Tělesné tresty partnerem exmanželky

Hinajz
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: 21 říj 2019 11:12

Tělesné tresty partnerem exmanželky

Příspěvek od Hinajz »

Ahoj,

jsem tu nový a rád bych se zeptal, jak se stavět k tomu, že partner exmanželky fyzicky trestá mé dítě, kterému je 9.
Kluka mám přes nesouhlas exmanželky ve střídavé péči už 3 roky a přestože klukovi to vyhovuje, tak exmanželka to bere jako svou prohru, takže se snaží prudit, diktovat, rozkazovat a kontrolovat. Zatím úspěšně odrážím. Většinou nekomunikuje vůbec a pak se sthrne mailová smršť, když chce direktivně víkendy s klukem navíc a nechce za to nabídnout jiné víkendy.
Nicméně před 3 týdny mi kluk poslal SMS, že dostal od přítele exmanželky pořádně na zadek. Zavolal jsem mu zpět a požádal jsem ho, aby mi předal přítele exmanželky k telefonu, abych zjistil, za co to bylo a požádal ho, aby netrestal kluka fyzicky a případně to nechal na exmanželce. Zaklapl to a když jsem se snažil dovolat zpátky, nikdo telefon už nezvedal.
Po pár dnech jsem se na syna dovolal a ten mi řekl, že měl zakázáno telefon zvednout.
Při předávání kluka po týdnu, jsem si chtěl s přítelem exmanželky o tom promluvit, ale ten se mi vysmál do očí, že to je věc mezi ním a mým synem, že si vyříkali, co si k němu syn může dovolit, že mi k tomu nemá co říct a že se o to nemám zajímat. Řekl jsem mu, že si nepřeji, aby fyzicky trestal kluka, když tak to nechal na exmanželce, že se o výchovu kluka postarám sám s exmanželkou a že by se měl starat o výchovu svých dětí, které má. Opětoval, že mi do toho nic není a že se nemám starat.
Za 3 týdny máme s exmanželkou schůzku na OSPODU, kde si na mě zase stěžovala, že ji nechci prohodit víkendy, nesouhlasím s víkendy, které mi nabízí nebo že ji nechci dát navíc další víkendy či týdny, protože má pocit, že střídaní po týdnu je pro ni nespravedlivé. Moje otázka zní: Mám tam vytáhnout téma fyzického trestání syna partnerem exmanželky? Mám to nějakým způsobem řešit? Máte někdo podobné zkušenosti a jak jste k tomu přistupovali?
Dík za reakci.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 531
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Tělesné tresty partnerem exmanželky

Příspěvek od Simpson123 »

Nepises nic o reakci matky na fyzicke tresty partnera. Mluvil jsi o tom s matkou? Urcite bys mel s matkou tyhle otazky resit a podle me postupovat v opacnem poradi, nejprve o tom mluvit s matkou a az potom novy partner.
A s novym partnerem je nutno mluvit jinak: matka + otec si nepreji fyzicke tresty,....
Mela by tam byt shoda s matkou, protoze takhle to zvenku vypada ze s matkou nekomunikujes ani dulezite veci (vyprask dulezity je). Uvadis take konfliktni vztah s matkou, matka de facto usiluje SP zrusit, mate tedy valku o dite, tahanice o vikendy, pro mnoho lidi duvod dat dite matce.
Ja bych na OSPOD vyprask resil s matkou a protokoloval neco jako: otec + matka se ve vzajemne shode dohodli ze vyprasky a tvrde fyzicke tresty nebudou pouzivat a matka bude sveho noveho partnera poucovat/informovat ze tvrde fyzicke tresty jsou nezadouci.
Ale rozmyslel bych si co protokolovat a poradil se tady jak to udelat presne, podle meho tam hrozi vtahnuti decka do soukoli OSPOD, pokud matka rekne ze se to nestalo a dite si to vymyslelo a nejaka OSPOD zubata zacne chtit zkoumat co rekne dite....tomu bych se branil a snazil se z toho udelat zapis na OSPODu ze se to resilo a ze si fyzicke tresty matka + otec nepreji, z tohodle matka neuhne, neunese tam argumentaci ze fyzicke tresty jsou OK a pokud to zkusi nenajde spojence u zubate OSPODnice.
Hugo76
Stálice fóra
Příspěvky: 228
Registrován: 14 čer 2017 13:32

Re: Tělesné tresty partnerem exmanželky

Příspěvek od Hugo76 »

Tak asi záleží hlavně na tom jak to bere to dítě, ne? Já jsem zažil podobný případ, kdy pak malé děti (6) skončily v péči otce, protože druh matky je mlátil. Děti vypověděly, že by to tak chtěly a matka pod tíhou souhlasila. Ale tady je to spíš jiný případ, jednalo se jednorázový výprask? Určitě chápeš, že za dané situace to může dítě i zveličovat, protože ví že matka a otec nejsou schopni táhnout za jeden provaz.
Hlavně bych to řešil jen s matkou, přítele matky bych do toho vůbec netahal - to pro tebe není partner. A s tou sociálkou bych si to dobře rozmyslel, protože to dokáže matka celé popřít jednou větou a jen upozorníš na vaše problémy.
V každém případě záleží na dítěti - jestli jednou dostalo výprask a ve střídání (nebo v tom být u matky) chce pokračovat, tak asi není co řešit.
Hinajz
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: 21 říj 2019 11:12

Re: Tělesné tresty partnerem exmanželky

Příspěvek od Hinajz »

Simpson123 píše: 23 říj 2019 12:32 Nepises nic o reakci matky na fyzicke tresty partnera. Mluvil jsi o tom s matkou? Urcite bys mel s matkou tyhle otazky resit a podle me postupovat v opacnem poradi, nejprve o tom mluvit s matkou a az potom novy partner.
Matka sama kluka fackuje a kluk se mi na to stěžuje po předání. Není to pravidelné, ale stává se to. S matkou jsem nemluvil, ale mám za to, že to bude schvalovat. Když jsme ještě byli spolu, tak přijel tchán na hlídání a kluk nechtěl spolupracovat při uklízení (bylo mu 5) a vztekal se, tak se tchán na něj rozeřval a tahal ho za ruku až mu visel ve vzduchu. Naštěstí jsem to zavčasu zarazil a tchána poslal do patřičných mezí. Exmanželka stála při tchánovi a já jsem byl ten špatný, protože jsem si dovolil se mu postavit a stát při svém dítěti, které se mě křečovitě drželo a brečelo.
Bohužel exmanželka na mé maily absolutně neodpovídá a když jsem s ní chtěl o tom mluvit při předání, tak rychle utíkala s tím, že nemá čas. Takže asi tak.
Hugo76 píše: 23 říj 2019 12:50 ...Ale tady je to spíš jiný případ, jednalo se jednorázový výprask? Určitě chápeš, že za dané situace to může dítě i zveličovat, protože ví že matka a otec nejsou schopni táhnout za jeden provaz.
Hlavně bych to řešil jen s matkou, přítele matky bych do toho vůbec netahal - to pro tebe není partner. A s tou sociálkou bych si to dobře rozmyslel, protože to dokáže matka celé popřít jednou větou a jen upozorníš na vaše problémy.
V každém případě záleží na dítěti - jestli jednou dostalo výprask a ve střídání (nebo v tom být u matky) chce pokračovat, tak asi není co řešit.
Je možné, že to kluk zveličil a proto jsem chtěl mluvit s přítelem exmanželky, aby se to vyjasnilo. Mi kluk taky občas pije krev neskutečným způsobem když má svůj den (a to ještě nedošel do puberty), ale nedovedu si představit, že bych ho za to flaknul. A pokud by to bylo dítě mé přítelkyně, tak to už vůbec ne. Natož, abych se ještě vysmíval jeho otci.
S exmanželkou máme rozepře stran výchovy, ale kdybychom spolu souhlasili ve všem, nemuseli bychom se rozvádět. Chová se se jako nějaká übermatka, která chce určovat pravidla a podmínky, vše kontrolovat a já musím souhlasit se vším. Každopádně mám v mobilu SMS od syna v čase z čísla, které má u exmanželky a v čase, kdy je dle rozpisu s exmanželkou, takže exmanželka to nemůže popřít.
Dle synka se výprask od přítele exmanželky nestal poprvé. Jenom mě zajímalo, jak se k tomu postavit. Upřímně, nelíbí se mi, že mi cizí člověk bije syna. Asi tak.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 531
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Tělesné tresty partnerem exmanželky

Příspěvek od Simpson123 »

Smeroval bych tve premysleni na otazku jak to na OSPOD protokolovat?
Pokud intenzita biti decka matkou a partnerem vyzaduje reseni (ja osobne bych neresil placnuti na zadek, obcasnou facku a nebo pohlavek v extremnich situacich).
Pokud matka pouziva fyzicke tresty a schvaluje to mohlo by se to vyvinout velmi zajimave, pokud by to na OSPOD priznala do protokolu. Tady hodne zalezi jak moc je matka hloupa, impulsivni, ovlada se dobre kdyz je na OSPODu? To uz jsou fakt veci co neodhadne nikdo za Tebe na dalku.
Je sance ze na OSPOD matka sama rekne ze decko mlati a krute tresta, pokud jsi si jisty ze to matka dela je potreba vymyslet dopredu protokolaci a naucit se ji abys matku navedl v diskusi tak aby to z matky vypadlo a nasledne protokolovat ze otec zada po OSPODu XYZ akci. Chtit muzes aby OSPOD matku napomenul, aby u matky udelal mistni setreni v domacnosti, aby OSPOD udelal pripadovou konferenci, naridil poradnu, atd....
Vsechny tyhle postupy ale ukazuji konflikt matka/otec a kdyz se to zvrtne obrati se to proti otci ze jen vysira a eskaluje konflikty.
Jak psal Hugo, v extremnim pripade pokud by se ukazalo ze je tam kruty vyprask bezny nastroj vychovy je mozno zmenit SP na VP otce, ale to uz by musela tect krev a postup by pak byl protokolace co rika decko a co rika otec a pak nasledne co na to matka....ale tady to na "strikajici krev" neodhaduju.
Hugo76
Stálice fóra
Příspěvky: 228
Registrován: 14 čer 2017 13:32

Re: Tělesné tresty partnerem exmanželky

Příspěvek od Hugo76 »

Mě tu pořád chybí to vyjádření dítětě. Chtělo by změnu péče, vadí mu že občas dostane, je schopno to formulovat a jít proti matce? Co ty, jsi připraven na plnou péči? Asi ne. A nad tímhle chce přemýšlet a sledovat ty dlouhodobé cíle před šarvátkami.

Mě spíš přijde, že chceš nějakou "munici" na spory s matkou, která tě v podstatě šikanuje svými požadavky, kontrolami apod.V této situaci je potřeba si sám stanovit mantinely. Prostě já to dělám takhle, ne nebudu se ti zodpovídat, ne nebudu ho tam vozit, mám pro něj jiný program. V těchto případech je lepší minimalizovat komunikaci a tok informací. Můžeš jí "postrašit", že když tě furt šikanuje se sociálkou, tak tam budeš chtít probrat tohle a třeba chtít hodit na papír dohodu že svoje děti nebudete bít (kterej je ale k ničemu). Chce to opravdu promyslet a pokud bych to tam řešil, tak bych spíš sledoval nějaký dlouhodobější cíl - jako je třeba ta změna péče, kde by ale musela být jasná podpora dítěte.

S tím prohazováním týdnů a dnů je často problém, nejlepší je to vůbec nepřipustit, protože to vždycky bude jen na tvůj úkor a jak to jednou připustíš, tak uvidí že to nějak jde a bude to zkoušet - "proč ne teď, když to minule šlo". Ten papír - rozsudek - je celkem velký strašák a jeho porušení asi nebude chtít riskovat, takže je to jen nátlak na tebe abys ji povolil a nějaký ten den jí přidal. Samozřejmě když se vztahy zlepší, tak jí den můžeš dát, když jsou vztahy špatné, tak to prostě bude podle papíru.
tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2032
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Tělesné tresty partnerem exmanželky

Příspěvek od tulen2 »

Hinajz píše: 23 říj 2019 10:12....Za 3 týdny máme s exmanželkou schůzku na OSPODU, kde si na mě zase stěžovala, že ji nechci prohodit víkendy, nesouhlasím s víkendy, které mi nabízí nebo že ji nechci dát navíc další víkendy či týdny....

Jak pise hugo - taky mi chybi co na to dite. Jestli ten trest nese jako nespravedlivy, prehnany, jestli ma pocit ze se to opakuje, stupnuje ...

Ospod - a to ti volal ospod a chtel abys tam prisel? Nebo ty si byl aktivni? Nebo si kyvnul na schuzku na ospodu matce?
Jaky byl postoj a pristup tohoto konkretniho ospodu pri vasem prvnim sporu o peci? Razil zasadu dite matce, nebo spis matku troche do sp tlacil, nebo se nevyjadroval nijak?
Ja bych se bal otevirat sporna temata na ospodu. Timhle muze matka dosahnout pocitu vsech ze je zrovna tahle SP problematicka, a je treba ji v zajmu ditete zrusit. Hodne by to zalezelo na tom, jak ospod postupoval predtim. Ale pokud to byl obvykly typ "dite matce" - pak bych ospod velice razne drzel nyni mimo spor. At si matka chodi pindat na ospod sama co chce - ja bych tam zasel pouze jednou, odkazal bych se na rozsudek, ze soud jiz posoudil nejlepsi zajem ditete, vyzval matku aby respektovala rozsudek, ospod aby poucil matku ze na prohazovani nebo pridavani vikendu bez domluvy s tebou zadny narok nema, a aby si to prestala timto zpusobem vynucovat. V tomto duchu bych to protokoloval, a nabidnul soucasne matce probrani techto situaci v poradne - ktera je podle tebe lepsim mistem k reseni. No a napriste, az matka na ospod neco napinda, a budou se te snazit zvat, schuzku odmitni s odkazem na poradnu, rozsudek, atd, a vyjadri podezreni ze neustale "udavani" matky na ospod je jeji snahou o zruseni sp a ohrozeni zajmu ditete ...
A fakt si myslim ze byste do poradny spolu zajit meli, probrat to prohazovani (ano, bylo by fajn kdyby to fungovalo - ale musi to vzdy byt oboustranne vyvazene. Ne ze ty si budes vynucovat prohozeni jak se hodi tobe, a na prohozeni jak se hodi naopak mne budes ignorovat, ze si budes narokovat cas navic bez nahrady ...), a i ten telesny trest. Sami to ted nevyresite, a ospod uz vubec ne.
Hinajz
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: 21 říj 2019 11:12

Re: Tělesné tresty partnerem exmanželky

Příspěvek od Hinajz »

tulen2 píše: 24 říj 2019 07:03 Ospod - a to ti volal ospod a chtel abys tam prisel? Nebo ty si byl aktivni? Nebo si kyvnul na schuzku na ospodu matce?
Jaky byl postoj a pristup tohoto konkretniho ospodu pri vasem prvnim sporu o peci? Razil zasadu dite matce, nebo spis matku troche do sp tlacil, nebo se nevyjadroval nijak?
Volala mi paní z OSPODU, že tam má stížnost exmanželky, že dělám obstrukce stran výměny týdnů či dalších dnů, které by chtěla, protože má za to, že rozpis střídání je pro ni nespravedlivý. Paní jsem to vysvětlil a sama přitakala, že by taky nevycházela vstříc u výměny, když druhá strana nechce nabídnout jiný vhodný termín. Řekl jsem ji, že exmanželka chce všechny Velikonoční svátky a víkendy, které jsou poblíž Mikuláše nebo týden navíc před Vánocemi či po Novém roce a že s tím nesouhlasím.
Ono to začlo už před asi 2 měsíci, kdy exmanželka požadovala výměnu víkendu v prosinci, aby mohla jet s klukem na hory. Já nebyl proti, tak jsem souhlasil a chtěl jsem za to týden o letních prázdninách, aby mohl kluk jet na celý tábor, protože exmanželka nechce, aby v jejím čase byl na táboře, který zařizuji já. Nesouhlasila, že si nebude ubírat čas s klukem o prázdninách. Ale že ten týden o prázdninách vymění se mnou za jiný týden o prázdninách a za ten prosincový mi dá jiný v zimě. S tím jsem nesouhlasil zase já. Napsal jsem ji, jestli je pro kluka lepší, aby jel s ní v zimě na hory a zároveň na celý tábor nebo aby v zimě s ní na hory nejel a o prázdninách byl na táboře jenom půlku. Nesouhlasila, tak jsem řekl, že tedy bohužel pro kluka pojedeme dle rozsudku. Zkusila to ještě dvakrát a zkončilo to tak, že prohlásila, že tedy pojedeme dle rozsudku. Druhý den mi volala paní z OSPODU.
tulen2 píše: 24 říj 2019 07:03 Ja bych se bal otevirat sporna temata na ospodu. Timhle muze matka dosahnout pocitu vsech ze je zrovna tahle SP problematicka, a je treba ji v zajmu ditete zrusit. Hodne by to zalezelo na tom, jak ospod postupoval predtim. Ale pokud to byl obvykly typ "dite matce" - pak bych ospod velice razne drzel nyni mimo spor. At si matka chodi pindat na ospod sama co chce - ja bych tam zasel pouze jednou, odkazal bych se na rozsudek, ze soud jiz posoudil nejlepsi zajem ditete, vyzval matku aby respektovala rozsudek, ospod aby poucil matku ze na prohazovani nebo pridavani vikendu bez domluvy s tebou zadny narok nema, a aby si to prestala timto zpusobem vynucovat.
Paní na OSPODU postupovala vyváženě a nejela tradiční linku dítě matce, otci výživné, ale zkoušela to z počátku. Pak patrně poznala, že konfliktní je exmanželka a už jela na obě strany. Bohužel spis už je uzavřen, takže je teď patrně založen nový a s tím přišla i nová paní. Zatím jsem s ní mluvil jenom jednou telefonicky a za mě zatím OK. Schůzku beru spíše jako seznamovací a informační pro všechny strany. Budu se snažit to vést v duchu, že se nebráním výměně týdnů, když dostanu za to jiný týden, který preferuji, že mám zájem, aby kluk jel nejen na hory s exmanželkou, ale i na celý tábor v létě, bohužel pro neústupnost exmanželky to dopadne tak, že na hory nepojede a na tábor jenom na půlku.
Poradnu jsem několikrát navrhoval, ale byla zamítnuta jak exmanželkou, tak OSPODEM jako nepatřičná.
Jenom mě napadlo, jestli při této schůzce na OSPODU vytahovat téma tělesných trestů ze strany přítele exmanželky či to raději vůbec neřešit. Mám-li být upřímný, tak se mi prostě nelíbí, že mi někdo cizí sahá na dítě a ještě se mi vysmívá, když se chci o tom s ním bavit. Ale to už je můj problem, jak se k tomu postavím.
S klukem to ještě proberu. Rozhodně nechci konflikt a nechci mu brát matku, i když si o ni myslím své. Svůj čas s klukem si organizuji sám, exmanželce nemluvím do jejího času a očekávám, že se nebude navážet do mého času. Bohužel, takto to na druhé straně nefunguje.
Lama
Stálice fóra
Příspěvky: 318
Registrován: 20 lis 2015 15:00

Re: Tělesné tresty partnerem exmanželky

Příspěvek od Lama »

Hinajz píše: 24 říj 2019 12:37
tulen2 píše: 24 říj 2019 07:03 Ospod - a to ti volal ospod a chtel abys tam prisel? Nebo ty si byl aktivni? Nebo si kyvnul na schuzku na ospodu matce?
Jaky byl postoj a pristup tohoto konkretniho ospodu pri vasem prvnim sporu o peci? Razil zasadu dite matce, nebo spis matku troche do sp tlacil, nebo se nevyjadroval nijak?
Volala mi paní z OSPODU, že tam má stížnost exmanželky, že dělám obstrukce stran výměny týdnů či dalších dnů, které by chtěla, protože má za to, že rozpis střídání je pro ni nespravedlivý. Paní jsem to vysvětlil a sama přitakala, že by taky nevycházela vstříc u výměny, když druhá strana nechce nabídnout jiný vhodný termín. Řekl jsem ji, že exmanželka chce všechny Velikonoční svátky a víkendy, které jsou poblíž Mikuláše nebo týden navíc před Vánocemi či po Novém roce a že s tím nesouhlasím.
Ono to začlo už před asi 2 měsíci, kdy exmanželka požadovala výměnu víkendu v prosinci, aby mohla jet s klukem na hory. Já nebyl proti, tak jsem souhlasil a chtěl jsem za to týden o letních prázdninách, aby mohl kluk jet na celý tábor, protože exmanželka nechce, aby v jejím čase byl na táboře, který zařizuji já. Nesouhlasila, že si nebude ubírat čas s klukem o prázdninách. Ale že ten týden o prázdninách vymění se mnou za jiný týden o prázdninách a za ten prosincový mi dá jiný v zimě. S tím jsem nesouhlasil zase já. Napsal jsem ji, jestli je pro kluka lepší, aby jel s ní v zimě na hory a zároveň na celý tábor nebo aby v zimě s ní na hory nejel a o prázdninách byl na táboře jenom půlku. Nesouhlasila, tak jsem řekl, že tedy bohužel pro kluka pojedeme dle rozsudku. Zkusila to ještě dvakrát a zkončilo to tak, že prohlásila, že tedy pojedeme dle rozsudku. Druhý den mi volala paní z OSPODU.
tulen2 píše: 24 říj 2019 07:03 Ja bych se bal otevirat sporna temata na ospodu. Timhle muze matka dosahnout pocitu vsech ze je zrovna tahle SP problematicka, a je treba ji v zajmu ditete zrusit. Hodne by to zalezelo na tom, jak ospod postupoval predtim. Ale pokud to byl obvykly typ "dite matce" - pak bych ospod velice razne drzel nyni mimo spor. At si matka chodi pindat na ospod sama co chce - ja bych tam zasel pouze jednou, odkazal bych se na rozsudek, ze soud jiz posoudil nejlepsi zajem ditete, vyzval matku aby respektovala rozsudek, ospod aby poucil matku ze na prohazovani nebo pridavani vikendu bez domluvy s tebou zadny narok nema, a aby si to prestala timto zpusobem vynucovat.
Paní na OSPODU postupovala vyváženě a nejela tradiční linku dítě matce, otci výživné, ale zkoušela to z počátku. Pak patrně poznala, že konfliktní je exmanželka a už jela na obě strany. Bohužel spis už je uzavřen, takže je teď patrně založen nový a s tím přišla i nová paní. Zatím jsem s ní mluvil jenom jednou telefonicky a za mě zatím OK. Schůzku beru spíše jako seznamovací a informační pro všechny strany. Budu se snažit to vést v duchu, že se nebráním výměně týdnů, když dostanu za to jiný týden, který preferuji, že mám zájem, aby kluk jel nejen na hory s exmanželkou, ale i na celý tábor v létě, bohužel pro neústupnost exmanželky to dopadne tak, že na hory nepojede a na tábor jenom na půlku.
Poradnu jsem několikrát navrhoval, ale byla zamítnuta jak exmanželkou, tak OSPODEM jako nepatřičná.
Jenom mě napadlo, jestli při této schůzce na OSPODU vytahovat téma tělesných trestů ze strany přítele exmanželky či to raději vůbec neřešit. Mám-li být upřímný, tak se mi prostě nelíbí, že mi někdo cizí sahá na dítě a ještě se mi vysmívá, když se chci o tom s ním bavit. Ale to už je můj problem, jak se k tomu postavím.
S klukem to ještě proberu. Rozhodně nechci konflikt a nechci mu brát matku, i když si o ni myslím své. Svůj čas s klukem si organizuji sám, exmanželce nemluvím do jejího času a očekávám, že se nebude navážet do mého času. Bohužel, takto to na druhé straně nefunguje.
Mě ta její nabídka přijde OK. Proč nechceš vyměnit týden aza týden v létě a víkend za víkend v zimě? Nějaký konkrétní důvod nebo prostě jen nechceš?
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 531
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Tělesné tresty partnerem exmanželky

Příspěvek od Simpson123 »

Moje zkusenosti s vymenami terminu jsou takove ze se mi neosvedcilo vymenovat termin za jiny termin v daleke budoucnosti - vzdy se mi stalo ze si pak matka "nepamatovala" ze by mela plnit dohodu.
Kdyz vymeny a vychazet vstric tak pekne ty mas navic jeden vikend tak otec hned nejblizsi dalsi navic. Menit týden v zime za týden v lete - to je za dlouho = matka za x mesicu uplne zmeni nazor a argumenty....bohuzel u moji matky se meni nazory i z tydne na tyden.
Po precteni bych ty fyzicke tresty nevytahoval na OSPOD vubec + bych na tema vymeny odmital odchylky od rozsudku, ale s tim zduvodnenim ze to v minulosti fungovalo jen jednostranna vstricnost otce bez vstricnosti matky a takhle to protokoloval, a proto otec trva na rozsudku. Tohle bych si nachystal pisemne na list A4 vcetne informaci co tady pises ze otec vysel vstric tehdy a tehdy a matka ho vyfakovala tehdy a tehdy (konkretni terminy) a precetl bych to tam a zadal protokolaci slovo od slova.
Nesmis dopustit aby v protokolu byl jen zaznam OSPOD Zubate ze rodice se nedomluvili a je oboustranny konflikt. OSPOD zubata je tedy nova zena, novy spis vede nova OSPOD zubata, absolutne nemuzes pocitat ze OSPOD bude na Tve strane.
Sel bych tam velmi ostrazity a dobre nychystany a necekal bych ze OSPOD bude neutralni, ale naivni jiste nejsi, uz jsi se soudil tak vis jak to funguje.
Odpovědět