změna školy bez souhlasu otce

Lada
Nováček fóra

změna školy bez souhlasu otce

Příspěvek od Lada » 21 srp 2018 10:08

Dobrý den,
prosím o radu jak postupovat v následujícím případě.
Máme nově střídavou péči v týdenních intervalech. Soud ale nerozhodnul o určení školy. Má to být dohodou.
S matkou se ale dohodnout nedá.
Děti mají v současné době moje jméno, trvalé bydliště u mne, a doposud navštěvovali spádovou školu v místě bydliště. Před prázdninami se matka pokusila o změnu školy do cca 20km vzáleného města, kde bydlí. Bez mého vědomí, natož tak souhlasu. Jak jsem se to od dětí dověděl, podal jsem nesouhlas a ředitel "nové" školy zrušil přijetí do této školy.
Jenže matka trvá na tom, že je v zájmu dětí změna do této školy a otevřeně říká, že do nové školy děti odvede ať se děje cokoliv.
Syna natolk zmanipulovala, že do nové školy chce, dcerce je to jedno.

Jak mám postupovat, když matka odvede děti do nové školy i když jsou žáky spádové základní školy?

tulen2
Stálice fóra

Re: změna školy bez souhlasu otce

Příspěvek od tulen2 » 21 srp 2018 11:12

Lada píše:... podal jsem nesouhlas a ředitel "nové" školy zrušil přijetí do této školy...
Asi bych zkusil rediteli zavolat (posledni tyden prazdnin vesmes jiz normalne pracuji) a situaci mu opet vysvetlit a ujistit se, ze deti prijaty nejsou, a ze matku s detmi neprijme a vysvetli ji, ze bez souhlasu soudu plati skola stavajici.

Co s tim dal - to bude tezke. Synovi vysvetlovat. Soud by to snad nemel predbeznym opatrenim do zacatku skolniho roku udelat (ale jak urcite vic, prasarny se dejou vselijake), a pak se ti bude dobre opirat o stabilitu prostredi, a bude to trvat.

Mezitim se ji snaz presvedcit, ze nejlevnejsi reseni by pro ni bylo opet se pristehovat bliz, zaroven nejvhodnejsi pro deti.

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 21 srp 2018 11:30

Vycházím-li z toho co píšeš, tak děti do nové školy nebyly přijmuty, tudíž tam nemohou nastoupit. Pokud by nastoupily, bude to problém pro ředitele - nerespektování zákona - neměl by to udělat. V tomto duchu bych ještě teď pro jistotu upozornil novou školu, písemně.
V září normálně odveď děti do stávající školy. Pokud by matka děti do stávající školy nevodila, tak ty přesto pokračuj v této škole a zjisti, kam je matka vodí. Teprve v tuto chvíli se můžeš obrátit na soud. Trumfy jsou na tvé straně, ale přesto bych se to přetahování spíš snažil chvíli vydržet, protože vůbec není jisté, jak by soud rozhodl (musí dát za pravdu tobě, ale ...)

Lada
Nováček fóra

Příspěvek od Lada » 21 srp 2018 17:06

3. září vychází péče na matku. Tak nejsem schopen ovlivnit, co provede. Určite se ještě poslední týden prázdnin obrátím na obě školy.
Nevíte nějaké odkazy na podobné případy?

Lada
Nováček fóra

Příspěvek od Lada » 21 srp 2018 17:11

Volal jsem ředitelce naší školy a ta mi potvrdila, že ke dnešnímu dni jsou žáky naší školy. Kam je chce zavést to vím také. Ten ředitel protiprávní přijetí bez souhlasu otce zrušil. Matka dolsova finišuje ke konci prázdnin a děti neskutečně psychycky masíruje. Je mi z toho smutno.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 22 srp 2018 07:21

Ted jsi ve vyhode ty, mas SP, deti chodi do skoly u tebe i tam maji trvale bydliste. Tak byt tebou, jen bych to opatrne hlidal (aby nedoslo ke zmene bydliste, hlaseni do skol ..) a nepoustel se do zadnych vetsich akci (ospod, soud ...), a snazil se s matkou domluvit, a pripadne jeji soudni akce zdrzoval, jak jen je mozne.
A hlavne - mluvil s detmi, vysvetloval, mluvil, blbnul, hral si, ucil se :) ....

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 23 srp 2018 16:11

No pokud matka otevřeně říká, že do nové školy děti odvede ať se děje cokoliv tak bych matku upozornil na to ze si vezmu volno a na prvni den skoly a do ty skoly pujdu udelat skandal a pak bych do ty skoly opravdu sel a ten vystup tam u reditele udelal.

Hezke je pohlidat si pravni aspekty (to mas zmaknuty na 100%), ale soudy pak zajima i tkz. fakticita.
Ty musis zabranit faktickemu nastupu decka do skoly, pokud tam stropis u reditele scenku a budes zly tak je to imho ok, dobracek hodnoucky musis byt pred soudem a OSPOD, co vy na to?

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 23 srp 2018 17:03

Tak jestli děti mají stále trvalé bydliště a školu tak asi není co řešit. Jen bych osobně promluvil s ředitelem resp. poslal písemně že s tím nesouhlasíš a první den ve škole si to pohlídal. Ředitel nepůjde proti zákonu. No a pak to jen prodlužovat a čas hraje pro tebe, přeci jen jim matka nebude měnit školu uprostřed roku.

Lada
Nováček fóra

Příspěvek od Lada » 25 srp 2018 12:46

Ředitel nové zamítnuté školy mi poslal email 15.8.:
Dobrý den.
Děkuji za zprávu o aktuální situaci.
Na váš dotaz odpovídám, že se tímto nic nemění. Vaše děti lze v dalším období přijmout do ZŠ UH Sportovní jen po vzájemné dohodě matky i otce.
Prosím o informaci k 22.08., zda došlo k dohodě mezi vámi dvěma. Ať se vše případně stačí vyřídit včas před začátkem školního roku.
Při dalším rozhodování mějte prosím na mysli děti, jejich potřeby a přání. Děkuji.
S pozdravem ...

Odeslal jsem mu obratem email, že nadále nesouhlasím.

Dnes 25.8. mi děti tvrdí (tento týden je mám u sebe), že je matka do školy odvede.

Fak jsem z toho velmi znechucený.
To mám třetího dojet pro děti a nechat udělat policejní zápis?

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 26 srp 2018 20:51

Zašel bych osobně za ředitelem, vysvětlil mu situaci a poprosil bych ho o písemné stanovisko. A zdůraznil mu, že děti do jeho školy nemohou chodit. Písemné stanovisko bych poslal matce s tím, že pokud děti nenastoupí do správné (domluvené oběma) školy tak se obrátíš na OSPOD (zanedbávání povinné školní docházky, narušení stability dětí) a soud (žádost o předběžné opatření, jako důkaz stanovisko ředitele, maily matce, svoje vyjádření). Já myslím, že spoustu takovýhle "ofuků" je jen zkouška nervů a pevnosti, testuje se jak se zachováš, jak moc budeš důsledný.

Odpovědět