Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Odpovědět
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od Luckies »

Ahoj,
Zatím jsem jen četl a vstřebával Vaše zkušenosti a sbíral informace co můžu a nemůžu.
Teď jsi jdu prosím, už přímo pro rady zkušených. Za ty předem děkuji.
Můj příběh:
Dítě (kluk) narozený v 9/2018 – necelé dva roky, nekojící, citově vázán na matku a otce, já mám ještě 8 -letou dceru z předchozího vztahu, u které nemám soudem určený styk (matka nedělá problémy). Zatím soud neproběhl. Rodiče bydlí ve stejném městě. Oba pracující, matka již od šestinedělí.
- Jednostranný rozchod ze strany partnerky v 10/2019, užívali jsme její byt. Partnerka do měsíce nového partnera (neřeším). Typická reakce matky – lži, nepravdy, otec se nestaral, chce jí ublížit atd. Od rozchodu styk se synem dle domluvy, vždy na odpoledne a to např. 3x v týdnu a o víkendech od 14,00 do 18,00.
- 20.12. – dohoda na OSPODu hlavně ohledně vánočních svátku a dalšího styku, nastavena na Út a Čt od 14,00 do 18,00 a jednou za 14 dnů víkend So, Ne od 9,00 do 17,00 hod. V průběhu dohody některé víkendy zrušeny z důvodů naplánovaného víkendu matky mimo domov, poté nemoc syna, tak jsem ho 10 dnů neviděl atd.
- 29.1. – hospitalizace matky - mě jako otce neformovali, 31.1. jsem si tuto informaci zjistil sám, proto jsem začal jednat (právník, OSPOD) a syna si přebral na 4x noc k sobě (bez problému) po předání syna matce, matka (teda otec matky) si nechali zpracovat lékařskou zprávu o tom, že jsem syna předal v psychicky narušeném stavu, rozbouraný režim atd.
- 24.2. – vyvolaná schůzka na OSPODu ze strany matky, že v předchozí dohodě byla zatlačena do kouta a navrhuje novou dohodu a to lichý týden - Út a Čt od 14,00 do 18,00. Sudý týden Středa od 14,00 do 18,00 a sobota od 9,00 do 13,00 hod. Nesouhlasil jsem.
Styk do dnešní doby komplikovaný, vždy na žádost mě a to 2x v týdnu většinou Úterý a Čvrtek a jedno odpoledne o víkendu.
- v průběhu 3/2020 jsme předložili návrh dohody matce – každý týden Út a Čt od 14,00 do 18,00 a jednou za 14 dnů Pá- Ne od 16,00 do 17,00, včetně přespání. Matka nereagovala.
- v průběhu 4/2020 matka si najala na ostravsku uznávanou právničku JUDr. Dalilu Pelechovou, kdy podaly ihned návrh k soudu, kdy nereflektovali náš předchozí návrh dohody. A to: lichý týden - Út a Čt od 14,00 do 18,00. Sudý týden Středa od 14,00 do 18,00 a sobota od 9,00 do 13,00 hod. Vánoce 26.,28,31.12 od 9,00 do 17,00 hod. Prázdniny, ostatní svátky neřeší, vzhledem k věku dítě. Vše po dohodě s matkou. + typické lži, nepravdy – jak se otec nestaral, co vše vlastní, že jim chce ublížit atd.
- naše reakce s návrhem: lichý týden – Út 14,00 do Středy 8,00 a Čt od 14,00 do 19,00. Sudý týden Út 14,00 do Středy 8,00 a Čt od 14,00 do 19,00 a víkend od pátku od 17,00 do neděle 19,00 hod.
5/2020 zasláno matce a její právní zástupkyni návrh styku na letní prázdniny, s informací, že žádáme urychlenou zpětnou vazbu. A upozornění na to, že do rozhodnutí soudu mají rodiče stejné právo na dítě a dítě stejné právo na oba rodiče, dále možnosti předběžného opatření nebo faktu „kdo se dítěte ujme, ten ho má“ – bez reakce.
6/2020 předběžné opatření k soudu – Zamítnuto. Matka uvedla, že styk otci umožňuje, jen není nastavena frekvence a je to na domluvě rodičů. Opět lži, že se jedná z mé strany o nevypořádaný vztah s matkou a dítě nemá režim prázdnin, proto není potřeba určovat. Učinil jsem, protože mám informaci, že matka plánuje dovolenou s novým a se synem. Mě stále nechce předat syna na noc.
- opět emailem snaha uzavření dohody s matkou, bez reakce. Informace na OSPOD, že matka není nakloněna k uzavření dohody, atd.
27.6 – jsem si syna bez předchozí dohody s matkou nechal přes noc, proběhly přípravy, informace mému prav. Zástupci, dával jsem si pozor ať písemně neodsouhlasím termíny. Očekával jsem velké divadlo – jen sms zprávy, „kdy syna vrátím“, „kde je?“ atd. Natočil jsem video, když jsem syna uspával, poté návštěva policie (vysvětlil jsem jim situaci, tak proběhla jen vizuální kontrola ložnice, že malý v pořádku spinká. Před odevzdáním syna matce, jsem zajel na lékařskou pohotovost, kdy jsem si nechal vystavit zprávu, že syn je v naprostém pořádku. Syn si na matku po celou dobu ani nevzpomněl.
- bohužel, očekával jsem, že u matky rozvířím vody se snahou uzavřít dohodu, v sobotu jsem jí to poslal emailem s žádosti o dohodu, ale opět vše bez reakce. Když jsem se dotázal, kdy syna opětovně uvidím, mám jí napsat den a čas a ona mi to potvrdí… To co jsem udělal jsem udělal, na základě informací získaných zde na fóru, aby nemohla matka u soudu argumentovat, že není na přespání zvyklí. Jinak moc děkuji, víkend jsme si užili na max. pocit k nezaplacení, měl jsem dceru a ta byla šťastná jako syn.
- s právním zástupcem jsme se dohodli, že změníme naše vyjádření k soudu a budeme žádat střídavou péči.
A teď otázky, na které bych rád získal odpovědi a zkušenosti – jak pokračovat dál, abych si opět syna převzal na noc? Když navrhnu přespání, matka návrh zamítne s tím, že ho mám vrátit do 18,00 hod. Matka už samozřejmě začala kopat a dnes mi ho nepředá...
Je možné si syna nechat třeba na dvě noci a například argumentovat tím, že jsem jí to zaslal email v návrhu na úpravu styku letních prázdniny, kdy na toto nereagovali? Uškodím si svým jednáním (přespání syna bez souhlasu) u soudu? Dále a to hlavní máme šanci uspět se střídavou péči u dvouletého dítěte? Na si dát pozor při komunikaci, jaké kroky podniknout?
Marek2
Uživatel(ka) fóra

Re: Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od Marek2 »

Napíšu to jen stručně, ostatní se jistě rozepíší obsáhle.
Stále jsi v situaci, že ti matka určuje čas se synem. Já vím, že to je těžké, ale na tomto nevýhodně postaveném začátku to bude pokračovat až pak nakonec to bude důvod rozsudku pro VP matky.
Základem je od počátku praktikovat střídavku (pokud ji chceš). Prakticky prokázat, že syn u tebe přespal několik dní v kuse. Budovat se synem vztah.

Teď mi to připadá, že máš syna občas odpoledne dle uvážení matky. Z tohohle ti nikdo rozsudkem střídavku nedá. Je to pro soudce moc velké riziko. Jakmile bych syna převzal, tak bych si ho nechal týden a oznámil bych to matce. A takhle znovu a znovu. Ona není majitelka dítěte, aby ti určovala tvůj čas se synem. Jestliže má tendence dělat ze sebe majitelku, pak tím poškozuje své výchovné předpoklady.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Marek2 píše: 30 čer 2020 09:41...
Teď mi to připadá, že máš syna občas odpoledne dle uvážení matky. Z tohohle ti nikdo rozsudkem střídavku nedá. Je to pro soudce moc velké riziko. Jakmile bych syna převzal, tak bych si ho nechal týden a oznámil bych to matce. A takhle znovu a znovu...
jj, ted je u tebe dite prilis malo. to jedno prespani, co jsi "ukoristil", je prd. Potrebujes to vic vyrovnat jeste pred soudem, nemusi to byt presne 50/50, ale potrebujes se dostat na vic casu, a pravidelne pobyty na nekolik noci.
Velka skoda te "dohody" na ospod - kde jsi se nesmyslne zavazal k mizivemu podilu casu, a dlouhodobe nechaneho stavu, skoro rok bez posunu.
Do tydne v kuse bych s takhle malym ditetem a dlouhodobe praktikovanym "je to podle matky" + "dohodou" na ospod nesel (prilis velke riziko ze PO bude hned na zadost matky vydane, a budes mit styk dokonce asistovany), ale min 2-3 noci tydne bych si bral + dalsi odpoledne atd.
S tim jak je to rozjete, dlouhodobe zanedbane, bych to uplne dobre nevidel. Ale treba budes mit stesti na soudkyni. Skoda za tim nejit.
1. navrhnul bych matce spolecne dochazeni do poradny, kde byste se to pokouseli vyresit.
2. sel bych na ospod, ze matka zacina branit styku, ze ackoli si pecoval vyraznym podilem, snizuje ho … co s tim? (precti vse o jednani na ospod - skryte nahravat, sikovne protokolovat), ze chces postupne SP, jasne, chapes, dite je male, proto kratsi intervaly, a postupne prodluzovat, konkretizovat harmonogram podle ktereho pojedete, aby dite I vy jasne vedelo, co kde a jak … Zminit ze chces aby matka s tebou chodila do poradny a pokusili jste se to vyresit, zeptat se zda ospod nemuze poradnu matce doporucit, kdyz ona nechce (protokolovat)
3. Zacal si dite nechavat - vzdy po prevzeti informovat (majlem) ospod, ze jsi matce sdelil kdy si peci o dite opet vymenite, a ze je u tebe max. spokojene, hraje si s nevlastni sestrou … + to same matce. Vzdy opet spolu s tim navrhnout poradnu.

…. dal uvidis, bud PO silne omezujici prijde, nebo se ti to povede jeste pred soudem trochu srovnat.

Cim dele se to necha bezet "podle matky", tim je tenhle pristup nebezpecnejsi, to same cim mensi jsou deti. Zaroven ale cim dele se to necha bezet podle matky, tim je to beznadejnejsi. Vybrat si musis sam, jestli do maximalni eskalace konfliktu jit, nebo doufat v zazrak.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Luckies píše: 30 čer 2020 09:04... matka (teda otec matky) si nechali zpracovat lékařskou zprávu o tom, že jsem syna předal v psychicky narušeném stavu, rozbouraný režim atd….
Jeste malickost - co za zpravu a od koho to bylo? Detsky lekar ditete, nebo nekdo jiny? Zna te detsky lekar, chodis k doktorovi obcas ty?

Pokud od klasickeho lekare ditete, ke kteremu chodi, zasel bych tam, pokusil se vysvetlit situaci, ze je zneuzivany pro rozvodovy boj, a at si na podobne zadosti matky (jejiho otce) da pozor, na podezrele "zvysene teploty" co se u nej neprojevi - kdyz ma dite jit k tobe, atp. … ze jsem fajn tata a nic takoveho jsem na diteti nepozoroval a nenastalo. Dalsi postup podle jeho reakce.

Pokud od nekoho jineho (Mudr), podal bych na nej rovnou stiznost na CLK, ze vedome touto zpravou na prani matky zasahuje do prava na rodinny zivot (jiste najdes znameho Mudr, co se na zpravu koukne a poradi ti dobrou formulaci stiznosti), protoze musi byt jasne, k cemu matka "zpravu" pouzije, a ze je mirne receno zvlastni posuzovat "psychicky naruseny stav a rozbourany rezim" dvouleteho ditete.

edit - a co tva prace? Jsi pripraveny a ochotny 2-3 dny v tydnu byt celodenne s ditetem? To byt musis, musis to mit domluvene, a praktikovat to. Jakmile bys rekl "pohlida tech 8h co jsem v praci babicka" - jsi v haji. A to i kdyby matce hlidali rodice od pondeli do patku.
edit2 - a jak je u tebe tva dcera, jeho nevlastni sestra? Pokud malo, s podilem blizicim se 2-3/14 - je to opet velikanske minus. Uz jednou jsi otec "stykac" … pokud by u ni byla SP, mohl bys skvele operovat tim jak vse s prehledem zvladas, s matkou se skvele dohadujes, jak ji sp prospiva, jak bude dobre kdyz bude co nejvic s polorodnym sourozencem ...
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Děkuji za rady a informace.
1) Lékařka je od ex známa, jedná se o synovou obvodní lékařku. Mám v plánu tam skočit a vytáhnout si záznamy a upozornit na situaci. Samozřejmě, že jsem občas chodil, ale čekal v čekárně a hlídal věci. ...
2) s prací bych si to zařídil, snížil bych si úvazek... nebere se v potaz, že syn bude navštěvovat jesle, A jak píšeš, každý den ho hlídá někdo jiný (chůva, přítel, babička, prababička) jen já nemůžu :-)
3) s dcerou jsem SP neměl, měl jsem jí každé úterý přes noc a pak na víkendy od pátku do neděle nebo do pondělí. Bydlí mimo město a dochází do školy 30 km vzdálené. Takže jsem tzv. Stykač... Ale bylo to také tím, že ex mou dceru nepřijala a bydleli jsme v bytě 2+kk...
4) jsem si vědom nevýhodného nastavení na začátku, měl jsem špatnou advokátku, která nečinila. Nový advokát mě na tohle upozornil, že jsem měl jednat hnedka od začátku, pravidelný styk, PO atd. bohužel¨, žil jsem v domnění, že se matka změní.
5) chci "ukořistit" syna na více dnů, ale od toho posledního "ukořistění" mi ho zatím nepůjčila. Ale jsem připraven to opětovně udělat. Jen je komplikace, že stále nevím, který den ho uvidím, jak jsem psal, na emaily ani na smsky nereaguje. Tak přece nemůžu syna vytrhnout chůvě na chodníku... Nebo snad můžu?
6) ospod jsem kontaktoval několikrát, vždy argumentují s tím, že matka styk umožňuje, jen se nemůžeme domluvit na frekvenci a s tím, mi nepomůžou. Můžu se objednat na mediaci sám, s tím, že matku poté vyzvou? Bude mediátorka domlouvat matce, že přespání u otce je důležité nebo se přikloní k názoru, že je dítě malé? Aby mi to nakonec neuškodilo, pokud mediace sepíše nějakou konečnou zprávu..
Můžete mi poradit:
- jak matku přinutit, aby komunikovala? Porozuměla právu obou rodičů na dítě a že dítě má právo na oba rodiče?
- jak mám dítě nebo můžu dítě vytrhnout chůvě? pokud mi v daném čase dítě nesvěřila?
- jak donutit ospod aby konalo a domluvilo matce frekvenci styku?
- v případě, že neprojde Sp, jaké máme podat návrh na styk, ktrerý styk je vyvážený a projde přes soud?
- ještě jednou se chci utvrdit, zda mi u soudu může uškodit "ukořistění" syna?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Luckies píše: 30 čer 2020 21:45 - jak matku přinutit, aby komunikovala?
- jak mám dítě nebo můžu dítě vytrhnout chůvě?
- jak donutit ospod aby konalo a domluvilo matce frekvenci styku?
- v případě, že neprojde Sp, jaké máme podat návrh na styk,
Luckies píše: 30 čer 2020 21:45 - jak matku přinutit, aby komunikovala?
- jak mám dítě nebo můžu dítě vytrhnout chůvě?
- jak donutit ospod aby konalo …
- v případě, že neprojde Sp, jaké máme podat návrh na styk,....
- Nabidnout spolecnou poradnu. Nasledne ospod, tlacit ospod aby matce doporucil poradnu, PISEMNE protokolovat ze matka komunikovat nechce, poradnu odmita, (a dle reakce) ze ji ospd poradnu doporuci …. nemuze naridit .. jednani skryte nahravat, dulezite veci protokolovat.
Matka nyni prece styk neumoznuje, nebo ano? Protokolovat ze ze situace kdy si se staral siroce se stala situace kdy ti matka v peci brani.
- Ano, muzes. Spis nez vytrzeni bych volil klidny zpusob, "ted si dite beru, budu se o nej starat ja, dekuju, nashle, matce o tom dam vedet. Predpokladam, ze te zna.
- ospod ale neni od toho, aby resil tvoje problemy. ty si to nechal zajit tak daleko, ty matku nechavas urcovat a rozhodovat. Ano, meli by ji vysvetlit ze mas dite malo, a ze by bylo fajn kdybyste se domluvili na vic casu - ale bohuzel tak to vetsinou nefunguje. Budes rad, kdyz ospod bude alespon korektni a nebude ti hazet klacky pod nohy (sam aktivne navrhovat PO, kdyz dite matce "krades")
- zadny. Trvat na SP, chtit postupny prechod k SP, rozsirovani, s (brzkym) nastupem do skolky. Jakmile jednou pripustis styk, dostanes max 1/3 casu (navzdy).
Ano, muze. Muze vyvolat PO, velice omezujici, na hodiny tydne, s asistenci … zaroven to ale dava najevo matce, soudu, i pripadnemu znalci, ze peci o dite beres vazne, ze se s diktatem matky nesmiris, ze opravdu chces a umis pecovat.

Velike problemy jsou u tebe dva - nechal si situaci predlouho vyhnivat a umoznil matce aby ti presne vse diktovala. Proste je to tva a jeji povaha, viz. i tvuj bod 3 - umoznil si ji "neprijeti" tve prvni dcery. Z tohohle duvodu (povahy) si myslim, ze vyhroceni sporu neustojis ty - ona bude asi reagovat emotivne spravneji (je to jeji parketa, diktovat), navic s pravdepodobnou podporou uradu. Druhy je stale nizky vek ditete - tady je alespon dobre ze matka pracuje, dite je v jeslich, chuvy, atd. Ted me napada - proc dite proste nevyzvednes v jeslich? Vzdyt i to je tve pravo (zatim).

Ted jeste k bodum:
1. Pokud je to ex znama, je si vedoma toho co udelala a proc to udelala. Podal bych rovnou stiznost na CLK (dobre zduvodnenou a napsanou, nic emotivniho)
2. Uz ted si to predjednej, nech si napsat papir ze to je bez problem mozne, ze mas volnou pracovni dobu … a hlavne ber k sobe dite ASPON misto tech jesli - proboha, ty strpis aby bylo v jeslich a stezujes si, ze "ti ho nedava" ?? Vzdyt to nema logiku. (promin, ted ctu teprve ze "bude navstevovat")
3. k tomu jen :(. Vzdyt i tu dceru jsi mel mnohem mene nez 1/3 … nebo mas na mysli kazdy vikend?
4. Tady lezi vina jen na tobe, ty sam si se mel informovat jak postupovat, navic kdyz uz mas rozchod jednou za sebou … je hloupe myslet si ze to nekdo zaridi. Ale je to normal, souvisi to s povahou - jen je dulezite si tu chybu pripustit
6. Mediace je u vas asi k nicemu. Mediace = v podstate obchod, pokus o uzavreni dohod. Neni duvod aby ti ex vychazela jen tak s ditetem vstric. Ty sam ji nechas diktovat, sam se podvolujes - sice frfnas, ale to ji asi zas tak nevadi. Aby k necemu byla, je nutne ji neco za vstricnost s ditetem nabidnout. Napr. rychle a stedre deleni SJM. Obsah mediace je (pokud se obe strany nedohodnou jinak) tajny, a mediator nesmi nic zverejnit.
U vas spis muze nekam vest pravidelna poradna, psycholog, u ktereho se budete "rizene hadat". Kdyz budes postupovat dobre, sam (rozumny) psycholog matku natlaci k vic casu a postupnemu rozsirovani. Nebo matka terapii ukonci (nebude ji prijemne byt tlacena). Ale chce to fakt tak 5 sezeni, nez se nekam zacnete viditelne nekam posouvat.
Nicmene malokdo vidi rozdil mezi "mediaci" a poradnou, psychologem … A mediace je ted "in". Tak samozrejme i mediaci (pokud ji treba ospod doporuci) vitej a jasej … ale ty chtej poradnu, psychologa, terapii aby matka zacala lepe komunikovat.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Tady by mohla pomoct poradna + nejlepe ukecat tam bejvalou aby stahla navrh na soud, slo by to? Pokud ne tak u soudu zdrzovat, chtit poradnu naridit od soudu, navrhovat sverepe SP i kdyz neni sance, zdrzovat a chtit v zoufale situaci i posudky.... oddalit VP soud az decko naskoci na skolku.
Ten soud bude s miminem 2 roky beznadejny a pece na 100% matce, projedes to na plny care. OSPOD zubata tam jen podpori peci matky a jeste bude rikat neco ve smyslu ze matka je fajn maminka a styku s otcem nebrani a dite ze je male, matka se stara dobre.....nakonec dostanes odpoledne jeden tyden + dalsi tyden 1 den v sobotu- kdyz bude soudkyne hodna s prespanim do nedele, realne budes na 1-2/14 a pak budes jako idiot zebrat az decko bude skolkove aby se to zlepsilo na 2/14 + 1 odpoledne (dnesni standard u skolkovych deti)....to se pak zafixuje naporad (prani ditete zmanipulovane matkou) a pak to po nejakem delsim case vzdas a vykasles se na decko i na bejvalku a decko zacne rikat novymu nabijeci tatinku tak nejak samo od sebe....
Soukrome si uvedom ze potrebujes min. 1/3 casu s deckem, abys byl aspon dobry strejda a 1/2 casu abys byl plnohodnotny tata.

BTW pises o byvale partnerce = nejste manzele a nebude se delit SJM a nebude rozvod = mediace a uplaceni matky nema smysl....takze mediace neni reseni, chce to poradnu....ale v ramci zdrzovani u soudu klidne vyjadruj ochotu na mediaci jit.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Simpson123 píše: 01 črc 2020 10:32...Ten soud bude s miminem 2 roky beznadejny a pece na 100% matce, projedes to na plny care....
Ja to take tak vidim.
Vsi silou se snazit dostat matku do poradny, soud odkladat a protahovat, aspon do nastupu do skolky.

Kdyz se ted, po dlouhe dobe submise, ex postavi - vyvola v ni pouze vetsi agresi. Pokud to ona uchopi "spravne", docka se PO s asistovanym stykem, a brzy rozhodnuti kolem 2/14, jeste rozkouskovaneho. S "kradenim" casu uspeje jen kdyz to ex spravne neuchopi, a pres frfnani si to libit necha.
Simpson123 píše: 01 črc 2020 10:32 BTW pises o byvale partnerce = nejste manzele a nebude se delit SJM a nebude rozvod = mediace a uplaceni matky nema smysl

Aha .. ale prestoze nejsou manzele, stedrost a uplaceni mit smysl mohou. Ale vzhledem k tomu, ze byt byl jeji, je to nejspis opacny pripad, ze majetek "drzi" fakticky ona, ackoli hodne z nej hradil on.
HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO »

pro me je to docela deptajici cteni. Kazdopadne vzdy brutalne zalezi na soudci. Oni si muzou rozhodovat jak chteji, to teprve poznas. Divil bych se, kdyby OSPOD podporil cokoliv jineho, nez VP matky. Vsechny ty OSPOD baby ti reknou "ale ty deti jsou moc maly". Kdyz se zeptas v kolika nebudou, tak neodpovi.
Z vlastni zkusenosti - dokud neni rozsudek - MUSIS maximalizovat svou vlastni peci o dite. Protoze z toho maxima pred rozsudkem, ti pak ospod a soud ukousne! Aspon moje zkusenost je takova. Byvalka se chovala velmi podobne, jako ta tvoje, a vsichni s tou chudinkou soucitili.
Muj mladsi kluk mel 2 roky a 4 mesice, kdyz odesla s detma pryc. Od te doby jsem si vydupal, ze u me spali pa-po, st-ct, dalsi tyden po-ut.
Se zkusenostmi, ktere jsem behem 3 let ziskal, bych ja tenkrat bojoval za vylucnou peci otce. Nikdy dobrovolne nesouhlasit s VP matky. Z navrhu na VP otce mozna stridavka bude, z navrhu na SP bude na 90% VP matky. Uvedom si, ze VP matky znamena, ze ji dalsich 16let budes posilat ohromny prachy. Kdyz prijdes o praci, budes stejne muset platit. 4 mesice neplatis, trestne stihany. A děcka Ti budou rikat strejdo :-( Zda se ti VP otce jako extrem? Vetsine matek se zda SP jako extrem.
Je zajimave pozorovat, kterak matce nedělá problém děcko prostě jeho biologickému otci nepředávat, je jí to jedno. Má v sobě ten ochranitelský instinkt - chlap je haj*zl, co mi ublizil a ublizuje, musim chranit sve dite pred tou bestií.
Naproti tomu chlap, ten si říká, proč mi je nechce dát, dyť jsem jeho otec, stejně jako ona jeho matka. Prostě jsem v této oblasti zbabělí chudáci. Zbabělí chudáci, kteří když nevrátí matce dítě když ONA chce, tak hned máme doma policii, nebo od soudu předběžné opatření. Matce vše projde. Na to si člověk, tedy otec, musí zvyknout.

Ty mas obrovskou vyhodu. Decko ve 2 letech nechape co se deje. Nebreci po mamince, neresi, ze ma v 18:00 jet k matce (protoze matka mu to velmi striktne vtluče do hlavy), nevnímá čas. Tak bys toho mohl a měl využít, dokud je čas budovat vzájemný vztah a formovat svou péči. Přespávat, nedávat ráno do jeslí, počkat až si matka pro dítě přijede atd.
Také obvyklé - otec si vyzvedává u matky a vrací dítě matce, to chce rozbourat hned na začátku. Ať si matka přijede.

Já vím, že se mnou někteří zdejší nebudou v tom co píšu souhlasit, ale o tom to právě je, že každý z nás přispěje svou zkušeností a názorem. Každopádně, názory a rady od tulen2 a Simpson123 jsou to nejlepší, co zde člověk může dostat.

A ten názor, soud se snažit odložit co to jde, to je asi to nejduležitější, co zde zaznělo. Odvolat se na Cochem, žádat o čas na poradnu, normálně k soudu tento návrh poslat, v kopii na matku a OSPOD.
Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón »

HIPO píše: 01 črc 2020 16:34
Se zkusenostmi, ktere jsem behem 3 let ziskal, bych ja tenkrat bojoval za vylucnou peci otce. Nikdy dobrovolne nesouhlasit s VP matky. Z navrhu na VP otce mozna stridavka bude, z navrhu na SP bude na 90% VP matky.

Přesně tak, naprostý souhlas!
Ještě nemám v ruce pravomocný rozsudek, ale u KS jsme spolu s ForU vybojovali SP na více než 300 km vzdálenost u dětí 5apůl roku po dvou a půl letech soudů proti vůli matky, OS i ospod (díky ForU). Vše to stálo hodně peněz, nervů, času (např. 3x jsem to měl už u ÚS, ale je potřeba bojovat). Od počátku jsem požadoval svou VP a to jsem ještě v té době nevěděl o nějaké střídavce nebo neznal ForU. Z napáleného PO kdy jsem měl strpět péči matky se nám to u KS po půl roce podařilo změnit na 5/9 a teď na SP 7/7.
Tohle si myslím bylo stěžejní, chtít svou VP, jelikož soud si vždy lehce najde zdůvodnění proč ne SP a jelikož otec nechce svou VP, tak nám zbývá VP matky že ano. Ale zdůvodnit proč VP matky a ne VP otce je těžší, tak tedy dáme kompromis SP.
Odpovědět