Matka škodič - co s tím?

Petr77
Uživatel(ka) fóra

Re: Matka škodič - co s tím?

Příspěvek od Petr77 »

S teroristy se nevyjednává. Hlavně v ničem neustupovat - představa, že když já budu hodný na ni, tak ona bude hodná na mě je mylná. Zrovna tak je potřeba se přenést přes to, že matka bude dětem ubližovat, jen aby dosáhla svého. Je potřeba si říct, ubližuje jim ona a já to neovlivním, protože pokud ustoupím jednou, příště to použije znovu. Ale úplně nejdůležitější je si maximálně užívat čas s dětmi, ať už ten čas bude sebekratší. Když matka třeba překazí dovolenou u moře, nebudu to řešit na úřadech, ale užijeme si báječnou dovolenou na chatě. Děti nejsou hloupé, s přirůstajícím věkem začnou vracet co jim člověk v dětství dal. Od OSPODu ani od soudu nelze očekávat nějaké zastání - rozvádějící se matky soudkyně tam rozhodují o rozvádějících se matkách .. tam není za mák objektivity. Je třeba si říkat, že ten "trest" není doživotní (maximálně 18 let :-) )
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

To vyjednávání s matkou majitelkou deti ma dve zakladni polohy.
Prvni poloha je ta realna diskuse na 4 oci, tam je dobra imho temer vzdycky tvrdost otce a pruzna nepoddajnost aby se nepoddaval diktatu matky.
Druha poloha je vyjednavani s matkou "teroristkou" na poradne a na mediaci a u soudu. U soudu a na mediacich a na OSPOD naopak je temer vzdy dobre ukazovat "svejkovskou" pozici ale maminko ja jako tatinek ti rad pomohu s peci o deti abys nebyla pretizena a pozitivnimi navrhy se takova maminka "teroristka" sama na soude i na OSPOD i na poradne odkopava a demaskuje se o co matce jde a ze otec je fajn a matka jen prudi.

Pak je i mene dulezita poloha treti a to je komunikace smerem na verejnost (znami, sousedi, kolegove v praci, lidi ve skole, sirsi rodina) - tam je dobre aby si otec daval pozor a zasadne matku nepomlouval a nestezoval si na matku...overil jsem si ze tim zadne sympatie okoli neziskam.
Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka »

Nezbývá než doufat, že děti budou v takových situacích chápat, kdo se chová dobře a kdo ne. K tomu je ovšem zcela nezbytné, aby dítě mohlo být dostatek času s oběma rodiči. V opačném případě se totiž v jakémsi pudu sebezáchovy může přiklonit i k manipulujícímu rodiči, pokud s ním musí trávit většinu času.
Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama »

Vidím, že to je všude stejné.
Pozor ale na onu minimální komunikaci, respektive nekomunikaci. Koncem léta jsem byl nařknut, že kradu dětem oblečení, aby měly nějaké u mě (tepláky se samozřejmě našli ve školce, kde je vzalo omylem jiné dítě). Od té doby sem matku utnul. Řešil jen děti a na info o dětech odpovídal jen ok nebo díky, ale neodpovídal sem hned. A pak přišlo krupobití. Nekomunikuju, je mi jedno co děti dělají a dokonce sem si dovolil vypnout na watssapu potvrzení o přečtení co si to jako dovoluju. A zde přichází druhá věc. Sednutí na lep, pád do pasti. Napsal sem ji od plic co si o ní myslím. No a následoval email od psychologa, zde zmíněného pana Klimeše, že se máme oba dostavit. Mám dvě práce. Svoji a brigádu od 22 do 6 abych vše uplatil. Tak sem se omluvil že nemohu dorazit. No a hle okamžitě mi přistál druhý email, že se mám dostavit, že sem to já kdo vyvolává konflikty a jestli tak neučiním vše bude ohlášeno soudu. Tak sem odpověděl že bezevseho, ale ať informuje objektivně po vyslechuti obou stran. Ex mu totiž přeposlala naší konverzaci. A ještě podotkla že sem ji na společném výletě s dětmi dělal sexuální návrhy. Tohle mě tak vytocilo že sem ji zavolal co to má být. Nevěděla ani co má říct. No a já řekl chceš to, máš to mít. A hle, přišel třetí email kde byla audio nahrávka našeho hovoru s tím že ji vyhrožuju. Takže ve středu se opravdu těším na společné sezení. Tím vším chci říct že některé ženy jsou prostě toxické. Nestačí jim nechat vás být, budou vás pořád mačkat. Poučovat, napadat a tvrdit jaký jste špatný a že ona je ta co dělá vše. Všichni zde víme že to tak není. A bohužel mi jako chlapi opravdu často musíme držet hubu a krok.
Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 »

To mi připadá, že své EX pěkně skáčeš na špek.
My chlapi máme snahu bojovat čestně, na rovinu, sdělovat si informace v zájmu zlepšení. Ženy tohle mají jinak, používají intriky a zákeřnosti. Neznamená to, že by ženy byly špatné. Ony prostě jen nemohou hrát naši hru, ve které jsou ony slabší. Stejně jako my nehrajeme jejich hru, protože nám to připadá nefér.
Pokud chlap chce hrát hru své EX, tak bude většinou tahat za kratší konec. Ženy jsou v tomhle vždy o krok napřed. Chlap by měl zůstat klidný, nedat na sobě znát naštvanost, s čím ho zas ta jeho EX zkouší rozhodit, ikdyž to bude sebevětší pitomost co dělá.
Pokud máte konfliktní vztah, tak doporučuji zůstat stále ve střehu. Neukolébat se pocitem, že je vše vyřešeno a bude klid. EX nikdy klid nedopustí. Bude stále zkoušet něčím rozbít ustálený stav. Dokonce kolem sebe vidím případy, že když EX přestala válčit, začala naopak být vlezlá a stále se montuje do nové rodiny expartnera.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Tatobudsnama píše: 12 říj 2020 20:08...
Pozor ale na onu minimální komunikaci, respektive nekomunikaci. ....
.... Od té doby sem matku utnul. Řešil jen děti a na info o dětech odpovídal jen ok nebo díky, ale neodpovídal sem hned. .....Napsal sem ji od plic co si o ní myslím. .....
To samozrejme nemuzes, nekomunikovat (nijak nereagovat na prime otazky tykajici se deti). Spatne je i reagovat naschval za prilis dlouho. No a nechat se vyprovokovat ... vzdyt sam vis, ze to byla blbost ...
Spravne je odpovidat pouze na veci tykajici se deti, strucne, jednou vetou, bez emoci ("ne, rohodne zadne obleceni detem nekradu, proc bych to delal, proc se nezeptas deti, ze ho u me nemaji?", na nasledne jeji rozvadeni tematu kde to tedy je, kam si ho dal, ze mas koupit dalsi .. uz nereagovat vubec - bylo odpovezeno), nereagovat na jeji pocity, vypady, navrhy ... Obcas napsat pokud ma s cimkoli problem, ze navrhujes to resit u psychologa pri spolecnych sezenich (ale vybrat ho sam, rozhodne nejit ke Klimesovi).
Proc by proboha Klimes mel neco posilat soudu??? Proc by te proboha mel nejaky psycholog "predvolavat"?? Tohle bych dobre a v klidu sestylizoval uz po jeho prvnim majlu, narkl ja jeho z vyhrozovani, vylicil ze jsem to dlouhodobe ja kdo navrhuje ex poradnu, ale ze rozhodne ON tim ke komu bych pripadne s ex dochazel nebude, vzhledem k jeho obecne znamym nazorum a postoji, ktery zaujima ke SP, ktera u nas dlouhodobe a uspokojive probiha - nemam k nemu duveru, a obavam se uceloveho vytvareni lzivych zprav. Koneckoncu - dochazi k nemu ex beze me, je jeji terapeut, a neni proto eticke, aby provadel s nami terapii parovou.
Ja myslel ze mate po soudech? Nebo ex zase vyvolava nove, a vystrkuje ruzky? No, hlavne se soustred na deti, aby to nemohlo byt "deti sp nechteji" :(
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

Je potřeba si uvědomit, že někteří lidé potřebují neustálé spory, rozbroje a hádky k tomu, aby se cítili vnitřně uspokojeni. Myslím, že se tomu říká hysterie :-)
Po dobrém s takovým člověkem nic nesvedeš, po zlém už vůbec né.

Přidávám se k doporučení - komunikovat věcně, zbytečně neodkládat odpověď, nesnažit se řešit nic navíc (potlačit chlapský ego). Sice to nic nezlepší na přístupu matky, ale o to nejde. Jde o to, aby se otec hodil do pohody co to jen možná jde. Ať si matka žije svůj histerický život! Ale proč by měl žít otec hysterický život spolu se svou EX? Chlapi, my máme na víc :-)
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Tatobusnama na to sezeni ve stredu bych ke Klimesovi nechodil a pisemne bych se omluvil se zduvodnenim jak pise Tulen, ale opravdu jen korektni a slusne suche vety jak pise Tulen, zadny emoce a vysvetlovani jak je matka toxicky skodic a psychous.

Na dalsi pripadne sezeni do poradny k jinemu psychologovi bych si pripravil seznam = dej na papir predpokladane konfliktni otázky/argumenty matky a nachystej si k tomu nekonfliktni dopredu dobre promyslene odpovedi a ty se namemoruj a pak jako preskakujici gramodeska nauc se to jako ve skole basnicku.

Smutne je ze skaces matce na speky a hadky, pripada mi ze padas rad a snadno do pasti co matka nachystala a ze to matka nachystala jako past je jasne protoze opakovane zminujes ze si to nahravala a ze sermuje prepisy hadek. Tva toxicka matka uz pochopila ze sama SP nezrusi a tak to hraje na zruseni SP vyvolavanim konfliktu (a Klimese si asi nasla jako znameho odpurce SP ktery prosazuje zvracenou praxi ze kdyz je konfliktni vztah matka/otec tak dat dite matce do pece).
Jak to popisujes imho muze to snadno pokracovat i tim ze ji v afektu pote co te vlaka do pasti hadky o hloupost i treba praskes facku a bude velky problem....pripada mi ze narazis brzy do zdi.
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

@Tatobudsnama:
Prosimtě, můžeš tady napsat, v jakém vztahu k tomu Klimešovi jsi? Jakou on hraje roli?
Mě to připadá, jako by tento "respektovaný" znalec dělal advokáta tvé EX, na to ale nemá naprosto žádné právo. Posílat ti maily, zvát tě na kobereček atd.
Ale nepochybuju o tom, že je schopný soudu napsat zprávu, ve které tě naprosto zdehonestuje. Takže na to bacha.
Pokud k němu nechodíš ty dobrovolně a má hrát nějakou roli v soudním sporu (podat zprávu atd.) pak bych ho upozornil písemně, že překračuje mantinely své úlohy a fakt bych hodně zvážil mu rovnou vyhrožovat stížností na ČLK nebo pod co spadá. Je otázka, jestli tu stížnost nepodat rovnou, doložit to písemně a případné vyjádření ČLK poskytnout zavčas soudu.

S idioty je potřeba bojovat, nakecat jim, že ano, přijdu. Pak se půl hodiny dopředu omluvit, že kleklo auto. Ať si víš co... Nehrát s nima na rovinu. To se Ti vymstí.
Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama »

Dva roky máme SP. Celkem to šlo. Jen poslední dobou si připadám jak nesvepravnej. Pořád se z něčeho ex zpovidat. Byt osocovan. Prostě to ve mě bouchlo.
K Panu Klimešovi jsme chodili z narizeni soudu. Naposled je byli někdy loni v zimě. Pak hodně práce, koronavirus takže se jsme se nezajímali a nezajímal se ani on. Jen teď ex na základě moji přiznám se ignorace odpovídat hned a pořád něco vysvětlovat. Pojala dojmu že já sem ten kdo škodí. Já si jen chci žít svůj život s detma. Ne se pořád někde hlásit a posílat informace. Já se sezení nijak nebojím. Normálne tam jdu, protože mám svědomí čisté. Sem si jisty ze tam bude tlačit, aby děti byly na Štědrý den u ní. Letos to ale vychází u mě a já ji u mě nechci. A děti to v poho zvládnou. Dřív také měly Štědrý den u mě později. A hlavně nijak neřeší jestli bude první u mě nebo u ní. Ale jak říkáte. Je potřeba chladná hlava, komunikovat slušně, jednoduše. To bude stačit.
Odpovědět