Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Odpovědět
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Re: Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od Luckies »

Lama - je pouze založen do spisu můj email, kde jsem situaci popsal + to matka po svém vylíčila do PO. To že mi ho nepředává a neumožnila jakýkoliv kontakt, jsem přesně popsal do protokolu, takže je zaprotokolováno.

Simpson123 - první protokolace na OSPOD mou žádost byla v 12/2019 - tam se nastavil "styk" s ohledem na věk, ještě kojil, ale tuto dohodu matka už první víkedn začla porušovat, že dostali na vánoce poukaz na víkendový pobyt, poté že je nemocný atd. OSPOD jsem informoval emailem, že jí porušuje. Poté ve 2/2020 ji přišla na OSPOD a zrušila, s tím, že byla zatlačena do kouta. Pak péči umožňovala, ale vždy na mé žádosti. Nikdy nenavrhla sama. Celý spis si teprve prostuduju co tam je a není, poté porovnám se zaslanými emaily s žádosti o protokolaci, zda je ve spisu vše založeno.

jiric - ano, takhle jsem argumentoval, že kdybych na dohodu nepřistoupil, tak syna neuvidím. Ale to nikoho nezajíma, prostě jsi porušil dohodu. Ikdyž bylo zřejmé, že když jsem jí psal v danné dohodě i navrhy na ostatní dny, tak ona pouze urgovala čas vrácení a nevyjádřila se k dalším dnům. Ani přes mé výzvy.

Dnešní posun je takový, že advokát poslal na KS doplnění do spisu informace o aktuální stavu a že je záhodno, aby KS styk oběma rodičům a vyváženou péči doporučil.
Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 »

Nepoučený čtenář OSPOD spisu může nabýt dojmu, že je vše v pořádku. Spis se nevede, otec nemá zájem atd. Zanedbaný začátek.

Je prostě potřeba začít "být vidět". Já bych teď bodově a velmi střučně popsal chronologicky vývoj situace a mé žádosti na OSPOD, ať to je pořádně vidět, že mám zájem o dítě. Nesnaž se být absolutně korektní a pravdivý, podstatné je nenechat se nachytat na očividný nysmysl. Např.
-20.12.2019 dohoda na OSPOD o předávání dítěte
-21.12.2019 matka nepředala dítě otci
-10.1.2020 otec informuje OSPOD, že neměl kontakt s děckem 20dní a žádá o pomoc
-5.2.2020 otec při jednání na OSPOD opětovně prosí o pomoc, aby měl kontakt s dítětem
Zmínit všechny telefonáty a neformální jednání s OSPOD. Popiš pouze, že jsi žádal o pomoc a koho. Nezaobírej se detaily.
Takovýhle seznam bych teď doplňoval při každém jednání s OSPOD, jen ať to pěkně bobtná, poslouží to jako nátlak na OSPOD a hned bych jim to poslal do spisu - ať to tam mají založené jako strašáka na svou nečinnost. Totiž z pohledu OSPOD běh času nijak nevnímají, oni chodí do práce a čas jde proti tobě.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Marek radi dobre, fakt strucne a hlavne zadne hloupe detaily ze maminka neodpovedela na sms tatinkovi tehdy a tehdy a podobny plky ukazujici jen konflikt rodicu.
Cele to protokolovani - musi byt jasne kazdemu ze OSPOD je lina hnida co absolutne nic nedela, z protokolu musi byt jasne ze otec dlouhodobe se snazi a ma zajem a matka + OSPOD skodi decku, nereguje na opakovane vyzvy otce k cinnosti, svejkuje, mari....ale tohle tam nesmis psat sam jako otec (explicitne) to musi vyplyvat jako kdyz slama couha z bot i z toho prohnileho OSPODu, uplne nejlip je kdyz te hnide na OSPOD rupnou nervy a zaprotokoluje "sama na sebe" nejaky nehorazny blaboly.
A nauc se s OSPOD komunikovat pisemne, uz jsi v takovem srabu ze chodit tam si nezavzne bez protokolu popividat nebo zatelefonovat je uplne k nicemu. Mas zcela prazdny spis a OSPOD si mne ruce jak nehnul ani prstem, a OSPOD ma sve kaficko a klidecek.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Ahoj, já už asi jen zopakuju co jsem psal. Tvoje naděje teď je asi převzít dítě a ponechat si ho několik týdnů, nebo dokud nepadne PO. Ale předtím musí být zadokumentováno, že si se opravdu snažil to řešit jinak, přes soud, přes ospod. Že nikdo nekonal, že se na tebe úplně vykašlali. Po převzetí je potřeba poslat na soud "důkazy", tj. nečinnost ospodu a to, že si teď vybereš upíraný čas. Ale teď tam máš skoro prázdný spis, není na čem stavět. Asi to dopadne blbě, bude PO (možná na asistovaný styk), budou u toho policajti, paní z ospod ti budou říkat ať neblbneš a "netrápíš" dítě, ale aspoň budeš mít u sebe čistý stůl. Zvaž to, samozřejmě to bude znamenat i totální destrukci vztahů s matkou.
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Převzít dítě a ponechat si ho není tak snadné, musí se to perfektně ošéfovat u matky, na OSPOD i na soudu. Pokud udělá sebemenší chybu, obrátí se to proti otci. A ono někdy i když neudělá chybu. Takže takové akce jen velmi dobře připravené a především je potřeba chránit dítě před případnou hysterií všech z okolí matky, počítat s tím, že po návratu matka bude prokazovat, že dítě má posttraumatický stav, zažilo psychický šok a bylo 3x znásilněno, 8x ztýráno fyzicky a celou dobu nejedlo a zhublo 15 kg. Fakt se to nesmí podcenit, to už je vysoká hra.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Luckies
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luckies »

Nebude se konat nic.
Jeji reakce, na to, ze jsem přitlačil, chtel syna videt s slyšet.
Oznamuji ti, ze dnes s...... odjizdim na týden na dovolenou k Vranovske přehradě. Myslím, ze v teto vypjaté situaci, kdy poslední dny se chovas jako “vyrovnaný člověk”, který mě bombarduje “pouze” 40hovory a 30zpravami denně , zvoní xkrat u mého domu, je to více než vhodne.
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Normální reakce, pravděpodobně přijde ještě obvinění ze stalkingu.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

A to fakt delas, 40 hovoru + 30 zprav? Proc?
Ja bych opet sel na ospod, ze matka znovu ignoruje jejich telefonat, ze ti dite opet nepredala tak jak jim slibila (pokladej to co jim rekla za slib predani a napravu situace), naopak ze ti pouze sdelila ze bude dalsi tyden pryc. Ze po nich opet chces aby zasahli - matka dlouhodobe dite nepredava, a sliby co JIM dava, ze preda, neplni. Jakmile "vybusis" dalsi termin predani, pokud dite nebude pripravene na predani a matka spolupracovat, nebombarduj telefonaty matku, ale ospod.

HLAVNE se nenech dotlacit k souhlasu s nejakou "dohodou", dite predam pouze kdyz ...
Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 »

30 zpráv je nesmysl. Někdy je to možná vhodné, když se otec snaží matku krátkodobě držet v tlaku a čeká na chybu. Ale spíš ji to jen utvrdí v tom, že má "hračku" o kterou je zájem, a že dusí otce (to je často hlavní motivace). Osvědčil se mi způsob, kdy matku téměř vypustím z komunikace. Ono totiž když otec nedostává dítě a neustále s matkou komunikuje (přičemž matka předem ví, že dítě nepředá), tak tím vlastně otec udržuje matku v obraze, ta tak má dokonalý přehled o aktivitě otce a o tom, co hodlá dělat. Manipulativní matka takto může dopředu chystat další kroky. Zamotává komunikaci, vytváří chaos, to přesně ona potřebuje.
Doporučuji dát jasně najevo, že dítě chci převzít, navrhnout třeba termíny apod. konkrétní činy. Víc to ale nemá smysl. Hlavně ať mám písemně podložené, že jsem zájem projevil a matce musel být můj zájem zřejmý.
Pak už to jen řešit s OSPODem, matku vynechat. To ji znervózní mnohem víc - najednou neví co se děje. Nemůže splétat intriky na otce.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Co psal Tulen - OSPOD určitě, ale vždy tam nechat papír do spisu proč si tam byl a co si chtěl (a že OSPOD nejednal).
Co píše Marek2, tak souhlas - kdybych byl matka v tvé situaci, tak dokud s tebou ten druhý (ty) komunikuje resp. se pokouší komunikovat, tak bych byl v klidu. Nejhorší je fakt to "ticho", kdy nevíš co ten druhý chystá :-)
Odpovědět