změna školy bez souhlasu otce

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Re: změna školy bez souhlasu otce

Příspěvek od Petr_Novak » 30 srp 2018 13:33

Ředitel v tom slušně bruslí. Asi bude nejlepší za ním hned zítra ráno v 8:00 dojet, promluvit si s ním a dát si to písemně přímo na místě.Klidně osobně vytáhnout ty paragrafy, které tady byly zmiňovány a buď zlej. Klidně zvyš hlas. Hele, žádný ředitel nechce problémy a oplétačky jen kvůli jednomu (promiň) pro něj bezvýznamnému dítěti. On má zajisté jiné probémy, které musí řešit a tento týden toho má víc než dost a různé průsery se mu tam začínají hromadit. Když budeš ostrý, tak ještě rád se jednoho potenciálního průseru zbaví. Neche tam mít inspekci, nechce se kvůli tomu tahat po krajském úřadě a vysvětlovat. Věř, že jeho zájem není dělat si problémy.

No a v pondělí děti musí nastoupit do školy, kde jsou zapsané. Jinak se bavíme o zanedbání povinné školní docházky a to už je něco, co se dá řešit.

soh24
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od soh24 » 30 srp 2018 16:00

Jak donutit OSPOD k zaprotokolování čehokoli co po nich požadujete? Je to jejich povinnost?

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 30 srp 2018 16:20

OSPOD je povinen protokolovat tve navrhy, uz to tady vysvetloval tulen2, je to v zakone o OSPOD a plyne to ze zakonne povinnosti vest spisovou dokumentaci pripadu.
Samozrejme OSPODnice nemusi tvym navrhum vyhovet, ale zaprotokolovat ze ty jako otec neco po OSPOD pozadujes musi.
To stejny doneses tam papir a zadas aby byl vlozen do spisu, zase ma OSPODnice povinnost to do spisu zalozit.
Problem je vest efektivne zapis, aby v zapisu bylo to co pozadujes a bylo z toho jasne patrne ze OSPOD nechce konat, strani matce, atd....

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 30 srp 2018 16:23

Petr_Novak píše:Ředitel v tom slušně bruslí. Asi bude nejlepší za ním hned zítra ráno v 8:00 dojet..
Ano, souhlas, take bych jel osobne rediteli domluvit, s dopisem od pravnika, ze prijeti ditete bez nahrazeni tveho nesouhlasu soudnim rozhodnutim je nezakonne. Navic pohrozit stiznostmi vsude mozne, + medializaci, dohromady s jeho predchozim lhanim.

Ja bych soud vynechaval, nezadal ani PO - at je matka ta co to bude delat, je to na ni.
Ospod bych pisemne o pouceni matky i reditele pozadal, a o podani PO ve veci same - ale sam bych ho nepodaval - bal bych se co z toho bude.

Kdyz bububu na reditele nepomuze, hned bych poslal stiznosti na jeho konani zrizovateli (obec), Ministerstvu, krajskemu uradu, skolni inspekci - proste vsude kam te napadne. A zadal co nejrychlejsi konani, kvuli casu zacatku skolniho roku ... A dal tomu chvili casu.

Podavani PO a spravni zaloby bych se fakt hodne bal - co s tim soud udela - osobne bych si to nechal az jako posledni moznost.

A hlavne - mluvit s detmi, ze to neni spravne, ze maji dal chodit do skoly u tebe, atd, atd - z toho bych mel nejvetsi strach, psal si ze uz je zblbla, ze se do nove skoly tesi .... to je ten nejvetsi duvod, proc bych se bal :(

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 30 srp 2018 16:43

soh24 píše:Jak donutit OSPOD k zaprotokolování čehokoli co po nich požadujete? Je to jejich povinnost?
Jedna věc je povinnost a druhá věc je vynutitelnost této povinnosti. Tady vidím drobný zádrhel.
Proto se ptám na to jak je donutit to udělat. Už se mi stalo, že na konci rohovoru mi řekla, že má poradu a musí jít. Že mi protokol pošle, protože nemá už čas.
Už jsem nikdy žádný protokol neviděl, protože mi řekla, že jsem si o něj měl říct na místě a teď je už pozdě. Různých fíglů jsem už zažil hodně.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 30 srp 2018 16:47

Zblbout takto malé děti aby se na něco těšili je snadné. Zvlášť, když má před tebou matka náskok. Oni si to už možná vážně přejí a těší se na to. Soud se jich zeptá, je jedno jak jsou staré, a máš o problém navíc.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 30 srp 2018 19:32

Petr_Novak píše: Proto se ptám na to jak je donutit to udělat. Už se mi stalo, ...
Už jsem nikdy žádný protokol neviděl, .
Proto je treba jednani na ospod od pocatku skryte nahravat. A dal jednat asertivne. Jestlize se tohle stane - je jasne ze vule ospod neni, poslu dulezite veci pisemne, a hned stiznost vedouci ospodu na to co pracovnice provedla a ze nadale trvam na zapsani protokolu (nazyvaji pry nove zapis). A na pristi schuzce uz na podobny trik neskocit - rict nevadi, ja pockam ... aha, bude trvat az do konce ... tak to mi zavolejte vedouci - je vasi povinnosti zapis sepsat, probirali jsme velice dulezite veci tykajici se ditete ....

Samozrejme takhle vystupovat az kdyz clovek prohledne, ze ospod je jasne "dite matce" - nebudeme do toho stourat. Dat jim sanci, ukazanim toho ze jsem starostlivy a dobry otec.

Jeste k puvodnimu dotazu - cim dal tim vic o tom premyslim - tim vic bych soudni reseni nevolil. Protoze v soucasne dobe je tak trochu zmatek, co spravne delat nevedi ani soudci, natozpak reditele skol. Je moznost dvou skol pri SP. Nicmene pokud by pozadavek na druhou skolu byl proti vuli matky ze strany otce, soud mu vetsinou rychle ukaze, ze takhle ne, a bude snaha SP zrusit. Oproti tomu jsem presvedceny, ze soud matkam vyhovovat spise bude (prece vedi, co je pro deti dobre, zvlast kdyz to deti chteji, ne?..). Zaroven jsem ale presvedceny, ze spravny zakonny vyklad je stale takovy, ze s jasne vyjadrenym nesouhlasem jednoho rodice skola prijmout dite nesmi, musi pockat na nahrazeni souhlasu soudnim rozhodnutim. Pokud vim, MSMT vydalo metodicky pokyn ze dite muze byt zapsano do dvou skol a stridat je, ale nikdy se podle me nevyjadrilo k samotnemu zapisovani, proti souhlasu jednoho z rodicu, kdyz dite uz se souhlasem obou rodicu do jine skoly zapsano bylo.
Takze spolu s pravnikem bych zformuloval dopis rediteli, ze ho vyzyvas aby od nezakonneho jednani upustil, a matce vysvetlil, jak je jeho povinnosti, ze tvuj nesouhlas muze nahradit POUZE rozhodnutim soudu. A ze toto je v souladu s praxi a metodikou MSMT (ackoli pokud vim to neresi) + citace zakonu, atd, pravni mluva (fakt se k sepsani na pravnika obrat - priprav mu kostru, ale at je tam podepsany on). Ve stejnem duchu i nasledne stiznosti, kdyz se hned nelekne - cas nemas.
Ale zadost o PO podle me je velike riziko ze soud stav posveti, a vsichni budou na koni a uz s tim nehnes - tady opet porada s pravnikem, znalym situace na konkretnim soudu.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 30 srp 2018 21:09

tulen2 píše:
Petr_Novak píše: Proto se ptám na to jak je donutit to udělat. Už se mi stalo, ...
Už jsem nikdy žádný protokol neviděl, .
Proto je treba jednani na ospod od pocatku skryte nahravat. A dal jednat asertivne. Jestlize se tohle stane - je jasne ze vule ospod neni, poslu dulezite veci pisemne, a hned stiznost vedouci ospodu na to co pracovnice provedla a ze nadale trvam na zapsani protokolu (nazyvaji pry nove zapis). A na pristi schuzce uz na podobny trik neskocit - rict nevadi, ja pockam ... aha, bude trvat az do konce ... tak to mi zavolejte vedouci - je vasi povinnosti zapis sepsat, probirali jsme velice dulezite veci tykajici se ditete ....

Samozrejme takhle vystupovat az kdyz clovek prohledne, ze ospod je jasne "dite matce" - nebudeme do toho stourat. Dat jim sanci, ukazanim toho ze jsem starostlivy a dobry otec.

Jeste k puvodnimu dotazu - cim dal tim vic o tom premyslim - tim vic bych soudni reseni nevolil. Protoze v soucasne dobe je tak trochu zmatek, co spravne delat nevedi ani soudci, natozpak reditele skol. Je moznost dvou skol pri SP. Nicmene pokud by pozadavek na druhou skolu byl proti vuli matky ze strany otce, soud mu vetsinou rychle ukaze, ze takhle ne, a bude snaha SP zrusit. Oproti tomu jsem presvedceny, ze soud matkam vyhovovat spise bude (prece vedi, co je pro deti dobre, zvlast kdyz to deti chteji, ne?..). Zaroven jsem ale presvedceny, ze spravny zakonny vyklad je stale takovy, ze s jasne vyjadrenym nesouhlasem jednoho rodice skola prijmout dite nesmi, musi pockat na nahrazeni souhlasu soudnim rozhodnutim. Pokud vim, MSMT vydalo metodicky pokyn ze dite muze byt zapsano do dvou skol a stridat je, ale nikdy se podle me nevyjadrilo k samotnemu zapisovani, proti souhlasu jednoho z rodicu, kdyz dite uz se souhlasem obou rodicu do jine skoly zapsano bylo.
Takze spolu s pravnikem bych zformuloval dopis rediteli, ze ho vyzyvas aby od nezakonneho jednani upustil, a matce vysvetlil, jak je jeho povinnosti, ze tvuj nesouhlas muze nahradit POUZE rozhodnutim soudu. A ze toto je v souladu s praxi a metodikou MSMT (ackoli pokud vim to neresi) + citace zakonu, atd, pravni mluva (fakt se k sepsani na pravnika obrat - priprav mu kostru, ale at je tam podepsany on). Ve stejnem duchu i nasledne stiznosti, kdyz se hned nelekne - cas nemas.
Ale zadost o PO podle me je velike riziko ze soud stav posveti, a vsichni budou na koni a uz s tim nehnes - tady opet porada s pravnikem, znalym situace na konkretnim soudu.
U parnera škola taky přijala děti přes nesouhlas otce (Jen tedy děti v péči matky). Respektive nejprve nepřijala, ale pak s odvoláním matky, že děti do původní školy není schopná vozit, dětem přehlásila bydliště, do původního se vrátit nemůže, nemá kam, děti musí nastoupit povinnou školní docházku , děti přijal. Na odovlání to pokryl kraj. PO vydáno bylo, matka nerespektovala - se stejným odůvodněním ( viz výše) bylo následně zrušeno. A nakonec i soud- pro nemoc soudkyně jednání nařídili až po půl roce, kdy pak jen ospod konstatoval, že děti si zvykly a děti chtěj...

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 31 srp 2018 07:20

Lama píše:U parnera škola taky přijala děti přes nesouhlas otce (Jen tedy děti v péči matky). Respektive nejprve nepřijala, ale pak s odvoláním matky, že děti do původní školy není schopná vozit, dětem přehlásila bydliště, do původního se vrátit nemůže, nemá kam, děti musí nastoupit povinnou školní docházku , děti přijal. Na odovlání to pokryl kraj. PO vydáno bylo, matka nerespektovala - se stejným odůvodněním ( viz výše) bylo následně zrušeno. A nakonec i soud- pro nemoc soudkyně jednání nařídili až po půl roce, kdy pak jen ospod konstatoval, že děti si zvykly a děti chtěj...
Účel světí prostředky, je mi špatně. Tímhle stylem (pokud je takováto vymahatelnost práva) není problém zrušit SP, stačí se jen obrnit trpělivostí a chovat se jako hovado.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 03 zář 2018 11:11

Přesně tak, takže o čem je tenhle šulíweb? o plácání do větru... anoooo :))) v reálu stačí bum a seš bez dětí a nezmůžeš ani prd! :)

Odpovědět