Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Odpovědět
HIPO
Stálice fóra

Re: Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od HIPO »

ona je to hezka chlapska idea, ze s OSPODem lze bojovat spravnou protokolaci atd. Ale moje chlapska zkusenost rika, ze tohle je nakonec stejne zbytecne. OSPOD si s obsahem protokolu stejne hlavu nedela. Stiznosti se zamitaji, nadrizeny organ to prikryje.
At uz bude ve spisu cokoliv, u soudu OSPOD stejne rekne "styk" otci...
A pokud je moc nase*es, tak klidne soudu napisou, ze jsi problemovy, matka vic vychovne zpusobila, i kdyz pro to nebude jedinny podklad ve spisu a i kdyby ses celou dobu choval vzorne. Takhle to v realu funguje.

Jedinne, co mi trochu pomahalo, bylo vnest na jednani s OSPODem (vzdy to byly zeny), taktez zensky faktor na me strane. Doporucuji tedy zkusit, pokud je to alespon trochu mozne, tak na OSPOD chodit ne sam, ale s zenskym doprovodem.

Zkuste se vcitit do te role baby z OSPODu. Prijde tam chlap, nasranej, protivnej (jako duvod ja chapu, ale ony to berou osobne), chce vzit jiny zensky decko. A jeste by chtel od OSPODu, aby mu s tim pomohly. Uz jen timhle vznikne koalice matka+OSPOD proti otci.

Ja ted kvuli nekorektnimu postupu OSPODu zvazuji, co delat. Napada me stiznost k ombudsmanovi, jestli je mozna zaloba na konkretni urad, to si jisty nejsem.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Ale to je nedorozumeni HIPO, ty jako otec tam na OSPODu nemas moc sanci ziskat jejich srdce a ferovost a naklonit si je na svou stranu....to je fakt nerealne. Jde o to odrazit OSPOD od aktivniho skudcovani otci a nedovolit OSPOD aby zvanily Zubaty bez protokolace za pritomnosti matky ty jejich navodne kydy ze dite je male a proto patri k matce a ze matka to dela vlastne fajne a ergo kladivko proto ma otec ustoupit matce a prestat prudit a nejlepe sepsat dohodu o VP matky a 25% z platu na aliky.....takhle si ty suvy na OSPOD predstavuji COCHEM.
Kdyz mas vyfutrovany spis OSPOD tim jak OSPOD i pres opakovane zadosti otce nekonal, skodil, byl zaujaty, atd.. muzes na to odkazovat soud a pak odvolaci soud zase jen cte ty spisy a kdyz se toho nasype do spisu vice uz to proste nejde zamaznout. Muzes konfrontovat OSPOD zubatou se spisem, klast neprijemne otazky proc zubata navrhuje peci matky kdyz ve spisu OSPOD je XYZ zaznamu ze matka dela tohle a tamto, atd...
Opatrovnicky system je justicne zkazeny = formalisticky, neni pravda ze nezalezi na tom co je ve spisech....kecy! I ten bezzuby ombudsman bude zase jen cist spisy!
Naposledy upravil(a) Simpson123 dne 11 srp 2020 14:55, celkem upraveno 1 x.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Za prvé díky Všem. Vzdám to, až tehdy až se zhroutím, ale poslední dobou to mám opravdu na krajíčku. Nepřeji tento stav nikomu. Protože ta mrd... jedna, p... matka mě chce prachsprostě odříznout a nahradit novým otcem, který se teď "bezvadně" stará... V rodině už toto know how mají, když takhle postupovaly u svého otce. Včera jsem jí 4x volal, 4 sms pzrávy = bez odezvy.
Ano, rozjel jsem to od počátku špatně, ale dítě bylo kojené a já byl naivní blbec, který věřil ve spravedlnost. Teď jak se chová, je již za hranu... OSPOD nic neřeší, na mediaci dojde, ale ignoruje jí, u soudu podají odvolání k PO a tím prodlužují jednání... Matka je doktorka, tak když řekne, že je to pro dítě nejlepší, tak jí všichni zobou z ruky. Ale je pro dítě nejlepší, když ho hlídá každý den někdo jiný a se svým otcem není ani v kontaktu přes posra..telefon? neoficiální informace je, že OSPOD má podchycený přes svojí matku, která děla na škole mimo jiné také výchovní poradkyni a vedoucí OSPODu zná... proto vždy u mého jednání sedí vedoucí a když jí volám, tak přesně ví, co mi naše pracovnice emailem odepsala. Mediátorka mi taky po mediaci říkala, že se mám s matkou domluvit, při emailovou komunikaci vkládat do kopie OSPOD, když jsem jí vše vysvětlil, že to dělám a všichni mě poslali někam... Tak že mám běžet na OSPOD a vše s nimi řešit, že není možné aby mi matka bránila (péči/styku), že se mám odkázat na Úmluvu o dětech... prostě má na to jiný pohled...

Dnešní odpoledne mám vyčleněné jen na přípravu zítřejší protokolace, výhoda je, že se bude jednat o zástup naší pracovnice. Takže můj plán je vést jen monolog o protokolaci a uvést vše od začátku, kdy jsem OSPOD žádal o pomoc - nebylo vyhověno, doložení komunikace, popis aktuální situace, kdy mě pracovnice odkazuje stále pouze na mediaci a na soudní jednání a neřeší nic s tím, že matka otci předá syna pouze na základě PO (opět doložím emailem) a že brání jakému koliv kontaktu + nějaké informace... Odkážu se na můj návrh VP otce k soudu, požadujeme jí z toho důvodu, že se obáváme zavržení otce a touto situací se jen potvrzuje chování matky, že tomu opravdu hrozí.

Otázka, aby se dostala tato protokolace k soud, můžu jí přes datovku sám poslat? bude založena do spisu a soud si jí může sám prostudovat, kdyby jí OSPOD chtěl nějak upravit...
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Simpson123 píše: 11 srp 2020 14:54 Opatrovnicky system je justicne zkazeny = formalisticky, neni pravda ze nezalezi na tom co je ve spisech....kecy! I ten bezzuby ombudsman bude zase jen cist spisy!
Donutili jste mě zítra zažádat o nahlédnutí do spisu, kde zjistím, zda tam evidují a jsou založené moje emaily o tom, jak jsem je žádal, aby jednali, že matka to a to... Uvidíme.
Simpson123
Stálice fóra

Luckies uz melo byt ve spisu za poslednich x tydnu x krat od otce : otec navrhuje OSPOD aby dal sam OSPOD navh na PO protoze XYZ....je ohrozen zajem ditete.
Na to uz nemuze napsat Zubata x krat dokola ze na to OSPOD sere protoze jsi jim ukradeny....
Tak a zase jsme u te necinnosti, ze to nechas zajit proste daleko a vyhniva to tydny a ve spisu OSPOD neni ani carka o tom ze styk neni tydny, ze matka odmita sdelit termin kdy budes mit dite musi byt protokolace ze matka nespolupracuje, a dal uz jak pise Tulen....a OSPOD se jen chechta a nehnul prstem a ve spisu je ze matka je fajn starostliva mama.
To stejny o decko se staraji cizi lidi (chuva) je tohle v protokolech? A s vyzvou na OSPOD at k tomuto "chuvovani" zaujme stanovisko vhodne nevhodne? At OSPOD provede setreni za ucelem zjisteni zda se stara cizi chuva?

Mel bys i protokolovat ze zadas OSPOD o stanovisko jak oduvodni u soudu svoji necinnost, jak oduvodni nepodani PO, jak hodla OSPOD oduvodnit ze dite matce (kdyz matka chodi do rachoty a decko ma chuva 50% casu kdyz je matka v rachote?)....budes muset jit do konfrontace a tu OSPOD skodnou nasrat, at zaprotokoluje to co se pak stane na 100% ze rekne u soudu dite matce. Ale do protokolu ne jen na pusu se nastvat.
Klidne vytahni i tu podjatost - ale zase inteligentni protokolaci do spisu, ne se tam jen na hubu pohadat. Ted jde taky o to ukazat bojovnost a houzevnatost, vim z vypraveni ze i velky klidas v tvy situaci na Zubatou zvysoval hlas.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Simpson123 píše: 11 srp 2020 15:16 otec navrhuje OSPOD aby dal sam OSPOD navh na PO protoze XYZ....je ohrozen zajem ditete.
Před 10 dny jsem se snažil situaci řešit telefonicky, PO podané OSPODem jsem řešil telefonicky s vedoucí, ale ta mi rovnou sdělila, že v žádném případě, že oni PO podávají jakmile je dítě ohrožené na zdraví a opětovně mě odpalkovala, že jsem jsem tam již s matkou byli, že dohoda není možná a že mám vyčkat na rozhodnutí soudu. Tady jsem pochopil nebo se spíše utvrdil, že vedoucí kope za jiný tým a jak jsem psal te´dka jsem se dozvěděl, jak to asi je... Proto si mě tam "přehazují jako bramboru" teda nepředhazují, protože mě nepustí ani do dveří.
Simpson123
Stálice fóra

Luckies píše: 11 srp 2020 15:23
Simpson123 píše: 11 srp 2020 15:16 otec navrhuje OSPOD aby dal sam OSPOD navh na PO protoze XYZ....je ohrozen zajem ditete.
Před 10 dny jsem se snažil situaci řešit telefonicky, PO podané OSPODem jsem řešil telefonicky s vedoucí, ale ta mi rovnou sdělila, že v žádném případě, že oni PO podávají jakmile je dítě ohrožené na zdraví a opětovně mě odpalkovala, že jsem jsem tam již s matkou byli, že dohoda není možná a že mám vyčkat na rozhodnutí soudu. Tady jsem pochopil nebo se spíše utvrdil, že vedoucí kope za jiný tým a jak jsem psal te´dka jsem se dozvěděl, jak to asi je... Proto si mě tam "přehazují jako bramboru" teda nepředhazují, protože mě nepustí ani do dveří.
Jasny tohle ti na hubu rekne kazda skodna na OSPOD s lehkosti, ale kdybys to nahraval a protokoloval tak bys skodnou na tomhle pres stiznost uvaril, protoze to je protizakonne, je to i proti vydane metodice OSPOD, zajem ditete je rodinny zivot s otcem, atd..

Jenomze ty si se skodnou povidas bez protokolace a v protokolech bude (az tam nahlednes budes prekvapen) neco ve stylu matka je fajn, decko prospiva a otec nedodrzuje dohodu uzavrenou na ospod a jinak nic.
Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 »

Také vezměte v úvahu, že emailová komunikace nemusí být ve spisu OSPOD. Opakovaně se mi stalo, že OSPOD na emaily třeba nějak odpoví, ale pokud by měly být ve spisu, tak by je museli tisknout a vkládat. To je samo o sobě dost nepohodlný postup a oni (ony) to vědomě nedělají.
Prostě pokud chci něco zásadního sdělit OSPOD, tak jedině písemným sdělením přes podatelnu, doporučeným dopisem nebo datovkou.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Luckies píše: 11 srp 2020 14:55...
Otázka, aby se dostala tato protokolace k soud, můžu jí přes datovku sám poslat? ...
Uaaa, proc??? To uz jsme prece probrali mnohokrat. Nezasirej spisy hloupostmi, emaily s matkou, netvor zbytecne "dukazy" (co by to sakra melo dokladat??). Tlusty spis plny nesmyslu znamena pro ospod i soud jedine = konflikt rodicu, SP mozna neni.

Je rozdil protokolovat zbytecne kila hoven (co pripada dulezite tobe, kazdy hloupy ublizeny majlik, sms …), a protokolovat efektivne a spravne.

Protokolace ma byt efektivni, vecna, jasna, s predem jasnym umyslem proc to a to chci aby bylo zapsane.

Napr. matka nyni dite otci vubec nepredava, a odmita mu sdelit kdy bude moci o dite opet pecovat. Ospod byl na situaci upozornen xx.xx. yy.yy. otec opet upozornovat ospod na pretrvavajici stav, kdy matka dite otci nepredava, a zadal ospod o podani PO z duvodu narusovani vychovy ditete (bezduvodne upirani kontaktu s druhym rodicem). Ospod otci sdelil, ze PO sam podat v takove pripade nemuze. Otec tedy Zada ospod, aby matku kontaktoval a vysvetlil ji ze dana situace neni v zajmu ditete, ze rodice by si meli dite bezproblemove predavat, a umoznovat peci i druheho rodice - dite ma parvo na oba rodice.

Hotovo, staci, tecka, zadne emaily, kecy kolem. Zachyceny stav, postoj ospod …

+ treba kdyz si s nimi budes povidat a vyplyne to - napr. budou ti rikat ze prece mata s ditetem muze byt 3 tydny na nejake dovolene, tak ze mas chapat, ze ti ho tri tydny nepredava, ze to je normalni, a nijak to vyvoj ditete nenarusuje ….

Tak pridam do protokolu - ospod je nazoru, ze pokud dite je s rodicem na dovolene, nemusi druhy rodic predem vedet ze na dovolenou odjizdeji, a dite nijak neohrozuje tohle kratkodobe preruseni kontaktu s druhym rodicem.

No a sup - kdyz ti matka konecne dite preda, odjedes take na tri tydny. Pokud prijde PO, muzes proti nemu bojovat S POMOCI ospodu, citaci jejich nazoru ze takove preruseni kontaktu s druhym rodicem je zcela v poradku, navis si prece matce presne sdelil, kdy se z dovolene vratite ….
HIPO píše: 11 srp 2020 14:25 ...
Zkuste se vcitit do te role baby z OSPODu. Prijde tam chlap, nasranej, protivnej (jako duvod ja chapu, ale ony to berou osobne), chce vzit jiny zensky decko. A jeste by chtel od OSPODu, aby mu s tim pomohly. Uz jen timhle vznikne koalice matka+OSPOD proti otci….
V tomhle ma hipo pravdu. Vtip je v tom, ze tam NESMI prijit nasranej a protivnej chlap, ktery krici delejte neco, ja mam pravo, koukejte protokolovat…
Musi tam prijit starostlivy otec, ktery chce aby mu radily,stale se vyptava, jak udelat to a to, jakym zpusobem ziskat vic casu...., chce do poradny, ktery ale ma maximalni zajem o dite pecovat, ktery se stara a chce starat. Zaroven ale ma obavy delat chyby, aby o dite neprisel (chovani matky mu totiz prijde podivne, nerozumi tomu….), proto by rad ze schuzky zapsal "memorandum".
Ano, je to velice tezke udrzet se s usmevem a v klidu. U ospody moderni, naklonene SP, to muze vyvolat sympatie a sama muze mirne tlacit matku. Kdyz to je ale urad typu dite matce, I kdyby cert na koze … ani tenhle pristup nepomuze. Nicmene velice dobre umeji jednat s temi nasranymi, co krici a dovolavaji se prav. S temi co se vyptavaji, povidaji si - uz tolik ne.e
S tim ze ospod naseres a vrati ti to nesouhlasim. Kdo nechce "rozzlobit" ospod, soud, matku … ten se uspechu nedocka. Vsechno to totiz zacina u te matky :-).
Simpson123
Stálice fóra

Zdravy rozum mi rika ze sance ze narazis na zenu na OSPODu ktera by tlacila ferove rozvrzeni pece 50/50 a nebo neco rozumneho 40/60 u decka 1-2 roky proti vuli matky je proste 0,01%.
Propaganda ala Klimes a dalsich odpurcu pece otcu (sarlatanu v oblasti psychologie) je v CR zazrana az do morku kosti v cele spolecnosti, neni to jen OSPOD a soudkyne a znalci, je to v cele populaci....parkrat jsem tohle tema SP u malych deti nadhodil a fakt to narazi na odpor a propagandu o batuzkarich, atd...
Porad mam nejen u Luckies pocit ze hledaji na OSPOD pomoc protoze zakony pisou blaboly o ferovosti a rovnosti muzu a zen, ale to je omyl. To komplikovane manevrovani s protokolovanim na OSPOD co velmi dobre popisuje Tulen slouzi pouze k tomu, aby se OSPOD sam zapletal do svych protokolovanych "pasti".
De facto otec musi znat dokonale system manipulace OSPOD aby ten skodny OSPOD do pasti spadnul protimanipulaci otce, pak otec ma sanci ze OSPOD nebude skodit.
BTW zaklinani se tim ze decko je male je dokonale propracovana manipulace s neinformovanym otcem, protoze i u decek 6-10 let uz je sance ze OSPOD bude nakloneny SP proti vuli matky taky strasne mala, stale 0,01%, a kdyz matka ma decko roky v paratech ....naporad se jen fixuje pece matky...a cely szstem vitezne zacne ukazovat nazor ditete je ze chce byt jen s matkou - uplny miracle-)
Ale kdyz decko fanaticky ve 12 letech chce bydlet s otcem tak pak OSPOD tedy SP podpori i proti vuli matky, ..... tak nejak ty skudci na OSPOD funguji a cca tohle jim prednasi na skolenich Klimes a spol.....
A mimochodem i ta COCHEM CR praxe tenduje k vyjednavani na "dohodu rodicu", ten odpor narizovat SP proti vuli matky zustava konstantou a cela COCHEM praxe degeneruje v to ze se sejde 4-5 odborniku a stekaji na otce at uz konecne prestane prudit s SP a podepise dohodu s matkou o VP matky.
Odpovědět