Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Odpovědět
Hugo76
Stálice fóra

Re: Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od Hugo76 »

Luckies píše: 11 srp 2020 14:59 Donutili jste mě zítra zažádat o nahlédnutí do spisu, kde zjistím, zda tam evidují a jsou založené moje emaily o tom, jak jsem je žádal, aby jednali, že matka to a to... Uvidíme.
Jen poznámka, mají na to 30 dní (myslím, raději si to ověř). Takže to chce plánovat těsně před jednáním na soudu. A v mém případě byli dost nepříjemní - jako něco v tom stylu, že prý jim nevěřím a že jsem první otec kdo to po nich chce :D .

To je to co jsem už asi psal - OSPOD (pokud ho tedy nemá nějak matka podchycený přes vedoucí) půjde cestou nejmenšího odporu - pokud uvidí připraveného otce, co je připraven dělat "problémy", tak si bude dávat sakra pozor na to, aby pískal rovinu, zvlášť když ucítí na jednání od soudkyně, že nedrží matce. A to ti otvírá ruce dělat si věci po svém dokud není PO nebo rozsudek.

Jak píše Simpson, máš respekt že se aspoň snažíš!
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Díky, je to opravdu jen snaha která vyčerpává. Protože, jedu s OSPODu a potkal nového č... matky jak je na procházce s mým synem, než jsem stačil zareagovat, tak se mi ztratil v ulicích a už jsem ho nenašel. Takže záměrně otce ignoruje, aby se mohl starat někdo jiný, když je v práci.
Protokolace dneska proběhla, vzhledem k tomu, že naše zubatá je na dovolené, tak se toho ujala jiná zubatá a ta už tak neprudila. Samozřejmě nezanělo, že je to hrozné jak se matka chová, ale opětovně, není mezi Vámi dohoda, oba nedoržujete dohodu, tak co čekáte... Ale bude se snažit matce domluvit, pokud jí nedomluví a budu žádat PO, tak mě podpoří aspoň v minimálním" styku" 2x odpoledne v týdnu a jednou za 14 dnů na víkend. Že je třeba pravidelný kontakt... Tak nevím zda u PO žádat více a vyrovnanou nebo se spokojit s tím co navrhuji a podpoří? Je třeba využít toho když ta naše zákeřná baba je na dovolené... + mám podporu mé Ex, že se mi případně přimluví za dceru, že malá tím už taky trpí, že Bratra dlouho neviděla (postačí čestné prohlášení jako příloha PO nebo to má rovnou zaslat na soud?)...
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

A jak si dopadl s protokolací? Máš v protokolu, že ospod podpoří styk takový a takový, že podporuje pravidelný kontakt s otcem a dalšími příbuznými? Chtělo to pohotově reagovat a ten (zaprotokolovaný) čas si navýšit - např. nebylo by lepší kdybych hlídal dopoledne místo chůvy? Stejně díte není s matkou, tak to přeci není problém. Nebo dcera by chtěla vidět bratra, hodilo by se jí to ideálně každý čtvrtek odpoledne. A rodiče mám daleko, tak bych potřeboval ten víkend od pátku večera až do pondělí ráno. Jít do minimálního PO s tím, že teď vyřešíš urgentní potřebu dítě vidět, ale dlouhodobě to bez nějakého rozumného času projedeš na plné čáře. Dítě takhle malé za chvíli nebude vědět kdo je jeho táta, zvlášť když je na obzoru ten nový.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Hugo lhuta je de facto 15 dnu:
Dle ustanovení § 55 odst. 6 zákona o SPOD Obecní úřad obce s rozšířenou působností do 15
dnů ode dne, kdy rodič, nebo osoba odpovědná za výchovu dítěte požádali o nahlédnutí do
uvedené spisové dokumentace, a) sdělí, že se rodiči nebo osobě odpovědné za výchovu
dítěte umožní nahlédnout do spisové dokumentace, a určí termín k nahlédnutí, v tomto
případě se nevydává rozhodnutí, nebo b) rozhodne o odmítnutí písemné žádosti, pokud by
to bylo v rozporu se zájmem dítěte. Rozhodnutí se vydává dle správního řádu
Simpson123
Stálice fóra

Luckies protokoloval spatne a OSPOD s nim zametl.
Je dobry koupit si brozuru zakon o OSPOD, je poucne jak ta Zubata s nim vybehla a jeste se drze odkazala na zakon a paragraf 6, ta zmije jednoznacne sazi na to ze Luckies neni znaly zakona:

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-359ha

Poradil jsem Luckies at tam jde znovu, bohuzel Luckies protokoloval spoustu kravovin na matku (detaily ktere nikoho nezajimaji) a to jen ukazuje na konflikt rodicu a to otci nepomaha.
Ale on se zlepsi, fandim mu uz za tu snahu a tady ziska cenne postrehy jak se zlepsit.
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Poraďte jak dál.
Matka pořád chodí do práce, pečují cizí lidé. Nemám možnost je odchytit, má to velmi promyšlené.
Telefony nebere, dveře samozřejmě neotevře.
OSPOD mi dnes volal, že se s matkou snažil domluvit a matka navrhuje styk Úterý a Čtvrtek od 12,00 do 16,00 hod. - podotýkám v čase oběda a poté v odpoledním spánku. Že více s tím nic neudělají. A mám zvážit, kdybych si ho chtěl násilnou formou vzít. Že na to může být pohlíženo, tak že to neprospívá dítěti a bude mít z toho psychické trauma.
Advokát - doporučuje PO nyní nepodávat, dokud nebude rozhodnuto o odvolání PO u KS. A nové PO prý zamítnou, protože není vyřešeno u KS, který je nadřazený. Dle jeho pohledu.
Už jsem ho měsíc neviděl a ta K... se mi směje do ksichtu.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Luckies píše: 14 srp 2020 09:08 Poraďte jak dál.
Matka pořád chodí do práce, pečují cizí lidé. Nemám možnost je odchytit, má to velmi promyšlené.
Telefony nebere, dveře samozřejmě neotevře.
OSPOD mi dnes volal, že se s matkou snažil domluvit a matka navrhuje styk Úterý a Čtvrtek od 12,00 do 16,00 hod. - podotýkám v čase oběda a poté v odpoledním spánku. Že více s tím nic neudělají. A mám zvážit, kdybych si ho chtěl násilnou formou vzít. Že na to může být pohlíženo, tak že to neprospívá dítěti a bude mít z toho psychické trauma.
Advokát - doporučuje PO nyní nepodávat, dokud nebude rozhodnuto o odvolání PO u KS. A nové PO prý zamítnou, protože není vyřešeno u KS, který je nadřazený. Dle jeho pohledu.
Už jsem ho měsíc neviděl a ta K... se mi směje do ksichtu.
Obrátil jsi hned otázku, jak tedy pohlížejí na násilné převzetí syna matkou u očního lékaře? Je to zaprotokolováno? Jak je zaprotokolován názor OSPOD na to, že rodič dítě měsíc odmítá předat?
Simpson123
Stálice fóra

Bohuzel musis nejak prevzit syna a nevratit (nechat si ho 5-6 dnu u sebe i kdyz na tebe zavola policajty) a pockat na PO.
Ted jsi uz v tak spatne situaci ze pripadne PO uz nebude zhorsovat tvou situaci a naopak to PO bude definovat nejaky maly styk + vsem bude jasny ze jsi odhodlany a ze si jdes za SP i proti vuli matky a OSPOD.
Kdyz na miniaturni styk na OSPODu kyvnes a zaprotokolujes souhlas zase budou vsichni rikat co chces kdyz jsi souhlasil s dohodou a zase se rozjede nove kolecko jak otec nedodrzuje dohody.
Jinak to co jsi mi poslal - to byl uplne prvni protokolovany zapis na OSPOD za rok trvajici tahanice o decko? Tam OSPOD pise ze spis vubec nevede protoze dite neni ohrozeno....neuveritelny.
Strasne jsi to zanedbal, tam melo byt uz 10x protokolovano ze matka odmita decko predat a co bude OSPOD delat schuzky s matkou, mel jsi uz 10x navrhovat at OSPOD matce doporuci poradnu...a on se spis nevede rok....

Toto snad neni mozne?

Spisová dokumentace nebyla vedena z důvodu zjištění ohrožení na životě , zdraví, bezpečí a přiznívém vývoji dítěte dle & 6 zákona o SPOD.
jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric »

Simpson123 píše: 14 srp 2020 09:54
Kdyz na miniaturni styk na OSPODu kyvnes a zaprotokolujes souhlas zase budou vsichni rikat co chces kdyz jsi souhlasil s dohodou a zase se rozjede nove kolecko jak otec nedodrzuje dohody.
Myslim ze vseobecne plati, ze dohoda uzavrena v tisni je neplatna.
Simpson123
Stálice fóra

jiric píše: 14 srp 2020 11:20
Simpson123 píše: 14 srp 2020 09:54
Myslim ze vseobecne plati, ze dohoda uzavrena v tisni je neplatna.
Ano to rika zakon a dobre mravy + zdravy rozum, ale to v opatrovnickem sporu nefunguje.
Odpovědět