OSPOD - případová konference

Odpovědět
HIPO
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 47
Registrován: 15 bře 2019 17:39

OSPOD - případová konference

Příspěvek od HIPO »

Snažím se o střídavku. Po prohraném soudu, po podání odvolání a po stížnosti na postup OSPODu, jsem od OSPODu dostal pozvánku na "případovou konferenci". V pozvánce píší "předmětem setkání je shrnutí současné situace v rodině nezletilých a péči o ně, stanovení dalších opatření v nejlepším zájmu a ochraně nezl. dětí".
Máte s tím někdo zkušenosti jak to probíhá, co tam na mě vlastně chystají?
Lama
Stálice fóra
Příspěvky: 265
Registrován: 20 lis 2015 15:00

Re: OSPOD - případová konference

Příspěvek od Lama »

Tak je to o lidech... Přítel si to chválil, zkrátka tam kromě zle zubaté z odspodu. Ta vždy na po hovorech byla na straně matky a vyžadovala po otci odsouhlasit všechny podmínky, kladené matkou. Tskle tambyla ještě mediatorka a psycholožka, které byly nestranne, což v podstatě pro něj znamenalo, že alespoň části problémů bude na jeho straně.
Ne dohodlo se ale nic. Každopádně matka tímto přestala pořádat každé 3 měsíce sezení na ospod nad seznamem hříchu otce.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 487
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: OSPOD - případová konference

Příspěvek od Simpson123 »

Pripadova konference by mela byt nastrojem jak pomoci rodicum a OSPOD a detem najit dobry kompromis upravy pece, komunikace - to vse v nejlepsim zajmu ditete:
Tady je Manuál k případovým konferencím:
https://www.mpsv.cz/files/clanky/13087/manual.pdf

Pocitej ze OSPOD bude ostrazity, stezoval jsi si na jeho podjatost, ocekavej ze te budou tlacit cca k stanovisku - tatinku smirte se s rozsudkem a odvolani stahnete, maminka ma "pravdu".
Pokusil bych se dopredu s OSPOD definovat smer a cile konference, chtel bych papir se strukturou a programem jednani + jmena ucastniku.
Vystupem konference je plan pece o deti. Mel bys mit sam dopredu navrhy pece sve, celou diskusi o planu pece zasadne orientovat vzdy na budoucnost, nesmis dopustit aby konferenci ovladly blaboly o minulosti a kdo co kdy pred rokem nebo pred dvema rekl, udelal nebo slibil (to jsi pak v pasti).
Klasika byvaze se tam otec snadno dostane pod palbu matka+ Ospodbaba + psycholozka do otce busi a pak se otec hada a podivejte se tatinku jak je ten tatinek konfliktni a zly..... Fakt je nutna priprava, mit plan na papiru co chces a porad mluvit o detech a o budoucnosti. Hovory matky o minulosti principilane odmitat, kdyz tam matka zacne kvakat o minulosti jak jsi zly chtit po OSPOD a psychologovi resit budoucnost, hovory o minulosti principilane odmitat.
Nutna je domaci priprava, sepis si "oblibene" argumenty matky z minulosti a sepis si je na papir a nacvic si jak na to nekonfliktne a konstruktivne reagovat, popripade si nacvicit ze nebudes reagovat vubec nijak, nutna je soucinost nekoho zde (me pomahal Tulen a pres soukrome zpravy me poradil jak na opakujici se argumenty matky nekomfliktne / konstruktivne reagovat).
U Tebe ma smysl navrhovat plan pece jako plan prechodu na SP 7/7, doted jsi mel 10/30, rozsudek nenabyl pravni moci a odvolavas se. Docela se bojim ze se tam na tebe baby slitnou at akceptujes plan pece do noveho rozsudku v uprave jak si preje matka a jak nepravomocne rozhodl soud - to nesmis akceptovat.
Asi to bude hodne neprijemna konference, matka bude mavat nepravomocnym rozsudkem a ty zenske kolem (Ospodnice na 100%) na tebe budou tahat argumenty ze odvolaci soud stejne potvrdi ze matka je vyhradni majitelka decek.
K uvaze je zda navrhnout aby tam s Tebou nekdo sel (nekdo z uzke rodiny, napr. babicka/dedecek deti).
katalyzator
Stálice fóra
Příspěvky: 1071
Registrován: 09 lis 2011 22:42

Re: OSPOD - případová konference

Příspěvek od katalyzator »

Moje zkušenost s případovkama je víceméně pozitivní.
Smyslem případovky, vedle domluvy plánu péče o dítě atd. (viz manuál zmíněný výše), je i dostat zodpovědnost mimo OSPOD - proto jsou přizvaní odborníci, kteří se (nějak) vyjádří a OSPOD je ocituje.
Odborníky a vybírá pořadatel, tj. OSPOD. Pozvaní bývají psychologové, lékaři, pedagogové. Sám můžeš navrhnout pozvat někoho, ale OSPOD se k tomu vyjadřuje.
Průběh byl vždy celkem konstruktivní, moderátorka evidentně školená (např. hovory o minulosti utínala sama), dokonce matku i dost zjebala, závěry byly vcelku jasné a konstruktivní; matka je ale stejně okamžitě přestala respektovat, a vymahatelné nijak nejsou; kontrolu plnění závěrů pak už řešila zase samotná sociální pracovnice, která pracovala tak, že by dala všem kritikům OSPODu plně za pravdu.
...
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 487
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: OSPOD - případová konference

Příspěvek od Simpson123 »

Pokud neni matka motivovana a pouze si tu konferenci "odsedi", tak nefunguje nic, jen si vsichni ucastnici udelaji carku a jede se dal.
Vsechny tyhle metody: poradna, mediace, OSPOD konference funguji u motivovanych rodicu.
Na nemotivovane lidi plati jen hruba sila, odebrani decka a svereni druhymu rodici a podobne drasticke metody.
Odpovědět