Sdílení věcí

tulen2
Stálice fóra

Re: Sdílení věcí

Příspěvek od tulen2 » 25 říj 2018 12:53

Petr_Novak píše:
25 říj 2018 11:26
Je proto tomu nějaká obrana?
Prenest tu povinnost si na podobne veci davat pozor na deti. Tvoje jsou v takovem hranicnim veku mezi tim ze si to maji hlidat a balit samy, a tim ze jim zabali rodic. Proste deti by byly ten tyden bez bundy, kdyz matka nedoda tu co si koupil - nosily by svetr, pujcil bych od znamych ... a vysvetlil jim jaky problem vzniknul, a poprosil je jestli by si priste samy ty bundy do skoly vzaly, ze jim to jeste pripomenu ... aby se to uz nestalo.

No a matce bych to s nejakou veci vratil napr. - ne, kolo ti tentokrat nepujcim, dobre si pamatuju jak dopadly minule bundy ... pokud ale slibis ze uz se takove veci dit nebudou, muzeme se domluvit ze si vychazet vstric budeme, a veci dulezite navzajem posilat.

soh24
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od soh24 » 21 lis 2018 11:54

Doposud se na toto téma řešilo převážně oblečení, obuv a panovala dost značná shoda, mít vše 2x . Dobrý nápad je pořídit si na oblečení v kterém děti přijedou od ex bedýnku, truhlu. To zavedu! Jak ale postupovat ohledně drahých věcí, mnohdy také denně používaných, mobily, tablety, notebooky, přehrávače, kola a další hodnotnější sportovní vybavení, apod.? Obzvlášť pokud není s ex možná dohoda na společném pořízení a návrat těchto věcí z pobytu dětí u ex také není jistý. Neustále to financovat jednostranně? A říci dceři: "Všechno nej k narozeninám, tady jsem ti koupil nový tablet, ale budeš ho používat pouze mých 14 dní, k mámě ho vozit nesmíš!". To asi taky dost dobře nejde. Má to řešení?

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 21 lis 2018 12:15

Tablet ... když i ho nechá u mámy, tak u Tebe bude 14 dní bez tabletu, no. Si sama rozmyslí :-)
...

jsk
Nováček fóra

Příspěvek od jsk » 29 lis 2018 11:04

To bude všude jinak, takže jen můžu napsat, jak to mám já. Je pravda, že kluci už jsou větší (15 a 12) a sami mají zájem hlídat si, co si s sebou vzít.

Mobil — oba kluci si spořili z různých příspěvků, od obou rodičů a babiček, a pak si oba nový mobil koupili letos v září z našetřených peněz. Samozřejmě je v jejich vlastním zájmu, aby si mobil vzali s sebou. Dobíječky občas zapomínali, už i předtím, tak jsou koupil za pár šupů dobíječky z Aliexpressu a ty už převážet nemusí.

Tablet u nás v rodině nikdy nebyl ani jeden, ani během manželství, neviděli jsme v tom smysl. Navíc tablety jsou v současné době velmi na ústupu, tím jak se zvětšil displej mobilů. Ale teoreticky asi bude fungovat to řešení navrhované katalyzatorem, tedy nechal sis tablet u mámy, tak jsi u mě bez tabletu.

Notebook má jen starší syn a protože ho baví programování, tak si notebook převáží sám od sebe, nemusím ho hlídat. Mladší kluk má účet na desktop počítači u mě v obýváku a když chce být na počítači, může tam. U ex má stejný účet na počítači u ní. Výhoda používat cloudové služby — všechna data má přístupná tam i tam. Zatím nepotřebuje počítač používat mimo domov (ani jeden domov), takže notebook pro něj zatím neřeším.

Kola — bydlíme s ex 10 km od sebe, to bych vždy vozil kola dodávkou nebo nevím. Přejíždět na kole taky vždycky nejde, počasí a podobně. Takže prostě volba padla na levnější kola, dvě kola z Decathlonu vyjdou cenově jako předtím jeden Author.

Lyže plánuju letos vzít z půjčovny, než kupovat.

Na narozeniny, vánoce a podobně raději volím dárky, u kterých buď nebude problém se zapomínáním, nebo děti nebudou řešit, že ten dárek bude trvale jen u mě. Starší syn k patnáctým narozeninám dostal automatické hodinky, žádné chytré, ale klasiku Seiko 5 a chodí pyšně jak páv, protože nikdo z jeho kamarádů nic podobného nemá (žádná potřeba dobíjení, průhledné sklíčko zespod, kterým je vidět jdoucí strojek hodinek). Dál fungují dárky jako knížky, deskové hry, vstupenka na nějaký koncert a podobně.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 30 lis 2018 12:51

U mě se to zaposledních pár týdnů posunulo. Všechno běžné vybavení mám svoje. Zjistil jsem, že se ex nechce domluvit na ničem, takže postupně nakupuji vše. Beru to tak, že na týden děti jedou na "dovolenou", takže to hážu za to hlavu.
Jo, je to drahé, ale zjistil jsem, že kde není vůle, není cesta. Už na to nemám nervy.

Když si děti něco přinesou od ex, tak se postarám o to, aby to také odnesly. Je drsné, že jim většinu věcí nedovolím odvážet, ale to je také zkušenost a děti pochopily a nemají s tím problém. Vědí, že se na to mají za týden těšit a funguje to.
Mobil považuji za dnešní běžnou součást života, tak samožřejmě toto ať si vozí. Tablet již ale třeba nikoli.

Vánoce jsou problém. Ex se nechce o tom se mnou vůbec bavit, takže se hrozím jaké dárky budou mít 2x :(

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 03 pro 2018 11:33

...no tak kdyz nejake darky budou mit 2x, tak zase odpadne problem s jejich sdiilenim a predavanim ...
...

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 03 pro 2018 13:08

Já bych to taky neviděl jako problém (dárky 2x), aspoň děti uvidí, že i Ježíšek si přeje střídavku (pokud ještě věří) :-)

frantav
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od frantav » 03 pro 2018 14:27

Smířil jsem se s tím, že ex žije svou celoživotní bajku o lišce a kyselých hroznech a celý život se bude řídit doktrínou mnětotakhlestačí. Vím že sama od sebe dceři nekoupí nic hodnotnějšího, protože spoléhá na to že já se postarám. A já se bohužel postarám, protože nemám morál na to abych oháknul dceru od hlavy až k patě v Pepcu a na tržnici, tablet, kolo a lyže jí prostě koupím takové jaké bych koupil i sobě. Nemám problém to vše posílat i k ex, ale má to určité mantinely. Pokud chce ex kolo, přiveze a odveze si ho sama v den předání, rozhodně ne na písknutí a pokaždé, ale pouze když ví že ho budou následující týden potřebovat. Stejně tak po jedné zkušenosti trvám na tom že cokoliv se s věcmi ode mne stane, řeší ona a vrací ve stejném stavu v jakém si je půjčila. Aby do společných nákladů dávala urvanou přehazovačku během jejich dovolené, to už je trochu moc.
Dárky nekonzultujeme, vím že případná kolize stejného daru je minimální.
Pro odlehčení, má to i určité výhody, adventní kalendář si k mamce nevozí a přece se to nezkazí :-D
Dcera 10 let, střídavka přes nesouhlas matky

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 03 pro 2018 14:28

katalyzator píše:
03 pro 2018 11:33
...no tak kdyz nejake darky budou mit 2x, tak zase odpadne problem s jejich sdiilenim a predavanim ...
Tak na jednu stranu dobrý, na druhou stranu za 4 dny najde pod stromečkem to stejné. Moc radosti to nebude, že? Krom toho, že některé dárky jsou docela drahé. To bych raději koupil za ty peníze něco jiného, co udělá radost.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 03 pro 2018 14:45

Tak to on rozvod JE drahej.
Ale když tak o tom přemýšlím ... třeba budete po 24. v kontaktu a tak děckám 27. koupíš něco, co nedostali nebo dokonce něco, co jim chybělo; jseš v jistém ohledu docela ve výhodě ...
...

Odpovědět