Režim 2-2-3

Odpovědět
Tatobudsnama
Stálice fóra

Režim 2-2-3

Příspěvek od Tatobudsnama » 08 lis 2018 20:28

Co to přesně znamená. Měl jsem za to, že jsou to dvě noci s jedním rodičem, dvě s druhým a tři zase s prvním. Tím je pokryt týden a ten další se to prohazuje. Chtěl bych to takto upravit ze současného 5+1. Hlavně na doporučení psychologa kvůli dětem. Nicméně matka tvrdí, že to je jinak a to co jsem teď zmínil veskutečnosti znamená, že dva = dva dny (jedna noc). Takze to co chci je 3-3-4. Psycholog pry rekl 2-2-3-3. Mate nekdo zkusenosti a poradite prosim jak se to teda ve skutecnosti mysli ? Dekuji uctive.

Marek2
Nováček fóra

Re: Režim 2-2-3

Příspěvek od Marek2 » 09 lis 2018 09:48

Jednoduše logicky 1 = 1x24h, 2 = 2x24h, 3 = 3x24h.
Pokud je předání ráno, pak styk trvá do dalšího rána (1) nebo do rána obden (2) atd. Jinak by to nedávalo smysl, protože podle tvrzení matky kdyby to bylo 2 = 2dny+1noc, tak tam jedna noc je neurčena, resp. kdo jí bude mít? otec nebo matka?
Ovšem u soudu bych na logiku moc nespoléhal, takže je potřeba být připraven na všelijaké argumenty.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 09 lis 2018 10:04

Taky si to myslim. Ona chce kratsi intervaly stridani protoze 5 noci deti se mnou je pro ni moc. Coz tenhle model doporuceny detskym psychologem splnuje a je i lepsi pro deti. Diky za vysvetleni a potvrzeni me domneky.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 lis 2018 12:36

Neni nikde urcene co to znamena. Je to na dohode. Kazdy ma nutkani si to vykladat jak je vyhodne pro nej, a jak chce. K vykladu co to tedy znamena (k nalezeni bodu, kde se shodnete) by vam mohla opet ta poradna pomoct.

Jak pise marek, logicky den je 24h, dva dny znamena tedy napr. od pondelniho rana do stredecniho rana.

Ovsem s touto elementarni logikou maji ospody I soudy problem - bud to chapat nechteji, nebo si chapani otaceji jak zrovna chteji. Takze napr. vznikaji situace - ok, shodnete se tedy na peti dnech. Tedy po odpoledne - patek rano. Jak, neni pet dnu?? po, ut, st, ct, pa ... vzdyt pet dnu mate, co jste chtel, ne?? A ve skutecnosti nam vznika 3.5 dne. Oproti tomu - jak, pecujete vyvazene a chcete SP? po odpo - pa rano, to je prece jen o kousek vic nez tri dny (coz opravdu je, ovsem ten samy soudce se nam snazil pred chvilkou namluvit ze jde o dni pet).

Takze opet, u psychologa probrat - namitala priis dlouhe interval, ok, shodli jste se na kratsich .. Proc edy by ty kratsi namely byt vyvazene, proc by se mel otec starat vyrazne mene? Opet nejaky duvod? Proc ho nerekla minule, a tvrdila ze jde o problem dlouhych intervalu?

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 09 lis 2018 18:31

Protoze argument je, ze deti jsou u me zvykle spat vzdy ze stredy na ctvrtek uz vic jak rok. A tim, ze by jeden tyden spali mimo tento den je zasah to jejich navyku. Ac ta sama matka u psychologa tvrdila a souhlasila s psychologem, ze detem je jedno co je za den a ze to tak nevnimaji. On je problem v tom, ze ja sem si nejdriv tuhle variantu nechtel pripustit a u psychologa sem se na to moc netvaril a po premysleni jsem proste prisel na to a i diky diskuzim tady, ze je to ok. Ona dostane kratsi intervaly a deti pravidelne a castejsi styky s rodici. S tim moc nepocitala a cekala ze si pojedu oorad svou a budu ten kdo bude chtit deti od matky odtrhnout na celych 5 noci a to preci nejde 🙄

bastrman
Nováček fóra

Příspěvek od bastrman » 19 lis 2018 21:31

Já mám SP v režimu 2+2+3, tento model je opravdu vhodný dle psychologů v ranném věku dítěte (u mne od 16ti měsíců). Jednoznačně prospívá jak mé dceři, tak v podstatě rodičům, každý druhý víkend je "volný". K předání vždy dochází v neděli a 2+2+3 jsou chápány jako 2a2a3 noci. Samozřejmě ve vyšším věku je ideál 7/7

Odpovědět