Střídavá péče po dohodě

Odpovědět
matka stridavka
Nováček fóra

Střídavá péče po dohodě

Příspěvek od matka stridavka » 30 črc 2019 16:28

Zdravím všechny, jsem tu nová a ráda bych zde popsala náš model střídavé péče, na kterém jsme se s ex sami domluvili. Aspoň tu budete číst také něco pozitivního.
S ex jsme se rozešli před rokem a půl a protože jsme nakonec zvládli oba potlačit naše ega a upřednostnit zájem dětí, dospěli jsme k dohodě. Je pravda, že na OSPOD ani k soudu jsme s tím nešli, chtěli jsme, aby vše (tj stěhování ex z domu zpátky do jeho bytu, přestěhování části věcí našich dcer) proběhlo v klidu, bez toho, aby nám doma couraly ospoďačky a my pak lítali k soudu. Dcerám je 5 let a 3 roky, takže jsme si zatím netroufli na střídání po týdnu nebo dokonce delších časových intervalech, navíc máme oba (naštěstí) celkem flexibilní práci, kdy část týdne pracujeme dlouho a část týdne jen krátce (v mém případě i homeoffice), takže jsme najeli na střídání v režimu 2 - 2 - 3, tj. 2 dny v týdnu jsou dcery u mě, 2 dny v týdnu u ex a zbytek týdne (tj. pá-ne) si je na střídačku bere ex a já. Holky do toho režimu vklouzly velmi hladce (až nás to překvapilo), delší intervaly bez jednoho z nás už nesou hůř, jak jsme si vyzkoušeli teď v době dovolených, takže zatím zůstaneme u tohoto modelu. Bydlíme blízko sebe, takže nebývá ani problém domluvit se, když ten, kdo má mít zrovna holky u sebe, je nestíhá vyzvednout ze školky, tak je vyzvedne ten druhý a podobně. Fungujeme takhle už bezmála půl roku (do té doby bydlel ex stále tady) a situace jak mezi námi, tak i u dětí se dost zklidnila - holky vnímaly, že se něco děje, i když jsme se snažili před nimi se nehádat, teď je klid.
Dost mě jako ženu mrzí, že řada žen se snaží bránit svým ex ve styku s dětmi, na druhou stranu u nás to ze začátku vypadalo tak, že ex mi vyhrožoval, že mi děti sebere, naštěstí (pro oba) jsem na jeho styl jednání nenajela a od začátku jsem trvala na střídavé péči, nakonec se uklidnil a domluva byla možná.

Lama
Stálice fóra

Re: Střídavá péče po dohodě

Příspěvek od Lama » 30 črc 2019 21:32

Úplně nevím, co má být smyslem diskuze...
Původně jsem sem zavítala s tím, že třeba získám nějaké zkušenosti s fungováním střídavě péče, nějaké sdílení i pozitivních zkušeností, vychytávky, jak to všem stranám usnadnit, já řešit některé technické problémy a nebo jen tak sdílet.
Nicmene je to spíš tatinkovsky web, o boji o střídavku, než o jejím fungování. Na jednu stranu mi to mrzí, na druhou stranu chápu, chlapi nejsou moc kecaci a největší problém je pro ně tu střídavku vubec získat.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 31 črc 2019 09:26

Ahoj, tak já myslím že třeba za pár let až budou v časopisu Maminka články nazvané "10 tipů pro vyladění vaší střídavky", tak tomu tak třeba bude. Do té doby bohužel... :-)

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 31 črc 2019 11:06

Otazka je, zda by to ropagaci střídavky neprospelo stejně nebo více, než místo poradna boje za střídavku.
Za současné situace je třeba zvýšit odboj otců, aby o ni bojovali a bojovali správně.
A pak snížit odpor matek.
A místní stránka ten odboj nesnizi, spíš naopak. Ženy jsou sberacky informací. A v podstatě na internetu aby člověk pozitivní příběh střídavky pohledal. Přitom v reálu jsou. Proč nejsou více propagovany. Proč jsou zde co týden adminem uverejnovany hororové příběhy o unosech, krivich obvinění, ale snad ještě ani jeden článek o tom, že střídavku někde běží ke spokojenosti všech.....

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 31 črc 2019 14:36

Ano, positivni pribehy o SP mi taky chybi.
Souhlasim ze nejvetsi problem jsou otcove sami, odhaduju ze stale je realita takova ze je cca 50% skupina otcu co pecovat nechteji a vyhovuje jim delat strejdu 2/14 + platit aliky = to jim staci, nebojuji, nezajimaji se, pragmaticky boj s majitelkou deti vzdaji uz dopredu, protoze to stejne nema cenu, maximalne si fnukaji doma, atd..
Tohle forum je prospesne pro otce kteri vedi co chteji (SP) ale nevi jak v praxi funguje justicni sytem + OSPOD.
Jak propagovat stridavku? Nejlepsi cesta je vzdycky zhora, z elity, tedy TV celebrity, casopisy, osveta, zmeny na soudech a OSPOD.....ale ty zmeny jsou pomale a setrvacnost velika. Ja osobne odhaduju ze hlavni positivni trend jsou u SP matky co to chteji samy, maji VS, dobrou praci a plat, karieru. Takove zeny posouvaji SP dopredu, samy SP chteji, samy u soudu souhlasi na vyrovnane peci atd..
Posun a pokrok u SP proti vuli matky nevidim, naopak US hodil zpatecku a cely justicni system je nestoudny nastroj jak poslapavat prava - takhle drsne to osobne vidim, ze je CR justice tak zrala na kopnoput do rozkroku - vcetne US.
BTW i ten US je opravdu silne zraly na generacni vymenu, tyhle soudci co tam jsou nyni (az na Simackovou) delaji ostudu CR justici.

Odpovědět