Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Odpovědět
Tatík
Nováček fóra

Re: Péče před rozsudkem, SP u 2 letého syna

Příspěvek od Tatík »

Dlouho jsem na tomto fóru nebyl, tak jen reaguji v rychlosti na to, co jsem si zde přečetl:
1. Každá listina zaslaná na OSPOD musí být součástí spisu. Žádný úředník si nemůže vyhrazovat právo rozhodnout, co do spisu zařadí nebo nezařadí. Pokud Vaše e-maily nejsou součástí spisu, je to důvod na podání stížnosti vůči činnosti tohoto orgánu, která by měla být úspěšná. Sice budete za kverulanta, ale i OSPOD možná sezná, že to s Vámi nebude mít úplně jednoduché.
2. OSPOD je vázán min ust. § 10 odst. 1 písm. b) a c) zák. č. 359/1999 Sb. o sociálně právní ochraně dětí. Podle mých zkušeností toto může fungovat, zvlášť při zapojení VOP (ombudsman).
3. Nadbytečná komunikace s idiotem je zbytečná a ve výsledku v neprospěch toho, kdo se o ni snaží. Základní pravidlo zní: stručně a jasně, nic nevysvětlovat a ani moc nedokládat. Každá snaha o vysvětlení vede ke zbytečnému zahlcení spisů, které stejně nikdo nečte.
4. Pokud matka brání (nepředává), klidně bych podával další a další návrhy na PO. I to je totiž důvod, jak prokázat zájem o dítě.
5. Nevím přesně, v jakém jste nyní stádiu, ale... Jestliže není dosud rozhodnuto o péči, nepřistupujte na terminologii o výlučné, nebo dokonce faktické, péči matky, a to ani, když máte upraven styk. Úprava styku totiž není o svěření dítěte do péče druhému rodiči, to je jiný institut. Některé soudy na to i slyší, tedy, že nebyla upravena péče, ale pouze styk.
6. Jako nejzásadnější považuji nevzdání se jediné minuty přisouzeného (rozhodnutím soudu), ale bohužel i připuštěného (matkou), styku.

Každopádně si musí každý sám ujasnit, zda do péče chce jít s plnou vervou, i když ho to bude stát hromadu nervů, peněz, kariéru... Bohužel, tak to musí vždy posuzovat otec, ne matka. Ta má výhodu, a zvlášť když odvede děti. Otec s tím může nesouhlasit, ale to je tak vše, co s tím může dělat. Pak se musí obrnit trpělivostí, klidně i opustit kariéru, a bojovat!
Pokud mu ale opravdu jde o děti (nejen o výživné), tak ty za to úsilí stojí. Sice není zaručen úspěch, ale já to pojal tak, abych se své dceři, až se mě zeptá, proč jsem tehdy nic nedělal, mohl v klidu podívat do očí, že jsem udělal vše, co bylo v mých silách.
Všechny zdejší rady jsou stále jen rady, někdy i podpořené vlastní zkušeností. Jak ale prezentují soudy, že každý případ dítěte je individuální, já to parafrázuji tak, že jednání každé matky je individuální. Je zřejmé, že postupují podle jednotné šablony, kterou jim ochotně dodají nejen "opatrovnice" na OSPOD, ale je toho plný internet a neskutečně dobře se tím živí celá mafie.
Odpovědět