Matka škodič - co s tím?

Hugo76
Stálice fóra

Re: Matka škodič - co s tím?

Příspěvek od Hugo76 »

Tatobudsnama píše: 13 říj 2020 18:30 Je potřeba chladná hlava, komunikovat slušně, jednoduše. To bude stačit.
Rád bych se mýlil, ale mě z toho spíš roste pořádný problém pro tebe. A s tím chlapským přístupem, že chovat slušně se bude stačit .... Abys nebyl překvapenej. Tvoje ex přeposílá vaši privátní komunikaci psychologovi (dokonce si ji nahrává). Řekl bych, že se klidně může stát, že bude brzo na soudu návrh na změnu péče opřený o vyjádření tohoto psychologa, než bys řekl švec.
Normálně se omluv, že ti není dobře, ex bych písemně poučil, že si nepřeješ aby vaši soukromou konverzaci poskytovala dalším lidem a že její jednání považuješ za stalking a jel bych střídavku co nejdéle to jde.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

To ja bych se na Tvem miste sezeni obaval a imho ciste svedomi nemas.
Nezvladas komunikaci s matkou a padas do pasticek co matka na tebe nastrazuje....i u toho Klimese na 99% spadnes do nejake pasti co tam matka nachysta....proto je dobra priprava s namemorovanymi deeskalacnimi odpovedmi, nejlip prevzit iniciativu a nastolovat temata rozhovoru - nejlepe nedat matce prostor na toxicke hadky i na te poradne.
Znam to sam ze sve poradny, taky jsem matce padal do pasti co na me matka licila, uvedom si ze te matka dobre zna, dokaze odhadnout co te vytoci, zna tve slabe stranky, jsi zjevne vznetlivy chlap a trochu cholerik (BTW ja taky).
Kdykoliv se nechas vyprovokovat k hadce s matkou o hlouposti tak ztracis body a to tvoje ze jsi vybuchnul a matce vse od plic vysvetlil - hruba chyba - to nedelej nikdy, jen to eskaluje konflikty a matka je nakoni a ma argumenty zrusit SP.
A urcite bych pisemne odmital chodit ke Klimesovi se zduvodnenim co napsal Tulen + pisemne navrhy na poradnu jinde, aby matka nemohla rikat ze otec nechodi do poradny.
Potrebujes dostat matku do dobre poradny a tam deeskalovat konfliktni temata. Uvedom si ze i kdyz mas SP tak tva toxicka matka intoxikuje decka 50% casu, poradna je vhodny nastroj, aby se matku pokusili usmernit, zmirnit "toxicitu" a pruzeni.

Vtip je v tom ze konflikty jsou nejen pro Klimese argumenty pro zruseni SP, tohle matka zjevne pochopila, a proto otec musi usilovat o deeskalovani konfliktu, obavam se ze tuhle rovnici jsi nevstrebal, je to tezke a pro chlapy neprirozene....ale jina cesta neni.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

HIPO píše: 13 říj 2020 16:54... stížností na ČLK nebo pod co spadá. ..
Klimes? "Nespada" pod nic. Pokud vim, neni clenem zadne z asociaci psychologu, a vsechny od nej davaji ruce pryc, jako od neseriozniho. Neni si komu stezovat, bohuzel ve "statni sprave" se velice angazuje, porada skoleni, atd.
Tatobudsnama píše: 13 říj 2020 18:30 Normálne tam jdu, protože mám svědomí čisté
No, byt Tebou, sakra bych se bal. Projdi si zkusenosti lidi s timto "psychologem". Opravdu napise soudu velice negativni zpravu, a tou bude matka "mavat" u soudu, aby SP zrusil. Mluvis o tom s detmi? Jak se jim ten rezim jak je ted libi? Uz na ne nastoupila matka, jestli by nechtely radeji SP zrusit, ze to bude (cojavimproc) lepsi?
Pokud nebudes hned na pocatku mit zpavu jineho psychologa, ze to co klimes pise jsou nesmysly (no, i Ty nemas uplne svedomi ciste - misto abys komunikoval vecne, (ne)komunikoval jsi naschval se zpozdenim, misto abys vecne odpovidal, napsal si matce (asi) dlouhatansky canc jak je spatna ona...).
Rozmysli to. Ja bych ke klimesovi nesel - prave kvuli jeho jednani a povesti, a znamem odporu proti SP. Napsal bych mu to, a sam bych vybral jineho psychologa, kam bych s ex chodil se rizene pohadat.
Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 »

Mohu sdělit osobní zkušenost s Klimešem. Je to na dlouhé povídání, za svůj případ bych to stručně shrnul do několika bodů:
1. Iniciátorem komunikace byla matka, která Klimeše zahlcovala vylhanými příběhy o tragickém otci. Já byl otrávený z jejího chování a ze všech soudů a mediátorů, Klimeš byl jen další v řadě. Naštěstí jsem mu aktivně poslal svůj pohled na věc a fakta a šel jsem k němu do relativně vyrovnaného 'zápasu'.
2. Jako každý člověk je líný = ex ho zásobovala víc, tak měl tendenci dávat jí víc za pravdu. V tomto prostě otec nemá snadnou pozici, protože se od něj očekává 'být nad věcí' (=nehádat se), ale to by si matka odvyprávěla svou verzi a šlo by se domů. Velmi mi pomohlo, že jsem mu předem dal stručné podklady a on mohl matce sám dávat dobré otázky svými slovy.
3. Matka chtěla co nejvíc eskalovat konflikt, lhala, obviňovala... To zákonitě vedlo k nepříjemné diskuzi a pro Klimeše to jen potvrzovalo jeho teorii, že střídavka je špatná. Toto je asi hlavní důvod, proč si ho matka vybrala.
4. Klimeš docela dobře šel po výrocích matky. Několikrát se matka sama uvařila na svých lžích. Dělal nahrávky a vracel se k nim. Toto bylo super. Jako jeden z mála pracoval strukturovaně, ačkoliv působí jako že nevnímá. Ale ve výsledku to bylo k ničemu: kdyby v 10 věcech matku usvědčil ze lži, tak v 11. se opět vrátil k dotazování otce, proč je otec špatný. Později poslal zápis k soudu, ačkoliv nebyl pověřen soudem (teď nevím jistě, zda to tam nedal jeden z rodičů. Soud si zápis od známého jména velmi dobře četl).
5. Klimeš se velmi rád poslouchá. Cituje své knížky, výroky, ... Není dobré mu do toho vstupovat.
6. Mediace, poradny apod. se vždy zabývají nalezením kompromisu, tj. kdo víc lže, ten víc získá. Nehledají příčinu, nezajímá je proč matka lže a že to je účelové. Toto vidím jako hlavní problém. Ani u Klimeše to nakonec nebylo jinak.
7. Celé toto je dobrý business a proto Klimeš měl zájem pokračovat. Nikdy nenavrhl ukončení, nikdy nešel do konfliktu s matkou, když očividně lhala a pomlouvala. V zápise to vždy hrál na všechny strany.

Celkově opravdu doporučuji chodit na takové mediace po předchozí přípravě. Počítejte s tím, že matka bude tak dlouho hledat konflikt, až ho najde. V tu chvíli musíte umět vhodně reagovat.
Simpson123
Stálice fóra

Klimes ma obsahly web: http://www.klimes.us/media/
Doporucuji nastudovat pro pochopeni jak uvazuje, v zasade jeho filosofie nema na papire slabiny (je to sectely intelektual, vysoce nadprumerne chytry), dokonce explicitne pise a mluvi o tom ze kdyz je jeden rodic zavadny troublemaker tak ho ma system (OSPOD + justice) tvrde vyradit z vychovy decka. Vpodstate Klimes propaguje Bernevernet system a neni nahoda ze i v pripadu Michalakova pan Klimes podporil Bernevernet.
Jenze jedna vec jsou napsane texty a prednasky pana Klimese a druha vec je zcela odlisna realita CR. I Klimes sam rika ze CR justice je defektni zumpa. Klimes fakt napise, a nebo rekne soudu ze matka je troublemaker, soudkyne ji z vychovy nevyradi a decko otci nedaji do pece a casto to konci SP. Casty postup soudu naopak v CR funguje perfektne, to kdyz otec dela trable tak to soudy v CR nevahaji a otce odriznou od decka rychle.
Vpodstate Klimes podporuje SP jen a pouze kdyz jsou oba rodice super. Pokud jeden z rodicu je zavadny tak ma byt decko v peci toho mene zavadneho rodice. Explicitne Klimes rika ze jen 2-3% rodicu jsou pro SP vhodni-nezavadni, zbylych 97% je na VP.
Prave protoze je v praxi diskriminace otcu na zaklade pohlavi tak do hloubky v opatrovnickem systemu zazrana je nutne se jako otec na vse dukladne dopredu pripravit. Matka ta muze hnojit na poradne jak chce a nic to neznamena ale otec na poradne hnojit na matku nemuze. Taky na OSPOD matka muze na otce fekalovat jako vztekla ropucha a nic ji to mamince neublizi, ale otec kdyz zacne pomlouvat na OSPOD matku tak ztraci body. A na soudu uz je to zase stejne, pani soudkyne hemzy matky ze je otec spatny odkejve a prejde ale otcovy stiznosti se otoci proti otci, chce matku trestat, SP nevhodna protoze konfliktni vztah rodicu = decko matce.
Marek2 krasne popisuje jaky je Klimes pokrytec, tenhle Klimes mel matce rici pani napisu soudu ze jste dlouhodoby troublemaker a ze u soudu budu navrhovat VP otce a Vam zavadna maminko asistovany styk.
Ale to Klimes v CR realite neudelal a napsal neco ve smyslu SP neni vhodna protoze konflikt rodicu.
Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama »

No, tak na sezení jsem v podstatě rekl co si myslím. Tedy že matka neříká ve svých nařčeních pravdu. Když jsem jí před ním přímo dotázal ať uvede konkrétní příklad kdy jsem ji údajně dával sexuální návrhy tak řekla že neví. Takže asi tak. No a pan Klimeš.... Zeptal sem se přímo... Vy tedy vše co řekne matka považujete za pravdu a vše co řeknu já za výmysl. Tak řekl že v podstatě ano. Tak sem mu řekl že je neobjektivní a že už několikrát sem vyvrátil věci z nichž mě matka osocila. Tak jsem mu řekl že je neobjektivní a v tom případě budu chtít změnit terapeuta. To ho myslím docela překvapilo, ale že prý to nemůžu a že on je určený soudem. Nicméně.... Komunikace od toho okamžiku s matkou dobrá. Moje reakce včasné a věcné. Slova jako děkuji atd samozřejmostí. O dětech se bavíme v nutné rovině a informujeme. Další návštěva pozítří. Já vím že bych se měl asi bat. Ale ex i u soudu tenkrát poznala že to její osocovani nikam nevede a nebylo by ji k ničemu měnit péči. A to hlavně z důvodu že děti se na mě vždy těší a naopak jsou to ony, které se matky ptají proč se mnou nemůžou být víc. Že j
A jak to vnímají děti.... Dcera tihne spíše k ní, syn zase ke mě. Ale rozhodně to zvládají a u obou rodičů jsou rádi.
Simpson123
Stálice fóra

Slusny vysledek Tatobudsnami.
Doplnim za sebe ze Klimes a cely ten opatrovnicky system je zakerny v pragmatismu jak se diva na tyhle vysiraci/konfliktni rodice. Diva se i na Tvuj pripad neutralne, nezaujate a s odstupem, a pravdepodobne opravdu temer vse co tam vyblije matka nebo i otec nebere moc vazne, nema jak overit pravdu, nema jak overit kdo lze. Neustale a dlouhodobe mu z toho v prubehu mnoha sezeni jen vyleza ten konflikt rodicu a ted pozor co si tak asi neutralni psycholog pomysli kdyz se otec zacne branit. Jakakoliv ostra vyjadreni otce na hemzy matky vyhodnoti negativne, rekne si ten chlap to vore (a nejen Klimes, tohle umi kazdy skoleny psycholog) zase jeden otec po tolika letech soudu a soukoli OSPOD a neumi techniku nekonfliktniho rozhovoru a deeskalace konfliktu....
Tvoje snaha by mela byt aby i Klimes (+ otec) udelali deeskalacni tandem/koalici a matku usmernit a tlacit aby prestala vysirat. Idealne fakt to chystej dopredu na papir a nastolovat agendu jednani s Klimesem a nenechat matce prostor aby tam hnojila, takova promyslena sada navrhu (na hemzy matky) umi matku zahnat do takoveho kouta az se konfliktni matka poti na zadeli.

Jinak pokud se matka umravnila je to fajn, asi to nebude zrovna vedecka pracovnice, odhaduju.

I ten Klimes muze byt v poradne spojenec v tom umravnovat matku. Ale to bylo cele spise obecny komentar. U Tebe konkretne bych se Klimese snazil nejak zbavit a poradil bych se zde jak napsat na soud ze je Klimes jako psycholog pro Tebe neduveryhodny a ze teda soudu navrhujes jineho psychologa. Podle meho je riziko chodit ke Klimesovi prilis vysoke, prece jen i ten Klimes ma za stale osvedcenou metodu deeskalace konfliktu prudicich rodicu vyradit otce z vychovy deti, protoze tak se to v CR dela.
Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 »

To zní dobře. On to Klimeš může na prvním setkání nechat jen plynout a pozorovat, jak se s tím obě strany poperou a kdo je/není konfliktní. A klidně mohl zkusit otci naložit a koukat, jestli bude otec rozumný a věcný nebo mu skočí po krku. Super, jen tak dál.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Marek2 píše: 03 lis 2020 10:23 ... On to Klimeš může na prvním setkání nechat jen plynout ...
Co jsem ja pochopil, tak to neni jejich prvni setkani s Klimesem, nebo jo? Ja bych za kazdou cenu terapeuta vymenil. Jeho postoje jsou obecne zname, v pripade konfliktu SP ne, a on ten konflikt se najde vzdy, ze? Zvlast v pripade NARIZENE terapie soudem je nad slunce jasnejsi, ze konflikt existuje. I kdyby nakrasne Klimes popsal objektivne konflikt a jeho mechanismy, urcil za mirne vetsi vyvolatelku matku, kam to povede? SP nedoporuci, peci otce uz vubec ne, a i o mirne vyssim podilu pece nez ted pochybuju. A jako terapie to bude cele k nicemu - neverim, ze zrovna on by matku mirne umravnoval. To spis bude desit otce, at je rad za to co ma, jinak mu to taky muze osolit.
Simpson123
Stálice fóra

Tak Klimes nerika automaticky ze kdyz konfliktni rodice ze SP ne + automaticky dite matce.
Klimes hlasa ze dite pak ma jit do vyhradni pece mene zavadnemu z rodicu (co si budeme nalhavat to by znamenalo casteji otci VP, tedy pak by statistiky byly cca 50/50 VP otec / matka + sporadicky SP (Klimes hlasa jen ty 2-3% rozvedenych rodicu jsou schopny SP).
Jenze tyhle teorie i u Klimese jsou v praxi k prdu, protoze pak i ten Klimes i ta mila soudkyne naznaji ze dite je u maminky zvykle a ze dite ma silnejsi citovou vazbu k matce (byla v ranem veku na materske a rodicaku matka) a sup dite soud prideli zavadne se chovajici matce do VP.
Velmi by me zajimalo kdyby zkusil Tatobusnama Klimese na poradne tlacit do polohy at teda matce rekne to co verejne hlasa a skoli = dite do pece mene zavadnemu rodici v jeho pripade tedy ze maji jit decka do pece otci, protoze otec nedela trable a je to matka co vysira ...natlacit Klimese at matku strasi VP otce a at maminku sam tlaci do spoluprace nebo VP otce....tohle ten vedec + spisovatel + TV hlava hlasa. Ale muselo by se to udelat nejak chytre aby do toho Klimes sam spadnul.
Pokud by Klimes uhejbal ze to neni jen matka kdo se zavadne chova a ze je to i otec kdo se chova zavadove tak at definuje kriteria zavadovosti a kdyz bude uhejbat dal ze intenzita zavadoveho chovani otce/matky neni ak vysoka aby sly decka do VP tak ho mas na lopate a muzes jen rikat tak vidite je to cele o prdu a SP funguje dobre a bez problemu.
Jinak Klimes fakt prosazuje model Bernevernet = krute metody donucovani pro zavadne rodice, vcetne odebirani decek ze zavadnych rodin, podle meho by se mohl dat vyprovokovat do silnych vyjadreni a tu matku poradne postrasit.
Odpovědět