Stěhování matky při střídavé péči

Odpovědět
Johny
Nováček fóra

Stěhování matky při střídavé péči

Příspěvek od Johny » 31 srp 2018 11:15

Dobrý den všem,
cca 3 roky mám střídavou péči o kluky 5 a 10 let, střídání po týdnu. Stanovena soudně schválením dohody, které však předcházela neskutečná anabáze matky o svoji výlučnou péči. Matka nakonec neustála moji vytrvalost a dosud se střídavkou nesmířila…není absolutně ten typ pečovatelky o děti, ale chtěla se mi tím zejména pomstít.

Vím, že podobný případ se tu řešil, ale přece jen každý případ je trochu jiný.

Vše jakž takž fungovalo do doby, než si našla po x známostech rozvádějícího se přítele se dvěma dětmi, který si řekl, že co nedokázala matka, to dokáže on. Při posledních předáních děti předává zásadně on se slovy, že cokoli budu chtít řešit, musím jedině s ním apod. Vyhrožuje mi, dokonce se mě snaží zdiskreditovat v zaměstnání apod. Před dětmi o mně hovoří vulgárně, píše mi, jak mám být vděčný, že teď konečně u něj budou mít odpovídající zázemí atd. Vše jsem nechal více méně bez povšimnutí, na osobní útoky či sms nereaguju atd. Jenže před 14 dny mi matka skrze sms oznámila, že se s dětmi k němu přestěhovala, ať si je od této chvíle vyzvedávám tam. Před prázdninami mi však do očí vyvrátila, že by se k němu měla v plánu stěhovat. Naše bydliště byla dosud vzdálena cca 5 km, teď to vychází cca na 30 km. Děti chodí do školky a školy v původním bydlišti matky. V rámci dohod o péči jsem matce po neskutečných peripetiích, kdy proti mé vůli dětem změnila školy, svolil, aby děti přehlásila do jejího bydliště, neboť by je prý nezvládala ze zaměstnání vyzvedávat, bydlí tam se svými rodiči, děti tam budou chodit do škol po celou dobu, třeba i na střední atd. Navíc starší syn má PAS, takže hlavně kvůli němu jsem souhlasil, aby škola byla v bydlišti matky a měl stálé a neměnící se prostředí. Jen dodávám, že se při rozchodu odstěhovala matka, já žiju v našem původním domě. Po celou dobu s 1 přítelkyní.
Po konzultaci s ForYou jsem na stěhování matky nereagoval a prostě jsem již 2x pro ně přijel do nového bydliště., kde na mě vždy už čekal její přítel s výhružkami. Matka se zatím nepokusila změnit dětem školy, ale bez jakékoli domluvy už kluky její přítel tento týden přihlásil se svými dětmi do kroužků a zájmových aktivit v obcích přilehlých k jeho bydlišti. Neustále vše prezentuje na fb apod. Navíc jsem se dozvěděl, že matka čeká s tímto přítelem dítě. Mám už obavy, jestli bych neměl začít konat. Obávám se, že matka bude posléze argumentovat, že si tam děti již zvykli, že tam mají kroužky atd. a nakonec se jí podaří změnit i školská zařízení. Nechápu, jak by děti při její obrovské pohodlnosti vozila každý den do škol 30 km daleko, navíc když v zimě už kvůli těhotenství přestane téměř jistě chodit do zaměstnání v původním bydlišti. Vím, že bohužel většina jejich konání je pořád vedena touhou se mi pomstít, ale to ve výsledku nic nemění. Pro mě je už teď dost komplikované jezdit a stíhat předání do 30 km vzdáleného místa. Téměř nereálné je tam dokonce děti vozit na nějaké kroužky po vyučování atd.
Mám za to, že matka se může stěhovat, kam chce, ale jednou je střídavá, tak ať zachová dětem školy a aktivity ve svém původním bydlišti, jak jsme se dohodli a na čem původně tak lpěla. Navíc když neustále argumentovala postižením staršího syna. Do kroužků ve svém původním bydlišti kluky nevozila, i když věděla, že v mém týdnu do nich chodí.
Prosím o jakoukoli radu. Uvažuji o návrhu na určení místa předávání a místa docházky do školských zařízení, a to v původním bydlišti matky. Původní bydliště je její dům a jejích rodičů, kdy kluci tam stejně tráví dost času. Pochybuji, že by se mi podařilo dosáhnout toho, aby je přestěhovala zpět. Rovněž mi vadí, že cizí chlap neustále zveřejňuje fotky mých dětí na svém fb. Myslím, že je to i protizákonné, s ohledem na ochranu osobních údajů…i kdyby na 100 x s tím matka souhlasila. Ty kroužky bez domluvy taky neschvaluji. Na druhou stranu si jsem vědom toho, že není dobré vyvolávat rozepře, soudní spory atd. Jen mám pocit, že pokud nezasáhnu, tak o střídavou stejně dříve či později přijdu.
Díky moc.

Simpson123
Stálice fóra

Re: Stěhování matky při střídavé péči

Příspěvek od Simpson123 » 31 srp 2018 12:27

Jestli to chapu dobre skola je ted "u tebe" a matka musi 30km decka vozit do skoly ve svem tydnu? To ji asi dlouho bavit nebude, pravdepodobnost ze se pokusi za cas skolu zmenit do noveho bydliste matky je vysoka. Co se skoly tyka musis udelat vse pro to aby skola zustala u tebe.
To ostatni co pises jsou jen drobne problemy a neprijemnosti. Neprijemnosti kolem predavani a tvoje jezdeni 1x tydne 30km je mensi zatez pro otce nez chudinka matka ktera musi syna vozit do skoly kazdy den 30km, to predavani bych prave proto vubec neresil a byl bych potichu, vubec nikde bych neventiloval problemy, drz linii SP funguje a problemy nejsou. Soud a OSPOD bych zatim vynechal a pockal na matku az da navrh na zmenu skoly, mozna bude matka vyckavat se zmenou skoly na nastup druheho syna do skoly, druhy syn ma jak pises 5 let tak to bude za chvili skola aktualni i pro druheho kluka.

Trochu sireji pojato, nejlip zatnout zuby a pockat jak se matka "vyvine", protoze ceka decko, to hodne zmeni jeji zivot s novym chlapem i casove moznosti, zvysi se zatez matky, bude se muset starat o 2 deti + mimino, jiste bude matka vice casu venovat miminu nez velkym deckam, ktery jsou samostatny, mimino muze zmenit i jejiho noveho partnera a jejich vztah, taky bude chlap v zaprahu s miminem a na tvoje kluky bude mit mene casu a energie, narozeni mimina muze tvoji situaci podstatne zlepsit, matka se jiste od velkych deti odpouta a soustredi se na kojence, atd...

Odpovědět