Střídavka prakticky, poraďte

Simpson123
Stálice fóra

Re: Střídavka prakticky, poraďte

Příspěvek od Simpson123 » 24 led 2020 11:11

Lamo takova rozumna matka je vzacnost odhadem je to cca 5-10% vyskyt v populaci (ale roste to procento protoze uspesnych pravnicek, lekarek, manazerek pribyva) a je to imho vzdy zena chytra a vzdelana, s karierou a s lepsim nebo stejnym platem jako ma otec. Je to proste matka ktera uvita peci 50/50, protoze se realizuje v praci + jeste je tam imho podminka ze majetek otce nesmi byt veliky, protoze pokud ma otec velky majetek a je tam realna vidina opravdu vysokych aliku tak i takova rozumna matka bude prosazovat VP matky + aliky treba 50 000 mesicne (takove pozadavky matek zlatokopek nejsou neobvykle a penize to je opravdu mocny stimul chovat se destruktivne i pro napr uspesnou manazerku s praci nad hlavu).
Jakmile vsechny tyto podminky nejsou splneny pak matka voli boj za VP matky, protoze ziskava obrovskou moc nad otcem a deckama, muze donekonecna vydirat otce, penize dyndat, pomsta ze deti stve proti otci atd., jak to vpraxi vetsinou byva.
Mimochodem prave proto jak opatrovnicky system "funguje" by bylo velmi potrebne zmenit judikaturu (zakony ani ne, zakony jsou ok) tak aby tyhle problemy byly zmirneny, ale nejvic skodi soudy a lide v institucich (konkretni soudkyne, konkretni OSPOD zubaty, konkretni spatni znalci) kteri de facto i dnesni zakony poslapavaji s lehkosti jako kdyz krade 18x trestany recidivista v samosce cokoladu.
Ale stejne bude SP pomalu na vzestupu, vynucovat ji ale budou nejlepe prave ty ambiciozni matky karieristky + otcove taky pomalu zjistuji ze delat chodici bankomat ma i alternativu ve SP.
Matka s mizernym zamestnanim, bez majetku = matka ma pro SP malou motivaci.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 24 led 2020 14:06

Simpson123 píše:
24 led 2020 11:11
Lamo takova rozumna matka je vzacnost odhadem je to cca 5-10% vyskyt v populaci (ale roste to procento protoze uspesnych pravnicek, lekarek, manazerek pribyva) a je to imho vzdy zena chytra a vzdelana, s karierou a s lepsim nebo stejnym platem jako ma otec. Je to proste matka ktera uvita peci 50/50, protoze se realizuje v praci + jeste je tam imho podminka ze majetek otce nesmi byt veliky, protoze pokud ma otec velky majetek a je tam realna vidina opravdu vysokych aliku tak i takova rozumna matka bude prosazovat VP matky + aliky treba 50 000 mesicne (takove pozadavky matek zlatokopek nejsou neobvykle a penize to je opravdu mocny stimul chovat se destruktivne i pro napr uspesnou manazerku s praci nad hlavu).
Jakmile vsechny tyto podminky nejsou splneny pak matka voli boj za VP matky, protoze ziskava obrovskou moc nad otcem a deckama, muze donekonecna vydirat otce, penize dyndat, pomsta ze deti stve proti otci atd., jak to vpraxi vetsinou byva.
Mimochodem prave proto jak opatrovnicky system "funguje" by bylo velmi potrebne zmenit judikaturu (zakony ani ne, zakony jsou ok) tak aby tyhle problemy byly zmirneny, ale nejvic skodi soudy a lide v institucich (konkretni soudkyne, konkretni OSPOD zubaty, konkretni spatni znalci) kteri de facto i dnesni zakony poslapavaji s lehkosti jako kdyz krade 18x trestany recidivista v samosce cokoladu.
Ale stejne bude SP pomalu na vzestupu, vynucovat ji ale budou nejlepe prave ty ambiciozni matky karieristky + otcove taky pomalu zjistuji ze delat chodici bankomat ma i alternativu ve SP.
Matka s mizernym zamestnanim, bez majetku = matka ma pro SP malou motivaci.
No, do tvého psychologického profilu nespadáme. Ex má tak ctyrnasobek mých příjmu. A je fakt, zevetsinu nákladů na děti financuje on, víceméně dobrovolně, prska občas. . Každopádně mě návrhy na péči pade na pade finance, čas i povinnosti, odmítá. Posledně před vánoci dokonce říkal, ať mu tim nevyhrozuju. No tak on nese převážně náklady přímé, já nepřímé, s omezením pracovním. Týden týden, pade na pade klapne nejdřív, až budou děti komplet samostatně, střední škola. Budbymusel změnit práci nebo mít výrazný support na dobu nemoci, sluzebku. Buchta to dělat nechce. Mě to neva. Ale netrvám na tom. Je to úžasně osvobozující, že si najdu výhodu na jakékoli formě péče (kromě výhradky otce).
A kdyby se odmítl o děti starat, a chtěl výhradu matky, tak to pade taky klidne budu chtít. Stal by se v podstatě neptrebnym, tak proč ho nevyužít jako ten bankomat.

No a jinak v obecné rovině bych krapet polemizovala s tím, kdo je hlavní příčinou, že je málo střídavě. Já bych si skoro vsadila, že těch matek bránících střídavce bude plusminus stejně jako tatiku, co nechtěj pečovat. A bohužel v našem systému nikdo netlačí otce k peci a podporuje bránění matkám. Takže stačí, aby nechtěl a stridavka se nekoná.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 24 led 2020 15:07

Imho jsi vyjimecna zena - obdivuji Te, ze jsi nezkusila standardni cestu VP matka + aliky na urovni 2-3 x nasobek nakladu na deti...mohla sis velmi slusne zit jako jine matky z aliku, kazdy mesic 2 tydny prozit doma v klidu na OCR a podobne (vidim takove zeny ve svem okoli a maximalne jim to vyhovuje a ten tvuj manager ma pres 100 000 mesicne soud by mu nadelil aliky ze bys ani pracovat nemusela vubec).

V obecne rovine bych souhlasil ale s dulezitym dodatkem ze vsichni ti otcove hlupaci co na zacatku moc pecovat nechteji (souhlasim ze jich asi bude i vice nez 70%) rychle vyleci VP matky, staci pak po rozsudku nekolik mesicu a uz jsou klasicky v haji (decka odcizene, jednani matky s otcem jako s idiotem ktery ma pravo jen platit aliky, atd.)...tenhle fenomen to usili o rozsireni SP straslive brzi (a bohuzel chyba je na strane otcu).
Takovy naivni, hloupy otec si mysli ze VP matky je OK, a kdyz mu blbovi docvakne jak se zmylil uz je davno game over.....takovych otcu (naivnich, neinformovanych truhliku) bude opravdu mnoho, rekl bych ze z te skupiny 70% vetsina 99,9%....

jsk
Nováček fóra

Příspěvek od jsk » 07 úno 2020 23:47

Mám se střídavkou v této chvíli dvouletou zkušenost. Pár poznatků...

- myslím si, že střídavka je velmi dobré řešení, skutečně to u dětí nastaví vztahy s oběma rodiči. Otec není jen strejda na víkendy a zdroj peněz (pro matku i pro děti), ale je plnohodnotným otcem se vším všudy.
- jak již zde bylo řečeno, soud nebude řešit detaily. Očekává, že jste dospělí a podle toho se zachováte
- soud tedy určí poměr střídavé péče (1:1 nebo jiný poměr), periodu střídání, jak bude předání probíhat (např. v pátek v 18:00 před bydlištěm toho, u koho bude dítě následující období), výši výživného a jak budou placeny nezbytné náklady typu školní obědy, školní výlety a tak (většinou půl na půl). Nic víc nečekejte.
- jsem v asi trochu podobné situaci jako váš ex - výrazně vyšší příjem, manažerská pozice, služební cesty... Kupodivu to vše lze zařídit, přeci jen je dnes jiná doba a firmy jsou přístupnější. Takže služební cesty mám nyní plánovány na období, kdy děti nemám, nemoci dětí lze řešit skrze home office. Pro firmu je důležité, že práci udělám (samozřejmě i že ji udělám kvalitně), nechce hledat nového člověka (se všemi riziky, které to nese).
- doporučuji zvážit periodu střídání dva týdny. Z mé zkušenosti mohu říci, že je to mnohem lepší než týdenní perioda. Takto dlouhou periodu překvapivě mnohem hůře nesou dospělí (stýská se) než děti, těm naopak vyhovuje. Týdenní perioda je pro ně příliš krátká - pořád se stěhují.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 09 úno 2020 20:15

jsk píše:
07 úno 2020 23:47
Mám se střídavkou v této chvíli dvouletou zkušenost. Pár poznatků...

- myslím si, že střídavka je velmi dobré řešení, skutečně to u dětí nastaví vztahy s oběma rodiči. Otec není jen strejda na víkendy a zdroj peněz (pro matku i pro děti), ale je plnohodnotným otcem se vším všudy.
- jak již zde bylo řečeno, soud nebude řešit detaily. Očekává, že jste dospělí a podle toho se zachováte
- soud tedy určí poměr střídavé péče (1:1 nebo jiný poměr), periodu střídání, jak bude předání probíhat (např. v pátek v 18:00 před bydlištěm toho, u koho bude dítě následující období), výši výživného a jak budou placeny nezbytné náklady typu školní obědy, školní výlety a tak (většinou půl na půl). Nic víc nečekejte.
- jsem v asi trochu podobné situaci jako váš ex - výrazně vyšší příjem, manažerská pozice, služební cesty... Kupodivu to vše lze zařídit, přeci jen je dnes jiná doba a firmy jsou přístupnější. Takže služební cesty mám nyní plánovány na období, kdy děti nemám, nemoci dětí lze řešit skrze home office. Pro firmu je důležité, že práci udělám (samozřejmě i že ji udělám kvalitně), nechce hledat nového člověka (se všemi riziky, které to nese).
- doporučuji zvážit periodu střídání dva týdny. Z mé zkušenosti mohu říci, že je to mnohem lepší než týdenní perioda. Takto dlouhou periodu překvapivě mnohem hůře nesou dospělí (stýská se) než děti, těm naopak vyhovuje. Týdenní perioda je pro ně příliš krátká - pořád se stěhují.
Nevím úplně, zda to byla reakce na mne nebo zakladatelku. Zakladatelka nepíše nic o ex manažerovi a financích, já zas neřeším soudy. A vlastně co se naší péče neřešim skoro nic, já si sem chodím odžít frustrace na naší exku, protože v běžné populaci není lamentování nad matkou bránící v péči moc přijímáno. :geek:
Ex je ex, žije v tom, že s jeho nepřítomností v práci padá celé národní hospodářství, nastane krach na světových burzách, vypukne třetí světová válka... Ale takového otce jsem si pro své děti našla, takže s tím žiju, nemám v plánu ho převychovávat. Když si odkroutí svoje v práci, tak se o děti stará a konec konců mi to vcelku i vyhovuje.
2 týdny u nás no way. Jednak pro děti, přes ně zatím neprošel ani týden a týden, jsou prostě leta zvyklí, že vidí oba rodiče několikrát týdně. O stěhování se nedá moc mluvit ( leda by se mluvilo i o stěhování do školy). Mě to vyhovuje, ikdyž kdyby byl zbytek zůčastněných pro týden a týden, tak tomu nebráním. A myslela jsem si, že to podobně má i ex, ale před vánocema hlásil něco o tom, ať mu střídáním týden a týden nevyhrožuju...
Tak uvi, zda to přijde s věkem dětí.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 11 bře 2020 15:24

Ta perioda stridani je indikatorem miry konfliktu rodicu. Cim casteji stridaji tim mensi konflikt, naopak rodice co vyzaduji stridani po 14 dnech anebo po mesici obvykle mivaji vetsi rozdily ve stylu vychovy a obvykle i vetsi konflikty. Zdroj je antistridavka Klimes, ale celkem tomu verim ze to takhle muze byt.
Imho deti a jejich nazor - tam bude v idealnim pripade pozadavek aby tata a mama byli spolu = stridat nejlepe denne/co nejcasteji = je to nejblizsi model uplne rodiny mama + tata zijou spolu.
V praxi 7/7 je rozumny kompromis.

Odpovědět