bylo v tu dobu necele 2 + 4 roky, zaroven však soudkyne podotkla, ze nic není nemozne v budoucnu. O par mesicu dále nasledoval další soud vyvolany matkou ohledne prazdnin, kdy nakonec soudkyne rozhodla de facto o SP přes prázdniny a fungovalo to skvele, neodpustila si i poznámku, ze mimo prazdnin mam v porovnani s jinými pripady styk s dětmi nadstandartni, coz si ja osobne nemyslim, ale budiz. Lonskou zimu pocaly podobne pripady ohledne nemoci, jako je tomu nyní, tenkrat jsem urcite pochybil ne z duvodu, ze bych se o deti v době nemoci nechtel starat, ale spis to bylo o me nevedomosti na co mam nebo nemam pravo, matka mi vždy předhazovala fakt, ze ma deti ve vyhradni peci a bude si tedy o těchto vecech rozhodovat sama. Od jara do soucasne doby deti nemocne nebyly, prislo to az nyní a proto logicky jiz věci budu resit třeba zitrejsi schůzkou na OSPOD. Vezmu si ze zitrejsi schůzky ponauceni at dopadne jakkoli a pote budu resit situaci v ramci mych prav. Nejsem skeptik, protože jsem zatím neudelal nic spatneho v ramci kroku s institucemi a nedostal jsem zatím vylozene na "frak", naopak soud u prvního stani posvetil vice dnu nebo vice mych styku s dětmi nez navrhovala matka. Sbiram v tomto smeru zkusenosti a vim, ze pristi rok az nastane ten pravy cas ( vetsi byt + prestehovani do města, kde deti s matkou bydli ) se budu opet pokouset o SP, deti budou o další rok starsi, dobře se na soud pripravim a hlavne nikdy nebudu stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko...Dnes jsem odvazel kluka, kterého jsme s matkou nemohli dostat z auta, protože rval, ze chce byt ještě s tatou. Takhle to chodi s dětmi každý tyden nebo kdykoli deti k matce odvazim, chápete uz trochu, ze co se tyce deti, tak se jedna o zcela jinou vekovou kategorii, nez s kterou třeba mate zkušenost ? Deti ve veku 3 a 5 jsou nejzranitelnejsi, protože porad nevi, co se s nimi deje.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 05 pro 2018 04:48

Poznámky k zítřejšímu setkání na OSPODu:
matka mi vždy předhazovala fakt, ze ma deti ve vyhradni peci a bude si tedy o těchto vecech rozhodovat sama
Nic takového jako "výhradní péče" se v zákoně nevyskytuje. Děti jsou svěřeny do péče, nejsou nikomu vyhrazeny. Rozdíl je v tom, že rezidentní rodič (co má dítě v péči) má povinnost péče, zatímco nerezidentní rodič má povinnost výživy (tu má ale pečující rovněž) a má právo styku (a s tím spojené péče), ale nikoliv povinnost, nemůže být k péči nucen (u SP ano).
soudkyne argumentovala tim, ze jsou deti prilis male na SP

To je jen její představa, odborná literatura se v tomto velmi různí. Našel jsem teď třeba: "http://www.rodice.wz.cz/V%C4%9Bk%20a%20 ... 4%8De..htm"
Dá se také argumentovat, že čím je dítě starší, tím více zapouští kořeny mimo domov a tím hůře snáší změnu (kamarádi, kroužky apod.). Z tohoto pohledu je pro SP vhodný věk nižší. Kde je psáno, že musí SP být 7/7 a ne třeba 3/3?
Přestěhování do města je dobrým krokem.
Zítra hodně štěstí.
...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 05 pro 2018 08:41

T25 píše:
05 pro 2018 00:22
....OSPOD rozhodl o mém styku s dětmi, který nebyl kdovíjaký ....
.... zaroven však soudkyne podotkla, ze nic není nemozne v budoucnu.....
...neodpustila si i poznámku, ze mimo prazdnin mam v porovnani s jinými pripady styk s dětmi nadstandartni....
.... se budu opet pokouset o SP, deti budou o další rok starsi, dobře se na soud pripravim a hlavne nikdy nebudu stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko...
Ospod prece o styku s detmi nerozhoduje, nema ti co narizovat jak s nimi nas byt. V tehle fazi si to prave prohral, jako mnoho a mnoho dalsich - nechal si matku at ti nadeli "minimum" a rozhoduje, doufal ze se dohodnete, nechtel delat "problemy" = sance na SP ztracena. Tahle prvni faze, ihned po rozchodu, je klicova - tady se musi +- vyrovnane stridat za cenu konfliktu, vysvetlovat detem proc a jak.
kecy, kecy, kecy - klasika... ted nezlobte, dame vam 2(3)/14, ale v budoucnu prece muzete ... Proc tedy rovnou neurcit harmonogram prechodu do budoucna?? Protoze to jsou jen kecy :-)
No a na tomhle to vidis ... po mesici ti rekne ale vy prece tatinku mate uz dost :-)
Pokud se ti nepodari presvedcit deti, aby to tak vyslovne chtely, nemas uz na SP nejmensi sanci. A sanci ze to budou vyslovne chtit, jasne a konzistentne, i kdyz na ne matka "nastoupi", vidim jako mizivou.
Jo a zapomen na slovni spojeni "tva prava". Vzdycky mluv jen o tom, ze to je pravo ditete, v jeho zajmu, aby ses o nej v nemoci staral take ty, aby si zazilo i peci otce (+povinnost matky ti ho v tvem case predate, nehlede na mirnou nemoc).

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 05 pro 2018 08:49

Na OSPOD ale nema cenu prijit jen tak si popovidat ze kdyz maji decka kaslicek tak neni styk ve dnech co ma otec v rozsudku styk. To je ztrata casu a energie.
Musis mit nachystane lejstro co vlozis do spisu + perfektni priprava na to co tam budes s OSPOD babou k tomu lejstru rikat a co po OSPOD babe budes chtit aby udelala?
Cil je dokumentovat do spisu a protokolovat ze matka mari styk + otec chce po OSPOD aby matku poucili, dohodl se s matkou nahradu zmareneho casu, atd... Nasledne cislovane navrhy na vykon rozhodnuti na soud....tak jak psal Tulen.
Ale pozor jak to cele udelas, zadna minulost, zadne povidani ze se mareni styku konalo x krat cele roky, tohle OSPODu vykecat by nebylo pro Tebe dobre, musis to tam podat tak ze to bylo ted v posledni dobe 2x a ze to nyni hned chces resit....zadny kecy ze to trva roky a ty jsi si po letech trvani tohoto stavu vzpomel ze zacnes prudit starostlivou maminku co ses jen stara o nemocne chudinky deticky.
Taky bych vynechal objasnovani ze jsi trdlo co matce verilo ze nemoc byla a ted neveris ze kaslicek je nemoc, to bych uplne vynechal, pouze bych protokoloval ze matka zmarila styk tehdy a tehdy (ty nechapes proc, matka ti nic nevysvetlila, chces zmareny cas nahradit v nahradnim terminu).
Bez dukladne priparavy na ten OSPOD vubec nelez!

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 05 pro 2018 10:51

Jo a zapomen na slovni spojeni "tva prava".
Na OSPODu zapomeň na slovo "práva" vůbec. OSPOD neřeší "práva", ale zajímá se (alespoň teoreticky by měl) o "zájem" dítěte (tedy faktický stav, například neřeší, zda dítě bydlí v nájmu či ve svém, ale zda je v bytě postel.
pouze bych protokoloval ze matka zmarila styk tehdy a tehdy
samozřejmě měj svědka
...

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 06 pro 2018 00:07

Diky za podnety, zacnu hned od zacatku s tim, ze souhlasim a myslim si to tez, ze nižší vek je pro SP vhodnejsi z mnoha duvodu, proto se budu po prestehovani do většího bytu pristi rok urcite o SP pokouset. Ano, prokaucoval jsem spoustu věci ohledne deti, když se lamal chleba pote, co mi BM oznámila, ze se se mnou rozvadi a tim i rozbiji rodinu. Myslim ale, ze je na tuhle zpravu nebo fakt nutne se podivat i z druhého pohledu. Nevim, jak ostatní, kteří se dostali do podobného problemu s touto situaci nalozili, ale pro mne osobne to byl doslova a do pismene blesk z cisteho nebe, z kterého jsem se dlouhou dobu vzpamatovaval, nemel jsem v tu dobu ani poneti o tom, jak vzniklou situaci resit, protože jsem na tuto situaci jednoduse nebyl pripraveny ani jsem nad necim podobnym jako je rozvod s malymi dětmi nepremyslel, nebylo proc. Krome par hadek za rok jsme zili naprosto normalni rodinny život, alespoň jsem si to tedy myslel. S odstupem casu vidim jaky získala matka v této situaci na pocatku naskok, protože vse jiz dlouhou dobu chladnokrevne s kriplem planovala, pricemz doma vytvářela pohodovou rodinnou atmosféru. Dlouhou dobu pote jsem neveril, ze to opravdu chce dotáhnout do uplneho konce, ale mosty zpretrhala dukladne a uplne všechny. Musel jsem resit i otázku bydleni, kdyby nebyl nahodne volny maly byt v obci, tak vůbec nevim, kde bych bydlel, nikde jsem zadne jiné zazemi jiz nemel, všechno jsem pustil a odstehoval se 100km do neznama od mist, kde jsem vyrustal, za BM do baraku, kde jsem mel pote prirozene i trvaly pobyt. S dětmi jsem se stykal na pocatku tohoto problemu ještě před urcenim styku každý den, pravidelne jsem za nimi do baraku dochazel, mel jsem i dlouhou dobu stále ještě klice, vse se však rapidne zmenilo az po prodani domu a koupi spolecneho bytu s kriplem ve meste. Nevedel jsem ani poradne nic o SP, nikdy jsem se o to nezajimal (proc taky ), jen jsem občas slysel par zprav v tv, kterym jsem ani nevenoval pozornost, myslel jsem si, ze to jsou bohužel problémy "tech druhých", ani ve snu si nepripoustel, ze by se něco podobného mělo tykat nekdy mne a deti...Takze to jen na vysvětlenou, proc jsem promeskal podle vseho první okamziky po oznameni BM o rozvodu, ted to vidim jako chybu s odstupem casu, na druhé strane nejsem robot, který jen tak po deseti letech spokojeného rodinného zivota umi hned prepnout do jiného modu.
Ted ke dnesku - na OSPOD jsem dosel myslim celkem pripraveny, vse jsem zdokumentoval na celou stranu A4 a i vse popsal svými slovy pani na OSPOD. Samozrejme chci také podekovat za podnety ohledne sepsani problemu nebo tématu na papir, mělo to svou vahu, zminoval jsem se pouze o posledních zhruba trech týdnech, kdy vyvstaly jiz zminovane problémy. Mohu to celkove zhodnotit tak, ze jsem velice rad, ze jsem na tuto schůzku zasel, prevladaly pozitivni pocity. Pani byla velice prijemna, vecne mi vysvětlila, co v dnesni době OSPOD muze a nemůže, celou zalezitost take zdokumentovala. Zminovala se tez i o nejakem novem narizeni v tom smyslu, ze v soucasne době ma OSPOD daleko mensi pravomoci nez tomu bylo v minulosti a otevrene se vyjádřila ve smyslu, ze muze z jeji pozice kontaktovat matku, navrhnout mediace nebo doporucit stiznost k soudu, který by podle zkusenosti nejdriv resil problém písemnym upozornenim matce, az pote by soud pristoupil k dalším krokum. Sve ovoce dnesni schůzka urcite mela, pani pote totiž zkontaktovala matku, obeznámila ji s mym problémem, protože matka asi po hodine od schůzky jiz psala mail, ze nemá problém s tim zajit na mediace, radeji by se ale pry dohodla bez mediace jen osobní formou, coz jsem odmítl, protože ji neverim a vim, kam by me po par mailech opet smerovala, byli bychom tam, kde jsme byli. Dusovala se, ze je mala opravdu nemocna, ze ji to rekla doktorka, aby do konce tydne byla jenom u ni doma, atd. Ano, verim tomu, ale zítra budu volat doktorce a poslechnu si jeji verzi, a hlavne se s doktorkou domluvim na tom, ze budu chti vedet o všech pripadnych zdravotnich problemech deti v budoucnu od ni. Nyní pozaduji po matce nahradu zejména za dny, kdy deti nebyly ani u doktorky a mely byt se mnou. Budu požadovat i nahradu za tento tyden, na to jiz matka ale neodpovedela, protože ted vymysli protiutok s kriplem, to vim jiste...

Odpovědět