Sdílení věcí

Lama
Stálice fóra

Re: Sdílení věcí

Příspěvek od Lama » 11 říj 2018 15:54

A to chodi od matky k tobe a zpatky nazi a bez bot?

jsk
Nováček fóra

Příspěvek od jsk » 15 říj 2018 08:37

Lama píše:
11 říj 2018 15:52
No, právě to oblečení při přechodu byla jedna z třecích ploch. Například dovezl jsem odpoledne kluky, byli v kraťasech, a hned proč nemají kalhoty, že je ráno chladno...

Takže teď to dělám tak, že když kluci ke mně dorazí, tak vysvlečou oblečení, v kterém přišli a uložíme to do bedýnky k tomu určené... Převlečou se do mého a jsou u mě v oblečení, které je u mně. Na konci periody (v mém případě 2 týdny) se zase oblečou do toho z bedýnky a vrátím je v tom, v čem přijeli.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 15 říj 2018 13:01

jsk píše:
15 říj 2018 08:37
Lama píše:
No, právě to oblečení při přechodu byla jedna z třecích ploch. Například dovezl jsem odpoledne kluky, byli v kraťasech, a hned proč nemají kalhoty, že je ráno chladno...

Takže teď to dělám tak, že když kluci ke mně dorazí, tak vysvlečou oblečení, v kterém přišli a uložíme to do bedýnky k tomu určené... Převlečou se do mého a jsou u mě v oblečení, které je u mně. Na konci periody (v mém případě 2 týdny) se zase oblečou do toho z bedýnky a vrátím je v tom, v čem přijeli.
To dělám taky. Otázka je, jak řešíš, když se najednou prudce ochladí a musíš jim dát ráno svoji "zimní" bundu, protože od matky s ní nepřišly?
Moje bývalá žena mi to nevrací a jen letos jsem už kupoval 2 bundy. Zpátky mi děti posílá vždy v něčem brutálním ze sekáče. Neuvěřitelně obnošené, staré a velikosti nesedí.

Třetí už kupovat nechci a teď co s tím? Nechci se hádat, ale už v tom lítají tisíce.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 15 říj 2018 13:09

Petr_Novak píše:
15 říj 2018 13:01
jsk píše:
15 říj 2018 08:37
Lama píše:

To dělám taky. Otázka je, jak řešíš, když se najednou prudce ochladí a musíš jim dát ráno svoji "zimní" bundu, protože od matky s ní nepřišly?
Moje bývalá žena mi to nevrací a jen letos jsem už kupoval 2 bundy. Zpátky mi děti posílá vždy v něčem brutálním ze sekáče. Neuvěřitelně obnošené, staré a velikosti nesedí.

Třetí už kupovat nechci a teď co s tím? Nechci se hádat, ale už v tom lítají tisíce.
A co odpoví, když jí o vrácení požádáš? Jaký má důvod to nevrátit?
Kolik je dětem? Nemůžou to prostě vzít oni?

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 15 říj 2018 13:55

Tohle je jedna z výhod předávat děti v neděli večer a ne v pondělí přes školu. Večer si děti předáme z bytu do auta a na počasí příliš nezáleží. Kdežto do školy bych jim musel dát plnou výbavu.
Pro děti taky mám truhlu, kam dávají věci od matky a do toho se oblečou při odchodu. Je to nenáročné, děti si na to zvykly a předejdu veškerým dohadům.
Když vám matka vrací děti ve věcech ze sekáče, tak je do toho můžete zase obléct při návratu, ne? Copak nemáte spoustu druhořadého oblečení? (obnošené, menší velikosti apod.)

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 15 říj 2018 14:56

Nemám SP (zatim jsem v roli strejdy stykace a matka ma de facto vyhradni peci) a stejne to sdileni veci drhne. Napriklad na autosedacky a jejich sdileni jsem rezignoval uz davno a nakoupil si svoje. Taky jsem si vsimnul ze skoro vzdy kdyz mam deti u sebe tak jsou decka obleceny do hadru s dirama na koleni (u matky jsou obleceny lepe), to jsou takove drobne zlomyslnosti matek a netreba se tim znepokojovat, aspon ja to prehlizim a ignoruju to, jsou to prkotiny.

jsk
Nováček fóra

Příspěvek od jsk » 16 říj 2018 06:35

dalik16 píše:
15 říj 2018 13:55
Tohle je jedna z výhod předávat děti v neděli večer a ne v pondělí přes školu. Večer si děti předáme z bytu do auta a na počasí příliš nezáleží. Kdežto do školy bych jim musel dát plnou výbavu.
My si děti střídáme každý druhý pátek večer. Myšlenka za tím je ta, že když má rodič děti už na víkend, tak má spíš motivaci si pohlídat, aby děti během víkendu udělaly přípravu (školní i jinou) na následující školní týden.

A přesně, jen přejdou z auta do bytu, 20 metrů a v ten okamžik nehraje počasí až takovou roli, jak kdyby třeba šly od jednoho rodiče do školy a pak ze školy už k druhému rodiči.

frantav
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od frantav » 16 říj 2018 15:07

Koukám, že zažívám jen slaboučký odvárek toho co ostatní střídavkáři. Nějaké tahanice o hadry jsem zažil jen těsně po akci kulový blesk, kdy jsem pro dceru doma neměl ani náhradní kalhotky nebo pyžamo a vše musel nakoupit od nuly. Naštěstí ex dodatečně vydala zpátky (se špačkováním, ale vydala) většinu oblečení co malé nakoupila moje mamka, to jsem měl jako základ.
Nějaké záměrné hromadění lepších hadrů neřešíme, výjimečně se stane že putují jedním nebo druhým směrem (po táboře, po švp, občas když si toho dcera nanosí od jednoho rodiče k druhému po kouskách zbytečně moc), tentokrát už naprosto hladce.
Prohazujeme se ve středu, docela se to osvědčilo. Nenabourává to víkendy, odpadají spory například s nedělními návraty nebo s přípravou do školy na pondělí. Perlička - poradila nám to paní z OSPODu, v mém případě byla překvapivě neutrálně naladěná a konstruktivní.
Dcera 10 let, střídavka přes nesouhlas matky

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 25 říj 2018 11:26

Drobný příklad jak jde udělat problémy.

Dětem jsem v pátek do školy dal zimní bundy, byla zima a matka si je bere ze školy. Další týden bylo hezky a děti jen ve vestičkách. Na dotaz, že bych potřeboval ty zimní bundy jsem se dozvěděl, že si zajisté poradím. Tak jsem na svůj režim musel pořídit další zimní bundy, aby celý týden měly v čem chodit.

Pro vaši informaci, již jsem tento měsíc koupil zimní bundy 2x a mám strach, že za 14 dnů budu muset pořizovat další. Kdyby to byla jediná věc, která se mi již nikdy nevrátila :(

Je proto tomu nějaká obrana?

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 25 říj 2018 11:57

Obecná rada na to je těžká - s blbcem se nedohodneš a je to tedy jen o tom, zda se vyplatí více investovat úsilí nebo více obětovat peníze.
Já to řeším tak, že se snažím rozlišit drobotiny a důležité věci. Drobotiny ignoruju a neřeším. Důležité věci, zejména pokud se tzv. nastavuje precedens, tam jsem zásadový a beru to jako vymzení hranic, což sice stojí úsilí, ale do budoucna se vyplatí.
V tvém případě ti mohu nastínit směr, jak toto řešit. Běžná výbava pro děti je považována za majetek dětí, pokud není důvod chápat to jinak (a pokud nemáte stále ještě SJM). Když si ty věci např. půjčíš od někoho jiného a pak je poskytneš k dispozici dětem, tak to tvá ex nemůže nevrátit, byla by to krádež. Jestliže máš někoho hodně blízkého, připravte se na tuto situaci a až nastane, může své ex pohrozit. Věřím, že až jednou takhle narazí, tak už bude s nevracením věcí pokoj.

Odpovědět