parlamentni listy

Odpovědět
Hugo76
Stálice fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 14 čer 2017 13:32

parlamentni listy

Příspěvek od Hugo76 » 29 lis 2018 09:10


Pseudonym
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2017 11:49

Re: parlamentni listy

Příspěvek od Pseudonym » 29 lis 2018 12:00

Z odpovědi ÚS Jednomu domovu (cituji z článku):

"Dále bylo zdůrazněno, že „Ústavní soud ve své judikatuře nikdy nefavorizoval střídavou výchovu, ani nerozhodoval tak, že jí má být dána automaticky přednost“. Tento mýtus prý vznikl zkreslením médií a „některých zainteresovaných zájmových skupin“, uvedl Pospíšil."

Tady je řečeno vše. ÚS ve svých nálezech s odkazem na Úmluvu o právech dítěte stanovil kritéria, která pokud jsou splněna zhruba stejnou měrou oběma rodiči, mají vést k presumpci střídavé péče. Pokud se prokáže skutečnost, která přesto zasahuje do zájmu dítěte, měla by být zohledněna. Takže žádná automatická přednost, jak se snaží podsunout Jeden domov.

Dále je článek tendenční v tom, že zaměňuje příčinu a důsledek. Lakonicky řečeno: milý státe, udělej si v rodinném právu pořádek, zaměstnej v zainteresovaných institucích kvalitní lidi se schopností kritického uvažování a pak zcela jistě vyhrocených rodinných sporů ubyde.

Další problém spatřuji v podsouvání skutečnosti, že střídavkáři (muži, otci) versus matky (kterým jde o dítě, tedy o výlučnou péči). Zaplať pánbůh, je stále víc žen, matek, které jsou si vědomy nezastupitelné role biologického táty při výchově dítěte a samy se střídavou péčí nemají problém. Bohužel je také stále plno otců, které se na děti vykašlou úplně nebo se spokojí se 4 dny za měsíc se svými vlastními dětmi. Mají to bez starostí, s dětmi si užívají pouze volnočasové aktivity, ušetří peníze a systém na ně pohlíží jako na ideální otce.

Poslední věc, která mi přijde důležitá je, že z článku to vypadá, jakoby OSPODy a soudy jednoznačně upřednostňovaly otce na úkor matek a dětí. Přitom se stačí podívat na statistiky rozhodování. Pozorovatel z nich jednoznačně musí dospět k závěru, že tu máme buď cca 85 % otců, kteří nejsou schopni se o své děti starat nebo to je trochu jinak, než se nám snaží podsunout článek.

Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 419
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: parlamentni listy

Příspěvek od Simpson123 » 29 lis 2018 13:59

Cely clanek se toci na jedinem argumentu, ze kdyz je harmonicky vztah rodicu tak stridava pece muze byt po dohode praktikovana ale pokud je konfliktni vztah rodicu = stridava pece je spatne reseni pro dite a dite musi jit do vyhradni pece matky.
Tyhle argumenty spolku Jeden domov se opakuji porad dokola a jsou zalozeny na lhani o tom ze vyhradni pece matky zmeni konfliktni vztahy rodicu na idylu, klid a harmonicky vyvoj ditete bude u matky zajisten bez ujmy decka.
Co vim tak zdroj a puvodce tohoto argumentacniho kruhu je asi v CR psycholog Klimes, ktery doporucuje SP jen pro spolupracujici, harmonicke rodice (Klimeš uvádí cca max. 5%). Naopak pro silne konfliktni rodice (dle Klimese cca 10%) pak plati tvrdy represivni statni system (cca jako Bernevernet v Norsku) = odebirat deti, pestouni, zakaz styku, drsna represe, zbaveni rodicovskych prav, detsky domov, atd.).

Klimesovy empiricke poznatky:
cca 5% rozvadejicich se rodicu je schopno SP
cca 85% rodicu je konfliktnich a pro SP nevhodnych = vyhradni pece matky, protoze je to matka kdo byl na materske dovolene.
cca 10% rodicu je dle Klimese natolik defektnich ze by mel byt aplikovan model Michalakovych, totalni odriznuti od rodice/rodicu, pestouni, detsky domov, zakaz styku.

tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 1949
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: parlamentni listy

Příspěvek od tulen2 » 29 lis 2018 14:13

Dulezita vec je ta, ze ve vysokem procentu konflikt VZNIKA teprve branenim jednomu rodici v peci o deti, snahou stat se "nadrazenym" rodicem.
Ono moc nema cenu clanek komentovat, stale stejne a hloupe argumenty.
Samozrejme jsem se po precteni rozzlobil, chtel argumentovat, vysvetlovat .... ale je to zbytecne :), je super ze vsichni vidi okolo sebe uz priklady kde SP bezproblemove funguje.
Pobavil mne snad jen odstavec kdy "otec matce unesl deti z ruznych mist republiky..." Takze ona se s nimi ruzne stehovala, menila bydliste svoje i deti, branila otci se s nimi vidat - a ten lump je nekolikrat "unesl" :)?

Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 419
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: parlamentni listy

Příspěvek od Simpson123 » 29 lis 2018 15:15

No jak ty diskuse v masmediich sleduju (i v TV se obcas neco mihne), odpurci SP to nyni argumentacne zmenili na to ze deti ve SP se zmitaji v konfliktu rodicu a ze proto by decku bylo lepe u matky.
Rekl bych ze ty batuzky a 2 postylky jsou na ustupu a ted se jede vice argumentacni linie ze konflikt rodicu ve SP je zlo pro dite.
Stale je tam hluboce zakoreneny rozvodovy model ze decko patri matce a idealni rozvedeny otec plati alimenty a kupuje zmrzlinu 1x za 14 dnu (otec vikendovy strejda).

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 49
Registrován: 19 zář 2017 11:37

Re: parlamentni listy

Příspěvek od Petr_Novak » 30 lis 2018 12:36

Tak a máme to tady znovu. Pokud matka bude dostatečně konfliktní a vytvoří dostatečně zřejmé neshody mezi oběma rodiči, poté dostane výlučnou péči. Nikdo se nedívá na to, jestli tím původcem konfliktů není matka a jestli všechny tyto nejsou účelové právě ze strany matky. Tak nějak se tohle neřeší, že?
Proč by to nemohlo být tak, že když ani jeden nechce střídavku a ta se pokusně neosvědčila, tak opravdu spravedlivě vybereme toho rodiče, který se chce domlouvat, neklade překážky, nevytváří konflikty atd.? Proč ne?
Proč jdeme za 6 letým dítětem ať řekne tátu nebo mámu a na tom postavíme rozsudek?

No a co si budeme povídat, všichni moc dobře víme, jakým způsobem se s otci zachází ať už ze strany OSPODu, soudců, znalců a dalších. Otec je automaticky problematický gauner, který by neměl dělat problémy starostlivé matce. Ať si tedy ten článek strčí za klobouk, protože víc zkreslené to už asi být ani nemůže.

Odpovědět