Nechat výchovu na otci?

Odpovědět
Lama
Stálice fóra

Re: Nechat výchovu na otci?

Příspěvek od Lama »

barcod píše: 11 lis 2020 08:59 Zena s ditetem se samozrejme prestehovat muze kam chce, neni to nevolnik. Jedine uskali je se zmenou skoly, kdy by mel byt vyzadovan souhlas obou rodicu, jak moc se to v praxi dodrzuje nemuzu slouzit. Ale i tak by pripadny soud ohledne zmeny skoly byl spise formalita.

Samozrejme samozivitelky, lobby na ne navazana, populisticti politici mohou nastavit nova pravidla, vyzivne treba 50% z platu. Akorat je otazka, zda pak najde nezne pohlavi dostatek sebevrahu, kteri budou ochotni do ditete jit. Jak to rict, chlap jednak biologicky tolik spechat nemusi a hlavne dokaze svuji zivot realizovat a prozit jako bezdetny lepe nez bezdetna zena.
Vlastne zapomel jsem, nejaka politicka navrhovala moznost umeleho oplodneni pro zenu bez povinnosti uvest otce,tak je to jen ulehceni toho co se deje ted, kdy nektere zeny ze zoufalstvi hledaji ad-hoc nabijece za ucelem oplodneni na jednu noc. Cele to ovsem ma takovou drobnou vadu, generace vychovavanych solomamanku zadna vyhra pro budoucnost nasi spolecnosti nebude.
Ona se může stěhovat třeba na Mars. Ale dítě pouze se souhlasem otce nebo náhradou jeho souhlasu soudem.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Hugo76 píše: 11 lis 2020 07:57 Jen napíšu svůj příklad, jak to bylo u nás. Buď VP matky se zhruba 40ti procenty času pro mě a alimenty 12tis. Kč (na dvě děti), nebo střídavá péče 50:50 s tím, že budu matce doplácet 1500 Kč (máme podobné příjmy). Tady něco opravdu hodně smrdí.
Nehledě k tomu, že výživné matku motivuje co nejvíce šetřit pro sebe - žádné kroužky, žádné lepší oblečení nebo sportovní potřeby - když s ním chceš jezdit na kole, tak mu ho kup. Tohle je to co živí systém alimentů, vítězů a poražených a všechny ty války o moc. Myslím, že se spravedlivým rozdělením čas/peníze by tohle z velké části odpadlo.
Tohle je imho velmi casty a dnes i modelovy priklad z praxe rozvodu slusne stredni tridy = matka i otec VS vzdelani, dobry job ale zadny topclass a oba rodice inteligence spise lepsi, ve valce o deti nejsou zadne obvineni ze sexualniho zneuzivani a jine hruzostrasne kriminalni pokusy matky vyradit otce z vychovy a podobne, jen zkratka matka chce VP matky, protoze matka chce kontrolu, chce byt architektem deckeho mozku, chce deckam vymyvat mozky k obrazu svemu + chce taky urvat maximum penez, matka umi pocitat a dokaze pocitat, jasne neni to ranec penez ten rozdil mesicne napr. cca 10 000 ale vynasobit to x 20 let = 2,5 mega....to uz jsou velke penize!

Ano penize nejsou obvykle prvotni hybatel, ale pak se ta valka o deti rozjede a po takovem 1-3 roky dlouhem procesu soudy + advokati je to o penezich cim dale tim vice, jen ty palmare co musi maminka i otec platit, + novy byt treba ukousne ve velkym meste i 50% platu matky, atd....najednou ty penize jsou to nejvic dulezite co pohani valku o deti.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Simpson123 píše: 11 lis 2020 11:00.... jasne neni to ranec penez ten rozdil mesicne napr. cca 10 000 ale vynasobit to x 20 let = 2,5 mega.....
Lama píše: 10 lis 2020 22:29 POkud to nejsou alimenty v řádech desítek tisíc, nedá se na to m ani zbohatnout. Pokud jsou to částky v řádech 5 tisíc měsíčne,
To je prave ono - vyzivne v poslednich letech velice stouplo, soudci se +- ridi "tabulkami" v procentech. Vetsinou zcela ignoruji jestli se otec stara, kolik veci porizuje, jaky podil casu pecuje. Nemohu ted tu statistiku najit co je urcovane v poslednich letech - samotneho me to pomerne prekvapilo. Ty zverejnovane prumery, co verejnost poburuji (coze, to ma matka jako vyjit s 1k) srazi asi dolu "stara" praxe.
Takze k tomu rozdilu SP/neSP 10k se dostaneme klidne u stredneprijmovych rodicu (se stejnym prijmem kolem 30-ti), s JEDNIM ditetem. NeSP, pece otec 1/3 - vyzivne 6k matce. SP 1/2 vyzivne 3k vzajemne ... Pro matku je ten rozdil 9k jen to vrzne (nedostane 6, musi 3 poslat). Za 20 let > 2M (s tim, ze vyzivne se samozrejme bude zvysovat - u SP nejspis ne, zvysovat se budou jen naklady rodicu do rozumne vyse)
U dvou deti a rozdilu 20k to za 20let je 4M. ... A to se porad bavime v intencich velice maleho rozdilu v peci - kdy to skoro SP je, ale ten kousicek chybi, tak aby se dalo ukazovat ha, vidite, sp to neni.
Velika prasarna - vadi mi na ni hlavne to, ze po pokladam za dalsi, velice vyznamny kaminek do motivace matek, ktere bz treba jinak se SP (byt treba s nejakyma vyhradama) souhlasili. Sam osobne znam jednu, co mi to jako znamemu otevrene rekla - ja bych se sp i souhlasila, ex je fajn tata ... ale on mi tolik neda, a ja bych pak nezvladala platit hyp ...
Osobne si myslim ze je to casta motivace - jen to zadna neprizna, protoze by byla za p..u. No, mozna nej kamaradce....
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

tulen2 píše: 11 lis 2020 11:52
Takze k tomu rozdilu SP/neSP 10k se dostaneme klidne u stredneprijmovych rodicu (se stejnym prijmem kolem 30-ti), s JEDNIM ditetem. NeSP, pece otec 1/3 - vyzivne 6k matce. SP 1/2 vyzivne 3k vzajemne ... Pro matku je ten rozdil 9k jen to vrzne (nedostane 6, musi 3 poslat).
Počkej počkej, co to na mě zkouší započty :lol: :geek: :?:
Tak znovu a lépe:
Nedostane šest, dostane 3, pošle tři. Ať počítám, jak počítám, jsem na šestce. :lol:
Plus je to kapánek nadhozené, 20% podle tabulek obvykle není.
A tím se k té vysněné desítce krapet vzdalujeme.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Lama píše: 11 lis 2020 12:17
Takze k tomu rozdilu SP/neSP 10k se dostaneme klidne u stredneprijmovych rodicu (se stejnym prijmem kolem 30-ti), s JEDNIM ditetem. NeSP, pece otec 1/3 - vyzivne 6k matce. SP 1/2 vyzivne 3k vzajemne ... Pro matku je ten rozdil 9k jen to vrzne (nedostane 6, musi 3 poslat).
Tak znovu a lépe:
Nedostane šest, dostane 3, pošle tři. Ať počítám, jak počítám, jsem na šestce. :lol:
Vy konkretni sumy 6 nebo 10 to mas pravdu, je to 6, ale uznej ze i 6x12x20= 1,5 mega. To jsou zkratka porad obecne velke penize a pro spoustu matek neodolatelne lakadlo.
Navic plati subjektivni vnimani lakavosti penez, kdyz jsi nizkoprijmova matka tak te nalaka 1,5 mega setsakrasilne, posuzujes to svoji optikou svych prijmu, ale koukni na ruzne diskuse mamin ktery se do krve soudi o aliky ze 1500 malo a chteji 2500.....jasne pro Tebe absurdni prkotina, pro jinou maminu zasadni polepseni :lol:
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Simpson123 píše: 11 lis 2020 12:41
Lama píše: 11 lis 2020 12:17
Tak znovu a lépe:
Vy konkretni sumy 6 nebo 10 to mas pravdu, je to 6, ale uznej ze i 6x12x20= 1,5 mega. To jsou zkratka porad obecne velke penize a pro spoustu matek neodolatelne lakadlo.
Navic plati subjektivni vnimani lakavosti penez, kdyz jsi nizkoprijmova matka tak te nalaka 1,5 mega setsakrasilne, posuzujes to svoji optikou svych prijmu, ale koukni na ruzne diskuse mamin ktery se do krve soudi o aliky ze 1500 malo a chteji 2500.....jasne pro Tebe absurdni prkotina, pro jinou maminu zasadni polepseni :lol:
No dobrá, vy jste pro výpočet použili tu horní hranici výživného pro dítě do 18ti let, já tedy stejně manipulativně použiju to nejspodnější, taktéž navýším o 2%. Jsme rázem ze 30ti tisíc na 3900. Při střídavce ona pošle 1950, on jí 1950. A jsme hendle od dost níže.
Nicméně jo, užznávám, že jistým dalším motivačním prvkem to být může. Ale asi mi nechtete tvrdit, že by se někdo staral o dítě jen kvuli tomu, aby za to dostal o 2-5 tis. měsíčně. Ono z těch milionů musíš přecijen odečít i to něco, co za to dítě zacvakáš celé navíc oproti té střídavce ( minimálně ty kroužky,obědy, ŠVP, třídní fondy, školní pomůcky, výlety tábory) , pak ještě nějaké to pokrácení za ty OČR...

Nicméně poměrně slušným ukazatelem pak může být, co se děje po tom, oc má ty alíky přiklepnuté. KDyž už má své jisté, tak proč by dál prudila kvuli čepicím, párkům v rohlíku, nudlím po návratu, špinavým botám ...
Nera
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nera »

Lama píše: 11 lis 2020 14:07 Nicméně poměrně slušným ukazatelem pak může být, co se děje po tom, oc má ty alíky přiklepnuté. KDyž už má své jisté, tak proč by dál prudila kvuli čepicím, párkům v rohlíku, nudlím po návratu, špinavým botám ...
Proč nevím, ale že to tak je, to vím naopak z první ruky. A to u toho předávání nejsem a už dlouho se ani neptám. Stejně s tím nic neudělám, tak se nebudu zbytečně rozčilovat. Ale co jsem se ještě zajímala o detaily, tak to nevymyslíš.
Neumím si to vysvětlit jinak než nějakou formou msty, za co a zda oprávněné vědí jen oni dva. Plus už mi to přijde na nějakou psychiatrickou diagnózu. Nicméně opět - to není můj problém.
Prostě vymyslet problém i tam, kde už to dá jo práci a když se nepovede, tak jej prostě vytvořit. To už je ale povahou některých lidí. A pokud má v prackách "něco", o co ten druhý stojí, tak má imrvére nabito.....
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Lama píše: 11 lis 2020 14:07 Ono z těch milionů musíš přecijen odečít i to něco, co za to dítě zacvakáš celé navíc oproti té střídavce ( minimálně ty kroužky,obědy, ŠVP, třídní fondy, školní pomůcky, výlety tábory) , pak ještě nějaké to pokrácení za ty OČR...
Pokud to ale zacvakáš. Moje majitelka dětí alimenty vyžaduje (a dřív je i dostávala dobrovolně), ale za děti platí minimum (hádala se i o to, abych klukovi koupil druhou koupací čepici na školní plavání - jednu ke mě, druhou k ní). Po rozsudku má otec povinnost alimenty platit, ale matka nemá povinnost dětem cokoliv pořídit. Když je ona dost drsná, nezplatí dětem nic a řekne ať výlety, tábory, kolo, lyže atd. zaplatí táta, jinak nikam nepojedou.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Nera píše: 11 lis 2020 15:02
Lama píše: 11 lis 2020 14:07 Nicméně poměrně slušným ukazatelem pak může být, co se děje po tom, oc má ty alíky přiklepnuté. KDyž už má své jisté, tak proč by dál prudila kvuli čepicím, párkům v rohlíku, nudlím po návratu, špinavým botám ...
Proč nevím, ale že to tak je, to vím naopak z první ruky. A to u toho předávání nejsem a už dlouho se ani neptám. Stejně s tím nic neudělám, tak se nebudu zbytečně rozčilovat. Ale co jsem se ještě zajímala o detaily, tak to nevymyslíš.
Neumím si to vysvětlit jinak než nějakou formou msty, za co a zda oprávněné vědí jen oni dva. Plus už mi to přijde na nějakou psychiatrickou diagnózu. Nicméně opět - to není můj problém.
Prostě vymyslet problém i tam, kde už to dá jo práci a když se nepovede, tak jej prostě vytvořit. To už je ale povahou některých lidí. A pokud má v prackách "něco", o co ten druhý stojí, tak má imrvére nabito.....
A tak to já teorií mám spousty. jak už jsem psala- strach, vnitřní nejistota. Strach, že jí někdo rozkope domeček z karet. Má nějakou svou představu o přístupu k dětem, je tím vnitřně ale
tak strašně nejstá, že jakýkoli náznak, že to dělá někdo jinak, je třeba v zárodku rozšlapat. Takový princip seskty. Kdo není s námi, je proti nám. Šernobílé vidění světa, kdo to nemá jako já, má to špatně. Co je špatně, je třeba zničit, protože mi to ohrožuje.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

siux píše: 11 lis 2020 15:12
Lama píše: 11 lis 2020 14:07 Ono z těch milionů musíš přecijen odečít i to něco, co za to dítě zacvakáš celé navíc oproti té střídavce ( minimálně ty kroužky,obědy, ŠVP, třídní fondy, školní pomůcky, výlety tábory) , pak ještě nějaké to pokrácení za ty OČR...
Pokud to ale zacvakáš. Moje majitelka dětí alimenty vyžaduje (a dřív je i dostávala dobrovolně), ale za děti platí minimum (hádala se i o to, abych klukovi koupil druhou koupací čepici na školní plavání - jednu ke mě, druhou k ní). Po rozsudku má otec povinnost alimenty platit, ale matka nemá povinnost dětem cokoliv pořídit. Když je ona dost drsná, nezplatí dětem nic a řekne ať výlety, tábory, kolo, lyže atd. zaplatí táta, jinak nikam nepojedou.
To naše exka dělá taky. Ale furt to považuji za nejmenší problém.
MMCH, nemáte někdo tucha, jestli už padlo nějaké soudní rozhodnutí na nepředávání dětí kvuli opatřením v souvislosti s covidem, konkrétně omezení volného pohybu osob?
Odpovědět