změna školy bez souhlasu otce

Hugo76
Stálice fóra

Re: změna školy bez souhlasu otce

Příspěvek od Hugo76 » 03 zář 2018 14:21

Já bych to tady nezesměšňoval - hodně aktivní je tu Tuleň, který razí umírněný a psychologický postup. Ty si měl úspěch s razantním chováním ala buldozer - zákony, stížnosti apod. Ok, je dobře, že se to povedlo, ale věz že získáním SP práce nekončí a bude to třeba neustálý psychologický boj. Pak přijdou na řadu ty rady, které tady jsou, jako je třeba neustálá komunikace s dětmi.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 03 zář 2018 14:57

Hugo76 píše: ...Tuleň, který razí umírněný a psychologický postup...
Pozor na spatne pochopeni - ja jsem pro komunikaci, toleranci, atd.
ALE - kdyz otec na zacatku fakticky delsi dobu pristoupi na to ze matka mu bude deti "pridelovat" jak chce ona, tj. v rezimu 2-3/14 (nic na tom nemeni to, ze si stezuje, ze se to snazi zakonnymi postupy zvratit), je SP skoro jiste ztracena navzdy. No a kdyz ji je proste nevrati jak diktuje ona, vyzvedne kdy chce naopak on - vyhroceny spor je samozrejme opet skoro jiste na svete. A pak bud SP po velikem boji s matkou, institucemi, atd. klapne, nebo ne - ale vyhroceni uz zustane. Dlouho, dlouho.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 03 zář 2018 15:11

tulen2 píše:
Hugo76 píše: ...Tuleň, který razí umírněný a psychologický postup...
Pozor na spatne pochopeni - ja jsem pro komunikaci, toleranci, atd.
ALE - kdyz otec na zacatku fakticky delsi dobu pristoupi na to ze matka mu bude deti "pridelovat" jak chce ona, tj. v rezimu 2-3/14 (nic na tom nemeni to, ze si stezuje, ze se to snazi zakonnymi postupy zvratit), je SP skoro jiste ztracena navzdy. No a kdyz ji je proste nevrati jak diktuje ona, vyzvedne kdy chce naopak on - vyhroceny spor je samozrejme opet skoro jiste na svete. A pak bud SP po velikem boji s matkou, institucemi, atd. klapne, nebo ne - ale vyhroceni uz zustane. Dlouho, dlouho.
Doplnim svuj nazor, ze tohle plati pro skolkove deti, nad 3 roky.
U kojencu a batolat 1-2 roky - tam je jen jedna cesta - komunikovat po dobrem s maminkou (majitelkou deti) - tak to mam ja.

Lada
Nováček fóra

Příspěvek od Lada » 04 zář 2018 06:17

Dobré ráno,
tak je to tady. Ředitel děti do školy přijal.
Matka podala 27.8. novou přihlášku. Ředitel se mě jako účastníka řízení ani neobtěžoval vyrozumět. V pátek 31.8. mi zaslal emailem rozhodnutí o přijetí i přes můj důrazný písemný nesouhlas. Matce dal toto rozhodnutí odpoledne podepsat, že rohodnutí přijala a děti nastoupily v pondělí do školy.
Email od ředitele:
Dobrý den.
Informuji Vás, stejně jako už v mailu ze dne 29.08.2018, že děti Bára a Jakub ... jsou na základě Žádosti matky pí Paškové přijaty k plnění školní docházky v ZŠ UH Sportovní od 01.09.2018.
Rozhodnutí bylo provedeno po předložení Rozsudku soudu, v němž je stanovena střídavá péče obou rodičů, předběžná vykonatelnost Rozsudku a vzdání se práva odvolání všemi účastníky soudního řízení dne 7.8.2018.
S pozdravem
Milan Melichárek

Mám 15 dnů na odvolání.
To jsou ale věci, co?

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 04 zář 2018 10:05

Neřekl bych, že to udělal záměrně špatně. Zřejmě si myslí, že když mu matka dala papír o střídavce, tak na "její" týden děti má právo přijmout.
Proto teď nezbývá, než podat odvolání proti přijetí (pozor na správný paragraf) a v důvodech vysvětlit důvody dle znění zákona. A jelikož jsi ředitele informoval předem o svém nesouhlasu, je neznalost zákona jeho problémem, tak bych to současně bez váhání poslal jako stížnost k vyšší instanci.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 12 zář 2018 07:27

Ahoj,
nejakou chvili forum nefungovalo, bohuzel ani SZ, Lada uz asi nejakou akcu udelal - nicmene pripadne pro ostatni:

Tady se asi bude muset Lada rozhodnout:

1. Jit cestou pokusu o PO. Kdyz to nevyjde, je nasledne hodne pravdepodobne, ze soud otcuv souhlas nasledne na zadost matky nahradi (u pece matky to udela automaticky, u SP by nemel, mel by velice dukladne zkoumat, zda to v zajmu deti je). Na druhou stranu kdyz to vyjde, deti nejakou dobu do nove skoly chodit nebudou, je vetsi pravdepodobnost, ze soud otcuv souhlas nenahradi.

2. Jit cestou stiznosti, kdyz nevyjdou, tak spravni zaloby. Tady je hloupe ze to je nadlouho, a kdyz to vyjde, stejne hrozi ze soud otcuv souhlas nahradi nasledne. Na druhou stranu vic sanci donutit nekoho zakon respektovat.

Sam nevim, co bych volil - nyni, v tehle situaci asi 1, kdyz uz deti chodit zacaly a stav bude pokracovat - at se to rozsekne co nejdriv.

Jinak informoval jsem se u pedagogicke komory - a dle jejich nazoru je v kompetenci reditele dite v sp prijmout, ackoli je prijate uz jinde ALE pouze v pripade, kdy opravnene predpoklada souhlas druheho rodice. Stejne jako u kazdeho jineho prijeti, kde vysloveny souhlas obou rodicu neni nutny, predpoklada se automaticky souhlas druheho - POKUD nevyslovil nesouhlas. Kdyz druhy rodic jasne vyjadril nesouhlas s prijetim, reditel by dite prijmout nemel (tim spis ze neni pso jeho skolu bydlistem "spadove"), a mel by rodice odkazat na soud - soudni rozhodnuti je nezbytne pro nahrazeni nesouhlasu rodice s prijetim. Takze muzes I timto nazorem pedagogicke komory operovat. Co nazor msmt, to zatim nevim.
hodne stesti

maze
Nováček fóra

Příspěvek od maze » 13 zář 2018 06:47

Zkušenosti s přijetím proti souhlasu otce na ZŠ : po dlouhém boji se všemi institucemi se konstatovalo, že ředitel to dělat neměl a dostal formální poučení. Soud nahradil souhlas otce, kvůli stabilitě dítěte a jeho nástupu do kolektivu. Standard ČR : otec má právo, matka děti, nikdo ze státích pracovníků není za nic zodpovědný. Matka porušuje na co si vzpomene, ale všichni se zlobí na otce, který se domáhá narovnání protiprávního jednání a stavu.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 13 zář 2018 11:25

Za mě bych šel cestou PO, protože zásadní je nyní rychlost.
Každý jeden další den chození do této školy znamená pro OSPOD i soud důvod zachování stavu pro dobro dětí a jejich stabilitu. Nemá co ztratit, protože za měsíc jeho souhlas soud stejně nahradí a bude.

Druhá věc je, jak k tomu došlo a kdo bude následně "potrestaný". To ale otci už nijak nepomůže. Rozhodně nebude potrestaná matka, to si nalejme čistého vína. Ona je a může být naprosto v klidu.
No a co si otec vezme na řediteli nevím.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 13 zář 2018 12:38

Ale co ma v PO otec navrhovat? Nyni ma diky aktivite matky 2 skoly pro deti a 2 skoly se budou stridat. Nicmene tahle pro otce nevyhodna zmena otcovu peci v miste bydliste otce neomezuje a stridani skol (i kdyz stridani skol neni idealni pro deti) je porad snesitelna komplikace v ramci SP. Mozna bude lepsi PO nedavat a nebo jen tak aby nemohl soud urcit jednu skolu a to tu skolu u matky. Podle meho tohle realne hrozi jako nejhorsi varianta ze soud v ramci PO rovnou rozhodne o jedine skole a to bude ta skola u matky. Varianta ze soud schvali 2 skoly a decka budou skoly stridat vidim jako tu pro otce lepsi moznost, zakon to umoznuje, maminka bude spokojena a proc by to soud neudelal.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 14 zář 2018 16:13

Já jsem u soudu jen zmínil možnou změnu školy a celkem několik pádných důvodů. Ve výsledku by to pro matku nebyla žádná komplikace a výhody by byly pro obě strany. Ani jsem nestihl naznačit variantu dvou škol a přál bych vám vidět jak se mnou OSPOD i soud rychle vyběhl a co jsem se všechno dozvěděl. Jak to mohu dětem udělat, co jsem to za otce a měl jsem u soudu zavařeno na pěkně dlouho a stažený zadek mám ještě teď, když si na tu situaci vzpoměnu.
Nemohu tedy souhlasit, že návštěva dvou škol, pokud k tomu není opravdu hodně pádný důvod je v zájmu dětí. Rozmar matky je pádný důvod?
Nebo je tady nějaký důvod, který matka vytáhne a všichni sednou na zadek?

Celé bych to stavěl na zájmu dětí na stabilitě jednoho školního prostředí, stabilitě kamarádu a kolektivu, na který jsou dlouhodobě obě děti zvyklé.

Přesně tohle mě štve. Ten strach, který pořád jako otcové máme. Matka udělá brutální podraz, klidně i porušení zákona, všichni to vědí, ale jsme jako otci potichu. Bojíme se, že to matce všichni i přes to všechno posvětí. Kde to sakra žijeme?!

Odpovědět