Dcera k otci už nechce

Odpovědět
Jar
Nováček fóra

Dcera k otci už nechce

Příspěvek od Jar » 08 lis 2018 08:05

Střídavá péče funguje/nefunguje u nás už rok a půl. Volila jsem ji jako nejmenší zlo pro naše tři děti. Bývalý manžel požadoval děti výhradně do své péče ("seberu ti děti, zničím tě!"). Starší bratři 13 a 16 se s tím už poprali a střídavku akceptují. Dcera 11 se mi v této době zhroutila, neustále mi volá, pláče. Ona jako jediná s dětí byla přítomna vyhrožování ze strany otce. Během rozvodu u nás často zasahovala policie, otec byl agresivní, než ho policie vykázala z domu, často mě bil a vyhrožoval - přesto však dětem neublížil a střídavá péče byla shledána jako nejlepší řešení. Musím podotknout, že se bývalý manžel tváří jako neviňátko. On by přece nikdy nikomu neublížil, vše jsem si vlastně zasloužila nebo dokonce veškerá zranění přivodila sama. Často se na policii nebo na sociálce rozplakal.
Nyní dcera trpí úzkostí, stále se o mě bojí a nesnese odloučení. Nebydlíme od sebe daleko, vídám se s ní před školou či ve škole téměř každý den, voláme si a přesto je to málo. Jsme na úplném začátku, kdy její psychosomatické potíže řeším s praktickou lékařkou a školou (preventistou). Jakýkoli pokus dohodnout se s otcem, ať zatím dceru načas nechá u mě, neskončil dobře. Vše bere jako útok na svou osobu, protože je přeci jasné, že s dcerou manipuluji, navádím ji a kupuji si ji. Obě se ho bojíme. Poradil by někdo, jaké máme možnosti?

Simpson123
Stálice fóra

Re: Dcera k otci už nechce

Příspěvek od Simpson123 » 08 lis 2018 11:00

Dela to na me dojem ze bys mela sama vyhledet odbornou pomoc lékaře psychiatra, muze pak napr. predepsat antidepresiva a zahajit lecbu.

Jinak deti jsou uz opravdu velke (pubertalni fracci), tam zadne uzkostne stavy odlouceni takovych velkych fracku od maminky nelze uznat jako realne.

tulen2
Stálice fóra

Re: Dcera k otci už nechce

Příspěvek od tulen2 » 08 lis 2018 12:19

Jar píše:
08 lis 2018 08:05
.. Bývalý manžel požadoval děti výhradně do své péče
...a střídavá péče byla shledána jako nejlepší řešení....
.... vídám se s ní před školou či ve škole téměř každý den, voláme si a přesto je to málo.....

No a jak to tedy bylo? On chtel deti do sve vyhradni pece, a Ty si usilovala o stridavou peci? Nebo si snad take chtela deti do sve pece? Jestli ano, nechoval se tedy uplne stejne jako Ty?

Kym byla shledana jako nejlepsi reseni? Souhlasila si tedy s SP dobrovolne?

V tom muze byt cast tech problem. Ty uzkosti nebudou pravdepodobne vychazet z dcery, budou to Tve uzkosti, neni opravdu normalni mit potrebu denniho kontaktu. Ani pro dite, ale hlavne - pro Tebe.

Take si myslim, ze bys mela vyhledat rozumneho psychologa, a snazit se sebe (a spolu s tim I dceru) z techto uzkosti vyvest. Bez toho, abys vyrazne omezovala jeji cas s otcem.

Pokud otec nebude mit pocit ze se snazis o zruseni SP, a o vyrazne omezovani jeho casu s detmi, jiste bude rad spolupracovat na techto resenich.

Odpovědět